Пенсійний вік в Росії з 2019 року: останні новини, для жінок і чоловіків

  1. Коли і як зміниться пенсійний вік
  2. Навіщо підвищувати пенсійний вік
  3. Аргументи «проти»
  4. Відео-новину

Розмови про підвищення пенсійного віку ведуться вже не один рік, і ця тема цікавить всіх громадян: як тих, кому до заслуженого відпочинку залишилося зовсім небагато, так і тих, кому до пенсії ще багато років.

Досить довгий час представники влади заспокоювали, що це питання поки не стоїть на порядку денному, але вже зараз стало відомо, що в 2019 році пенсійний вік збільшать для всіх категорій росіян.

Необхідність такого рішення політики пояснюють зростанням кількості пенсіонерів в країні, на виплати яким щорічно потрібні мільярди рублів. З огляду на кризовий стан економіки, коштів на соціальні потреби постійно не вистачає.

Підвищення пенсійного віку має допомогти у вирішенні цієї проблеми, адже воно «розвантажить» федеральний бюджет і дозволить заощадити більше 600 млрд рублів.

Коли і як зміниться пенсійний вік

Більшість експертів в один голос стверджують, що чекати підвищення віку виходу на пенсію варто не раніше 2019 року . Подібне зволікання вони пов'язують з президентськими виборами, які відбудуться в 2018 році.

Щоб не втратити голоси громадян, політики намагаються не приймати спірних і непопулярних рішень, які можуть негативно вплинути на їх рейтинг. Саме тому, незважаючи на всі чутки, представники влади не поспішають збільшувати пенсійний вік, відкладаючи це питання на більш спокійне в плані політичної обстановки час.

У самому Пенсійному фонді (ПФ) заявляють, що підвищення неминуче і очікувати його слід з 2019 року. Збільшення відбуватиметься не різко, а поетапно, щоб і ПФ, і громадяни пристосувалися до нового порядку і могли краще у всьому розібратися.

Передбачається, що пенсійний вік чоловіків буде щороку додавати по 3 місяці, поки не досягне 65 років. Так, з 1 січня 2019 роки одержувати пенсію представники сильної статі будуть, коли їм виповниться 60 років і 3 місяці, в 202 році цей вік збільшиться ще на 3 місяці, і так до вказаного значення.

Жінок також чекає відчутна прибавка: вік виходу на відпочинок від трудових буднів складе 60 років. Збільшуватися він буде швидше, ніж у випадку чоловіків, а саме по 6 місяці на рік.

Істотні зміни заплановані для тих, хто отримує соціальну пенсію. Зараз її володарями стають громадяни у віці від 65 років, але передбачається, що в найближчому майбутньому чоловіки зможуть отримувати виплати лише з 70 років, а жінки - з 68 років.

В уряді підрахували, що подібні нововведення дозволять заощадити до 2020 року близько 638 ​​мільярдів рублів.

до змісту ↑

Навіщо підвищувати пенсійний вік

Навіщо підвищувати пенсійний вік

Багато громадян дивуються: навіщо підвищувати вік виходу на пенсію, адже і так доводиться працювати дуже довго.

Влада підкреслює, що в нинішньому своєму вигляді пенсійна система ефективно функціонувати не може і потребує реформування, в тому числі, в підвищенні вікової «планки».

Стрімко зростаюча кількість громадян похилого віку створює величезне фінансове навантаження, з якою державна скарбниця ледь справляється. За прогнозами аналітиків, якщо нічого не змінювати, то дуже скоро кількість пенсіонерів настільки збільшиться, що працююче населення не зможе його утримувати.

Підштовхує до підвищення вікових норм і несприятлива економічна ситуація. Криза вкрай негативно позначився на стані державного бюджету і з кожним роком виділяти кошти на соціальні виплати стає все складніше.

Експерти очікують, що пенсійна реформа не тільки скоротить кількість відрахувань на оплату пенсій, а й допоможе наростити доходи бюджету за рахунок зростання числа робочих місць.

Про доцільність підняття вікової «планки» говорить і досвід інших держав. Так, наприклад, в Німеччині громадяни йдуть на пенсію тільки в 67 років, а в США - в 65. У порівнянні з показниками країн-сусідів в Росії поки діють найнижчі значення віку виходу на пенсію.

до змісту ↑

Аргументи «проти»

Хоча влада постійно наголошують на необхідності і користь підняття віку виходу на трудовий відпочинок, прості громадяни сприймають таке рішення без ентузіазму. Головне, що турбує росіян - дефіцит робочих місць, проблема якого може тільки посилиться.

В уряді прогнозують, що коли збільшиться пенсійний вік, в країні відкриються нові робочі місця, щоб задовольнити потреби і молоді, і старшого покоління.

В уряді прогнозують, що коли збільшиться пенсійний вік, в країні відкриються нові робочі місця, щоб задовольнити потреби і молоді, і старшого покоління

Але пересічні громадяни дотримуються іншої думки: оскільки люди похилого віку будуть набагато пізніше звільняти вакансії, молодим фахівцям буде просто ніде працювати. Особливо це стосується невеликих міст, в яких немає великих підприємств.

Що стосується досвіду держав-сусідів, то багато експертів не радять сліпо його переймати, адже він може виявитися марним в вітчизняних умовах. Щоб переконатися в цьому, досить просто порівняти середню тривалість життя в Росії та інших країнах.

Так, в тій же Німеччині громадяни живуть в середньому 79,9 років, тому для них пенсійний вік в 67 років виглядає цілком нормально. У свою чергу в РФ тривалість життя не "дотягує" до 70 років, тому вихід на пенсію в 65 років сприймається не так позитивно.

Але представники уряду наголошують, що без цього заходу просто не обійтися, адже бюджет більше не в силах витримувати таку значну фінансове навантаження. При цьому вони заспокоюють, що разом з пенсійним віком держава підвищуватиме і соціальні стандарти, щоб збільшити тривалість життя і забезпечити громадянам гідну старість.

до змісту ↑

Відео-новину

Стаття написана спеціально для сайту "2019 рік Свині": https://2019god.net/