Mobile-review.com Бездротове пропаща справа

  1. Поточний асортимент
  2. Причини і наслідки
  3. Бездротове пропаща справа

У статті я хочу розповісти про те, що зараз відбувається з стерео bluetooth-гарнітурами. Якщо коротко, не відбувається нічого хорошого. Поговоримо про поточні лінійках виробників, причини вимирання і інших речах.

Поточний асортимент

Якщо згадати ситуацію п'ять, чотири, і в тому числі три роки тому, то більшість великих виробників намагалися в лінійках тримати приблизно дві, три а то й чотири бездротових стерео-гарнітури. Можливо, по старій пам'яті. Перший тривожний дзвіночок стався за часів кризи, тоді багато фірм серйозно скоротили асортимент аксесуарів, а деякі так взагалі виявилися банкрутами (Iqua). Після кризи ситуація в якійсь мірі повернулася до колишньої, але ненадовго. Пояснення просте, коли у людей немає грошей, то найменше вони хоча витрачати залишки на річ далеко не першої необхідності. Це перша причина. Друга - велика частина просунутої аудиторії вже познайомилася з можливостями bluetooth-стерео гарнітур. Мені здається, багато хто з вас, що називається, обпеклися і розповідати про цей процес я можу дуже довго. У мене перед очима багато прикладів серед друзів, подруг. Один довгий час використовував SE DS-970, поки там не помер акумулятор. Після цього він не став міняти гарнітуру, на моє запитання відповів так: «Набридло заряджати, простіше підключити навушники». Інший товариш відчував постійні проблеми при підключенні стерео-гарнітури Jabra до iPhone - ймовірно, це була лише проблема конкретної зв'язки, але цей невдалий досвід не змусив його змінити обладнання. Ні, він просто повернувся до дротових навушників. У подруги довгий час була Motorola S9, для спортзалу, вона її носить в сумці разом з кросівками та іншими потрібними для занять речами - міняти не збирається. За її словами, якщо з S9 що-небудь трапиться, вона купить провідну гарнітуру Monster, що якраз призначена для спорту (Power Beats Sport).

Та й мій приклад теж примітний. Я свого часу був ентузіастом стерео-bluetooth. Без удаваної скромності можу сказати, що саме завдяки матеріалам на сайті багато взагалі дізналися про існування таких рішень, вперше спробували цей аксесуар. Деякі речі ставали хітами, і не без участі редакції Mobile-review.com. Згадати хоч ту ж SE DS-970, згадати хоч Jabra BT-3030, ряд інших продуктів. Справа навіть не в тому, що останні роки три я переміщаюся на машині. Місце для гарнітури в моїй інфраструктурі б знайшлося. Але мені не дуже подобається, що ключові питання не були вирішені. Наприклад, сто років вже відома технологія NFC, що полегшило б підключення гарнітури в рази, особливо для тих, хто не мав справи з такими продуктами. Причому, такі продукти робили і роблять в Nokia, за що варто марку дуже сильно похвалити. Якість звуку не зробили краще, час роботи не стало більше, і останній параметр можна назвати одним з ключових, хоча при покупці люди не звертають на це увагу, важливіше дизайн, легенда. А потім багатьом просто набридає заряджати гарнітуру і вона вирушає в затишний курний кут. Я до того, що гарнітури можна ще вдосконалювати і є куди рости, але по факту йдуть року, а цього не відбувається. Звідси і недовіра споживачів. Наприклад, недавно тестував Harman / Kardon BT і навіть якщо вам ведмідь наступив на голову, ви почуєте різницю, коли підключіть пристрій по bluetooth до телефону, а потім скористаєтеся кабелем. Менше стороннього шуму, звук змінюється. Так, додається кабель, але чи так це погано?

Я б особисто використовував бездротову гарнітуру в спортзалі, в середньому за тиждень проводжу там близько трьох годин, іноді більше, іноді менше. Але ось там кабель абсолютно не потрібен. Чекаю зараз, коли прийде Plantronics BackBeat Go, мабуть, ідеальна штука для моїх цілей. Але, давайте подивимося, як зараз йдуть справи у виробників аксесуарів, що є цікавого в лінійках. Думаю, це буде дуже наочно - нагадаю, всього лише кілька років тому в середньому у тій же Nokia було три-чотири бездротових стерео-гарнітури і близько шести-семи звичайних bluetooth-гарнітур. Плюс бездротові динаміки, пристрої в машину, на коло виходило часом більше десятка bluetooth-гаджетів. Що ж відбувається зараз.

Почну з Nokia, свого часу компанія була одним з лідерів цього ринку, я не про телефони, а про Bluetooth. Зараз в лінійці три стерео-гарнітури, одна спортивна, Nokia BH-505, випускається в різних кольорах, виглядає непогано, захищена від бризок, цей продукт був представлений ще до почалися в Nokia пертурбацій і досі залишився в асортименті.

Дивно, що на офіційному сайті немає ні слова про BH-905 / BH-905i, але ж це флагманський продукт, одна з кращих bluetooth-гарнітур на ринку.

Модель Nokia BH-111, проста гарнітура, різні кольори, можна підключати свої навушники, зручне управління.

У статті я хочу розповісти про те, що зараз відбувається з стерео bluetooth-гарнітурами

Схожим форм-фактором має і модель Nokia BH-610, її головна особливість - система шумозаглушення, тут навушники замінити не можна. Зате можна якимось чином налаштувати звук, плюс в описі сказано про хорошу якість передачі мови: «Технологія зворотного зв'язку ANC і технологія Natural Speech забезпечують природний і чіткий звук під час розмов по телефону». Є NFC для простоти підключення. Дуже хочу потестувати цей продукт, цікаво.

Дуже хочу потестувати цей продукт, цікаво

Що ми можемо тут побачити? З одного боку, начебто в лінійці три бездротових стерео-гарнітури. Але дві з них вже далеко не новинки, залишається одна Nokia BH-610. І це дрібниця воістину цікава, судячи з усього, в ній зібрали кілька ще минулих напрацювань фірми. Дуже постараюся найближчим часом розповісти вам всі подробиці.

Про минулі аксесуари Motorola я можу розповідати довго і з захватом, але на даний момент на офіційному сайті лише одна моно-гарнітура, Motorola HZ800.

Як то кажуть, фініта ля комедія.

Як то кажуть, фініта ля комедія

У Sony (в минулому Sony Ericsson) один продукт, це Smart Wireless Headset pro, скоро огляд. І тут зібрано все найкраще, гарнітура має вбудований FM-тюнер, здатний працювати у відриві від телефону, мало того, є слот для карти пам'яті microSD, пристрій працює як плеєр. Невеликий екран, можливість змінити навушники. У колишні часи це було б топове рішення, а зараз - єдина стерео-гарнітура в лінійці.

У колишні часи це було б топове рішення, а зараз - єдина стерео-гарнітура в лінійці

В LG на останньому конгресі показували кілька аксесуарів, але всі вони, ймовірно, не доберуться до Росії. Так що можна сміливо забувати про це. У Samsung в цьому році дивна ситуація, я до сих пір не побачив майбутніх стерео-гарнітур, але ж у компанії були свої цікаві напрацювання. На американській частині сайту згадуються Samsung HM3700 і HS3000, схожі продукти, такі типові невеликі блоки, можна підключити свої навушники.

На американській частині сайту згадуються Samsung HM3700 і HS3000, схожі продукти, такі типові невеликі блоки, можна підключити свої навушники

Мабуть, в Samsung розуміють, що приділяти увагу цьому напрямку особливо не варто, краще зосередитися на більш затребуваних аксесуарах, це чохли, провідні гарнітури та інші рішення.

У лінійці Jabra на даний момент є HALO2, STREET2 (продовження BT3030), CLIPPER плюс залишилися старі продукти.

Наскільки я знаю, зараз в компанії планують незабаром представити bluetooth-динамік, ну а що стосується стерео-гарнітур, то тут, мабуть, лінійку чекає скорочення.

Про Plantronics я вже сказав, компанії в якійсь мірі пощастило, BackBeat Go дуже сильно відрізняється від інших гарнітур, два навушника з'єднані кабелем і все. Ідея ця не нова, була реалізована вперше Sony Ericsson, але зараз BackBeat Go підхопила випало прапор - є всі підстави припускати, що продукт буде популярний. Вартість в Росії близько 3000 рублів, дорого, але незвичайність виправдовує ціни. Та й зручно просто зім'яти гарнітуру, прибрати в кишеню. При цьому, гарна якість звуку, та й з передачею голосу все в порядку. Єдиний мінус, це час роботи.

Я не сказав про кілька компаній, що теж іноді випускають розглядаються продукти - або тільки недавно вирішили випробувати свої сили в цьому сегменті. Як правило, з цього не виходить нічого хорошого. Навіть легенда Beats by Dr.Dre не допомагає продавати бездротову модель. У бесідах з представниками різних компаній я чую щодо даної категорії лише одна думка - товар не продається, в роздробі зависає надовго, споживачів цікавлять інші рішення. За останній рік я практично жодного разу не чув позитивні думки щодо стерео-bluetooth. Забуття, тиша і по одній гарнітурі в лінійках у великих виробників. Зрідка відбувається сплеск інтересу у споживачів, але стосується він не категорії, а окремих продуктів, так зараз відбувається у випадку з Plantronics BackBeat Go.

Причини і наслідки

Природно, не тільки відсутність еволюції змушує ринок виштовхувати геть стерео-bluetooth гарнітури, справжня причина криється в іншому. Це дуже суб'єктивна думка, але дякувати потрібно компанію Monster і Beats by Dr.Dre зокрема. Що сталося з появою цього бренду? По суті, звичайні навушники стали модним продуктом, причому модним чи не серед просунутих, які знаються на техніці людей, а серед молоді взагалі. Почалася пожежа споживання в США, пізніше перекинувся і на Європу. У десятках компаній підхопили тенденцію і почали виробляти не просто навушники, а навушники модні, стильні, іміджеві. Частина міської культури. Хіпстера. Ну і все таке інше. Навушники років п'ять тому - річ утилітарна, корпус сірого або чорного кольору, основні відмінності в характеристиках звуку. Зараз справжнє роздолля, який хочеш колір, пульти для iOS, накладні, складні, вставні, моніторні - вибирай на смак. Безліч цікавих нових марок. І якщо раніше одних навушників в комплекті з телефонів або плеєром користувачу цілком вистачало, то зараз молодь мало не відразу після покупки iPod Touch, iPhone або Samsung Galaxy S3 прагне тут же купити «вуха» за смаком. Благо, вибір величезний.

І навіть немає сенсу говорити про плюси дротових навушників - встромив в роз'єм і слухай, не треба нічого заряджати, плюс завжди можна виділитися в натовпі. Червоний кабель Beats видно здалеку. Та й коштують навушники дешевше, ніж bluetooth-гарнітури. Колега - власник магазину, де є і навушники, багато розповідав про те, як люди вибирають. Дівчина купувала AiAiAi через колір кабелю, і прикладом таких маса.

Повторюся, кілька років тому такого інтересу до навушників не було навіть близько. А зараз саме звичайні «вуха» вичавлюють з ринку просунуті бездротові гарнітури.

Бездротове пропаща справа

Що залишається додати. Ймовірно, в майбутньому у виробників так і залишиться по одній стерео-bluetooth гарнітури в лінійці, причому це буде саме просунуте рішення. По крайней мере, я б рекомендував надходити тільки таким чином. Для Samsung це цілком прийнятно. Але ось для Jabra - немає, тому що в компанія спеціалізується тільки на bluetooth-аксесуарах. Зараз варто більше уваги приділяти провідним навушниками та переносити туди напрацювання зі світу bluetooth, це і системи шумозаглушення, і кодеки, що поліпшує звук. У найближчі кілька років чекати зміни ситуації не варто. Навіть якщо уявити, що в Jabra повсюдно впровадять NFC, гарнітура буде працювати місяць без зарядки, мати хорошу якість звуку, все одно боротися з простими навушниками марно - марок стає все більше і попит великий. Мало того, і розкид цін величезний. Можна купити недорогі прикольні v-Jays, можна витратити триста доларів на Beats, що люди і роблять з великим задоволенням.

І, закінчуючи матеріал, я хочу згадати 2006-ий рік, коли ми сиділи з Ельдаром в улюбленому «Меланж» і з захватом розмовляли про майбутніх бездротових стерео-гарнітури Sony Ericsson, Nokia (при цьому обидва використовували DS-970). Вчора бачив Ельдара, з Samsung Galaxy S3 він використовує маленькі Beats. А я за ноутбуком сидів з TMA-1. Часи змінилися. Може бути й на краще.

Обговорення на форумі >>>

Сергій Кузьмін ( [email protected] )
Сергій Кузьмін (   skuzmin@mobile-review Twitter Livejournal
Опубліковано - 13 липень 2012 р

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Так, додається кабель, але чи так це погано?
Що ми можемо тут побачити?
Що сталося з появою цього бренду?