Чому не підлягають поверненню золоті прикраси?

  1. Закон про повернення ювелірних прикрас.
  2. Чому не підлягають поверненню куплені золоті прикраси?
  3. Повернення ювелірних прикрас.

Купівля ювелірного виробу - приємний момент в житті. І, купуючи золоту прикрасу для себе або в подарунок, ми рідко замислюємося над тим, як би його повернути в разі чого в магазин. Нікому не бажаємо таких неприємних речей, але якщо раптом все-таки це ваш випадок, вивчіть уважно правову базу в цьому питанні.

Ми вже давно звикли, що згідно із законом підлягають поверненню або обміну в разі претензій за якістю протягом двох тижнів після покупки. Проте, даний закон поширюється далеко не на всі товари і категорії. До категорій-виключень належать і ювелірні прикраси .

Закон про повернення ювелірних прикрас.

У випадку з предметами особистої гігієни або білизною у нас не виникає протесту з цього обмеження. А ось чому не можна повернути Золоте кільце , Яке не підійшло в подарунок, або яке вам вже не подобається?

Публікація від SUNLIGHT Brilliant (@sunlightbrilliant) 16 Чер 2016 о 7:40 PDT


Закон про повернення ювелірних прикрас свідчить, що дана категорія товарів відноситься до виробів особистого користування, які не підлягають поверненню або обміну.

Чому не підлягають поверненню куплені золоті прикраси?

Носяться прикраси (ланцюжки, браслети, сережки і так далі) відносяться до особистих речей, так як безпосередньо контактують зі шкірою власника. Можливі ризики того, що шкірне захворювання колишнього власника перейде на нового покупця. Закон захищає нас від такого небезпечного вторгнення і допомагає зберегти здоров'я. Адже магазин не стерилізує здані назад прикраси.
Можлива фальсифікація. Для цього, звичайно, потрібен неабиякий кримінальний розум. Але все можливо, і закон повинен передбачити це. Припустимо, ви купили дороге кольє зі смарагдами і сапфірами, а через тиждень воно вам «вже не подобається», і ви з чеком чесно принесли виріб назад, щоб отримати назад гроші. Тільки за цей тиждень з кольє зникли дорогоцінні камені, а на їх місці тепер сяють копійчані скельця. Далеко не кожен магазин наймає в штат професіонала для негайної експертизи вироби, і тут закон вже на стороні продавця. Та й майбутнього покупця, якщо зайти далі. Приймаючи таке виріб назад на баланс і виставляючи цей товар в подальшому на прилавок, ювелірна крамниця ризикує тим, що наступний покупець за поверненням прийде вже по праву. Після зняття заводських пломб і бирок з прикраси, які ставляться на заводі-виробнику в відділі по контролю якості продукції, що випускається, магазин несе відповідальність за якість товару, який він продає.
Очевидна візуальна причина. За тиждень-другий прикраса отримує видимі пошкодження - подряпини, можливо відколи. Виріб втрачає первісний блиск. Таким чином, товар перестає бути новим, і отримати за нього повну вартість, як за новий товар, вже неможливо.

Золоті сережки з діамантами, SL; золоте кільце з діамантом, SL (ціни по посиланнях)

Повернення ювелірних прикрас.

Якщо ви рятуєтеся від прикраси без видимих ​​заводських дефектів, розраховувати ви можете тільки на ломбарди і комісійні магазини, де ви вже отримаєте ціну на нього як на стару річ.

Важливо, що в разі явного заводського браку закон дозволяє повернення ювелірних прикрас протягом чотирнадцяти днів після звернення з претензією в магазин. Пам'ятайте, в цьому випадку ви повинні довести факт шлюбу. Магазин діє в своїх інтересах і наполягатиме на неправильному поводженні з товаром, що й призвело до поломки.

Щоб убезпечити себе в потенційному розгляді з приводу шлюбу і подальшого обміну вироби або повернення грошей, збережіть чеки і пломби на товар. Гарантія виробника прикрас за замовчуванням діє два роки.

Якщо шлюб очевидний, і ви маєте намір відстоювати права, дійте наступним чином:

Принесіть в магазин виріб з чеком, пломбами та бирками. Краще навіть з упаковкою. Пломби в перші два тижні бажано не знімати, інакше магазин має право в розгляді відмовити.
Доведіть, що пошкодження на прикрасі - це результат заводського браку, а не механічного впливу. Очевидні речі - годинник не йдуть або замок не закриває на ланцюжку , Годі й доводити.
Напишіть заяву на розгляд повернення. Це діє витвережували. Якщо дефект явний, цього вистачає, щоб салон пішов на компроміс.
Якщо ж продавець наполягає на експертизі, нагадайте, що експертні оцінки проводяться за рахунок продавця.
Повернути гроші або отримати новий товар, можна протягом гарантійного терміну вироби або протягом терміну життя товару, якщо гарантія відсутня. Відбувається це протягом чотирнадцяти календарних днів з моменту подачі претензії в магазин.

Золоті сережки з діамантами, смарагдами та топазами, SL; золоте кільце з діамантами, смарагдом і топазами, SL (ціни по посиланнях)

Три періоду для повернення бракованого ювелірної прикраси: гарантійний талон виробника, гарантія магазину (термін магазинної гарантії обов'язково дорівнює або перевищує термін гарантії виробника) і термін служби товару, який за замовчуванням становить десять років і вказується, якщо гарантій немає.

Закон захищає права покупця на придбання товару. І якщо ви виявили шлюб, і правильно виконали дії по поверненню, а продавець не поспішає з відшкодуванням, зверніться з позовом до суду для розгляду даного випадку. У цій ситуації, якщо магазин закличуть до виплати, він поверне і повну вартість бракованої покупки, і 3% пені від загальної вартості виробу.

Чому не підлягають поверненню куплені золоті прикраси?
Чому не підлягають поверненню куплені золоті прикраси?