Слінги проти «кенгуру»: що вибрати

Возити дитину в колясці зручно, але громіздко. Наприклад, як з нею залізти в маршрутку або спуститися в метро? На руках тримати малюка приємно, але важко. Та й руки можуть стати в нагоді для інших цілей. Так що в побуті кожної мами повинен бути «кенгуру» або слінг - зручніше, ніж на руках, не менш комфортно, ніж в колясці.

Але чому віддати перевагу? Рюкзачки, в який дитини можна тільки посадити, але не можна покласти? Зате його просто надіти і зняти. Але чому віддати перевагу Або хустці, в якому малюк може і спати, і сидіти, але, як багато хто говорить, його замучить намотувати.

Давайте розглянемо всі мінуси і плюси, а заодно дізнаємося думку мам на цей рахунок.

Рюкзак-переноска
Рюкзак-переноска один з найбільш зручних і безпечних видів «транспорту» для малюка. Хороший «кенгуру» забезпечить дитині максимальний комфорт, а заодно розподілить вага так, щоб у мами не боліла спина. Але для цього його потрібно правильно вибрати.

- Пам'ятайте, що в рюкзаку-перенесенні не можна носити малюка з народження. Педіатри рекомендують садити в «кенгуру» хлопчиків з 3-4 місяців, а дівчаток з 5-6 місяців. Так що, вибираючи, на яку вагу має бути розрахований рюкзак, вибирайте відразу з розрахунку ваги вашого малюка у віці від півроку до року (приблизно в цей час він навчиться ходити). Оптимально вибирати рюкзак, розрахований на вагу до 10 кг.
- Рюкзак повинен підлаштовуватися під потрібну вагу і зріст дитини, а так само мати функцію зміни положення - «за спиною», «обличчям до мами» і «обличчям вперед». При цьому перехід з одного стану в інше повинен відбуватися безшумно, щоб не розбудити сплячого малюка.
- Сидіння «кенгуру» має бути широким, тоді вага дитини буде розподілений правильно. У малюка, що сидить в рюкзаку, повинні бути широко розведені ніжки, це важливо для правильного кровообігу в тазу і ніжках дитини. Спинка сидіння повинна бути жорсткою і надійно фіксувати спину і голову вашого чада.
- Для того щоб у вас не боліла спина, вибирайте «кенгуру» з широкими і м'якими ременями, які м'яко і надійно будуть підтримувати малюка. Кріплення повинні знаходитися спереду або хоча б збоку, щоб ви могли легко відрегулювати довжину ременів, наприклад, виходячи з одягу.
- Добре, якщо у вашого рюкзака буде і функція підтримки під пахвами. Це допоможе розподілити вагу не тільки на сидіння і полегшить маленькому життя.
- Важливо, щоб в «кенгуру» була система вентиляції, інакше в спеку і ви, і малюк згадаєте його недобрим словом.

З незаперечних плюсів «кенгуру» можна назвати найголовніший - він простий у використанні, на відміну від слінгу, який ще потрібно навчитися правильно зав'язувати, рюкзак досить надіти і надійно застебнути кріплення.

Окремо можна виділити ергономічні рюкзаки. Ерго рюкзак відрізняється від «кенгуру» конструкцією. Правильний ергономічний рюкзак має більш високу і широку спинку, фіксуючу дитини в максимально фізіологічному положенні. Широкий пояс, який переносить основну маси малюка на талію або стегна мами, тим самим, знімає навантаження з плечей. Однак, як і кенгуру, ерго рюкзак не підлаштовується індивідуально під дитину і вимагає від нього певного фізичного розвитку. Так що один і той же рюкзак може не підходити різним дітям, більш того, у міру зростання він перестане підходити вашій дитині, що змінився в розмірах.

Ціна питання
Розкид цін на «кенгуру» - від 1000 до 10 000 рублів, в залежності від надійності і «просунутості» моделі. Як і на візку, на «кенгуру» або ерго рюкзаку краще не економити, щоб і вам, і дитині було зручно їм користуватися. Якісний ерго рюкзак коштує від 4000 до 8000 рублів.

Особистий досвід
Зебра80: До 10 місяців я тягала Соньку на руках, думала, обійдемося взагалі без будь-яких пристроїв ... Але останнім часом більше 15-20 хвилин витримати не могла, так що довелося розоритися на ерго рюкзак. Купила - і не пошкодувала! Точніше, пошкодувала, що не зробила цього раніше. Тепер бігаю по всьому місту і не втомлююся. І руки при цьому вільні: хоч двері відкривай, хоч сумки неси, хоч морозиво їси.

kiki28: Користувалися ергорюкзаком, з 4 місяців - нам було дуже зручно. У свій час син засинав на ніч тільки в ньому. Зараз нам вже 17 місяців, і важкувато його тягати, але півроку дитина практично з нього не вилазив.

bar9hat: Слінг на кільцях у мене так і лежить неношені. Як не покладу дочу, він не розправляється і все тут, вона - в рев, ну я і витягала її ні з чим. А рюкзак набагато зручніше: відстебнув ремені - пристебнув. Ми поїхали в магазин з донькою, нам наділи, чоловік на мені відрегулював ремені, і ми ходили там, щоб зрозуміти і освоїтися. Здалося зручним, взяли.

Танечка71: Кенгуру пробувала різні. У мене жахливо від них втомлюється і болить спина. У моєї знайомої те ж саме.

ЛенаШ
Пригадую кенгурушку свою як знаряддя тортур. Дуже важко, аж боляче. Перші півгодини в перші 2 місяці нічого. Потім важко.

Mama_6
Була у мене «кенгурушка», яку можна було робити в положення лежачи, коли дитина ще не сидячий або просто заснув, дочку в такий носила місяців з 4-х.

слінг
Якщо ви хочете придбати слінг , В першу чергу потрібно визначитися, який з безлічі видів цього пристосування для дітей вам підходить:

Слінг на кільцях - це смуга тканини довжиною приблизно два метри і шириною 60-80 см. На одному кінці смуги розташовується подушечка під плече і, власне, кільця. Інший кінець заправляють в кільця, щоб регулювати довжину слінгу.

Легко надівається і знімається при деякій вправності, регулювати і змінювати пози дитини можна буквально на ходу. Але носять його на одному плечі, так що навантаження розподіляється нерівномірно і стає відчутною, коли малюк підростає. Ще один мінус: з ним, як і з іншими слінги, не так просто впоратися, не всім вдається підпорядкувати собі цей винахід.

Май-слінг являє собою квадрат або прямокутник, в кути якого вшиті довгі лямки. Нижні лямки зав'язуються у мами на талії за спиною так, щоб квадрат був спереду і підтримував спину дитини. Верхні лямки лягають на плечі, перехрещуються на спині, потім також перехрещуються, але попереду мами, підтримуючи малюка за його спиною, і, нарешті, зав'язуються у мами за спиною. За великим рахунком, травень-слінг - це гібрид кенгуру і слінгу.

Май-слінг можна використовувати з народження, але оптимальним він вважається тоді, коли малюк все частіше починає приймати в руках у мами вертикальне положення. Справа вся в тому, що горизонтальні положення в ньому можливі, але не дуже зручні.

Слінг-шарф - це довга смуга тканини, як і слінг на кільцях, тільки набагато довше: від трьох до шести метрів, завширшки він зазвичай становить 45-70 см. За допомогою слінгу-шарфа можна «прив'язувати» до себе малюка в різних положеннях, і сидячи і лежачи. Носиться цей слінг як на одному плечі, так і на двох плечах, при цьому навантаження розподіляється рівномірно на мамину спину і плечі. У слінгу-шарфі дозволено носити малюків з народження. Новонароджену дитину можна сюди, як в колиску, комфортно укласти.

Ціна питання:
Слінг на кільцях коштує від 700 до 5000 рублів. Вартість залежить від тканини і дизайну.
Май-слінг можна купити в ціновому діапазоні від 1300 до 4200 рублів. Різниця пояснюється різним типом тканини, шириною лямок і наявністю будь-яких додаткових елементів, наприклад, липучки.
Слінг-шарф продається за ціною від 400 до 5100 рублів, залежно від типу тканини і дизайну.

Особистий досвід
пчелка0880: Слінг-банан: зручно тільки по квартирі, на довгі відстані важко шиї. Слінг-шарф: зручно але влітку дуже спекотно.

sawwa: Що за шарф, що спекотніше рюкзака? У мене: слінг з кільцями з органічної бавовни (ми в ньому з 2 тижнів - зараз ношу, якщо не планую ходити більше години або на сон гуляю). Шарф з вовною (на осінь-весну - під курткою в ньому жарко, а в дощик обіймає і гріє). Шарф з льоном (універсал, що не жаркий, вага добре розподіляє). Бавовняний (до 25 градусів, потім жарко). Був ще з бамбуком - продала, він для маленьких діток, важко носити стало. Шарф, звичайно, універсальний - вийшли гуляти вертикально, потім можна укласти поспати, прокинулися-потягнулися-розім'ялися, посиділи у мами на колінах, знову примотати.

Oliko: Як слінгомама зі стажем майже 2,5 року (другого в слінгу ношу):
Тільки не кенгуру - важко і ляле незручно. Неанатомічно і годувати не вийде.
Можна слінг з кільцями освоїти, він найпростіший з матер'яних слінгів (беріть з кільцями побільше, з незашітим в кишеню хвостом). З 3 місяців в нього можна вже сідати потихеньку, це безпечно і корисно для м'язів спини і суглобів. Але якщо малятко важче кілограм семи, мамі середньої статури важкувато.
А ближче до 4 місяців кращий варіант - ерго рюкзак. Обидві руки повністю звільняються, легко годується на ходу (з боку не видно), безпечно, лялька там же засинає (головка дотримується). І освоювати особливо не треба, якщо ви коли-небудь носили простий рюкзак.
Але шарфом замучить замотуватися-перемотувати кілька разів за прогулянку. І забруднити недовго. І влітку жарко. Все-таки рюкзак простіше, хоча й не так колоритно виглядає. Спиться в ньому, до речі, і сидячи відмінно.

xenix: замучить слінг намотувати на себе, це жах, і влітку правда дуже жарко.

Aleksa80: У мене слінг на кільцях. Спробувала сама, не вийшло, дитина ледь не вискочив. Викликала консультанта: 40 хвилин вона вчила, показувала, розповідала.
На наступний день я вирішила піти гуляти зі слінгом, але моя мася відмовилася в ньому лежати: поки я затягувала кільця вона вперто штовхала мене руками і ногами. В результаті вийшов мало не навпіл складений дитина. Так що у нас не склалося.

кенгуру

Ерго рюкзак

Слінг з кільцями

Май-слінг

Слінг-шарф

Більше порад мам по темі:
/ Post / kenguru-ili-sling-posovetuite

Наприклад, як з нею залізти в маршрутку або спуститися в метро?
Але чому віддати перевагу?
Рюкзачки, в який дитини можна тільки посадити, але не можна покласти?