Повернення товару постачальнику в 1С 8.3: проводки і покрокова інструкція

  1. Оформлення повернення постачальнику
  2. Проведення щодо повернення постачальнику
  3. Виписка рахунку-фактури
  4. На підставі надходження

Причин повернення товару постачальнику в 1С 8.3 (як і в 1С 8.2) може бути безліч. До них відносяться шлюб, прострочена продукція, матеріали, нерозпроданий товар (якщо таке передбачено договором).

Дана операція в проводках 1С: Бухгалтерія 3.0 оформляється однойменною документом. Його можна створити і заповнити вручну, або скористатися введенням на підставі документа надходження , Тих товарів, які потрібно повернути.

В рамках даної покрокової інструкції ми розглянемо обидва способи бо, незважаючи на те, що на підставі надходження зробити повернення простіше і швидше, ситуації і порядок роботи бухгалтера може відрізнятися.

Оформлення повернення постачальнику

Даний документ ви можете знайти в розділі «Покупки». Там же розташовані всі раніше відображені повернення.

У шапці документа спочатку вкажемо нашу організацію - Магазин № 23. Саме там числиться той товар, на який потрібно зробити повернення постачальнику в 1С. Так само ви можете вказати підрозділ, але це поле не є обов'язковим до заповнення.

Далі зазначимо контрагента, тобто ту організацію, у якій цей товар ми купили і договір з нею, як з постачальником. Останнє, що залишилося уточнити в шапці - документ надходження того товару, який ми збираємося повертати. Якщо ви не можете його знайти в списку для вибору, швидше за все не правильно заповнений один з параметрів шапки.

Якщо ви не можете його знайти в списку для вибору, швидше за все не правильно заповнений один з параметрів шапки

Тепер можна перейти до безпосереднього заповнення таблиці повертаються нами товарів. Е можна заповнити вручну, або автоматично. Автоматичне заповнення набагато зручніше. Воно знаходиться в меню «Заповнити» і складається з двох пунктів.

Воно знаходиться в меню «Заповнити» і складається з двох пунктів

При виборі пункту «Заповнити по надходженню» програма додасть в таблицю всі товари з того документа, який ви вказали в шапці. Якщо ж ви вибрали пункт «Додати з надходження», то в такому випадку потрібно буде вказати у вікні, з якого ще надходження від зазначеного постачальника буде зроблений повернення товарів.

Простіше кажучи, перший варіант заповнення додає рядки з надходження в шапці в другій з будь-яких інших. В рамках даного прикладу ми заповнимо з надходження, яке вказали в шапці.

У табличну частину додалася повністю заповнений рядок з номенклатурою «Цукерки« Батончик »». Всі значення в таблиці можна редагувати. Це може знадобитися, наприклад, якщо ми повертаємо не всі пропозиції, що надійшли товари, а лише частину.

В даному документі залишилося вказати тільки наявність зворотної тари, наприклад, якщо ми купували розливні напої в алюмінієвих кегах і їх потрібно повернути разом з товаром. На вкладці «Розрахунки» вказуються ті рахунки, які будуть брати участь в рухах документа. На вкладці «Додатково» при необхідності можна уточнити вантажоодержувача і вантажовідправника.

Проведення щодо повернення постачальнику

Після проведення документа у нас в 1С 8.3 сформувалися три проводки, які зображені на малюнку нижче.

Виписка рахунку-фактури

Так само не забудьте виписати рахунок-фактуру для постачальника . Зробити це можна за однойменною кнопці в нижньому лівому кутку документа.

Дивіться також поетапну відео інструкцію по поверненню товару:

На підставі надходження

Даний спосіб на відміну від попереднього набагато зручніше і простіше. Так само він знижує ймовірність помилки користувача при введенні даних.

Перейдіть в розділ «Покупки» і виберіть пункт «Надходження (акти, накладні)».

Перейдіть в розділ «Покупки» і виберіть пункт «Надходження (акти, накладні)»

У формі списку виберіть і відкрийте той документ, за яким потрібно зробити повернення. В меню «Створити на підставі» потрібно перейти по найпершому пункту «Повернення товарів постачальнику».

В меню «Створити на підставі» потрібно перейти по найпершому пункту «Повернення товарів постачальнику»

При такому способі заповнення всі дані, які ми заносили в попередньому прикладі, потрапили сюди автоматично. Їх можна відкоригувати, наприклад, видаливши ті товари, які ми не ходимо повертати або додавши нові. Додати з інших документів надходження можна способом, описаним вище (меню «Заповнити» - «Додати з надходження»).

Додати з інших документів надходження можна способом, описаним вище (меню «Заповнити» - «Додати з надходження»)