Британія і ЄС погодили текст угоди по «брексіту»

У вівторок міністри один за іншим відвідували резиденцію прем'єра на Даунінг-стріт (на фото - міністр охорони здоров'я Метт Хенкок)   представники   Британії   і   ЄС   погодили попередній текст угоди по брексіту, що ознаменувало значний прорив в переговорах, що тривали протягом останніх кількох місяців

У вівторок міністри один за іншим відвідували резиденцію прем'єра на Даунінг-стріт (на фото - міністр охорони здоров'я Метт Хенкок)

представники Британії і ЄС погодили попередній текст угоди по "брексіту", що ознаменувало значний прорив в переговорах, що тривали протягом останніх кількох місяців.

Джерело в кабінеті міністрів повідомив Бі-бі-сі, що документ був погоджений на технічному рівні посадовими особами обох сторін після інтенсивних обговорень на цьому тижні.

У середу відбудеться спеціальне засідання уряду, на якому прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей попросить кабінет схвалити проект документа. У міру того як члени кабінету знайомляться з текстом, Мей зустрічається з ними один на один.

Серед тих, хто у вівторок відвідав резиденцію прем'єра на Даунінг-стріт, були міністр охорони здоров'я Метт Хенкок, міністр транспорту Кріс Грейлінг і парламентський секретар Казначейства Джуліан Сміт вже відвідали на Даунінг-стріт.

Міністр у справах Шотландії Девід Манделл сказав, що ще не ознайомився з подробицями, але натхненний досягнутим прогресом. При цьому головні прихильники виходу Британії з ЄС, такі як колишній глава МЗС Борис Джонсон, закликали кабінет відхилити проект угоди.

Він включає зобов'язання щодо дотримання прав громадян після "брексіта", пропонований 21-місячний перехідний період після виходу Великобританії з ЄС 29 березня 2019 року і подробиці так званого "законопроекту про розлучення", згідно з яким Британія повинна виплатити ЄС 39 млрд фунтів стерлінгів.

Майбутнє кордону між Північною Ірландією і Ірландської Республікою було останнім важливим невирішеним питанням, яке має бути врегульовано. Існували серйозні розбіжності щодо того, як гарантувати, що після "брексіта" не проводитимуться фізичні перевірки на кордоні.

І Британія, і ЄС вважають, що між Ірландією і Північною Ірландією не повинно бути повноцінного кордону з перевірками і строгим паспортним контролем. У разі, якщо сторони не домовляться про умови "брексіта", ця межа фактично стане кордоном між ЄС і Великобританією - з паспортним контролем, перевірками товарів та іншими перешкодами.

Члени кабінету міністрів були проінформовані про стан переговорів раніше у вівторок - їм повідомили, що залишилася невелика кількість невирішених питань. Тепер на спеціальному засіданні вони повинні розглянути проект угоди і прийняти рішення щодо подальших кроків.

У середу закінчиться термін, коли британський уряд мав затвердити умови угоди щодо виходу з ЄС. Незважаючи на заклики деяких парламентаріїв, Даунінг-стріт заявляв, що другого референдуму про "Брексил" не буде "ні за яких обставин".

Якщо сторонам вдасться досягти підсумкової угоди, вона повинна отримати схвалення Європарламенту британських законодавців. Остаточний вихід Британії з ЄС запланований на 29 березня 2019 року, після чого настане перехідний період, який триватиме до кінця 2020 року.

АНАЛІЗ

Лора Кюнсберг, редактор відділу політики Бі-бі-сі

Угода про вихід з ЄС, нарешті, знаходиться в резиденції на Даунінг-стріт.

Текст, який коштував чиновникам кількох місяців крові, поту і сліз, нарешті погоджений, по крайней мере, на технічному рівні.

Тепер готується документ для подання в кабінет міністрів, після чого, як сподівається уряд, буде зроблено наступний крок - політичне схвалення команди Терези Травень, хоча у багатьох її соратників є глибокі сумніви.

Так, в останні години переговорів деякі з них заздалегідь попереджали, що те, що обговорюється, просто неприйнятно і ніколи не буде схвалено парламентом. Деякі навіть вважають, що прем'єр-міністр повинна піти.

Але урядова машина запрацювала. І тепер, коли текст практично готовий, може початися заплановане розгортання "брексіта".