Повернення взуття протягом 14 днів: детально про процедуру з точки зору законів

 1. Повернення неношені взуття
 2. Повернення ношеного взуття
 3. Порядок пред'явлення претензії до продавця
 4. Нюанси повернення взуття
Юридична консультація

>>> Повернення взуття протягом 14 днів після покупки: чи можливий і як здійснюється - відповідаємо

Законодавство РФ дозволяє громадянам проводити повернення деяких товарів назад продавцеві протягом 14 днів після їх придбання. В даному плані закони мають ряд нюансів, враховувати які дуже важливо при бажанні повернути ту чи іншу продукцію.

Багато громадян задаються питанням - «Чи можна здійснити повернення взуття протягом 14 днів після покупки ? ». Відповісти на нього не складно, якщо звернутися до положень чинного законодавства та розглянути їх більш детально.

Щоб полегшити всім, хто цікавиться даним питань громадянам його розбір, наш ресурс являє сьогоднішній матеріал, в якому детально висвітлено порядок повернення взуття назад в магазин і все його особливості.

Повернення неношені взуття

Повернення взуття - законне право покупця

Взуття - це непродовольчий товар, повернення якого визначено законом «Про захист право споживачів». Згідно з його положеннями, повернути взуття можна в двох експлуатаційних станах: ношений і неношені. В даному пункті статті більшу увагу приділимо процедурі повернення ще не використовувався товару.

По-перше, важливо розуміти, що повернути неношені взуття протягом 14 днів після покупки (день придбання в розрахунок не береться) мають право всі громадяни в наступних обставинах:

 • куплена річ не підійшла за розміром, фасоном і іншим характеристикам;
 • покупець більше не потребує придбаному товарі;
 • або в купленій взуття були виявлені дефекти або властивості, які не вказані продавцем при її продажу.

При цьому повернути неношені взуття по раніше наведених причин неможливо, якщо вона:

 1. не використовувати за прямим призначенням;
 2. зберегла товарний вигляд;
 3. має фабричні етикетки.

Крім цього у покупця повинен бути чек або інші докази покупки продукції в конкретному магазині. В якості останніх можуть виступати відеоматеріал з камер спостереження в магазині, показання продавців або свідків.

Важливо відзначити, що при дотриманні раніше зазначених обставин покупець має право:

 • отримати суму назад, до того ж в повному розмірі;
 • обміняти взуття на іншу, відповідну цінової категорії повертається продукції;
 • обміняти взуття на іншу з доплатою або ж, навпаки, з отриманням частини коштів назад.

Не забувайте - представлені вище норми повинні дотримуватися всіма магазинами та організаціями, офіційно здійснюють торгівлю взуттям. В іншому випадку покупець має повне право впливати на продавця за допомогою звернення до вищих інстанцій: Росспоживнагляд , Прокуратура, Суд і їм подібні.

Повернення ношеного взуття

Повернення ношеного взуття - питання по-складніше ...

Як бачите, процедура повернення неношені взуття являє собою нескладний процес як з точки зору законодавства, так і з точки зору звичайного обивателя. А ось аналогічний захід з вже використовувалися товаром має більшу кількість нюансів.

По-перше, варто відзначити, що повернути вже ношений взуття можна тільки в тому випадку, якщо в процесі її експлуатації покупець виявив дефекти у придбаної продукції або властивості, які раніше не були застережені продавцем.

При таких обставинах збереження товарного вигляду, бирок і подібних речей не потрібно. Наявність виявлених в процесі експлуатації взуття дефектів або властивостей, не зазначених продавців при продажу продукції, дозволяє покупцеві відновити свої права одним із таких способів:

 1. повернути всі сплачені кошти назад в повному розмірі;
 2. обміняти взуття на аналогічну або схожу за форматом з доплатою / отриманням назад частини коштів;
  вимагати від продавця усунення наявних дефектів взуття за його рахунок;
 3. отримати частину коштів від вартості неякісної продукції назад, при цьому залишивши її у себе.

Важливо відзначити, що повернути взуття таким чином покупець в повному праві, якщо дефекти виявилися не з його вини і не були їм усунені до звернення в магазин з поверненням. В іншому випадку продавець має повне право відмовити в процедурі повернення .

Важливим нюансом в поверненні ношеного взуття є і те, що здійснити його можна тільки в межах гарантійного терміну, встановленого продавцем. У більшості випадків він становить від 30 до 45 днів після початку сезону, який розрахований на використання придбаної взуття, при цьому термін не повинен бути менше гарантії, встановленої виробником продукції (якщо така є).

Так, зимовий сезон починається з 1 листопада кожного року, весняний - 1 квітня, річний - 1 червня, а осінній - 1 вересня. При цьому закон «Про захист прав споживачів» регламентує, що при відсутності встановленої продавцем гарантії, гарантійний термін за замовчуванням стає дорівнює 2 років і відлічується з дня придбання продукції.

Порядок пред'явлення претензії до продавця

Повернення взуття: по гарантії

Виявивши можливість і необхідність повернути взуття продавцеві, покупець цілком може відновити свої права. Для цього необхідно дотримати дві головні умови:

 • по-перше, визначити дотримання норм повернення, обумовлених раніше, щодо конкретної ситуації;
 • і по-друге, пред'явити відповідні претензії продавцеві в терміни, встановлені законодавством.

Порядок пред'явлення претензій магазину має наступний вигляд:

 • Першочергово покупець повинен оформити свої вимоги в документальній формі. Претензія оформляється на папері формату «А4» або в письмовому, або в друкованому вигляді. У тексті документа необхідно вказати наступну інформацію:
 1. найменування магазину, куди вирушає претензія;
 2. контактні дані покупця;
 3. суть претензії: предмет повернення і його причина;
 4. вимоги до продавця із зазначенням того, як покупець бажає вирішити проблему (отримати кошти назад, обміняти товар і т.п.);
 5. інформація про докази, які додаються до документа (чек, зйомка з камери спостереження і т.п.);
 6. дата вручення документа продавцю.
 • Претензію важливо оформити в двох оригінальних примірниках: один з яких залишиться у продавця, а інший - у покупця.
 • Після складання документа доведеться особисто відвідати магазин і вручити його повноважним особам претензію. На даному етапі обидва примірника паперу повинні підписати обидві сторони спору. Також бажано мати при собі паспорт , Ксерокопію чека або копії інших доказів покупки взуття в конкретному місці і гарантійний талон (при наявності).

Надавши претензію продавцеві, покупцеві залишається лише чекати її розгляду. На цей захід магазину відводиться 7 робочих днів, не рахуючи дня надання претензії, після чого продавець зобов'язується або відхилити заяву про повернення, посилаючись на норми закону, або підтвердити і здійснити повернення, або призначити проведення незалежної експертизи .

Остання повинна бути проведена протягом 20 днів після розгляду претензії і про її результати продавець зобов'язаний повідомити покупця. Не забувайте, що у разі порушення порядку повернення взуття з боку продавця покупець має повне право відстоювати свої права через вищестоящі інстанції.

Цілком вагомими причинами для звернення в Роспотребнадзор, прокуратуру або Суд є:

 • порушення продавцем термінів повернення товару або розгляду претензії;
 • необгрунтовану відмову в проведення процедури повернення;
 • інші дії продавця, які так чи інакше порушують норми чинного законодавства.

При вирішенні захищати права через, наприклад, суд покупцеві бажано провести консультацію з професійним юристом і діяти відповідно до його порад. Тільки так можна в рази збільшити шанси на безпроблемність і швидкість вирішення виниклої проблеми.

Нюанси повернення взуття

Повернути взуття нескладно, якщо є чек!

Резюмуючи сьогоднішній матеріал, не зайвим буде зазначити базові нюанси процедури повернення взуття. Дотримуючись їх, кожен покупець не тільки в рази підвищує шанси повернути товар продавцеві, а й гарантує йому законність здійснення даного заходу. Отже, перелік основних особливостей такий:

 • По-перше, ніколи не намагайтеся обдурити продавця і повернути взуття, зіпсовану з вашої вини. У такій ситуації покупець не тільки не зможе повернути товар, але і підвищує ризики бути залученими до деякої кримінальної відповідальності .
 • По-друге, пред'являти претензію про повернення необхідно не простим продавцям, а повноважним особам магазину - головному менеджеру або директору. Тільки останні наділені тими правами, які необхідні для розгляду даного документа і прийняття подальших рішень.
 • І по-третє, при зверненні в магазин з приводу повернення взуття ніколи не віддавайте продавцеві оригінали чека, гарантійного талона та інших документів. Важливо розуміти, що недобросовісна організація може просто знищити їх, після чого повернення продукції буде неможливий. Набагато правильніше буде надати нотаріально завірені або прості ксерокопії та копії необхідних паперів.

В цілому, повернення взуття в магазин - не настільки складна процедура. Головне в процесі її проведення - діяти згідно з поданою раніше інформації та чинному законодавству РФ. Сподіваємося, сьогоднішня стаття дала відповіді на ваші запитання. Удачі у відстоюванні прав!

Думка юриста-експерта:

Законодавець надає споживачеві час на обмін або повернення товару - 14 днів, не рахуючи дня покупки. Деякі продавці використовують цю лазівку в своїх цілях. Вони намагаються відмовити в обміні товару в день покупки, пропонуючи прийти завтра. Мається на увазі, що день покупки в цьому випадку, як ніби, виключається. Це неправильно, вони порушують закон.

Справа в тому, що термін можливості повернення товару починається для покупця, але не для продавця. Для нього це обов'язок прийняти назад товар, а не право прийняти чи ні. Законодавець цей обов'язок не обмежує в часі. А у покупця це є правом, яке він має право використовувати в зазначені терміни. Підміна понять на шкоду прав громадян неприпустима. Рекомендуємо нашим читачам не піддаватися на різні хитрощі, які обмежують ваші права.

Обгрунтування: частина 1 ст. 25 Закону РФ від 07.02.1992 N 2300-1.

Як повернути або обміняти товар в магазин, підкаже відео: