Повернення товару постачальнику в 1С 8.3: покрокова інструкція, проводки

  1. Введення шапки документа 1С
  2. Заповнення табличної частини
  3. Введення на підставі

У цій публікації ми розглянемо покрокову інструкцію по документу «Повернення товарів постачальнику» в 1С 8.3 (як і в 1С 8.2) і як за допомогою його оформити повернення товарів, матеріалів, обладнання і тари постачальнику.

Повернення постачальнику може бути трьох видів: «Купівля, комісія», «З переробки», «Обладнання».

Найчастіше роблять повернення з видом Купівля, комісія. Його ми і розглянемо з застереженнями при необхідності на інші види повернень.

Його ми і розглянемо з застереженнями при необхідності на інші види повернень

Введення шапки документа 1С

У шапці документа є кілька обов'язкових полів, таких як контрагент , Договір (прив'язаний до Контрагенту), Склад, Тип цін, Валюта.

Якщо хоча б одне з цих полів не заповнено, документ може не провести (як правило, такі поля підкреслені червоним пунктиром).

Якщо хоча б одне з цих полів не заповнено, документ може не провести (як правило, такі поля підкреслені червоним пунктиром)

Отже, заповнимо наш новостворений документ. Почнемо з Контрагента. Вибираємо його з довідника, при цьому автоматично має заповнитися поле Договір. У рідкісних випадках поле Договір залишається заповненим. Це може статися, коли товар в даній інформаційній базі не був оформлений документом Надходження (акт, накладна) .

Наприклад, повертається товар, введений як залишок на початок періоду або оприбуткований як надлишок в ході інвентаризації. В цьому випадку потрібно створити договір вручну. Тут слід звернути увагу, що вид договору повинен бути З постачальником, інакше вибрати в документі його буде не можна.

Примітка: винятком є вид повернення з переробки, там вид договору повинен бути З покупцем.

Склад - вибирається з довідника.

Щоб встановити Тип цін, потрібно натиснути на рядок у вигляді посилання під полем Склад. Відкриється вікно з вибором Типу цін і ПДВ. На скріншоті вище цей рядок вказана курсором.

У разі повернення обладнання в шапці документа нічого не змінюється.

Заповнення табличної частини

У табличну частину товар додається або кнопкою Додати, або Підбір. Підбором додавати зручніше, так як відразу видно, є товар в залишку чи ні. Крім цього в підборі існує ще ряд корисних налаштувань.

Ціна або Сума заповнюється вручну.

Примітка: в колонці Рахунок обліку автоматично встановлюється рахунок з плану рахунків, який налаштований на той чи інший вид Номенклатури в регістрі Рахунки обліку номенклатури . Наприклад, для товарів це може бути рахунок 41.1, для обладнання - 08.04. Якщо рахунки в регістрі не налаштовані, рахунок необхідно вибрати вручну.

На закладці Розрахунки вказуються рахунки розрахунків з Контрагентом, які потраплять в проводки 1С. Наприклад: 60.01 - 76.09.

09

Проведення з повернення товару в 1С 8.3 виглядають протилежно проводках при купівлі товару. наприклад:

  • Дт 60.01 Кт 41.01
  • Дт 76.05 Кт 41.01

Введення на підставі

В 1С 8.3 повернення товару постачальнику можна оформити і заповнити на підставі документа Надходження (акт, накладна). При цьому перенесуться Контрагент, Договір, Склад, Тип цін, заповниться поле Документ надходження і таблична частина. Це дуже зручно, швидко і виключає випадкові помилки. Документ практично готовий до проведення. Потрібно тільки заповнити поля Вантажовідправник і Вантажоодержувач на закладці Додатково для рахунку-фактури, якщо організація є платником ПДВ.

Наше відео з повернення товару постачальнику: