Повернення відсотків по іпотеці: процедура та документи, необхідні в 2018

 1. Сенс податкового вирахування
 2. Потенційні одержувачі державної допомоги
 3. Розмір податкового відрахування за іпотечними процентами
 4. Які документи потрібні для повернення відсотків по іпотеці?
 5. Способи оформлення вирахування
 6. Як повернути відсотки по іпотеці через податкову в 2017 році?
 7. Перший крок. Підготувати пакет документів
 8. Другий крок. Надати до ДПІ пакет документів із заявою і заповненими деклараціями про доходи
 9. Крок третій. Віддати документи податковому інспектору
 10. Крок четвертий. Отримати рішення ДПІ
 11. Компенсація податкового вирахування бухгалтерією підприємства
 12. Термін давності

У статті 220 НК РФ докладно написано про підстави і правилах повернення відсотків по іпотеці позичальникові. Але на шляху отримання державної допомоги є безліч перешкод і підводних каменів, про які варто попередити.

Сенс податкового вирахування

Відшкодування ПДФО з доходів, витрачених на іпотечні виплати, являє собою державну програму стимулювання ринку нерухомості. Молодим сім'ям повернуті кошти допомагають зробити ремонт в новому житло і придбати необхідні побутові прилади.

ПДФО сплачується бухгалтерією з нарахованої зарплати в розмірі 13%, і працівники ніколи цих грошей не бачать. Але ці суми можна отримати від податкової служби у вигляді відшкодування відсотків по іпотеці при покупці квартири.

При сімейному доході 55000 рублів максимальна сума, яку може повернути ДПІ за рік, може скласти 85800 рублів. Ці кошти родина можна витратити на будь-які особисті потреби.

Потенційні одержувачі державної допомоги

Якщо поставлена ​​мета повернути частину витрачених на іпотечні відсотки коштів, то почати потрібно з вивчення підстав для отримання «державних» грошей. Цим правом можуть скористатися позичальники, які:

 1. Купили житлову нерухомість. Цей пункт має право, навіть якщо була придбана лише частка в квартирі або приватному будинку.
 2. Придбали за рахунок банківської позики землю і планують побудувати на ній свій житловий будинок.
 3. Будують новий будинок за кредитні кошти.
 4. Рефінансували іпотечний кредит, отриманий в іншому банку на придбання житла або земельної ділянки для індивідуального будівництва.
У статті 220 НК РФ докладно написано про підстави і правилах повернення відсотків по іпотеці позичальникові

Податкова служба відмовить у поверненні прибуткового податку з відсотків по іпотеці в 2017 році, якщо вичерпано максимальний ліміт майнового відрахування або відрахування було надано раніше.

Питання про те, як отримати податкове вирахування на відсотки по іпотеці в 2017 році при реєстрації іпотечної квартири одночасно на обох подружжя, також обговорено в законодавстві. Право компенсації ПДФО мають чоловік і дружина в рамках 3 млн рублів на кожного.

Розмір податкового відрахування за іпотечними процентами

Розмір допомоги, яку іпотечні позичальники можуть отримати від держави, варіює залежно від:

 • суми сплачених банківських відсотків;
 • стажу офіційної роботи;
 • розміру ПДФО, перерахованого за три минулі роки в бюджет.

Теоретично з погашених банківських відсотків людина може отримати від держави компенсацію в розмірі 13% від їх суми. Законодавча межа максимальної суми процентних витрат, що підлягають компенсації, знаходиться на рівні 3 млн рублів.

Приклад. Навесні 2016 року Філіпчук П. В. придбав житло за 1,12 млн рублів і витратив до кінця року на відсотки 117600 рублів. У 2016 році працівник щомісяця отримував 51500 рублів і перераховував 6695 рублів ПДФО. Навесні 2017 року Філіпчук П. В. вирішив оформити компенсацію від держави. Практично він може повернути за рік 117600 * 0,13 = 15288 рублів, що не перевищує розмір перерахованого ним ПДФО (6695 * 12 = 80340 рублів).

За який період можна повернути податкові відрахування за відсотки по іпотеці? Компенсувати відсоткові платежі можна за рахунок сум ПДФО, сплачених за останні три роки починаючи з того періоду, в якому виникло право на відрахування. Але розмір державної допомоги не може перевищувати сум податку, сплаченого працівником в бюджет за цей період.

Люди, які купили в кредит кілька житлових приміщень, часто турбуються про те, чи можна одержати відрахування за відсотками по іпотеці за другу квартиру? Законодавство дозволяє оформляти повернення ПДФО за сплачені банківські відсотки тільки по одному об'єкту, при цьому підсумкова розрахункова сума не повинна бути більше 3 млн рублів.

Які документи потрібні для повернення відсотків по іпотеці?

Щоб отримати державну податкову компенсацію за сплачені іпотечні відсотки, позичальник повинен зібрати і надати в ДПІ такі документи:

 1. Податкові декларації за роки роботи, які враховуються при розрахунку суми, що повертається. Приклади заповнення форми ПДФО-3 по іпотеці на повернення відсотків по іпотеці пропонуються в приміщеннях ДПІ, а ознайомиться з їх бланками можна повернення відсотків по іпотеці
 2. Довідки з бухгалтерії про зароблених доходи за формою 2-ПДФО з усіх підприємств, на яких працювала людина за період відшкодування ПДФО.
 3. Паспорт заявника.
 4. Заява з даними банківського рахунку для перерахування коштів.
 5. Правовстановлюючі документи на житло.
 6. Фінансові квитанції, чеки, що підтверджують оплату іпотечних відсотків.
 7. Довідка про сплачені відсотках по іпотеці для податкової служби з банку.
 8. Кредитний договір.

Зразок заяви на повернення відсотків по іпотеці:

Зразок заяви на повернення відсотків по іпотеці:

Якщо житлова нерухомість купувалася подружжям у спільну власність, то додатково потрібно надати:

 1. Свідоцтво про одруження.
 2. Заява созаёмщіков - подружжя про розподіл часток.

Для профілактики тимчасових затримок приходити в ДПІ для подання документації потрібно з усіма наявними на руках договорами по іпотеці. Інспектор податковий служби може зажадати додатково зняти з документів ксерокопії.

Способи оформлення вирахування

Є два основні варіанти процедури відшкодування сум сплаченого ПДФО при іпотеці:

 • разово за рік податковою інспекцією;
 • щомісяця бухгалтерією на підприємстві.

Обидві процедури мають схожий алгоритм отримання згоди держави на відрахування, але різні шляхи виплати відшкодування.

Як повернути відсотки по іпотеці через податкову в 2017 році?

Алгоритм дій для отримання компенсації за іпотечні відсотки простіше розглядати покроково.

Перший крок. Підготувати пакет документів

Більшу частину документів позичальник уже має вдома, але доведеться звернутися додатково в банк за довідкою про погашених відсотках і в бухгалтерію підприємства за довідкою про розмір зарплати та прибуткового податку за необхідний період.

Другий крок. Надати до ДПІ пакет документів із заявою і заповненими деклараціями про доходи

Основну складність становить заповнення декларацій про доходи. Рекомендується робити це в приміщенні податкової служби, де є зразки. Крім того, податкові інспектори завжди проконсультують громадянина при виникненні питань щодо заповнення окремих граф.

Як одержати відрахування за відсотками по іпотеці за кілька років? Просто подати кілька пакетів документів: наприклад, 3 декларації з додатком довідок за кожен рік і копій документів.

На сайті податкової інспекції є онлайн-сервіс щодо заповнення податкової декларації, тому можна зайти і спробувати скласти її самостійно тут

Крок третій. Віддати документи податковому інспектору

Необхідно враховувати, що відправлені поштою невірно складені документи можуть затягнути прийняття рішення на 1-2 місяці. Краще сходити в місцеве відділення податкової і особисто передати всі оригінали і копії в руки інспектора, який відразу зможе перевірити наявність усіх документів.

Крок четвертий. Отримати рішення ДПІ

Камеральна перевірка декларацій може тривати до 90 днів, в залежності від завантаженості податкових інспекторів, тому чекати швидкого письма з відповіддю не потрібно. При позитивному рішенні деякі органи податкової служби перераховують суми компенсації без попередньо інформування заявника. Але за законом податківцям дається 30 днів на переказ коштів після прийняття рішення про виплату.

Письмова відповідь від ДПІ громадянину зобов'язаний приходити завжди, якщо він в заяві не вказував реквізити для перерахування платежу. В даному випадку, після отримання листа, необхідно додатково сходити в податкову службу і скласти заяву на переказ грошей із зазначенням свого банківського рахунку.

Податковий інспектор може запросити заявника до себе в процесі перевірки для уточнення питань, що цікавлять.

Компенсація податкового вирахування бухгалтерією підприємства

Цей спосіб більш зручний, якщо позичальник уже закрив кредит повністю і працює на останньому місці роботи недавно. У цьому випадку людина не отримує від податкової інспекції ніяких виплат, але бухгалтерія перестає віднімати ПДФО з «брудної» зарплати працівника. Відбувається це до повної компенсації всієї суми державної допомоги за рахунок прибуткового податку.

Процедура отримання податкового вирахування на підприємстві відрізняється від вищеописаної рядом особливостей:

 1. Чи не заповнюються податкові декларації.
 2. Не потрібно брати довідки 2-ПДФО.
 3. Податкова служба гроші нікому не перераховує.
 4. Після отримання листа податкової інспекції з узгодженням податкового вирахування необхідно написати в бухгалтерії підприємства із заявою. У ньому вказується прохання отримання майнового податкового вирахування за рахунок утримуваного з працівника ПДФО.

Результатом цього способу оформлення податкового вирахування буде отримання працівником додатково близько 15% від звичного обсягу заробітної плати, отримуваного раніше.

Даний спосіб повернення має ще одну особливість, а саме відрізняється моментом, коли можна отримати податкове вирахування на відсотки по іпотеці. Зробити це можна вже в рік покупки житла.

Термін давності

Відсутня термін давності по відшкодуванню коштів, сплачених за іпотечними кредитами. Тому можна оформити відрахування за відсотками по іпотеці за кілька років відразу. Людина може взяти кредит на житло і в 2010 році, а подати заяву на повернення грошей за рахунок ПДФО в 2017 році. Єдиним обмеженням залишається період, за який розраховується максимальна сума ПДФО: три звітні роки. У 2017 році позичальник може отримати відшкодування прибуткового податку тільки за 2014-2016 роки.

Якщо кредит перебуває в процесі виплати, то подавати на компенсацію іпотечних відсотків потрібно щороку виходячи з суми фактично виплачених за звітний період сум.

Обов'язковою вимогою для затвердження компенсаційної виплати є наявність квитанцій з банку про оплату кредиту, тому що довідці з фінансової установи часто не довіряють. Тому рекомендується зберігати всі отримані в банку документи до повного погашення кредиту.

Процедура отримання податкового вирахування розтягується в реальних ситуаціях на 3-4 місяці з моменту прийняття рішення про оформлення державної допомоги. Термін чималий, зате одержувані гроші зазвичай є приємним сюрпризом для обтяженої кредитом сім'ї.

За який період можна повернути податкові відрахування за відсотки по іпотеці?
Люди, які купили в кредит кілька житлових приміщень, часто турбуються про те, чи можна одержати відрахування за відсотками по іпотеці за другу квартиру?
Які документи потрібні для повернення відсотків по іпотеці?
Як повернути відсотки по іпотеці через податкову в 2017 році?
Як одержати відрахування за відсотками по іпотеці за кілька років?