Нафта Мексиканської затоки. аналіз ситуації

 1. Витік нафти поряд з аварійною свердловиною має природні причини
 2. Витік нафти з тріщин в морському дні
 3. Геологія свердловини і чому все так погано
 4. Біля узбережжя Венесуели затонула газовидобувна платформа
 5. Міні-цунамі в Арканзасі
 6. Новий розлив в Мексиканській затоці
 7. Пляжі Гоа почало заливати нафтою
 8. На нафтовій платформі біля берегів Аргентини сталася пожежа
 9. У Китаї похилилась нафтова платформа
 10. У Мексиканській затоці вибухнула ще одна бурова платформа
 11. У Мексиканській затоці вибухнула нафтова платформа

Вибух на нафтовій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці, що стався 20 квітня цього року. Зупинити утворилася витік вдалося лише до 4 серпня, коли в води затоки вилилося вже 4,9 мільйона барелів нафти.

Ми довгий час ігнорували події в Мексиканській затоці і тому були причини - складність в розумінні істинних причин катастрофи. Чи була причина техногенна або недбалість людини? А може під водою крився природний фактор? Нам було не ясно і ми вирішили почекати.

Але події розвивалися і спливали нові цікаві факти і питання. За катастрофою на Діпвотер Горизонт пішли інші менш гучні аварії, які швидко з'являлися і зникали в безодні інформації.

Дійсні причини навряд чи будуть оприлюднені, хоча недавно (8 вересня) BP заявило, що вони з'ясували причину вибуху і затоплення платформи - вся вина перекладається на людський і технологічний фактор, і помилки в конструкції.

Хоча, давайте подивимося на події, що послідували після катастрофи з Діпвотер Горизонт.

Витік нафти поряд з аварійною свердловиною має природні причини

Витік нафти, зафіксована в Мексиканській затоці, має природні причини і не пов'язаний з аварійною свердловиною, на яку встановлена заглушка, повідомляє в понеділок агентство з посиланням на представників компанії ВР.

Нову заглушку встановили тиждень тому замість попередньої, що не справлялася зі своїм завданням щодо утримання нафти і зняту зі свердловини 10 липня. За цей час в затоку могло вилитися приблизно 120 тисяч барелів нафти. Фахівці ВР 16 липня заявили, що з моменту квітневої аварії.

Однак раніше в понеділок керівник аварійно-рятувальних робіт на місці аварії адмірал Тед Ален в листі ВР повідомив «і про невстановлені аномалії у функціонуванні заглушки».

За даними експертів, витік знаходиться на відстані трьох кілометрів від аварійної свердловини.

Після аналізу ситуації ВР заявила, що в даний вихід нафти на поверхню не пов'язаний з аварійною свердловиною.

«Вчені прийшли до висновку, що це просочування нафти викликане природними причинами», - сказав агентству представник ВР Марк Проглер (Mark Proegler).

Керована BP платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня після 36-годинної пожежі, що послідувала услід за потужним вибухом, який забрав життя 11 осіб. , Який почався слідом і триває досі, вже завдав шкоди американським штатам Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида і Техас і загрожує регіону екологічною катастрофою.

Інцидент в Мексиканській затоці став найбільшим аварійним розливом нафти в США, від краху танкера Exxon Valdez біля узбережжя Аляски в 1989 році. Тоді з судна, що сіло на мілину судна вилилося близько 260 тисяч барелів нафти.

Витрати британської нафтової компанії BP на ліквідацію наслідків розливу нафти в Мексиканській затоку вже. Ця сума включає в себе вартість ліквідації наслідків розливу, вартість будівництва додаткових "розвантажувальних" свердловин, герметизації свердловини, гранти прибережним країнам і виплати за позовами. До компанії вже подано, щонайменше, 116 тисяч позовів від постраждалих, за 67,5 тисячі з них зроблені виплати на 207 мільйонів доларів.

джерело:

Витік нафти з тріщин в морському дні

Викиди починаються з 20 секунд відео.

Геологія свердловини і чому все так погано

За джерела можна ознайомитися з послідовними ілюстрованими етапами.
Треба відзначити, що це всього лише версія, яка намагається пояснити походження природних викидів нафти з тріщин в морському дні.

джерело:

Біля узбережжя Венесуели затонула газовидобувна платформа

13 травня 2010 року. Біля узбережжя Венесуели в Карибському морі затонула газовидобувна платформа Aban Pearl, ніхто з 95 робітників не постраждав, повідомляє РИА Новости з посиланням на місцеву газету El Universal.

Інцидент стався в штаті Сукре на північному сході країни. «Ви ж знаєте, це плавуча платформа. Опівночі вона нахилилася, зачерпнула води. Всі роботи були припинені і проведена евакуація », - написав у своєму блозі в Twitter президент країни Уго Чавес. Також глава Венесуели зазначив, що до платформи попрямували два патрульних судна ВМФ країни. При цьому він заявив, що аварія - ще не привід позбавляти видобувну компанію Pdvsa права досліджувати і розробляти газові родовища в прибережних водах Венесуели.

Венесуельський міністр нафти Рафаель Рамірес виключив можливість витоку газу зі свердловин, які були пробурені з платформи. При цьому він підтвердив, що затоплення платформи не становить загрози для морського дна.

Свій блог на соціальному сервісі Twitter Чавес відкрив 27 квітня. Тоді він заявив, що вирішив зареєструватися на сайті в цілях боротьби з опозицією, яка активно використовує платформу.

Нагадаємо, 20 квітня в Мексиканській затоці на нафтовій платформі Deepwater Horizon стався вибух. В результаті катастрофи загинули 11 осіб. При затопленні платформа пошкодила свердловину, з якої почала виливатися нафта. К 4 травня нафтова пляма досягла берегів Луїзіани.

Джерело:,

Окремим рядком лягає цікава подія в Арканзасі. в безпосередній близькості від Мексиканської затоки.

Міні-цунамі в Арканзасі

14 червня. Вихід річки з берегів супроводжувався 7,5 метровими приливними хвилями, які повністю стерли з лиця землі, розташовані по берегах річки бази відпочинку. Рятувальники все ще роблять відчайдушні спроби знайти десятьох безвісти зниклих людей. Для цього використовуються всі можливі засоби: байдарки, квадроцикли і кінні патрулі.

Новий розлив в Мексиканській затоці

28 липень 2010р. У Мексиканській затоці відбувся черговий витік нафти. Правда, на цей раз не через бурової платформи BP, а через старого буксира і занедбаної нафтової платформи.

Інцидент стався в штаті Луїзіана недалеко від місця, де останні три місяці ведуться роботи з усунення розливу нафти. На озері Мад-Лейк буксир врізався в видобувне обладнання на свердловині, що належить компанії Cedyco Corporation зі штаб-квартирою в Х'юстоні. Цього разу на поверхні води утворилася смуга нафтової плівки, ширина якої становить 50 м, а довжина - 2 км. Капітан судна заявив, що свердловина не була достатньо освітлена, як належить за правилами. На даний момент тривають роботи по усуненню наслідків аварії. Вже встановлені спеціальні огорожі, щоб не допустити збільшення і поширення нафтової плями. Кількість витекло зі свердловини «чорного золота» поки невідомо.

На думку влади США, порівнювати шкоду від цієї аварії з тієї, що мала місце в кінці квітня, поки не має сенсу. Інцидент має локальний характер. Нагадаємо, 20 квітня 2010 року сталась аварія на свердловині, що належить корпорації ВР. Тоді у води Мексиканської затоки, за різними даними, потрапило від 354 млн до 698 млн т нафти, це стало найбільшою нафтовою катастрофою в історії США. В результаті постраждали екосистеми відразу чотирьох штатів.

Тим часом нафтова пляма, що утворилася з вини BP, самозатопляется в теплих водах Мексиканської затоки. Як повідомила днями директор Національного управління океанічних і атмосферних явищ Джейн Любченко, «стає все важче знайти нафту на поверхні води». За її словами, велика кількість нафти було розсіяно по поверхні океану, а потім поглинена бактеріями. Наслідки цього ще не вивчені, тому американська влада побоюються збитків, який буде завдано навколишньому середовищу.

джерело:

Пляжі Гоа почало заливати нафтою

2 вересня. Незважаючи на оперативно розпочату роботу по очищенню води біля берегів найпопулярніших індійських курортів, тисячі нафтових кульок стрімко прибуває. Ситуація ускладнюється тим, що місцезнаходження джерела нафти поки невідомо, а влада виявилася абсолютно не готові до такої проблеми. Немає спеціального обладнання, нафта по березі збирають звичайні робочі щітками. До чого готуватися тим, хто планував провести свою відпустку на піщаних пляжах Гоа, радіо «Вести ФМ» дізналося у виконавчого директора Асоціації туроператорів Росії Майєю Ломідзе.

«Вести ФМ»: Добрий день!

Ломідзе: Доброго дня!

«Вести ФМ»: Чи відомо, наскільки постраждали пляжі і океан?

Ломідзе: За наявною у нас на даний момент інформації, на пляжі, який традиційно вибирають наші туристи, поки не зафіксовані нафтові плями, тому поки наші люди не повертаються звідти. Проте сталося вже деяке падіння інтересу до цього регіону, і пішли відмови. Вони, правда, поодинокі, але вони є.

[...]

«Вести ФМ»: Тут залишається тільки сподіватися на те, що до цього моменту влада якимось чином зможуть впоратися з проблемою. Якісь версії того, що відбувається ви не намагалися дізнатися? Звідки все-таки могла взятися нафта на піщаних пляжах?

Ломідзе: Країна досить специфічна, і з інформацією там складно. Ніяких даних з приводу того, де стався витік і з якої причини, у нас немає.

«Вести ФМ»: Експерти вважають, що нафтовий шлейф може тягнутися від будь-якого танкера, який почав протікати. Нафта могла піти на глибину, і в подальшому її могло винести біля берегів.

Ломідзе: Теоретично це можливо, однак ніде в ЗМІ не було інформації. І нам теж невідомо, що у якогось танкера сталася текти.

[...]

джерело:

На нафтовій платформі біля берегів Аргентини сталася пожежа

9 вересня 2010 року Біля берегів Аргентини загорілася нафтова платформа. На платформі в момент загоряння перебували восьмеро осіб, ніхто з них не постраждав.

Всі робочі евакуйовані, діяльність бурової платформи припинена. Повідомлень про розлив нафти на місці платформи, розташованої в 14 кілометрах від берегів аргентинської провінції Санта-Круз, не надходило.

Причини події не встановлені. Повідомляється, що спочатку загоряння було ліквідовано зусиллями робітників, однак згодом на платформі знову спалахнув вогонь, передає «Lenta.Ru».

джерело:

У Китаї похилилась нафтова платформа

8 вересня. У Східно-Китайському морі нафтова платформа нахилилася на 45 градусів, двоє з знаходилися на ній 36 осіб опинилися у воді.

У вівторок близько 23-ї години платформа, видобувна НАФТА в Східно-Китайському морі поблизу міста Дун'ін / провінція, Східний Китай /, отримала крен в 45 градусів, на ній знаходяться 34 людини, ще двоє опинилися у воді. В даний час інтенсивно ведеться рятувальна операція під керівництвом Міністерства транспорту КНР.

Як повідомив кор. Сіньхуа керівник чергової служби Всекитайських центру з порятунку на морі Чжай Цзюган, що опинилася в небезпечній ситуації платформа №3 належить Шенлійскім нафтових промислів, вона знаходиться в 5 морських милях від узбережжі міста Дун'ін, глибина моря в цьому районі 7 метрів. На місці аварії сила вітру досягає 6-7 балів, поривами - 8 балів.

За розпорядженням Мінтранспорту рятувальні служби провінції Шаньдун і м Тяньцзінь терміново приступили до рятувальної операції, відправивши необхідні судна і вертольоти до потерпає від лиха платформі.

Як повідомив Чжай Цзюган, пошуком опинилися у воді займаються в даний час два вертольоти. Через сильний вітер рятувальним судам поки не вдається наблизитися до нафтовій платформі, біля неї чергують три судна компанії-власника.

джерело:

У Мексиканській затоці вибухнула ще одна бурова платформа

02 вересня 2010 року. У Мексиканській затоці вибухнула бурова платформа - 1 особа отримала поранення. Про це повідомляє телекомпанія CNN з посиланням на берегову охорону США.

Інцидент стався на південь від затоки Верміліон на буровій платформі Vermilion Oil Rig 380, що належить компанії Mariner Energy, приблизно в 129 км від узбережжя штату Луїзіана. За словами головного старшини новоорлеанского підрозділи берегової охорони Джона Едвардса, в результаті вибуху 13 людей опинилися за бортом.

Обставини інциденту в даний момент з'ясовуються, до місця події направлені рятувальні служби.

Нагадаємо, в результаті вибуху метану на буровій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці, орендованій нафтовою компанією BP, США спіткала наймасштабніша екологічна катастрофа в історії. Коли платформа затонула, в воду потрапила нафта. За різними оцінками, з квітня по серпень 2010р. в Мексиканську затоку витекло від 4,1 до 4,9 млн барелів нафти.

Пізніше BP оголосила про успішне проведення операції Static Kill, яка дозволила загерметизувати пошкоджену нафтову свердловину. Спеціальний розчин заштовхнув природне паливо назад в резервуар.

джерело:

У Мексиканській затоці вибухнула нафтова платформа

Вибух стався приблизно в 100 милях від узбережжя Луїзіани, на захід від місця великої аварії нафтової платформи BP. В результаті вибуху виникла пожежа.

Служба берегової охорони США повідомила, що в результаті вибуху ніхто не загинув, лише один з 13 робочих, що знаходилися на платформі, був поранений.

До місця вибуху направлені рятувальні вертольоти, два літаки і три судна. Всі робітники були евакуйовані. Після вибуху вони опинилися у воді і були врятовані комерційним судном.

Ще не відомо, чи призвів вибух на платформі до розливу нафти. Власник платформи - Mariner Energy - стверджує, що вона не вела видобутку нафти або газу. За неперевіреними даними, в момент вибуху на платформі велися роботи по обслуговуванню обладнання.

Mariner Energy займається видобутком нафти і газу в Мексиканській затоці. У квітні Apache Corp анонсувала плани покупки компанії за $ 3,9 млрд.

джерело:

Чи була причина техногенна або недбалість людини?
А може під водою крився природний фактор?
«Вести ФМ»: Чи відомо, наскільки постраждали пляжі і океан?
Якісь версії того, що відбувається ви не намагалися дізнатися?
Звідки все-таки могла взятися нафта на піщаних пляжах?