Що вигідніше кредит або кредитна карта: розгорнутий лайфак

 1. порівняння
 2. Кредитна карта або споживчий кредит, що вигідніше?
 3. Споживчий кредит
 4. Переваги споживчого кредиту:
 5. Переваги кредитних карт
 6. Недоліки кредитних карт
 7. висновки

Ми докладно розповімо про переваги і недоліки двох популярних банківських продуктів. Пропонуємо вам докладний порівняння кредиту і кредитної карти. Що вигідніше? Читайте наші висновки.

Ми всі періодично виникає запитання про додаткові кошти. І якщо варіант «заробити» вже вичерпано, то залишається варіант «зайняти». В ідеалі можна попросити в борг у рідних і друзів. Відсотків вони не візьмуть, і з віддачею квапити не стануть. При відсутності таких людей, залишається йти в банк.

Зараз банки пропонують два популярних типу позикових коштів. Назви схожі. Але що вигідніше - кредит або кредитна карта? Портал «Якапіталіст» допоможе вам розібратися.

порівняння

Ознайомтеся з умовами двох продуктів однієї фінансової організації - Ощадбанку . Споживчий кредит або кредитна карта - що вигідніше оформити?

Умови Споживчий кредит Кредитна карта Сума До 1,5 млн рублів До 600 000 рублей Термін До 5 років До 1 року Ставка Від 14,9% річних Від 25,9% річних Плата за оформлення - 750 рублів Дострокове погашення + + Термін прийняття рішення До 2 днів Від 0 до 7 днів Забезпечення - - Плата за операції - Так, за витрату готівкою Підтвердження доходу Потрібно Потрібно Віддалене оформлення - - Пільговий період - Є, до 50 днів Відстрочка платежу - - Штраф за прострочення + + Частковий витрата - +

Обидва продукти видаються на будь-які цілі. Банк не зажадає звіту про використання. Ви можете зробити ремонт, поїхати у відпустку, відсвяткувати весілля, а можете витратити їх на красу і здоров'я.

Оформлення у обох досить просте. Достатньо подати заявку по інтернету, надати скановані копії документів і гроші вам будуть перераховані на рахунок або карту. Деякі банки самі привозять кредитку клієнту. Ощадбанк і більшість банків консервативні і вимагають особистої присутності з пакетом документів.

Перед видачею банк буде перевіряти вашу благонадійність - дохід, кредитну історію, наявність рахунків і рух по ним і багато інших параметрів. Виходячи з цього і розраховується максимально можлива сума позики.

Потрібно буде надати папери - паспорт і підтвердження наявності офіційного доходу, а також документ про трудової зайнятості.

Кредитна карта або споживчий кредит, що вигідніше?

Спочатку давайте розберемося, що таке кредитна карта, а що таке кредит. Дізнаємося їх переваги та недоліки. Скажемо відразу, про МФО (мікрофінансових організація) ми говорити не будемо. Це інший тип обслуговування. У нашій статті мова піде про традиційні банківських послугах.

Споживчий кредит

Споживчий кредит

Отримання коштів в борг від банківської установи базується на трьох умовах: строковості, платності і зворотності. Простіше кажучи, будь-який займ має термін, протягом якого він повинен бути повернутий. За користування коштами клієнт платить банку відсотки.

Він так називається тому-що дається на різні споживчі цілі. Взяти його можна в будь-якому банку, а також в торговельній установі, турфірмі або в медичному центрі - там, де продаються товари або надаються дорогі послуги. Ви напевно помічали стійки з оформлення позик в великих супермаркетах побутової техніки та електроніки, в автосалонах і так далі.

Іноді він оформляється в момент покупки послуги співробітником організації, що продає вам продукт. Але в будь-якому випадку - договір укладається з банком і борг повертається саме йому.

Переваги споживчого кредиту:

 1. Строго певна сума. Ви не зможете відновити кредитну лінію, тобто скористатися погашеними грошима, як по кредитній карті. Ви скажете, що це негативний фактор? Не зовсім! Позичальник чітко знає на яку суму платежу розраховувати щомісяця, і вона не зміниться. І знає, що «гаманець» не з'явилося, як тільки з'явиться чергова «хотелка».
 2. Більш низька процентна ставка. Кредит на споживчі потреби завжди дешевше карти за розміром відсотка.
 3. Відсутність плати за операції. Тут операція одна - видача кредиту. Отримавши гроші, позичальник сам вирішує куди їх витрачати і в якій кількості. Плата за видачу та обслуговування кредиту береться дуже рідко.
 4. Велика сума. Ліміт часто не перевищує 300-600 тисяч рублів. Кредит готівкою дається і на велику суму - до 1-3 мільйонів рублів. За умови наявності відповідного щомісячного доходу, що покриває ризики.
 5. Захист від шахраїв. По карті ваші гроші можуть зняти шахраї. Кредит від такого болю позбавлений.

Недоліки споживчого кредиту

 1. Відсоток за всю суму. Ставка починає діяти з моменту видачі на загальну суму. Незалежно від того, скільки грошей ви реально витратили. Навіть якщо вони лежать на депозиті, відсотки ви будете оплачувати повністю.
 2. Фіксований термін. Взяли гроші на 2 роки? Поверніть вчасно! Відстрочку дають деякі банки, у яких є опція «кредитні канікули», але на 1-3 місяці. За прострочення нараховується штраф.
 3. Неможливість відновлення кредитної лінії. Ви не зможете скористатися внесеними рахунок погашення засобами.
 4. Складне дострокове погашення. Банки переконують в зворотному, але ранній повернення грошей їм не вигідний. Адже вони втратять відсотки, які ви могли б їм заплатити. Оформити дострокове погашення ви зможете тільки при особистому відвідуванні банку, що не дуже зручно.

Кредитна карта

Кредитна карта

По суті - це кредит, який оформляється за тими ж принципами, але більш мобільний і комфортний у використанні. Кошти зараховуються на карту, і ви нею розраховуєтесь за товари та послуги. На відміну від споживчого кредиту, кредитна карта вигідніше в тому плані, що якщо ви скористалися частиною позикової суми, то відсотки будуть нараховуватися тільки на цю частину.

Зараз банки з метою залучення клієнтів пропонують кредитні карти з Кешбек . Обіцяють аж до 30% повернення від витрачених сум. Дійсно, ви отримаєте повернення, але зазвичай не більше 1-3%. Решта тільки за спеціальними пропозиціями і при здійсненні операцій в певних місцях.

Переваги кредитних карт

 1. Пільговий період. Цієї опції немає у кредитів. Якщо ви повністю повернете зняті гроші протягом грейс-періоду , То не заплатите банку ні копійки.
 2. Зручність і мобільність. Ви отримуєте карту з певним лімітом коштів і можете витрачати їх на будь-які цілі і в будь-якому зручному місці, де проводиться їх обслуговування.
 3. Поновлюваний кредитний ліміт. Після оплати кредиту, частина боргу повертається на карту і їм можна користуватися знову.
 4. Можливість використовувати не весь кредитний ліміт. Припустимо, вам схвалили 250 000 рублів, а вам потрібно тільки 100 000. Використовуйте тільки 100 000 рублів. Решта грошей буде чекати свого часу.
 5. Відсотки нараховуються тільки на витрачені гроші. Якщо із загального кредитного ліміту ви витратили тільки частина грошей, значить відсотки ви заплатите тільки за них.

Недоліки кредитних карт

 1. Високі процентні ставки. Дійсно, в порівнянні зі споживчим кредитом, кредитна карта коштує в 1,5-3 рази дорожче. Мінімальні ставки по споживчі кредити починаються від 14% річних, по карті - від 19%.
 2. Плата за обслуговування. Більшість кредиток мають плату за річне обслуговування. Вартість - від 300 до 3 000 рублів на рік, в залежності від типу.
 3. Щодо маленька сума. За рахунок великих ризиків по картці, максимальна сума позики традиційно менше, ніж по кредиту.
 4. Є спокуса витратити більше. За рахунок відновлювальної кредитної лінії, ви можете користуватися тими грошима, які повертаєте на карту.
 5. Плата за витратні операції. Знімати готівку по кредитці не вигідно. За це банк візьме ще від 1% до 6%. Плюс, готівкові операції в деяких банках обкладаються великим відсотком, ніж безготівкові.

висновки

Підводячи підсумки, уточнимо, що вигідніше - кредит або кредитна карта?

Кредит буде оптимальним варіантом, якщо вам потрібні гроші на конкретну мету. Отримали, витратили, платите борг. Відсотки нижче і додаткових питань не виникає.

Кредитка підійде тим, хто хоче постійно користуватися позиковими грошима. Розплачуйтеся нею за товари і послуги та вчасно сплачуйте щомісячний платіж. Не забудьте про пільговому періоді - дуже вигідна опція.

Що б ви не вибрали для себе, портал «Якапіталіст» рекомендує - перш ніж оформляти послугу, розрахуйте свої фінансові можливості, щоб не провалитися в боргову яму .

Що вигідніше?
Але що вигідніше - кредит або кредитна карта?
Споживчий кредит або кредитна карта - що вигідніше оформити?
Кредитна карта або споживчий кредит, що вигідніше?
Ви скажете, що це негативний фактор?
Взяли гроші на 2 роки?