Reuters: ВТБ видав Катару кредит для покупки частки «Роснефти»

Банк ВТБ видав катарському суверенному фонду Qatar Investment Authority (QIA) кредит на покупку частки в компанії    Роснефть

Банк ВТБ видав катарському суверенному фонду Qatar Investment Authority (QIA) кредит на покупку частки в компанії " Роснефть ". Про це агентство Reuters повідомило в п'ятницю, 9 листопада, з посиланням на дев'ять знайомих з угодою співрозмовників. Сума кредиту становить близько 6 млрд доларів США, стверджують п'ять джерел агентства.

У свою чергу, банк ВТБ заявив, що "не видавав і не планує видавати позику QIA для фінансування покупки". При цьому опублікована напередодні фінансова звітність ВТБ вказує, що в третьому кварталі 2018 року обсяг кредитів десяти найбільшим позичальникам банку виріс на 403 мільярдів рублів (близько 6 млрд доларів).

У звітності ВТБ за вересень, представленої на сайті Центробанку Росії , Вказані кредити загальною сумою в 434 мільярдів рублів (в перерахунку - 6,7 млрд доларів), які банк видав неназваним іноземним позичальникам на термін до трьох років, зайнявши перед цим у російського Центробанку 350 млрд рублів.

У грудні 2016 року голова "Роснафти" Ігор Сєчін повідомив російському президенту Володимиру Путіну про учасників приватизації 19,5 відсотка акцій "Роснефти". Покупцем виступив консорціум, до складу якого входять міжнародний трейдер Glencore і катарський суверенний фонд. За словами Сечіна, сума угоди склала 10,5 млрд євро.

Статті по темі:

05.05.18 розірвати угоду про продаж китайської CEFC 14% акцій "Роснефти"
Консорціум швейцарського трейдера Glencore і катарського суверенного фонду (QIA) розірвав угоду з китайською енергетичною компанією CEFC про продаж 14,16% "Роснафти".