В українських магазинах немає продуктів з ГМО - МОЗ

У МОЗ стверджують, що ГМО в українських продуктах - це міф. Фото з архіву "Сегодня"

В Україні немає зареєстрованих продуктів харчування, що містять генетично модифіковані організми, заявив в програмі "Соціальний статус. Ваше здоров'я" на телеканалі Tonis директор Інституту екогігієни і токсикології ім.Л.Медведя Міністерства охорони здоров'я України Микола Проданчук.

За його словами, згідно із законодавством України, в вільному продажу і на полях можуть бути тільки ті ГМО, які отримали висновок про можливість їх використання в якості продуктів харчування і внесені до держреєстру харчових продуктів. Але сьогодні таких організмів у державному реєстрі немає, оскільки безпека жодного з них не доведена. Тобто використання ГМО в Україні заборонено.

"Перш за все, я хочу спростувати інформацію, що сьогодні в кожному продукті харчування міститься ГМО. Це міф, який давно тиражується ... Тести, які ми регулярно проводимо, показують, що за останні п'ять років кількість випадків виявлення ГМО в продуктах харчування зменшилася в тисячі разів ", - запевнив Проданчук.

За його словами, на даний момент випадки виявлення ГМО в продуктах харчування, які продаються в українських магазинах, не зареєстровані.

Крім того, на думку представника МОЗ, застосовувати ГМО-сировину в Україні економічно невигідно. "Використовувати ту ж ГМО-сою у нас не дешевше, ніж звичайну. Навіщо ж виробникам ризикувати, порушуючи закон ?", - сказав він.

Продачук зазначив, що українські виробники самі не зацікавлені в тому, щоб ГМО було присутнє в складі їхньої продукції, оскільки це значно збільшує ризики при реалізації товару на внутрішньому і зовнішньому ринках. У багатьох країнах вимоги до продуктів щодо вмісту в них ГМО досить суворі.

Проданчук також спростував інформацію про те, що в Україні є гранично допустимий вміст ГМО в продуктах харчування. "У багатьох країнах дійсно є правило або так званий технологічний поріг, згідно з яким продукт вважається без ГМО, якщо його вміст не перевищує 0,9%. Ця норма діє і в Європі. В Україні ж, нагадаю, не зареєстровано жодного ГМО, то є про зміст таких організмів у продуктах і мови бути не може ", - підкреслив він.

Представник МОЗ запевнив, що Україна - одна з небагатьох країн, де питання використання ГМО не є гострим. "Перебуваючи в полоні міфів, ми шкодимо самі собі. Ми - високорозвинена сільськогосподарська країна. У нас мало не більше в світі кількість традиційних сортів сільгосппродукції. І змінювати сьогодні те, що наші аграрії добре вміють вирощувати, просто немає сенсу", - підкреслив Н .Проданчук.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram