Підвищення пенсійного віку в Росії з 2019 року, останні свіжі новини: «за» і «проти», пенсійна реформа - з якого віку і року народження підвищать вік виходу на пенсію - рішення уряду і Держдуми, думка Путіна і Медведєва

Уряд все-таки наважився на цей крок - швидке підвищення пенсійного віку в Росії . З 2019 року поріг виходу на пенсію буде підвищуватися, поки до 2034 року пенсійна реформа не буде закінчена. Які плюси і мінуси - «за» і «проти» цього кроку? Росіяни хочуть знати, що це дасть в майбутньому, попутно цікавлячись протестами.

Підвищення пенсійного віку є давно назрівав питання, до якого уряд готував людей поступово. Але 5 років для чоловіків і 8 років для жінок - термін чималий, і навіть гучний чемпіонат світу з футболу не зміг затьмарити таке рішення кабміну .

У чому суть пенсійної реформи?

Поріг виходу на пенсію збільшиться для чоловіків на 5 років, а для жінок на 8 років. Досить скоро чоловіки отримають право отримувати пенсію в 65 років, а жінки в 63 роки. Підвищення відбуватиметься плавно, щороку потенційному пенсіонерові дається «відстрочка» на півроку, тобто остаточно ПФР перейде на оформлення пенсій відповідно до цієї реформи з 2028 року - для чоловіків, і з 2034 року - для жінок. Остаточний перехід відбудеться через 16 років.

З якого віку і року народження буде підвищуватися вік виходу на пенсію?

Чоловіки 1959 року народження і жінки 1964 року народження вже можуть відсунути в календарі день виходу на пенсію мінімум на півроку. Якщо не відволікатися на варіанти по 6 місяців, то виходить, що, наприклад, чоловік 1959 року народження вийде на пенсію не в 60 років, а в 61 рік, і не в 2019 році, а в 2020 році.

Починаючи з 1964 року у чоловіків і 1972 роки у жінок перехід закінчується. Чоловіки і жінки оформляють пенсію з 65 і 63 років відповідно.

Більш докладно кроки до збільшення пенсійного віку наведені в таблиці:

Чоловіки старше 1958 року і жінки старше 1963 року народження можуть оформляти пенсію в ПФР або у відділі кадрів за місцем роботи, не вникаючи в суть реформи. Для них зберігається «старий вік».

В Уряді порахували, що підвищувати пенсійний вік необхідно для потрібного балансу працюючих громадян і пенсіонерів, бо зараз має місце бути великий перекіс в сторону останніх. Якби так тривало далі, ПФР і Мінфін незабаром б розписалися в своєму безсиллі: підтримувати пенсії було б нічим.

Солідарний з думкою уряду Володимир Путін?

Як заявив 14 червня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, при тривалості життя 70-80 років пенсійний вік 63-65 років цілком логічний.

«Ми довго готувалися до збільшення пенсійного віку і підійшли до цього тільки зараз, в тому числі тому, що створені умови для збільшення тривалості життя в рамках програми 80+», - цитує слова Медведєва «Ведомости».

Питання в іншому: чому така тривалість життя в Росії ще не досягнута, а пенсійний вік поспішають підвищити? Втім, якщо вважати це стимулом, то це якраз те, що потрібно, адже порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих.

Медведєв підтримує слова президента РФ Володимира Путіна, який закликав піднімати пенсійний вік «м'яко». Втім, не так давно Путін стверджував, що поки він при владі, підвищення пенсійного віку не відбудеться.

Нюанси пенсійної реформи - не все так строго

Медведєв під час засідання уряду роз'яснив деякі нюанси з приводу виходу на пенсію. Як виявилося, новий законопроект вмістить в себе пункти про пільги. Так, при стажі від 40 і 45 років для чоловіків і жінок передбачено «послаблення» - вихід на пенсію на 2 роки раніше, тобто в 63 роки і 61 рік відповідно. Також в силі залишаються всі пільги і ранній вихід на пенсію для інвалідів, багатодітних матерів - від 5 дітей, працівників шкідливих виробництв.

«За» і «проти» підвищення пенсійного віку - чи піде це на користь?

Говорячи про безсумнівну користь, то бюджет збагатиться за рахунок збільшених відрахувань до ПФР. як повідомляє РБК , Скарбниця тільки в перший рік дії закону отримає 150 млрд рублів прибутку, причому бюджет і далі буде тільки поповнюватися.

Що це дасть пенсіонерам?

Крім раптово тривала молодості і чисто психологічного ефекту, підвищення пенсійного віку дасть збільшення пенсій на 1000 рублів в рік. Це також озвучував Медведєв. Але, так як пенсія виплачується щомісяця, варто загострити увагу на тому, що це 83,3 рубля на місяць.

Крім того, уряд сподівається на більшу кількість працюючих, які будуть виробляти страхові відрахування, і все для того, щоб забезпечити індексацію пенсій вище рівня інфляції.

Ще один «бонус» - схожість на європейські країни. Медведєв підкреслив, що Росія - остання країна, не підвищувати пенсійний вік слідом за підвищенням тривалості життя. Так що російським пенсіонерам повинно бути легше від розуміння того, що вони будуть незабаром як пенсіонери в Європі - хоча б за віком.

Які ще заходи вживає держава, щоб додати грошей в бюджет?

З офіційно запропонованих і чекають на розгляд Держдуми заходів варто відзначити підвищення ПДВ до 20% .

Раніше пропонувалося підвищити ПДВ до 22%, натомість знизивши страхові відрахування до 22%. Як видно, кабмін обійшовся без особливих компромісів, залишивши внески і ПДФО на колишньому рівні, тільки піднявши ПДВ.

Також слід пам'ятати ще одну статтю економії - це накопичувальна частина пенсії, яку розморожувати в уряді не збираються. По крайней мере, ні Мінфін, ні Мінпраці, ні ПФР, і ніяке інше відомство не анонсувало навіть такої можливості найближчим часом.

Крім накопичувальної частини і пізнього виходу на пенсію, Росія також продовжує економити на індексації пенсій працюючим пенсіонерам. Як запевнила ЗМІ віце-прем'єр РФ Тетяна Голікова, таких пропозицій озвучено не було.

Розгляд Держдумою і остаточне прийняття ініціативи на законодавчому рівні може відбутися 29 липня.

Які плюси і мінуси - «за» і «проти» цього кроку?
У чому суть пенсійної реформи?
З якого віку і року народження буде підвищуватися вік виходу на пенсію?
Солідарний з думкою уряду Володимир Путін?
«За» і «проти» підвищення пенсійного віку - чи піде це на користь?
Що це дасть пенсіонерам?
Які ще заходи вживає держава, щоб додати грошей в бюджет?