Повернення податку в 13 відсотків при покупці квартири в іпотеку: як отримати відшкодування ПДФО

 1. Особливості податкового вирахування
 2. Хто може отримати
 3. обмеження
 4. період отримання
 5. Необхідний пакет документів
 6. Де ще можна отримати
 7. порядок видачі
 8. ПДФО і Іпотека. Як отримати податкове вирахування з відсотків по іпотеці. Повернення 13%

Житлова нерухомість завжди була найнадійнішим активом, тому цей ринок постійно процвітає. На сьогоднішній день можна не тільки вигідно продати будь-який будівельний об'єкт, а й отримати частину витрачених фінансів назад, у вигляді повернення податку при покупці квартири в іпотеку або при простій угоді купівлі-продажу. Розглянемо, хто має право на повернення даної частки коштів і як їх отримати на руки.

Особливості податкового вирахування

Особливості податкового вирахування

Згідно із законом Російської Федерації можна відшкодувати частину сплачених коштів при купівлі житла в іпотеку або при звичайній угоді можна у вигляді повернення податку. Повертають 13% від загальної суми витрат.

Згідно 220 статті НК РФ, взяти цю суму може тільки фізична особа, яка коли-небудь складалося на службі і перераховувало зі своєї заробітної плати ПДФО - податок на дохід фізичної особи, що становить за нинішнім законодавством 3% від щомісячного заробітку.

Таким чином, отримати податковий повернення зможе тільки той, хто платив щомісячний прибутковий податок, тому відрахування в розмірі 13 відсотків від покупки квартири називається майновим.

У тому випадку, якщо людина працювала неофіційно, тобто без запису в трудовій, то прав на повернення цієї фінансової частки він не має. Також відшкодування не буде, якщо нерухомість куплена не на власні кошти платника податків, а з залученням фінансів різних державних організацій, за рахунок коштів материнського капіталу чи інших державних програм, наприклад, підтримки молодої сім'ї.

Окремим випадком є ​​надання житлоплощі військовослужбовцям. Тим, хто перебуває на постійній військовій службі, житло пропонується в розстрочку, але виплати виробляє сама держава.

Хто може отримати

Оформити дану частину від прибуткового податку можуть такі особи:

 • покупець або власник;
 • законний чоловік / дружина покупця або власника;
 • один з батьків власника, яка не досягла повноліття.

В останній ситуації, почати оформлення вирахування можна, якщо раніше не було подано заявки на оформлення.

Найпоширеніші напрямки: придбання житла, ділянки землі в іпотеку або на власні кошти або при будівництві об'єкта ІЖС .

Ця сума не буде покривати витрати на перепланування приміщень, а також на придбання, наприклад, сантехнічного обладнання.

Важливо! Якщо при оформленні відповідної податкової декларації вказати в переліку витрати на обладнання або перепланування, то в поверненні коштів податкова інспекція буде змушена відмовити. Переоформлений документ співробітники податкової також не приймуть.

Почати оформлення 13-ти відсоткової частки можна відразу ж після отримання «об'єкта», під яким розуміється квартира, її частина, кімната.

Якщо придбання квартири, її частини або кімнати оформляється за допомогою іпотечного кредиту, то платнику податків також можна подавати заявку, починаючи з року реєстрації прав власності.

Повернення податку при покупці квартири в іпотеку поширюється не тільки на загальну ціну будівельного об'єкта, але також на витрати по обробці, оплаті підключення до центральних комунікацій і, звичайно ж, на відшкодування відсотків за іпотечною позикою.

Повернення податку при покупці квартири в іпотеку поширюється не тільки на загальну ціну будівельного об'єкта, але також на витрати по обробці, оплаті підключення до центральних комунікацій і, звичайно ж, на відшкодування відсотків за іпотечною позикою

Алгоритм отримання нологового вирахування

обмеження

За правилами податкової інспекції максимальною сумою, на підставі якої можна оформити податковий повернення коштів є 2 000 000 рублів. В цьому випадку при нескладних підрахунках можна отримати суму в розмірі 260 000 рублей, це як раз і становить 13% від загальної кількості грошей.

У разі сплати податкового вирахування при купівлі квартири в іпотеку, максимум збільшується до 3 000 000 рублів. У підсумку можна отримати 390 000 рублів.

Якщо вартість нерухомості буде менше, ніж фіксовані 2 000 000 рублів, то власник може використовувати отриманий залишок при покупці наступної нерухомості. Дане правило введено з 2014 року.

період отримання

Тільки через рік після реєстрації нерухомого майна можна почати оформлення і повернути 13 відсотків за покупку житла. Після року платник податків збирає всю документацію по об'єкту і чекає схвалення податкової інспекції. Розглядається дана заявка, як правило, протягом місяця. Однак даний термін може бути збільшений ИФНС, так як проводиться обробка та перевірка отриманих даних.

Право на відрахування зберігається протягом 3 років з року реєстрації для працездатних фізичних осіб, і 4 роки - для пенсіонерів.

Важливо! Суму, більшу, ніж виплачено було за рік при сплаті ПДФО, фізична особа отримати не може. Платник податків все одно візьме все 13% від придбання квартири в іпотеку, але по частинах, так як решта коштів буде просто розподілена на наступні роки.

Необхідний пакет документів

Як отримати 13 відсотків з покупки квартири, щоб подати заявку на отримання повернення податку при покупці квартири в іпотеку? Потрібно надати в місцевий орган ИФНС наступні документи:

 1. Довідку за формою 2-ПДФО - документ, який видається в бухгалтерії за місцем роботи платника податків.
 2. Посвідчення особи платника податків (паспорт).
 3. Декларацію за формою 3-ПДФО.
 4. Сама заява на відрахування.

Іноді можуть знадобитися додаткові документи у вигляді договору купівлі-продажу або договору про придбання майна в іпотеку.

Покупці-платники податків, які перебувають у шлюбі і мають дітей, повинні докласти до цього пакету свідоцтва про шлюб і народження дітей, а також документ про право власності та згода другого чоловіка на оформлення.

Пенсіонери, які отримують дані 13%, прикладають також пенсійне посвідчення.

Крім того, існує безліч юридичних організацій, які допоможуть зібрати всі ці документи без участі платника податків з огляду на його надзвичайну зайнятість. Природно за окрему плату, при тому, що самостійне оформлення - безкоштовна процедура.

Заповнення податкової декларації

Де ще можна отримати

Щоб отримати цю суму, можна звернутися в найближчий місцевий орган ИФНС, а можна подати заявку на отримання через свого роботодавця. Для цього потрібно також надати в податкову інспекцію всю належну документацію і, отримавши відповідний дозвіл, звернутися до свого роботодавця. Після такого звернення роботодавець дасть особливе розпорядження - не утримувати прибутковий податок з працівника до кінця поточного року. Коли буде здійснено податкове вирахування, відсотки по іпотеці стануть виплачуватися покупцеві щомісяця разом із заробітною платою. Залишки будуть перенесені на наступні часові періоди.

Зверніть увагу! Підтверджувати своє право отримувати цю суму через роботодавця потрібно щороку до остаточної сплати всієї суми.

порядок видачі

порядок видачі

13-відсотковий податок можна отримати тільки на розрахунковий рахунок платника податків або через роботодавця у вигляді повної заробітної плати, виданої без утримання обов'язкового прибуткового податку. У вигляді готівки відрахування не видається.

Найзручнішим варіантом повернення податку за покупку квартири в іпотеку буде виплата через саму ИФНС, тому що звертаючись до роботодавця, платник податків буде неминуче втрачати один місяць виплати.

Якщо, наприклад, громадянин А. взяв квартиру в іпотеку на початку 2017 року, то оформити податкове вирахування відразу з січня 2018 року неможливо, так як необхідний час на збір документів і на отримання дозволу від співробітників податкової інспекції. Таким чином, готове все буде тільки до кінця лютого. І ці місяці будуть втрачені для вирахування, адже декларація за формою 3-ПДФО складена на минулий 2017 рік. Щоб знову включити два місяці в відрахування доведеться заново її оформляти.

Тому доцільно громадянину А. з розглянутого прикладу оформити майнове відрахування при покупці квартири в іпотеку не на початку наступного за покупкою року, а в кінці попереднього, щоб отримати запасний місяць на розгляд документів та отримання відповідного дозволу від податкової інспекції.

Моментами, на які варто звернути особливу увагу платникам податків, є:

 • той місяць, в якому ви придбали нерухомість, ролі не грає. Декларація про доходи за формою 3-ПДФО складається за весь рік, який передує покупці.
 • момент замовлення довідки за формою 2-ПДФО: її краще оформляти на початку року, який передуватиме вашій великій покупці або взяття нерухомості в іпотеку. У чому сенс: оформляючи її в кінці року, ви отримаєте довідку про доходи тільки за останній місяць. При оформленні ж на початку року буде видна вся картина про майбутні відрахування податку, які виробляються в повному обсязі.

ПДФО і Іпотека. Як отримати податкове вирахування з відсотків по іпотеці. Повернення 13%

Повернення ПДФО при купівлі квартири в іпотеку можливий тільки в тому випадку, якщо громадянин сплачував податок зі своєї заробітної плати. Розмір суми, що сплачується державою платнику податків, завжди фіксований і становить 13% від загальної суми витрат. Існують також обмеження в сумі повернення і різні способи отримання даних фінансів: через пряме звернення в ИФНС або через свого роботодавця. Отримати таке повернення платник податків можна тільки на розрахунковий рахунок, а який спосіб оформлення буде вважатися найбільш прийнятним, вирішує сам покупець.

Це цікаво! де провести вигідне рефінансування іпотеки : Найнижча ставка - список банків