Претензія на повернення грошових коштів

 1. Коли пишеться претензія
 2. Як правильно скласти претензію на повернення грошей
 3. Як і куди подається претензія
 4. права споживачів
 5. Завантажити претензію на повернення грошей

Отримати назад свої гроші, сплачені за браковані або неякісні речі або товари і послуги, які не влаштовують споживача з якихось показниками, часто буває досить складно.

Претензія на повернення грошових коштів являє собою юридичний документ, покликаний офіційно зафіксувати факт звернення в торгову фірму, де була зроблена не влаштовує споживача купівля, з вимогою повернути сплачену за неї суму і відшкодувати збитки, пов'язані з нею і підтверджені документально.

Зміст статті

Коли пишеться претензія

Коли пишеться претензія

Необхідність в претензії виникає, коли ситуацію не вдається розв'язати мирним шляхом і справа має шанс дійти до судового розгляду. Тому при складанні та вручення претензії необхідно дотримуватися ряду правил.

В якому випадку пишеться претензія на повернення грошових коштів:

 1. Якщо про дефекти чи недоліки придбаного товару покупцеві було заявлено заздалегідь, то цей факт фіксується в гарантійному талоні або документі на оплату.
 2. Якщо в купленому товарі виявляються невідомі споживачеві дефекти або значущі недоліки, а шляхом переговорів проблема не вирішується, складається письмова претензія на повернення грошей, в якій конкретно і чітко викладаються всі обставини їх виявлення і вимоги споживача.
 3. Якщо сторони не дійдуть згоди, претензія на повернення грошових коштів буде служити вагомою підставою для звернення в судову інстанцію і стягненню на користь позивача не тільки суми, сплаченої за товар, але також штрафу і неустойки. Тому до її написання та оформлення слід підходити з максимальною відповідальністю.

Як правильно скласти претензію на повернення грошей

Взявшись за складання претензії на повернення грошей, необхідно з'ясувати точну адресу і правильне найменування товару або постачальника послуг і прізвище керівника підприємства. У документі обов'язково зазначаються повні відомості про покупця, який звернувся з претензією на повернення грошей, включаючи його адресу та інші контактні дані.
Взявшись за складання претензії на повернення грошей, необхідно з'ясувати точну адресу і правильне найменування товару або постачальника послуг і прізвище керівника підприємства
У тексті претензії повинні бути:

  • докладний опис обставин покупки, характеристик придбаного товару, наявних у нього дефектів і недоліків;
  • посилання на неможливість використання товару за призначенням у зв'язку з виявленими дефектами і недоліками і спосіб повернення його продавцеві;

докладний опис обставин покупки, характеристик придбаного товару, наявних у нього дефектів і недоліків;  посилання на неможливість використання товару за призначенням у зв'язку з виявленими дефектами і недоліками і спосіб повернення його продавцеві;

 • опис подальших дій споживача, в разі якщо не буде задоволена претензія на повернення грошових коштів;
 • дата і місце складання претензії;
 • підпис з розшифровкою;
 • список документів (копій), що підтверджують факт придбання товару (отримання послуг) і понесених збитків, якщо мова йде про їх відшкодування.

опис подальших дій споживача, в разі якщо не буде задоволена претензія на повернення грошових коштів;  дата і місце складання претензії;  підпис з розшифровкою;  список документів (копій), що підтверджують факт придбання товару (отримання послуг) і понесених збитків, якщо мова йде про їх відшкодування

Важливо! Ст. 18 Закону РФ від 07.02.1992 N 2300-1 «Про захист прав споживачів»: «Відсутність у споживача касового або товарного чека або інших документів, що засвідчують факт і умови покупки товару, не є підставою для відмови в задоволенні його вимог».

Оформлення претензії на повернення грошей повинно здійснюватись згідно з правилами, прийнятим для офіційного листування - в формальному діловому стилі, літературною мовою по можливості без граматичних помилок, лаконічно і шанобливо. У тексті документа буде не зайвою посилання на відповідні пункти Цивільного кодексу РФ і Закону «Про захист прав споживачів».

Спеціальна форма претензії на повернення грошей законодавством не передбачена. В кінці статті можна переглянути зразок претензії на повернення грошей і адаптувати його під свою ситуацію.

Як і куди подається претензія

Мало, грамотно скласти претензію на повернення грошей, важливо правильно її подати і простежити, щоб вона точно потрапила до адресата.

Претензія на повернення грошових коштів пишеться в двох примірниках. Один необхідно віддати продавцю, а другий залишається у покупця. Вручити претензію можна особисто, для чого слід під'їхати в магазин або офіс торгового підприємства і звернутися до уповноваженої особи.

На вашому екземплярі повинна залишитися відмітка про прийняття документа із зазначенням:

 • дати отримання претензії;
 • вхідного номера (якщо її прийняв секретар);
 • підпису особи, його прийняв, з розшифровкою прізвища, імені та по батькові;
 • його посади (на великих підприємствах це може бути адміністратор, юрист або секретар);
 • фірмового штампа або печатки організації (якщо це можливо).

дати отримання претензії;  вхідного номера (якщо її прийняв секретар);  підпису особи, його прийняв, з розшифровкою прізвища, імені та по батькові;  його посади (на великих підприємствах це може бути адміністратор, юрист або секретар);  фірмового штампа або печатки організації (якщо це можливо)

Надіслати бланк претензії на повернення грошей на адресу продавця або виробника продукції можна поштою рекомендованим листом, але з обов'язковим повідомленням про вручення.

В цьому випадку до нього має бути додана опис вкладень, а відправник повинен зберегти поштову квитанцію, на якій вказується ідентифікаційний номер поштового відправлення, і повідомлення про його вручення адресату.

При наявності ідентифікаційного номера, дату доставки вашої претензії адресату можна дізнатися по інтернету. Роздруківка з поштового сайту з підтвердженням факту вручення приймається судом (якщо справа доходить до судового розгляду).

На відповідь і врегулювання конфлікту, що виник дається 10 днів. Цей термін відраховується від дати, наступної за днем, коли претензія на повернення грошових коштів була доставлена ​​і вручена адресату. Якщо протягом цього часу їм не було зроблено кроків з повернення грошей, можна сміливо звертатися до суду і інші органи, такі як Росспоживнагляд або Відділ по захисту прав споживачів.

права споживачів

Важливо! Ст. 18 Закону РФ від 07.02.1992 N 2300-1 «Про захист прав споживачів»: «Споживач у разі виявлення в товарі недоліків, якщо вони не були застережені продавцем, вправі відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за товар суми. При цьому споживач має право вимагати також повного відшкодування збитків, заподіяних йому внаслідок продажу товару неналежної якості ».

Там же прописана відповідальність продає організації за несвоєчасну виплату грошей.

Придбавши браковану річ, покупець може вимагати:

 • перегляду ціни покупки і відшкодування суми уцінки;
 • відшкодування грошей, сплачених за ремонт, усунення дефекту або несправності, вироблений після їх виявлення;
 • повного повернення вартості покупки;
 • повернення грошей за товар і відшкодування збитку, пов'язаного з продажем неякісного товару.

Якщо продавець (виконавець, коли мова йде про послуги) відмовляється задовольнити справедлива вимога споживача і повернути йому витрачені гроші в добровільному порядку, суд має право стягнути в його користь неустойку і солідний штраф.

Так, суд нараховує неустойку в 1% від вартості товару за кожний день затримки і призначає 50% штраф за відмову вирішити питання в досудовому порядку. Однак отримати неустойку і штраф покупець зможе, тільки якщо не полінувався написати претензію на повернення грошей, і вручити належним чином продавцю.

Зазвичай суд стає на сторону споживача, навіть якщо їм не була написана претензія на повернення грошових коштів, і ця вимога була в усній формі озвучено продавцю. Але тоді на нарахування штрафу і неустойки можна не розраховувати, і покупець зможе отримати назад тільки чисту вартість товару і судових витрат.

Завантажити претензію на повернення грошей

Претензія на повернення грошей скачати в форматі Word Претензія на повернення грошей скачати в форматі Word.

Маючи приклад претензії на повернення грошей, можна самостійно пройти весь шлях від її складання і вручення продавцеві, до судового розгляду.