Автомобільний відеореєстратор, відеоспостереження в автомобілі. Опис, характеристики, купити Київ

Оскільки даний цикл статей, присвячений автомобільним відеореєстраторів, носить оглядовий, а не рекламний характер, ми не будемо вказувати і порівнювати конкретні моделі. Замість цього ми розглянемо особливості використання і параметри, на які варто звернути увагу при виборі автовідеорегістратора

У попередніх статтях ми умовно розділили автомобільні відеореєстратори на професійні моделі, призначені для контролю автопарку, і на побутові відеореєстратори класу «all in one», призначені для приватного використання, які і стали об'єктом нашого детального розгляду.

У цій частині ми додатково розділимо останні на три класи:

  1. відеореєстратори корейського виробництва.
  2. відеореєстратори китайського виробництва стандартної роздільної здатності.
  3. відеореєстратори китайського виробництва HD дозволу (на даний момент, вересень 2010 року, корейські виробники не представили автомобільний відеореєстратор з можливістю запису в HD дозволі зі швидкістю від 25до. / сек.).

Корейські автомобільні відеореєстратори як правило поєднують в собі не тільки сам реєстратор з інтегрованою камерою (1-2 шт.), Але і вбудований GPS-приймач і датчик прискорень / вібрацій з налаштуванням чутливості. У комплект поставки входить SD карта пам'яті ємністю 2-8 ГБ і спеціалізоване ПО перегляду відеороликів, синхронно з маршрутом руху автомобіля (дані про координати автомобіля беруться з GPS log файлу авторегістратора і накладаються на карту google map, яка завантажується через інтернет. При підключенні через проксі -сервера або повільні з'єднання подгрузка даної карти проблематична).

Китайські автомобільні відеореєстратори (будь-якого дозволу) поєднують в собі тільки відеореєстратор з інтегрованою камерою (1 шт.), Який проводить запис відеофрагментів в стандартних .AVI файлах. Відсутня спеціалізоване ПО і GPS-приймач.

Отже, на що ж слід звертати увагу при виборі автомобільного відеореєстратора:

Кріплення реєстратора.

Як це не дивно, але це, мабуть, один з найважливіших моментів, на які варто звернути увагу:

- Кріплення - це та частина реєстратора, яка постійно знаходиться на лобовому склі автомобіля. Воно може мати виконання «присоска» або «наклейка». Кріплення типу «наклейка» заснована на двосторонньому клейкою матеріалі. При цьому жорсткість і надійність з'єднання дуже високі, проте зняти «наклейку» з кріпленням і поставити в інше місце скла або інший автомобіль проблематично - дуже висока ступінь фіксації до скла. Кріплення типу «присоска» може бути з легкістю переінстальовано в інше місце, однак за цю мобільність доводиться платити меншою надійністю фіксації. Для міцної установки «присоски» Вам, швидше за все, доведеться виконати кілька ітерацій і поекспериментувати зі ступенем вакууму всередині присоски і вологості місця установки.

- Кріплення повинно максимально просто і швидко з'єднуватися і від'єднуватися від корпусу відеореєстратора, так як цю операцію Вам доведеться проводити досить часто, якщо тільки Ваш автомобіль не перебуває під цілодобовою охороною. На жаль один з протестованих нами корейських відеореєстраторів мав кріплення, яке вимагало використання викрутки або монети і близько хвилини часу для монтажу / демонтажу авторегістратора.

- Кріплення повинно бути максимально жорстко пов'язане з відеореєстратором. Закріпіть реєстратор на кріпленні і спробуйте міцно взяти в одну руку кріплення, а в іншу сам відеореєстратор і похитайте його в різні боки. Якщо Ви помітите, що реєстратор не володіє жорсткістю з'єднання з кріпленням, краще відмовитися від такої моделі. М'яке з'єднання (пружинисте) або з'єднання з «люфтом» гарантують суттєві викривлення, які виникають через вібрації. Зображення банально тремтить і згортається по вертикалі. При цьому роздільна здатність на «стоп-кадрі» падає в кілька разів.

- Точка кріплення на самому відеореєстраторові повинна знаходитися біля центру тяжкості приладу, знову ж для мінімізації вібрацій авторегістратора.

Корейські автомобільні відеореєстратори комплектуються кріпленням типу «наклейка». Жорсткість з'єднання авторегістратора з кріпленням знаходиться на високому рівні. Китайські відеореєстратори комплектуються кріпленням типу «присоска». Існують як вдалі, так і невдалі реалізації кріплення (слабка жорсткість при великій довжині кріплення) і самої «присоски» (може відвалюватися від скла).

Існують як вдалі, так і невдалі реалізації кріплення (слабка жорсткість при великій довжині кріплення) і самої «присоски» (може відвалюватися від скла)

Рис.1. Приклад невдалої реалізації кріплення

На рис.1. показаний приклад невдалого кріплення. Довге і м'яке кріплення призводить до того, що від найменших вібрацій кузова автомобіля корпус відеореєстратора постійно погойдується «вгору-вниз», через що картинка стає вкрай малоінформативною.

Довге і м'яке кріплення призводить до того, що від найменших вібрацій кузова автомобіля корпус відеореєстратора постійно погойдується «вгору-вниз», через що картинка стає вкрай малоінформативною

Рис.2. Приклад успішної реалізації кріплення

На рис.2. показаний приклад вдалого кріплення і корпусу автомобільного відеореєстратора. Реєстратор кріпиться за «центр ваги», кріплення має високу ступінь жорсткості, тому вплив вібрації кузова на відеозображення мінімально.

Наявність вбудованого мікрофона.

Наявність синхронної аудіозаписи важливо практично у всіх застосуваннях.

- При ДТП аудиоканал фіксує звуки гальмування і удару.

- При навчанні аудиоканал фіксує сказане інструктором.

- Переглядати відеозапису Ваших «веселих поїздок» без аудіосупроводу «мотора» і коментарів просто не цікаво.

Якість зображення і дозвіл запису.

1) Автомобільні відеореєстратори корейського виробництва.

Записують відеофрагменти з роздільною здатністю 640х480 (до 25к. / Сек.), З досить високою якістю, так як використовується оптика і сенсор 1.3 Mpix. Чутливість деяких моделей недостатня для зйомки в темний час доби.

2) Автомобільні відеореєстратори китайського виробництва стандартної роздільної здатності.

Можуть мати дозвіл записи як 640х480 (до 20к. / Сек.), Так і 320х240. Чи не рекомендуємо купувати моделі з дозволом запису 320х240, так як такі відеозаписи малоінформативні. Якість запису в режимі 640х480, як правило, гірше, ніж у корейських моделей, так як використовується оптика і сенсор 0.3 Mpix. Чутливість більшості моделей недостатня для зйомки в темний час доби. У деяких бюджетних китайських реєстраторів спостерігається обмеження рівня білого (див. Рис. 5).

3) Автомобільні відеореєстратори китайського виробництва HD дозволу.

Можуть мати дозвіл записи як HD, так і Full HD зі швидкістю до 30к / cек. Якість і дозвіл запису в цих режимах дійсно вражає, але тільки якщо автомобіль нерухомий. Як тільки автомобіль починає рух, реальний дозвіл помітно падає з двох причин. По-перше, через зазначених вище особливостей кріплення, а по-друге, через те, що на високій роздільній здатності запису будь-які вібрації привносять значно більші (у відсотковому відношенні) спотворення. Фактично, для отримання якісних записів HD формату при русі автомобіля потрібне використання в відеореєстраторові стабілізатора зображення.

В цілому інформативність запису HD формату вище, ніж формату 640х480 на багатьох ділянках записи, однак при русі автомобіля в силу вищеописаних проблем навіть високий дозвіл запису не гарантує чітку ідентифікацію номерних знаків.

Також хотілося б звернути увагу на особливості більшості Full HD відеореєстраторів китайського виробництва, які є не чисто автомобільними реєстраторами, а Full HD камкордерами з опціональним кріпленнями на лобове скло автомобіля (див. Рис.3). Широкий, часто навіть надлишковий функціонал, даних моделей може приводити до ряду проблем у використанні:

- велику вагу приладу (LCD екран, вбудовані потужні акумулятори) і неоптимальний конструктив кріплення призводить до появи відчутних вібрацій подібних відеореєстраторів, що вимагає застосування додаткових заходів по фіксації таких моделей. Наприклад, можна встановити корпус відеореєстратора впритул до дзеркала заднього виду, при цьому, проклеїти між ними двосторонній скотч, для додаткової стабілізації корпусу.

- поворотний механізм об'єктива не захищений від автомобільних вібрацій, що може призводити до появи характерних звуків брязкоту об'єктиву.

- деякі версії прошивок подібних моделей, можуть не підтримувати «автомобільні» режими використання: запис «по кільцю», автоматичний старт запису при подачі живлення, автоматичне вимикання запису. Обов'язково уточніть ці моменти перед покупкою.

Мал. 3.Full HD камкордер з опціональним кріпленням для автомобіля

Рис.4. Корейська відеореєстратор. Зелене світло світлофора в нічний час виглядає синім, червоний і жовтий кольори передаються без спотворень

Зелене світло світлофора в нічний час виглядає синім, червоний і жовтий кольори передаються без спотворень

Рис.5. Китайський відеореєстратор. Кут огляду 70 ° і обмеження рівня

Кут огляду камери.

Приблизно з десяти, які ми перевірили моделей, кути огляду розподілилися наступним чином: близько 80 °, близько 110 ° і близько 130 °.

Хоча гострий кут огляду дозволяє краще ідентифікувати номери автомобілів, проте відеозапису з таким кутом огляду в цілому набагато менш інформативні. Створюється враження, що запис проводиться з якоїсь точки на «носі» автомобіля, практично повністю втрачається огляд сусідніх смуг. Тоді як записи з кутом оглядом в 120-130 ° забезпечують ефект присутності в автомобілі і максимальну оглядовість крізь лобове скло. При покупці автомобільного відеореєстратора обов'язково уточніть кут огляду. Більшість китайських моделей постачаються з кутом огляду 70-90 °

Більшість китайських моделей постачаються з кутом огляду 70-90 °

Рис.6. Кут огляду 130 ° по горизонталі. Зліва видно частину автомобіля, що знаходиться поруч на сусідній смузі. Видно передній край власного автомобіля

Програмне забезпечення.

Як згадувалося вище, китайські автомобільні реєстратори забезпечують запис в .avi файли, які можуть бути переглянуті на будь-якому ПК. У цих відеофайлах відсутня службова інформація про час і місце розташування. Корейські реєстратори записують відеофрагменти з додатковою службовою інформацією (GPS, G-sensor) і дозволяють переглядати записи синхронно з цими даними (швидкість руху, карта). На SD карті пам'яті, що поставляється в комплекті, знаходиться інсталяція спеціалізованого ПЗ (сам запис проводиться в спеціально відведену папку).

Функціонал і реалізація цього ПО у всіх корейських виробників практично ідентичний.

Рис.7. Синхронне відтворення в 2-х камерної корейської моделі

Також хотілося б звернути Вашу увагу на деякі «неприємні сюрпризи», які можуть виникнути при використанні автомобільних відеореєстраторів:

1) Деякі китайські відеореєстратори не мають модуля контролю наявності живлення і вбудованого акумулятора, що дозволяє коректно завершити роботу. Тобто, коли ви зупиняєтеся і збираєтеся заглушити автомобіль і вийти, Вам необхідно вручну зупинити запис кнопкою REC. Інакше всі записи за час останньої поїздки будуть втрачені. Контролювати цей момент дуже складно, кожен третій раз обов'язково забуваєш зупинити запис. Аналогічно після включення двигуна, Вам необхідно вручну активувати запис кнопкою REC. Абсолютно всі корейські авторегістратори після припинення подачі живлення, коректно завершують роботу, використовуючи вбудований контроллер харчування і ємнісний елемент. При їх використанні немає ніякої необхідності ручного управління відеореєстратором, при старті автомобіля реєстратор автоматично продовжить роботу в поточному режимі. Настійно рекомендуємо уточнювати ці моменти з продавцем відеореєстратора.

2) Практично у всіх китайських відеореєстраторах (як стандартного так і HD дозволу) під час запису відеороликів на SD-карту утворюються паузи в запису тривалістю 3-7 сек. на стику сусідніх роликів тривалістю 5-10 хв. Тобто, кожні 10 хв. в відеоряді формується пробіл на 3-7 секунд. Це може здатися не особливо критичним для більшості застосувань, проте, якщо в цьому час відбудеться ДТП, цінність відеореєстратора виявиться рівною нулю.

3) Деякі китайські моделі, по всій видимості, проводять запис відеоданих у форматі MJPEG, а не MPEG-4, так як карти пам'яті ємністю 4 ГБ вистачає на чисте час запису всього лише близько 30 хвилин, що відповідає розміру одного кадру приблизно в 75Кбайт ( розмір нестисненого кадру з роздільною здатністю 640х480 дорівнює 600Кбайт). Перспективними є моделі відеореєстраторів з форматом стиснення H.264, так як вони дозволяють працювати в режимі постійного запису і зберігати дані за тривалий час.

висновок:

1) Настійно рекомендуємо не заощаджувати «на сірниках» і купувати автомобільні відеореєстратори за адекватною вартості: близько 200у.е. для 1-кам. моделі, близько 300 у.о. для 2-кам. моделі. В іншому випадку Ви має всі шанси зіткнутися з вищеописаними проблемами.

2) Якщо Ви хочете придбати Full HD відеореєстратор, будьте готові виконати додаткові роботи по посиленню фіксації корпусу приладу. Також уточнюйте, чи підтримує «прошивка» відеореєстратора «автомобільні» режими роботи.

3) Ідеальною моделлю можна вважати відеореєстратор з двома інтегрованими камерами ( «лобове скло» і «салон») і можливістю підключення однієї зовнішньої камери на заднє скло, а також одним інтегрованим мікрофоном і можливістю підключення одного зовнішнього неподалік від водійського скла для аудіореєстрації спілкування зі співробітниками ДАІ. Однак ринок не пропонує такої моделі.

4) Оптимальною і доступною на сьогодні моделлю можна вважати відеореєстратор з двома інтегрованими камерами ( «лобове скло» і «салон») і одним інтегрованим мікрофоном з хорошою чутливістю. Моделі з одного відеокамерою або без аудіоканали істотно обмежують інформаційну «корисність» приладу не тільки в разі розгляду ДТП, але і при використанні в цілях контролю або навчання.

5) При виборі автомобільного відеореєстратора звертайте особливу увагу на жорсткість кріплення, а також зручність монтажу / демонтажу відеореєстратора на це кріплення.

6) Звертайте увагу на кут огляду фронтальної камери. Оптимальним є кут 120-140 °.


За матеріалами компанії « Авідіс ».
Для зв'язку з автором: [email protected]
Автор: Олег Кучеренко