Викуп кур'єром: нова послуга для покупців інтернет-магазинів :: Shopolog.ru

  1. Як працює викуп кур'єром
  2. Як відбувається повернення
  3. Наскільки це легально
  4. Де ми були раніше

Генеральний директор служби термінової доставки « Доставіста »Дмитро Зубков розповів про успішне завершення тесту послуги для інтернет-магазинів - викуп товару кур'єром. В рамках послуги кур'єр оплачує покупку за свій рахунок. Покупець розраховується з кур'єром при отриманні товару. За січень 2016 кур'єри «Доставісти» зробили 1090 викупів для 147 клієнтів.

За січень 2016 кур'єри «Доставісти» зробили 1090 викупів для 147 клієнтів

Для інтернет-магазину робота зі службою доставки пов'язана з низкою труднощів: мало того, що кур'єри сторонньої компанії слабо мотивовані на виконання якісного сервісу, так ще і в найпотрібніший момент вільних кур'єрів на вас може просто не вистачити.

Ще одна важлива проблема, яка виникає у магазина з малим оборотним капіталом, - низька оборотність коштів, яка може призводити до касового розриву.

Для прикладу розглянемо магазин, денний оборот якого в період пікового попиту - припустимо, в грудні - досягає 150 тис. Рублів. Якщо у такого магазину з моменту продажу до надходження грошей на рахунок проходить до 7 днів, то за тиждень буде заморожено оборотного капіталу на суму до 800 тисяч.

Власники магазину змушені позичати гроші. І все це в найприбутковіший момент.

Як працює викуп кур'єром

Кур'єри «Доставісти», які виконали більше 2 доставок, отримують можливість відгукуватися на замовлення з викупом. Винагорода за доставку з викупом вище, тому кур'єри частіше відгукуються на такі замовлення, незважаючи на те, що виконати їх важче, оскільки буде потрібно вкласти власні гроші.

Крім того, сильну додаткову мотивацію на якість сервісу створює власна матеріальна відповідальність - адже виконавець вклав свої гроші.

Для магазину викуп вирішує проблему оборотності, однак служба доставки Не бере її на себе, а розподіляє фінансове навантаження між сотнями кур'єрів. Випадки, коли для викупу потрібно більш 10 000 рублів поодинокі, причому кур'єр поверне свої гроші в той же день - як правило, від покупця (у разі повернення - від продавця). За рахунок розподілу процесу на сотні учасників від кожного з них потрібно менше ресурсів.

Андрій Бирін, директор кондитерського інтернет-магазину SweetStore.ru :

«У грудні у нас було 36 доставок, 27 з них - з викупом. Доставка з викупом коштує дорожче, але все ж прийнятно, так як плюси переважують: ми пробиваємо чек, покупець його отримує, сенсу зникати з товаром у кур'єра немає. Дивно, що до цього ніхто такої послуги не ввів, ми її дуже чекали. Мінуси - трохи більше витрати, але для нас це не критично ».

Дмитро Архипов, власник студії аеродизайну Bighappy.ru :

«За грудень ми виконали 30 замовлень, всі вони були доставлені з викупом кур'єром. Повернень не було. Помітили, що якщо замовляти доставку з викупом кур'єром, то кур'єри відносяться до замовлення більш відповідально: по кілька разів дзвонять одержувачу для підтвердження. Тому якщо ви не хочете, щоб кур'єр "Доставісти" дзвонив кінцевого покупця, це краще заздалегідь вказати в коментарі ».

Іван Вундермахер, власник магазину плівок для авто StylingLab :

«У грудні ми 33 замовлення зробили з викупом. З них було 3 повернення, повернули без проблем. Доставка з викупом завжди більш якісна як сервіс: кур'єр не має можливості затримати переклад виручки і краще мотивований. Іноді ми залишаємо заявку в 8 вечора, і забираємо товар до себе додому. Кур'єр приїжджає, забирає, викуповує і доставляє кінцевого покупця в той же день ».

Як відбувається повернення

Якщо покупець відмовляється від покупки, він оплачує тільки доставку. В цьому випадку кур'єр повертається на склад і оформляє повернення в магазині від свого імені. Доставку по поверненню магазин оплачує окремо.

Леонід Бергман, власник магазину іменних нагород Fxstory.ru :

«Система рейтингів і викуп діють на кур'єрів позитивно - серед замовлень з викупом набагато менше повернень, так як кур'єри здають замовлення з максимально широкою посмішкою. Зараз викуп для нас - дико зручно. Сподіваємося, що «Доставіста» ще й забезпечить своїх кур'єрів касовими апаратами і навчить пробивати чеки. Дуже скоро без цього працювати стане неможливо.

Послуга викупу дуже актуальна з двох причин: дозволяє збільшити оборотність коштів і, що головне, знімає неспокій за збереження вантажу ».

Наскільки це легально

У листі ФНС РФ «ПРО ЗАСТОСУВАННЯ КОНТРОЛЬНО-КАСОВОЇ ТЕХНІКИ» від 10 липня 2013 р N АС-4-2 / ​​12406 повідомляється:

«Видача покупцям касових чеків, надрукованих контрольно-касової технікою раніше ніж за 5 хвилин до реального часу здійснення готівкового грошового розрахунку і (або) розрахунку з використанням платіжних карт, а так само копій касових чеків, надрукованих контрольно-касової технікою, не допускається».

Кур'єр діє від свого імені в інтересах покупця. При викупі товару в інтернет-магазині, кур'єр сплачує готівкові гроші від імені покупця і в момент розрахунку магазин пробиває касовий чек, що в точності відповідає положенням Закону про ККТ.

Де ми були раніше

Постійні клієнти «Доставісти», які дізнаються про послугу викупу, часто запитують: чому ні ми, ні будь-хто інший не здогадався ввести цю послугу раніше? Тут все просто.

Модель fractional employment (букв. З англ. - «дрібна зайнятість») тільки недавно стала можлива для застосування. Саме завдяки «дробової зайнятості» і технології геолокації в смартфонах служби доставки отримали технологічну можливість виконувати доставку в той же день, справлятися з піковим навантаженням і не генерувати збитки в низький сезон.

Однак отримати можливість - ще не означає їй скористатися. Тому після того, як ми налагодили процеси, набрали критичну масу виконавців і домоглися високої швидкості доставки, стала можливою розробка додаткових послуг.