ТЕСТ: ваш психологічний вік по відношенню до грошей

Екологія життя. Психологія: Який у вас психологічний вік по відношенню до грошей? Дізнайтеся, прямо зараз. Психологічний вік ...

Тема грошей, як і тема стрункості, не має універсальних порад і рецептів, типу: 3 жовтки, 1 склянка цукрового піску, 1 склянка борошна, ванілін. Збити. Випікати при температурі 180 градусів. Готовність перевірити сірником.

У кожному разі, "рецепт" буде індивідуальним, оскільки, іноді досить 1 склянки цукрового піску, а часом і мало. У деяких випадках, необхідно додати вершки, а часом сметану ...

Підписуйтесь на наш рахунок у INSTAGRAM!

Багато з нас, хоча б один раз в житті задавалися питанням:

"Чому одна людина, здається, вже народився з банківською картою в кишені, а інший - так до старості і не навчиться відрізняти вигідну угоду від невигідною?

Чому хтось легко домагається успіху в наміченому справі, а інший, зневажати і тут, і там, так і не знаходить свого призначення?

Чи можна виховати в людині уміння поводитися з грошима, нічого більше не змінюючи в ньому самому? "

Які у людини способи стати багатим?

Заробити, опинитися на утриманні, отримати спадок, виграти, знайти ... вибір невеликий.

Про вкрасти і взяти в борг говорити не будемо. Чи не ті це способи.

І, основний спосіб - це все-таки заробіток.

Заробіток - це те, до чого нас готують з народження.

Перша, хто вступає з дитиною в якусь модель товарно-грошових відносин вже з перших днів життя, це, звичайно, мама. «Ах, який гарний хлопчик, покакать і порадував матусю! А хто за це отримає брязкальце? »

Дитині зрозуміло: справив продукт - отримай винагороду. Чи варто дивуватися, що через десять років на прохання помити посуд мати почує: «П'ять баксів!»

Можна сказати, що на етапі дорослішання дитина проходить через всі етапи матеріального розвитку цивілізації, так само, як в процесі внутрішньоутробного розвитку проживає всі основні етапи еволюції виду.

Як ви знаєте, людина має властивість «застрявати» в тому чи іншому психологічному віці.

Психологічний вік - це не затримка в розвитку як така, це якась емоційна деформація з поправкою на найбільш значимий період розвитку.

Якщо в якомусь із періодів (дитинство, отроцтво, юність) людині було дуже комфортно або, навпаки, занадто дискомфортно і залишилися недопрацьованими якісь психологічні ситуації, він продовжує емоційно жити за законами цього періоду, використовуючи абсолютно невідповідні, старі стратегії для вирішення нових, сучасних завдань.

Природно, це призводить до якоїсь неадекватності вчинків. А в грошових питаннях - подвійно.

Розглянемо деякі особливості, характерні для того чи іншого психологічного віку по відношенню до грошей.

Психологічному віку дитини відповідає повна відсутність обміну як такого. Здається, в історії це називалося жити на підніжному кормі.

"Дорослий дитина" може жити і комфортно відчувати себе взагалі без грошей, користуючись тим, що росте на його "городі" або буквально валяється під ногами.

При цьому може бути щиро переконаний, що холодильник продається разом з комплектом самовідтворюються йогуртів.

Спустити всю зарплату (якщо вона у нього взагалі є) в один день.

Чи не бути здатним оцінити вартість речей по категорії "дорого" - «дешево». І взагалі не вміти розпоряджатися грошима.

Чи треба щось робити з такою дитиною? Напевно, простіше не давати йому в руки гроші. З чоловіків-дітей виходять, наприклад, ті самі чоловіки, які віддають дружинам всю зарплату до копійки і задовольняються виданими на роботу бутербродами. Сумна картина? Адже багатьом подобається!

Наступний етап дорослішання - підліток.

І люди, які затрималися в цьому психологічному віці, вважають за краще натуральний обмін. Ти мені я тобі. І ніяких більше зобов'язань.

Пам'ятайте, як в дитинстві ми мінялися один з одним жуйками, наклейками, вареними джинсами і вініловими платівками?

Ось точно так же, без всяких поправок на вік і обставини вважає за краще жити «дорослий підліток».

«Старий, це Петька, у мене карбюратор барахлить, подивишся, а я тобі нові диски з іграми завезу, тільки мені спочатку їх у Едькі забрати треба, він зі мною ними за лагодження холодильника розрахується, лади?»

І не важливо, що автосервіс знаходиться в іншому кінці міста, а Едька з холодильником взагалі за містом. Людина витратить цілий день на те, щоб в результаті складного ланцюжка дій отримати діагностику карбюратора, яку він може зробити за півгодини у дворі власного будинку, заплативши за це в три рази менше, ніж за бензин, при всій цій круговерті за день. Це не рахуючи метушні з холодильником ...

І ви здивуєтеся, як багато таких Петек проживає по всій території нашої батьківщини і ближнього зарубіжжя. І як багато часу і грошей безцільно витрачається на вчинення такого роду «натурального обміну»!

А причина у тому, що на перше місце тут ставиться не вигода і навіть не справа як така, а сам процес, зазвичай на 90% побудований на спілкуванні з собі подібними.

«Дорослі підлітки», розмінявши третій-четвертий десяток, все ще продовжують «тусуватися», а не працювати і жити. Вони і бізнес організовують все більше заради тусовки. Зібралася компанія за пляшкою пивка, подивилися футбол.

«А чи не замутити нам діло?» Такі фірми завжди досвідченим поглядом видно. У понеділок вони приходять до тями після вихідних, у вівторок діляться враженнями, в середу заробляють на розгул, в четвер думають, що робити в суботу, а в п'ятницю після дванадцяти їх вже і на місці немає.

При такому ставленні до справи заробити, а тим більше зберегти гроші вкрай складно. Тусовка поглинає левову їх частку.

Тому, якщо ви знаєте за собою, що домовитися про щось без грошей, за послугу і просто добре ставлення вам простіше, ніж спокійно і без зайвих зусиль замовляти і платити, ви, на жаль, сильно ризикуєте розміняти своє життя на дрібниці і так нічого і не добитися в житті.

Будувати з такими людьми бізнес проблематично, м'яко кажучи.

«Підлітки» дуже суб'єктивні в оцінці людей і обставин. Погано вміють розділяти головне і другорядне. Погано розбираються в людях (хороший той, хто вболіває за «Сконто»). Можуть поставити на карту все. У них специфічне почуття часу і вони рідко доводять почату справу до кінця.

Словом, як ділові партнери вони ненадійні, з ними добре веселитися і відпочивати. Хіба що ви візьмете на себе обов'язок «підлітка» доростити ...

Психологічний вік «дорослий».

Цьому етапу характерний здоровий і повноцінний товарно-грошовий обмін, який іноді, втім, може проходити під гаслом "все на продаж". Ось уже в кого зазвичай немає проблем з грошима, так це у «дорослого».

Дорослий живе за принципом "розділяй і володарюй".

Тому начальник-дорослий може сьогодні щиро вітати і пити на вашому дні народження, а завтра не моргнувши оком звільнити, не зазнавши при цьому ні грама душевних мук.

Чого не виносять "дорослі", так це недомовок і ліричних відступів в грошових питаннях.

Не кажіть їм: "Ну, ви ж розумієте ... моє становище ..."

Чи не зрозуміє і не увійде.

Чи не тому, що жорстокий по натурі, а тому, що щиро не розуміє, як можна змішувати особисте ставлення і гроші.

Тому, щоб ніколи не потрапити в халепу з "дорослими", завжди майте під рукою калькулятор, список розумних доводів і договір на випадок, якщо він скаже - "так".

Незважаючи на деяку скупість мати справу з "дорослим" завжди приємніше, ніж з розгубленим «дитиною» і непрогнозованим «підлітком».

У всякому разі, вибравши їх в бізнес-партнери або чоловіки, ви ніколи не помилитеся.

Наступний і останній в даній класифікації психологічний етап -

це вік старого (старця) або мудрої людини.

У фінансовому світі ця категорія зустрічається рідко, і саме через її руки, ймовірно, проходять основні фінансові потоки.

Отже, старець - це людина, яка, незважаючи на паспортний вік, знехтував частина мирського і вийшов на той етап розвитку, коли люди стають кристально зрозумілими, а світ - нестерпно нудним.

Тому, старець приділяє багато уваги ритуальності будь-якого акту життя, знаходячи і куштуючи в ньому самий сік і солодкість. Те ж стосується і грошей.

Заробляння грошей для старця - це не турбота про хліб насущний, а творчість і любов, тому не пропонуйте йому "по-легкому зрубати бабла" тут "і перекинути" туди "".

Він уже давно не на "рівні виживання".

Чи не зрозуміє, образиться і викреслить зі списку живих.

Відмінною особливістю спілкування з ними повинна стати ввічливість, лаконічність і лаконічність думок, очевидна вигода (причому не обов'язково фінансового спрямування, «старець» цілком може спонсорувати світове турне геніального дитини і відмовитися купити нафтову свердловину), повагу до його персони і обов'язково якась " родзинка ", яка тільки й зробить ваше пропозицію цікавою для" старця ".

Не намагайтеся його обдурити і навіть злегка схитрувати, прорахує за дві секунди.

Але за вірність і відданість справі щедро нагородить і допоможе в усьому.

Уважно подивіться на себе і спробуйте зрозуміти, чим ви не дотягуєте або, навпаки, виділяєтеся на тлі тієї структури, в якій працюєте, або того бізнесу, яким займаєтеся?

Часом мінімальні невідповідності різко дисонують і викликають роздратування навколишніх. Щоб цього уникнути, важливо продумати свій імідж, поведінку і цілі детально.

Часта помилка багатьох в тому, що вони намагаються вискочити зі своєї ж власної внутрішньої системи і поміняти її, не повідомивши натомість нічого кращого.

Це схоже на бунт заради бунту, на революцію заради революції, яка, як відомо, нічим хорошим не закінчується.

На одному магічному "я хочу" домогтися успіху можна, та тільки чи надовго вистачить куражу?

Тому, якщо ви хочете довготривалого успіху, перш за все:

  • вивчіть свої сильні сторони,
  • зробіть їх фундаментом своєї справи,
  • добийтеся стабільної роботи фірми,
  • і тільки потім впроваджуйте новаторські ідеї і робіть несподівані ходи.

Якщо вас "зачепили" ідеї про психологічний віці і ви побачили в якомусь із описів рідні риси, запам'ятайте, що просто так поміняти поведінку на інший психологічний вік неможливо.

Для цього доведеться спочатку зжити в собі і назавжди розпрощатися зі старими моделями, а потім придбати нові.

Іноді це призводить до позитивного результату, іноді - ні.

Не намагайтеся перескочити з віку в вік, зі стану в стан, якщо воно для вас органічно і зручно, як м'які тапочки, - саме це найчастіше і призводить до дисонансу.

Працюйте зі своїм психологічним віком поступово, грунтовно, краще з фахівцем, позначивши свої цілі, завдання, терміни і результати. опубліковано econet.ru . Якщо у вас виникли питання по цій темі, задайте їх фахівцям і читачам нашого проекту тут .

PS І пам'ятайте, всього лише змінюючи свою свідомість - ми разом змінюємо світ! © econet

Психологія: Який у вас психологічний вік по відношенню до грошей?
Чому хтось легко домагається успіху в наміченому справі, а інший, зневажати і тут, і там, так і не знаходить свого призначення?
Чи можна виховати в людині уміння поводитися з грошима, нічого більше не змінюючи в ньому самому?
Які у людини способи стати багатим?
А хто за це отримає брязкальце?
Чи треба щось робити з такою дитиною?
Сумна картина?
Пам'ятайте, як в дитинстві ми мінялися один з одним жуйками, наклейками, вареними джинсами і вініловими платівками?
«А чи не замутити нам діло?