Визначте розмір ноги дитини за віком, використовуючи таблицю

 1. Варіанти допомагають обчислити необхідний розмір.
 2. Як правильно заміряти стопу щоб дізнатися розмір взуття?
 3. Вимірювання довжини і ширини стопи
 4. Кілька порад при проведенні виміру:
 5. Відмінність в цих цифрах наступне:

Так як у дитини ще тільки формуються кістки, взуття варто підбирати правильно. Наприклад, можна скористатися таблицею, де розмір ноги дитини за віком відповідає певній кількості сантиметрів.

Поки дитина не почала ходити, немає необхідності купувати йому взуття. Найголовніше в дитячому віці не переохолодити ступні. Для цього відмінно підійдуть пінетки. При виборі необхідного розміру підійде таблиця розмірів дитячого взуття.

Придбання корекційної взуття в ранньому віці не завжди виправдано. Слід уважно спостерігати за малюком і пам'ятати деякі речі. Наприклад, такі як:

 • ступні маленьких дітей завжди плоскі. Це не говорить про плоскостопості, в дитячому віці під склепінням стопи розташовуються жирові подушечки.
 • лікування викривлених ніг потрібно тільки в підлітковому віці. Тому як всі діти народжуються з викривленими ногами. Приблизно з дворічного віку ноги набувають х-подібну форму, яка проходить самостійно в міру розвитку м'язів. Відбувається це приблизно до дванадцяти років.
 • інші випадки вимагають ретельного огляду фахівцем.

Але коли дитина починає самостійно ходити, йому безумовно потрібно взуття. Її слід підбирати так, щоб розмір ноги дитини відповідав розміру взуття.

Щоб не втомлювати дитину походами по магазинах, можна придбати взуття і без примірки. Для цього батьки повинні знати точний розмір ноги дитини.

Варіанти допомагають обчислити необхідний розмір.

Існує таблиця розмірів дитячого взуття за віком. У ній вказані розміри дитячого взуття, що відповідають віку дитини. Така розмірна сітка дитячого взуття зручна, якщо дитина не старше 5 років. Також варто враховувати індивідуальну особливість розвитку кожної дитини. Тому така таблиця дитячих розмірів взутті вкаже не точна, а приблизний розмір взуття для дітей. Навпроти кожного віку вказані розміри, які можуть підійти дитині. Розмір дитячого взуття таблиця за віком покаже як Російський розмір, так і Американський з Європейським.

[Attention type = yellow] Важливо! За такою таблиці можливо точно вирахувати розмір, якщо дитині немає року. У більш старших діток, розмір ноги не співпаде з даними наведеними в таблиці розмірів взутті для дітей. [/ Attention]

Є ще одна таблиця, здатна допомогти визначити розміри взуття для дітей. Вона виглядає простіше, але дає найбільш точний результат при визначенні розміру. Для того, щоб їй скористатися, слід знати довжину стопи дитини в сантиметрах.

Таблиця розмірів дитячого взуття в сантиметрах має всього два рядки. У першій вказані розміри стопи в сантиметрах, а в другому рядку - відповідний цими даними розмір дитячого взуття.

[Attention type = yellow] Важливо! Для того щоб взуття було обрано правильно, слід зняти точні мірки з дитячої ноги. [/ Attention]

Як правильно заміряти стопу щоб дізнатися розмір взуття?

Чим точніше буде проведений завмер розміру ноги дитини в сантиметрах таблиця вкаже більш точно, які розміри взуття для дітей підходять.

[Attention type = green] Не варто вимірювати ногу дитини поки він сидить або лежить. У такому положенні тіла, стопа повністю не распрямлена. І тоді точний розмір ноги дитини за віком буде не визначити. [/ Attention]

Для того щоб зробити вимір розміру ноги дитини таблиця за віком слід підготувати аркуш паперу, олівець, лінійку або рулетку. Листок не повинен бути менше довжини стопи.

Отже:

 1. Накресліть пряму лінію на аркуші. Бажано це зробити, відступивши від краю пару-трійку сантиметрів.
 2. Поставте дитини ногою на цей листок таким чином, щоб його великий палець виявився врівень і намальованою лінією. Олівцем відзначте положення великого палиця на цій лінії. І край п'яти, бажано по центру.
 3. Рулеткою або лінійкою заміряйте відстань між зазначеними на аркуші точками. Це відстань і буде розміром ноги дитини в сантиметрах.

Такий спосіб добре підійде для вимірювання стопи у непосидючих дітей, які і хвилини не можуть провести не рухаючись.

Але варто пам'ятати і про те, що не тільки довжина стопи може вплинути на вибір взуття того чи іншого розміру. Ширина стопи, так звана повнота ноги, також має велике значення.

Вимірювання довжини і ширини стопи

Для цього слід поставити дитину на папір і повністю обвести його стопу. Обводити слід щільно притиснувши олівець до ноги. В такому випадку дитячі розміри взуття в сантиметрах будуть більш точні. Після того як намальований слід отримано, заміряємо лінійкою або рулеткою його довжину. Для цього прикладіть її так, щоб завмер був проведений від самих виступаючих точок п'яти і пальці. Ширину стопи заміряємо по найширшим точкам в ділянці носка стопи. Таким чином вийде підібрати найбільш точний дитячий розмір взуття по таблиці.

Кілька порад при проведенні виміру:

 • ногу варто вимірювати надівши шкарпетки;
 • простежте, щоб дитина під час виміру не зрушується ногу і не підгинав пальці на ногах;
 • відстань між зазначеними точками слід заміряти або рулеткою, або лінійкою. Сантиметрова стрічка не підійде, вона має властивість розтягуватися. Тому результат може вийти неточним;
 • заміряти необхідно обидві ноги. І дитячі розміри взуття в таблиці визначати за тими вимірами, які більше;
 • набуваючи зимове взуття для дитини, враховуйте щільність носка. У цьому випадку варто купувати взуття на пів розміру більше;
 • нога дитини розвивається активно, тому дитячий розмір взуття слід купувати з невеликим запасом;
 • але і великий запас залишати не варто, так дитині буде зовсім незручно ходити. А на наступний сезон ця взуття може виявитися маленькій.

При виборі взуття слід врахувати і той факт, що існує кілька видів розмірів взутті для дітей таблиця. Так, наприклад, в російських магазинах можна зустріти взуття на якій вказано європейський або американський розмір. А можуть бути позначені всі розміри дитячого взуття таблиця яких представлена. Наприклад: і європейський, і російський і американський. Зорієнтуватися в цих розмірах допоможе таблиця. У неї включені основні види розмірів і довжина стопи в сантиметрах.

Відмінність в цих цифрах наступне:

Різниця між цифрами, що визначають розмір взуття таблиця для дітей за віком російського виробника і американського, дорівнює 30. Так, наприклад, в США дитяче взуття починається з 1-го розміру, тоді як російський виробник відзначає на взуття 31 розмір. Що наочно видно в таблиці розмірів для взуття для дітей.

[Attention type = red] А різниця між європейським і російським розміром становить одиницю. На взуття російського виробника відзначається 31 розмір, а у європейського - 32. [/ Attention]

Обумовлено це все тим, що виробники використовують різні одиниці виміру. Російські і європейські виробники взуття для вимірювання розміру використовують штрих. Він дорівнює 2/3 см. Різниця в отриманих цифрах між європейською взуттям та російської полягає в тому, що російській системі вимірюється сама стопа, а в європейській - устілка. А устілка, як правило довше стопи на 10-15мм.

Британські та американські виробники для вимірювання використовують дюйми. Але американські розміри більше англійських на 0,5. І дитячі розміри починають відраховувати з 1. Так як за 0 прийнято вважати довжину ступні немовляти.

Як правильно заміряти стопу щоб дізнатися розмір взуття?