Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні | Ves4i.com.ua - офіційний сайт в Україні

  1. Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні ...
  2. Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні
  3. Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні
  4. Історія створення взуттєвого бренду Dr.Martens
  5. Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні
  6. Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні
  7. Історія створення взуттєвого бренду Dr.Martens
  8. Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні

Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні

Де купити, адреси магазинів в Україні

Dr.Martens (Доктор Мартенс) - англійський виробник взуття. Всесвітньо відома серія взуття під назвою Dr.Martens (також часто зустрічаються такі її назви, як Docs; Doc Martens) є дітищем компанії AirWair Ltd., що виробляє взуття.

Ця по праву легендарна взуття всього лише за якихось 30 з гаком років, домоглася всесвітнього культового статусу.

Історія створення взуттєвого бренду Dr.Martens

Винахід цієї нині всесвітньо відомої марки взуття належить доктору Клаусу Мертенс (на німецькій мові - Dr. Märtens), який подарував черевиків своє ім'я. Трохи згодом ім'я німця Dr. Märtens було перероблено на англійський манер, а саме - в Dr.Martens (Доктор Мартенс). Свій перший прототип взуття доктор Мертенс створив через кілька тижнів після закінчення Другої Світової війни, в нацистська Німеччина зазнала нищівної поразки. Доктор Клаус давно виношував в собі думки про створення якісно нових стабільних черевик, чия підошва була набагато м'якше, ніж підошва традиційних армійських черевиків, які йому доводилося раз у раз носити під час служби в вермахті. Після певного періоду часу Доктор Мертенс писав про цей період життя, що в той час, як багато, відверто кажучи, займалися мародерством з метою пошуку різних коштовностей - будь то ювелірні прикраси або цінний натуральне хутро, він нарешті-то здійснив свою давню мрію. - Взявши в руки шкіру, голки і спеціальні нитки, він власноруч зшив 2 пари черевиків, чия підошва була одночасно товстої і повітряної. Саме такими він собі і уявляв довгі роки.

Незабаром свій перший прототип черевик Клаус Мертенс з гордістю продемонстрував своєму товаришеві Герберту Функу (Herbert Funck), з яким вони разом навчалися в одній академічній групі в університеті Мюнхена. Слід зазначити, що його надзвичайно зацікавило винахід одногрупника - будучи корінним жителем Люксембургу, післявоєнні торговельні обмеження Німеччини жодним чином не стосувалися Функа. У 1947 році Клаус Метренс і Герберт Функ стали діловими партнерами і заснували своє власне виробництво в невеликому містечку Seeshaupt (Зеегаупт), що знаходиться поблизу Мюнхена. Першим сировиною для виробництва взуття стали кілька тонн списаної гуми, спочатку призначалася для використання військово-повітряними силами нацистської Німеччини - Люфтваффе. Крім цього, інші необхідні компоненти якісно нового взуття були виконані із залишків обмундирування, що використовувався в армійських цілях: так, устілки черевик виготовлялися з погон (вони ж - еполети), шкіра для взуття була запозичена від шкіряних штанів, що були невід'ємним елементом уніформи офіцерів. До слова кажучи, з 1-ї пари офіцерських шкіряних штанів їх підприємство створювало 2 пари якісно нових і зручних черевиків. Через багато років, Клаус Мертенс казав, що момент створення їх з Гербертом Функом підприємства був обраний як не можна вдало - в післявоєнні роки люди шукали хорошу і зручне взуття, яка замінила б їм незручні армійські черевики та чоботи часів Другої Світової війни.

В одну мить черевики підприємства Клауса Мертенса і Герберта Функа стали користуватися величезним попитом. У 1952 році партнери по бізнесу урочисто відкрили власну фабрику з пошиття черевик в місті Мюнхен. На початку 50-х років взуття підприємців реалізовувалася майже в 200 самих різних варіантах. Цікаво, але факт: майже 80% покупців були жінки віком старше 40 років. Починаючи з 1959 року, компанія стає постійним учасником самих різних міжнародних каталогів взуття.

Компанія з Великобританії Griggs Company на початку 1960-х років

На території Британських островів протягом довгих років випускався спеціалізований каталог шкіряного взуття і одягу під назвою «Shoe & Leather News». В одному з його випусків увагу керуючого англійської компанії R. Griggs & Co - Біллі Гріггса (Bill Griggs) привернула до себе ідея, яка успішно використовувалася компанією з Німеччини протягом довгих років. Необхідно відзначити, що в ті роки взуттєвої ринок Великобританії характеризувався жорсткою конкуренцією між провідними виробниками взуття - наприклад, в їх числі була компанії «Tuf Boots», а також багато-багато інших. R. Griggs & Co потихеньку втрачала свої позиції - у зв'язку з цим керівництво компанії перебувало в пошуках якісно нового продукту, який міг би гідно конкурувати з продукцією інших компаній. Сказано - зроблено: Біллі Гріггс зв'язується з Клаусом Мертенс, у якого і набуває ліцензію на виробництво м'яких підошов на території Британських островів. Незабаром дизайн черевиків зазнав деяких змін: так, миски отримали більш округлу форму, боки були підняті, по канту взуття було прошита міцною ниткою жовтого кольору., Крім того була опрацьована підошва - вона отримала більше темні краю і неглибокі протектори. З того часу і по сьогоднішній день все це і є відмітною фірмовим знаком черевик, що випускаються під торговою маркою Dr. Martens. Біллі Гріггс дав нової підошві ім'я «Air Wair» і створив нині всесвітньо відомий логотип, що містить наступну напис - «With Bouncing Soles» (в перекладі з англійської мови вона означала «з пружною підошвою»). 1 квітня 1960 року перші пара черевиків Dr. Martens № 1460 з 8 отворами для шнурків вперше надійшли у вільний продаж.

Як і передбачалося, з самого початку новинка стала користуватися більш ніж істотним попитом у солдатів, працівників поліції, фабричних робітників, а також у листонош. У зв'язку з величезним попитом через деякий час була створена і запущена в серійне виробництво модель черевиків, яка мала 3 спеціальні отвори для шнурків. Цей різновид Dr.Martens практично повністю була викуплена до омпания Гріггса Поштовою службою Великобританії для потреб своїх працівників. Листоноші по достоїнству оцінили всі переваги, якими володіли ці черевики: вони були дуже зручні і міцні, та й до того ж вони були практично несприйнятливими до шкідливого впливу з боку бензину, різних масел і кислот. Шкіряні частини взуття були просочені спеціальним складом, який не пропускав воду. Необхідно відзначити, що аж до наших днів черевики Dr.Martens практично повністю зберегли свою первинну форму, проте в той же час виробляються вони в самих різних варіантах, що різняться між собою своїми розмірами, висотою і кольором.

Тоні Бен (Tony Ben) є першою відомою особистістю, яка одягла черевики Dr.Martens - будучи соціалістом і членом парламенту Великобританії, він активно боровся за права простих робітників і профспілок, і таким чином висловлював свою підтримку вживаються ними діями. Плюс до того ж необхідно зазначити, що Тоні Бен став першою людиною, які навмисне використовував черевики торгової марки Dr.Martens в якості своєрідного політичного знака. В даний час безліч представників політичних партій та студентської молоді використовують цю взуття в якості свого роду символу «спорідненості» з робітничим класом. Як елемент моди черевики Dr.Martens були явно неконкурентоспроможні - якраз в цей же час Лондон став вважатися одним із всесвітніх центрів моди. Його ринок був наповнений взуттям більш сенсаційних і популярних моделей. Та й молодіжні субкультури того часу віддавали свою перевагу зовсім іншого взуття.

Час скінхедів (skinheads)

Корінний перелом подій стався в 1963-1964 році - в цей час популярна субкультура модів початку розколюватися на кілька підвидів. Як результат, з'явилося якісно новий напрям, що отримало назву «Hard Mods». Необхідно відзначити, що його представники якісно відрізнялися від інших субкультурщіков за рахунок своїх коротких стрижок з бакенбардами і провокаційною одягом, невід'ємним елементом яких були черевики Dr.Martens червоного кольору - так звані cherry boots (в перекладі з англійської - «черевики вишневого кольору»). Саме в цьому середовищі через деякий час і виникли перші скінхеди, які навмисне протівоставляется поширеній в ті роки стилю під назвою «Summer of Love» свої напрямки в стилі, а саме - «Proletariers», часто згадуваної також як «Every-Day-Workers» . До слова кажучи, традиційні скінхеди наших днів цілком і повністю відповідають саме цьому стилю.

Вперше в історії скінхеди виступили в якості громадських провокаторів в березні 1968 року - в цей час був проведений марш протесту проти військових дій США у В'єтнамі, активними учасниками цієї демонстрації виступили приблизно 150 бритоголових, одягнених в клубні кольори футбольного клубу Millwall (Міллуолл) і високі черевики Dr.Martens. Вони всіляко перешкоджали проведенню даної демонстрації і раз у раз висміювали демонстрантів і всіляко провокували їх на конфліктні дії. З цього моменту скінхеди і черевики Dr.Martens стали міцно асоціюватися з неблагонадійних субкультурою бритоголових молодчиків. У ті роки британська молодь була надзвичайно агресивною і жорстокою, а тому черевики Dr.Martens зі сталевими миска були як не можна до речі в вуличних бійках.
За словами Джорджа Маршалла (George Marshall) - автора відомої книги під назвою «Дух 69-го року» (Spirit of '69), що була свого роду Біблією скінхедів, - в ті роки британські ЗМІ так обмовили субкультуру скінхедів, що в суспільній свідомості бритоголові знаходилися десь між бійцівськими собаками і серійними вбивцями. Обивателі чомусь були переконані, що коротка стрижка і носіння черевик Dr.Martens - це відмітна ознака небезпечних елементів суспільства, схильних до скоєння різних правопорушень.

Необхідно зауважити, що скінхеди досить трепетно ​​ставилися до процесу ходу за своїми черевиками Доктор Мартінс по тій простій причині, що крім свого функціонального призначення, упор також робився і на їх привабливий зовнішній вигляд. Бритоголові спеціально полірували свої Dr.Martens і додавали їм візуальної «Антікваріатное». Cherr boots спеціально натирали чорним кремом для взуття, щоб вони неодмінно привертали ксебе увагу численних перехожих на міських вулицях. Дівчата-скінхеди також не залишилися осторонь - свої черевики Dr.Martens вони раз у раз вдало комбінували з носінням картатих колготок або ж панчіх укупі зі стрижкою під назвою «feather cut» (в дослівному перерві на російську мову - «стрижка пір'ям»).

З цього часу і по сьогоднішній день черевики Dr.Martens користуються величезною популярністю в середовищі самих різних молодіжних субкультурних угрупувань. Через процесів роздроблення епоха перших скінхедів закінчилася приблизно в 1972 році. Незабаром після цього з руху скінхедів виділилися так звані Suedeheads (в ​​дослівному перекладі на російську мову - «замшеві голови») - вони вважали носіння черевик Dr. Martens досить незручним і незграбним заняттям. Втім, взуття Dr.Martens, свого часу став своєрідним символом повсталої за свої права субкультурної молоді, що не втратила свого значення і по справжній час.

Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні

На офіційному сайті компанії Dr.Martens, можна знайти адреси магазинів, де продається продукція. До речі крім черевиків і взуття, Dr.Martens так само випускає і одяг і навіть аксесуари для чоловіків і жінок.

В Україні взуття Dr.Martens можна купити в мережі магазинів Інтертоп і Стиляга.

Офіційний сайт компанії Dr.Martens: http://www.drmartens.com/

Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні

Де купити, адреси магазинів в Україні

Dr.Martens (Доктор Мартенс) - англійський виробник взуття. Всесвітньо відома серія взуття під назвою Dr.Martens (також часто зустрічаються такі її назви, як Docs; Doc Martens) є дітищем компанії AirWair Ltd., що виробляє взуття.

Ця по праву легендарна взуття всього лише за якихось 30 з гаком років, домоглася всесвітнього культового статусу.

Історія створення взуттєвого бренду Dr.Martens

Винахід цієї нині всесвітньо відомої марки взуття належить доктору Клаусу Мертенс (на німецькій мові - Dr. Märtens), який подарував черевиків своє ім'я. Трохи згодом ім'я німця Dr. Märtens було перероблено на англійський манер, а саме - в Dr.Martens (Доктор Мартенс). Свій перший прототип взуття доктор Мертенс створив через кілька тижнів після закінчення Другої Світової війни, в нацистська Німеччина зазнала нищівної поразки. Доктор Клаус давно виношував в собі думки про створення якісно нових стабільних черевик, чия підошва була набагато м'якше, ніж підошва традиційних армійських черевиків, які йому доводилося раз у раз носити під час служби в вермахті. Після певного періоду часу Доктор Мертенс писав про цей період життя, що в той час, як багато, відверто кажучи, займалися мародерством з метою пошуку різних коштовностей - будь то ювелірні прикраси або цінний натуральне хутро, він нарешті-то здійснив свою давню мрію. - Взявши в руки шкіру, голки і спеціальні нитки, він власноруч зшив 2 пари черевиків, чия підошва була одночасно товстої і повітряної. Саме такими він собі і уявляв довгі роки.

Незабаром свій перший прототип черевик Клаус Мертенс з гордістю продемонстрував своєму товаришеві Герберту Функу (Herbert Funck), з яким вони разом навчалися в одній академічній групі в університеті Мюнхена. Слід зазначити, що його надзвичайно зацікавило винахід одногрупника - будучи корінним жителем Люксембургу, післявоєнні торговельні обмеження Німеччини жодним чином не стосувалися Функа. У 1947 році Клаус Метренс і Герберт Функ стали діловими партнерами і заснували своє власне виробництво в невеликому містечку Seeshaupt (Зеегаупт), що знаходиться поблизу Мюнхена. Першим сировиною для виробництва взуття стали кілька тонн списаної гуми, спочатку призначалася для використання військово-повітряними силами нацистської Німеччини - Люфтваффе. Крім цього, інші необхідні компоненти якісно нового взуття були виконані із залишків обмундирування, що використовувався в армійських цілях: так, устілки черевик виготовлялися з погон (вони ж - еполети), шкіра для взуття була запозичена від шкіряних штанів, що були невід'ємним елементом уніформи офіцерів. До слова кажучи, з 1-ї пари офіцерських шкіряних штанів їх підприємство створювало 2 пари якісно нових і зручних черевиків. Через багато років, Клаус Мертенс казав, що момент створення їх з Гербертом Функом підприємства був обраний як не можна вдало - в післявоєнні роки люди шукали хорошу і зручне взуття, яка замінила б їм незручні армійські черевики та чоботи часів Другої Світової війни.

В одну мить черевики підприємства Клауса Мертенса і Герберта Функа стали користуватися величезним попитом. У 1952 році партнери по бізнесу урочисто відкрили власну фабрику з пошиття черевик в місті Мюнхен. На початку 50-х років взуття підприємців реалізовувалася майже в 200 самих різних варіантах. Цікаво, але факт: майже 80% покупців були жінки віком старше 40 років. Починаючи з 1959 року, компанія стає постійним учасником самих різних міжнародних каталогів взуття.

Компанія з Великобританії Griggs Company на початку 1960-х років

На території Британських островів протягом довгих років випускався спеціалізований каталог шкіряного взуття і одягу під назвою «Shoe & Leather News». В одному з його випусків увагу керуючого англійської компанії R. Griggs & Co - Біллі Гріггса (Bill Griggs) привернула до себе ідея, яка успішно використовувалася компанією з Німеччини протягом довгих років. Необхідно відзначити, що в ті роки взуттєвої ринок Великобританії характеризувався жорсткою конкуренцією між провідними виробниками взуття - наприклад, в їх числі була компанії «Tuf Boots», а також багато-багато інших. R. Griggs & Co потихеньку втрачала свої позиції - у зв'язку з цим керівництво компанії перебувало в пошуках якісно нового продукту, який міг би гідно конкурувати з продукцією інших компаній. Сказано - зроблено: Біллі Гріггс зв'язується з Клаусом Мертенс, у якого і набуває ліцензію на виробництво м'яких підошов на території Британських островів. Незабаром дизайн черевиків зазнав деяких змін: так, миски отримали більш округлу форму, боки були підняті, по канту взуття було прошита міцною ниткою жовтого кольору., Крім того була опрацьована підошва - вона отримала більше темні краю і неглибокі протектори. З того часу і по сьогоднішній день все це і є відмітною фірмовим знаком черевик, що випускаються під торговою маркою Dr. Martens. Біллі Гріггс дав нової підошві ім'я «Air Wair» і створив нині всесвітньо відомий логотип, що містить наступну напис - «With Bouncing Soles» (в перекладі з англійської мови вона означала «з пружною підошвою»). 1 квітня 1960 року перші пара черевиків Dr. Martens № 1460 з 8 отворами для шнурків вперше надійшли у вільний продаж.

Як і передбачалося, з самого початку новинка стала користуватися більш ніж істотним попитом у солдатів, працівників поліції, фабричних робітників, а також у листонош. У зв'язку з величезним попитом через деякий час була створена і запущена в серійне виробництво модель черевиків, яка мала 3 спеціальні отвори для шнурків. Цей різновид Dr.Martens практично повністю була викуплена до омпания Гріггса Поштовою службою Великобританії для потреб своїх працівників. Листоноші по достоїнству оцінили всі переваги, якими володіли ці черевики: вони були дуже зручні і міцні, та й до того ж вони були практично несприйнятливими до шкідливого впливу з боку бензину, різних масел і кислот. Шкіряні частини взуття були просочені спеціальним складом, який не пропускав воду. Необхідно відзначити, що аж до наших днів черевики Dr.Martens практично повністю зберегли свою первинну форму, проте в той же час виробляються вони в самих різних варіантах, що різняться між собою своїми розмірами, висотою і кольором.

Тоні Бен (Tony Ben) є першою відомою особистістю, яка одягла черевики Dr.Martens - будучи соціалістом і членом парламенту Великобританії, він активно боровся за права простих робітників і профспілок, і таким чином висловлював свою підтримку вживаються ними діями. Плюс до того ж необхідно зазначити, що Тоні Бен став першою людиною, які навмисне використовував черевики торгової марки Dr.Martens в якості своєрідного політичного знака. В даний час безліч представників політичних партій та студентської молоді використовують цю взуття в якості свого роду символу «спорідненості» з робітничим класом. Як елемент моди черевики Dr.Martens були явно неконкурентоспроможні - якраз в цей же час Лондон став вважатися одним із всесвітніх центрів моди. Його ринок був наповнений взуттям більш сенсаційних і популярних моделей. Та й молодіжні субкультури того часу віддавали свою перевагу зовсім іншого взуття.

Час скінхедів (skinheads)

Корінний перелом подій стався в 1963-1964 році - в цей час популярна субкультура модів початку розколюватися на кілька підвидів. Як результат, з'явилося якісно новий напрям, що отримало назву «Hard Mods». Необхідно відзначити, що його представники якісно відрізнялися від інших субкультурщіков за рахунок своїх коротких стрижок з бакенбардами і провокаційною одягом, невід'ємним елементом яких були черевики Dr.Martens червоного кольору - так звані cherry boots (в перекладі з англійської - «черевики вишневого кольору»). Саме в цьому середовищі через деякий час і виникли перші скінхеди, які навмисне протівоставляется поширеній в ті роки стилю під назвою «Summer of Love» свої напрямки в стилі, а саме - «Proletariers», часто згадуваної також як «Every-Day-Workers» . До слова кажучи, традиційні скінхеди наших днів цілком і повністю відповідають саме цьому стилю.

Вперше в історії скінхеди виступили в якості громадських провокаторів в березні 1968 року - в цей час був проведений марш протесту проти військових дій США у В'єтнамі, активними учасниками цієї демонстрації виступили приблизно 150 бритоголових, одягнених в клубні кольори футбольного клубу Millwall (Міллуолл) і високі черевики Dr.Martens. Вони всіляко перешкоджали проведенню даної демонстрації і раз у раз висміювали демонстрантів і всіляко провокували їх на конфліктні дії. З цього моменту скінхеди і черевики Dr.Martens стали міцно асоціюватися з неблагонадійних субкультурою бритоголових молодчиків. У ті роки британська молодь була надзвичайно агресивною і жорстокою, а тому черевики Dr.Martens зі сталевими миска були як не можна до речі в вуличних бійках.
За словами Джорджа Маршалла (George Marshall) - автора відомої книги під назвою «Дух 69-го року» (Spirit of '69), що була свого роду Біблією скінхедів, - в ті роки британські ЗМІ так обмовили субкультуру скінхедів, що в суспільній свідомості бритоголові знаходилися десь між бійцівськими собаками і серійними вбивцями. Обивателі чомусь були переконані, що коротка стрижка і носіння черевик Dr.Martens - це відмітна ознака небезпечних елементів суспільства, схильних до скоєння різних правопорушень.

Необхідно зауважити, що скінхеди досить трепетно ​​ставилися до процесу ходу за своїми черевиками Доктор Мартінс по тій простій причині, що крім свого функціонального призначення, упор також робився і на їх привабливий зовнішній вигляд. Бритоголові спеціально полірували свої Dr.Martens і додавали їм візуальної «Антікваріатное». Cherr boots спеціально натирали чорним кремом для взуття, щоб вони неодмінно привертали ксебе увагу численних перехожих на міських вулицях. Дівчата-скінхеди також не залишилися осторонь - свої черевики Dr.Martens вони раз у раз вдало комбінували з носінням картатих колготок або ж панчіх укупі зі стрижкою під назвою «feather cut» (в дослівному перерві на російську мову - «стрижка пір'ям»).

З цього часу і по сьогоднішній день черевики Dr.Martens користуються величезною популярністю в середовищі самих різних молодіжних субкультурних угрупувань. Через процесів роздроблення епоха перших скінхедів закінчилася приблизно в 1972 році. Незабаром після цього з руху скінхедів виділилися так звані Suedeheads (в ​​дослівному перекладі на російську мову - «замшеві голови») - вони вважали носіння черевик Dr. Martens досить незручним і незграбним заняттям. Втім, взуття Dr.Martens, свого часу став своєрідним символом повсталої за свої права субкультурної молоді, що не втратила свого значення і по справжній час.

Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні

На офіційному сайті компанії Dr.Martens, можна знайти адреси магазинів, де продається продукція. До речі крім черевиків і взуття, Dr.Martens так само випускає і одяг і навіть аксесуари для чоловіків і жінок.

В Україні взуття Dr.Martens можна купити в мережі магазинів Інтертоп і Стиляга.

Офіційний сайт компанії Dr.Martens: http://www.drmartens.com/

Dr.Martens (доктор Мартенс) - черевики і взуття з Англії. Де купити, адреси магазинів в Україні

Де купити, адреси магазинів в Україні

Dr.Martens (Доктор Мартенс) - англійський виробник взуття. Всесвітньо відома серія взуття під назвою Dr.Martens (також часто зустрічаються такі її назви, як Docs; Doc Martens) є дітищем компанії AirWair Ltd., що виробляє взуття.

Ця по праву легендарна взуття всього лише за якихось 30 з гаком років, домоглася всесвітнього культового статусу.

Історія створення взуттєвого бренду Dr.Martens

Винахід цієї нині всесвітньо відомої марки взуття належить доктору Клаусу Мертенс (на німецькій мові - Dr. Märtens), який подарував черевиків своє ім'я. Трохи згодом ім'я німця Dr. Märtens було перероблено на англійський манер, а саме - в Dr.Martens (Доктор Мартенс). Свій перший прототип взуття доктор Мертенс створив через кілька тижнів після закінчення Другої Світової війни, в нацистська Німеччина зазнала нищівної поразки. Доктор Клаус давно виношував в собі думки про створення якісно нових стабільних черевик, чия підошва була набагато м'якше, ніж підошва традиційних армійських черевиків, які йому доводилося раз у раз носити під час служби в вермахті. Після певного періоду часу Доктор Мертенс писав про цей період життя, що в той час, як багато, відверто кажучи, займалися мародерством з метою пошуку різних коштовностей - будь то ювелірні прикраси або цінний натуральне хутро, він нарешті-то здійснив свою давню мрію. - Взявши в руки шкіру, голки і спеціальні нитки, він власноруч зшив 2 пари черевиків, чия підошва була одночасно товстої і повітряної. Саме такими він собі і уявляв довгі роки.

Незабаром свій перший прототип черевик Клаус Мертенс з гордістю продемонстрував своєму товаришеві Герберту Функу (Herbert Funck), з яким вони разом навчалися в одній академічній групі в університеті Мюнхена. Слід зазначити, що його надзвичайно зацікавило винахід одногрупника - будучи корінним жителем Люксембургу, післявоєнні торговельні обмеження Німеччини жодним чином не стосувалися Функа. У 1947 році Клаус Метренс і Герберт Функ стали діловими партнерами і заснували своє власне виробництво в невеликому містечку Seeshaupt (Зеегаупт), що знаходиться поблизу Мюнхена. Першим сировиною для виробництва взуття стали кілька тонн списаної гуми, спочатку призначалася для використання військово-повітряними силами нацистської Німеччини - Люфтваффе. Крім цього, інші необхідні компоненти якісно нового взуття були виконані із залишків обмундирування, що використовувався в армійських цілях: так, устілки черевик виготовлялися з погон (вони ж - еполети), шкіра для взуття була запозичена від шкіряних штанів, що були невід'ємним елементом уніформи офіцерів. До слова кажучи, з 1-ї пари офіцерських шкіряних штанів їх підприємство створювало 2 пари якісно нових і зручних черевиків. Через багато років, Клаус Мертенс казав, що момент створення їх з Гербертом Функом підприємства був обраний як не можна вдало - в післявоєнні роки люди шукали хорошу і зручне взуття, яка замінила б їм незручні армійські черевики та чоботи часів Другої Світової війни.

В одну мить черевики підприємства Клауса Мертенса і Герберта Функа стали користуватися величезним попитом. У 1952 році партнери по бізнесу урочисто відкрили власну фабрику з пошиття черевик в місті Мюнхен. На початку 50-х років взуття підприємців реалізовувалася майже в 200 самих різних варіантах. Цікаво, але факт: майже 80% покупців були жінки віком старше 40 років. Починаючи з 1959 року, компанія стає постійним учасником самих різних міжнародних каталогів взуття.

Компанія з Великобританії Griggs Company на початку 1960-х років

На території Британських островів протягом довгих років випускався спеціалізований каталог шкіряного взуття і одягу під назвою «Shoe & Leather News». В одному з його випусків увагу керуючого англійської компанії R. Griggs & Co - Біллі Гріггса (Bill Griggs) привернула до себе ідея, яка успішно використовувалася компанією з Німеччини протягом довгих років. Необхідно відзначити, що в ті роки взуттєвої ринок Великобританії характеризувався жорсткою конкуренцією між провідними виробниками взуття - наприклад, в їх числі була компанії «Tuf Boots», а також багато-багато інших. R. Griggs & Co потихеньку втрачала свої позиції - у зв'язку з цим керівництво компанії перебувало в пошуках якісно нового продукту, який міг би гідно конкурувати з продукцією інших компаній. Сказано - зроблено: Біллі Гріггс зв'язується з Клаусом Мертенс, у якого і набуває ліцензію на виробництво м'яких підошов на території Британських островів. Незабаром дизайн черевиків зазнав деяких змін: так, миски отримали більш округлу форму, боки були підняті, по канту взуття було прошита міцною ниткою жовтого кольору., Крім того була опрацьована підошва - вона отримала більше темні краю і неглибокі протектори. З того часу і по сьогоднішній день все це і є відмітною фірмовим знаком черевик, що випускаються під торговою маркою Dr. Martens. Біллі Гріггс дав нової підошві ім'я «Air Wair» і створив нині всесвітньо відомий логотип, що містить наступну напис - «With Bouncing Soles» (в перекладі з англійської мови вона означала «з пружною підошвою»). 1 квітня 1960 року перші пара черевиків Dr. Martens № 1460 з 8 отворами для шнурків вперше надійшли у вільний продаж.

Як і передбачалося, з самого початку новинка стала користуватися більш ніж істотним попитом у солдатів, працівників поліції, фабричних робітників, а також у листонош. У зв'язку з величезним попитом через деякий час була створена і запущена в серійне виробництво модель черевиків, яка мала 3 спеціальні отвори для шнурків. Цей різновид Dr.Martens практично повністю була викуплена до омпания Гріггса Поштовою службою Великобританії для потреб своїх працівників. Листоноші по достоїнству оцінили всі переваги, якими володіли ці черевики: вони були дуже зручні і міцні, та й до того ж вони були практично несприйнятливими до шкідливого впливу з боку бензину, різних масел і кислот. Шкіряні частини взуття були просочені спеціальним складом, який не пропускав воду. Необхідно відзначити, що аж до наших днів черевики Dr.Martens практично повністю зберегли свою первинну форму, проте в той же час виробляються вони в самих різних варіантах, що різняться між собою своїми розмірами, висотою і кольором.

Тоні Бен (Tony Ben) є першою відомою особистістю, яка одягла черевики Dr.Martens - будучи соціалістом і членом парламенту Великобританії, він активно боровся за права простих робітників і профспілок, і таким чином висловлював свою підтримку вживаються ними діями. Плюс до того ж необхідно зазначити, що Тоні Бен став першою людиною, які навмисне використовував черевики торгової марки Dr.Martens в якості своєрідного політичного знака. В даний час безліч представників політичних партій та студентської молоді використовують цю взуття в якості свого роду символу «спорідненості» з робітничим класом. Як елемент моди черевики Dr.Martens були явно неконкурентоспроможні - якраз в цей же час Лондон став вважатися одним із всесвітніх центрів моди. Його ринок був наповнений взуттям більш сенсаційних і популярних моделей. Та й молодіжні субкультури того часу віддавали свою перевагу зовсім іншого взуття.

Час скінхедів (skinheads)

Корінний перелом подій стався в 1963-1964 році - в цей час популярна субкультура модів початку розколюватися на кілька підвидів. Як результат, з'явилося якісно новий напрям, що отримало назву «Hard Mods». Необхідно відзначити, що його представники якісно відрізнялися від інших субкультурщіков за рахунок своїх коротких стрижок з бакенбардами і провокаційною одягом, невід'ємним елементом яких були черевики Dr.Martens червоного кольору - так звані cherry boots (в перекладі з англійської - «черевики вишневого кольору»). Саме в цьому середовищі через деякий час і виникли перші скінхеди, які навмисне протівоставляется поширеній в ті роки стилю під назвою «Summer of Love» свої напрямки в стилі, а саме - «Proletariers», часто згадуваної також як «Every-Day-Workers» . До слова кажучи, традиційні скінхеди наших днів цілком і повністю відповідають саме цьому стилю.

Вперше в історії скінхеди виступили в якості громадських провокаторів в березні 1968 року - в цей час був проведений марш протесту проти військових дій США у В'єтнамі, активними учасниками цієї демонстрації виступили приблизно 150 бритоголових, одягнених в клубні кольори футбольного клубу Millwall (Міллуолл) і високі черевики Dr.Martens. Вони всіляко перешкоджали проведенню даної демонстрації і раз у раз висміювали демонстрантів і всіляко провокували їх на конфліктні дії. З цього моменту скінхеди і черевики Dr.Martens стали міцно асоціюватися з неблагонадійних субкультурою бритоголових молодчиків. У ті роки британська молодь була надзвичайно агресивною і жорстокою, а тому черевики Dr.Martens зі сталевими миска були як не можна до речі в вуличних бійках.
За словами Джорджа Маршалла (George Marshall) - автора відомої книги під назвою «Дух 69-го року» (Spirit of '69), що була свого роду Біблією скінхедів, - в ті роки британські ЗМІ так обмовили субкультуру скінхедів, що в суспільній свідомості бритоголові знаходилися десь між бійцівськими собаками і серійними вбивцями. Обивателі чомусь були переконані, що коротка стрижка і носіння черевик Dr.Martens - це відмітна ознака небезпечних елементів суспільства, схильних до скоєння різних правопорушень.

Необхідно зауважити, що скінхеди досить трепетно ​​ставилися до процесу ходу за своїми черевиками Доктор Мартінс по тій простій причині, що крім свого функціонального призначення, упор також робився і на їх привабливий зовнішній вигляд. Бритоголові спеціально полірували свої Dr.Martens і додавали їм візуальної «Антікваріатное». Cherr boots спеціально натирали чорним кремом для взуття, щоб вони неодмінно привертали ксебе увагу численних перехожих на міських вулицях. Дівчата-скінхеди також не залишилися осторонь - свої черевики Dr.Martens вони раз у раз вдало комбінували з носінням картатих колготок або ж панчіх укупі зі стрижкою під назвою «feather cut» (в дослівному перерві на російську мову - «стрижка пір'ям»).

З цього часу і по сьогоднішній день черевики Dr.Martens користуються величезною популярністю в середовищі самих різних молодіжних субкультурних угрупувань. Через процесів роздроблення епоха перших скінхедів закінчилася приблизно в 1972 році. Незабаром після цього з руху скінхедів виділилися так звані Suedeheads (в ​​дослівному перекладі на російську мову - «замшеві голови») - вони вважали носіння черевик Dr. Martens досить незручним і незграбним заняттям. Втім, взуття Dr.Martens, свого часу став своєрідним символом повсталої за свої права субкультурної молоді, що не втратила свого значення і по справжній час.

Де купити взуття Dr.Martens (Доктор Мартенс), адреси магазинів в Україні

На офіційному сайті компанії Dr.Martens, можна знайти адреси магазинів, де продається продукція. До речі крім черевиків і взуття, Dr.Martens так само випускає і одяг і навіть аксесуари для чоловіків і жінок.

В Україні взуття Dr.Martens можна купити в мережі магазинів Інтертоп і Стиляга.

Офіційний сайт компанії Dr.Martens: http://www.drmartens.com/