Українцям може стати невигідно оформляти підписку на газети і журнали

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 квітня 2013, 9:45 Переглядів: 27 квітня 2013, 9:45 Переглядів:   Після реформи може подорожчати підписка

Після реформи може подорожчати підписка. Фото: І. Горбасева.

Ринок поштових послуг можуть чекати серйозні зміни - Мінінфраструктури підготувало закон про зміни в сфері поштового зв'язку. Експерти називають його неоднозначним, так як пропонується посилити монополізм нашого гіганта "Укрпошти" і скоротити права її конкурентів - 66-ти приватних поштових операторів ( "Нова пошта", "Міст-Експрес", Postman та інших). Однак приватні компанії і видавці преси обурені неринковим підходом і кажуть, що в кінцевому підсумку реформа вдарить по простих українцях.

Як роз'яснили нам у прес-службі "Укрпошти", відомство зазнає збитків через недобросовісну, на їхню думку, конкуренції на ринку поштових послуг. Так, зокрема, не виконується положення закону "Про поштовий зв'язок", за яким прості листи вагою до 50 г має право доставляти тільки "Укрпошта" - за словами поштовиків, їх розкладає по ящиках хто завгодно, особливо це стосується рахунків мобільних операторів, комунальних рахунків і пропозицій комерційних банків (ті стверджують, що розцінки - 2 грн - занадто високі для міста, тому шукають альтернативу. - Авт.). "Укрпошта" має 14 тис. Відділень по всій країні, які треба утримувати і, як державна структура, не може відмовитися доставляти листи у віддалені села, тому робота сільських листонош дотується за прибутку від доставки пошти в містах, де працюють конкуренти, ведучи клієнтів низькими цінами ", - скаржаться у відомстві.

НЕБЕЗПЕКИ. Однак якщо законопроект приймуть, то найсерйозніший удар по кишені очікує передплатників: якщо нині за свої послуги з розповсюдження газет і журналів зв'язківці беруть до 40% від собівартості (наприклад, газета варто для них 2 грн, а пошта "за труди" накручує 80 коп .), то пропонується її збільшити, мовляв, тариф не переглядався 4 роки, став збитковим. На скільки - ще вирішують. На думку гендиректора Української асоціації видавців періодичної преси Олексія Погорєлова, подорожчання доставки призведе до того, що читачі почнуть масово відмовлятися від підписки, адже дешевше вийде купити газету в кіоску. Але в селах, де точок продажу немає і тому люди передплачують газети, їх перестануть читати взагалі - купити ніде, виписати не по кишені. А це у багатьох видань - до половини тиражу! "Україна, ставши членом Всесвітнього поштового союзу, взяла на себе зобов'язання надавати громадянам мінімальний рівень поштових послуг за прийнятною ціною, давши це право держоператору" Укрпошті ", - говорить Погорєлов. - За кордоном діяльність держоператора надприбуткова, а терміни доставки набагато швидше, ніж в Україні, тому що там є реальна конкуренція з боку приватників і все прагнуть зменшити ціни , Запропонувати допуслуги. Так, законопроект передбачає наявність на нашому ринку приватних операторів, що мають ліцензію МІУ, але умови для них дуже жорсткі: наявність мережі відділень і обов'язок доставляти пошту по всьому регіону, а не вибірково, висока зарплата персоналу, коротше - все, як у "Укрпошті" . Приватники підуть з ринку, залишиться монополія, якість впаде, ціни виростуть ".

Антимонопольний комітет не погодив законопроект і вважає, що його треба доопрацювати. Голова АМКУ Василь Цушко заявив, що ухвалення закону призведе до негативних наслідків: приватні оператори поштового зв'язку не зможуть надавати послуги з пересилання кореспонденції, а видавництва втратять право вибору послуг з доставки друкованих видань.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українцям може стати невигідно оформляти підписку на газети і журнали". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ