Коли можна садити дитину в ходунки?

 1. Чи потрібні ходунки взагалі?
 2. З якого віку дитини саджають в ходунки?
 3. В яких випадках категорично не можна використовувати ходунки?
 4. З якого віку можна садити в ходунки хлопчика і дівчинку?
 5. Які ходунки вибрати
 6. класичні ходунки
 7. Ходунки-трансформер
 8. Ходунки на колесах

Сучасні дитячі девайси сильно спрощують життя молодим батькам. Ходунки в цьому списку займають лідируючі позиції, особливо у мам, яким ніхто не допомагає в догляді за малюком, а домашні обов'язки виконувати треба. Багато мам придивляються до ходункам для дітей, але наскільки це виправдана покупка, навряд чи замислюються.

Чи потрібні ходунки взагалі?

Педіатри до цих пір не прийшли до єдиної думки з приводу використання цього підтримує пристрої на коліщатках. Більшість медиків категорично проти вертікалізірующіх пристосувань до того, як дитина почне добре сидіти, чи не завалюючись на бік і самостійно вставати.

Основна проблема в тому, що батьки застосовують ходунки, коли дитина починає повзати і ще не вміє впевнено сидіти . повзання - фізіологічна потреба організму. Ця фаза розвитку потрібна для правильного формування хребта, всієї м'язової системи, стопи.

Якщо примусово ставити малюка вертикально завчасно, то можна отримати масу негативних наслідків: ходьба на носочках , Викривлення колінних суглобів і хребта . Дитина тільки починає освоювати вертикальне положення, і його хребет ще не має достатньо природної підтримки. При застосуванні ходунків малюк може відмовитися від етапу повзання.

Спочатку використання ходунків не передбачалася для здорових діточок. Підтримуючий пристрій придумали для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату і затримкою розвитку для стимуляції їх рухової функції.

Є лікарі, які дозволяють використання ходунків обмежений час і з певного віку. Однозначно це має бути не раніше 6 місяців , А деякі фахівці просять почекати до 8-9 місяців.

Критерієм готовності служить те, що малюк вміє сам сидіти і намагається піднятися. Саджати малюка віком менше півроку в ходунки - просто злочин, тому як на хребет виявляється занадто велике навантаження. Критерієм готовності служить те, що малюк вміє сам сидіти і намагається піднятися

Користі для крихти у використанні класичного варіанту ходунків мало. Це швидше гарна підмога для матері, якій потрібно іноді звільнити свої руки для домашньої роботи.

З якого віку дитини саджають в ходунки?

На це питання не можна відповісти однозначно, оскільки всі малюки розвиваються по-різному. Дитину можна ненадовго залишати в ходунках, якщо він вміє добре повзати і намагається встати біля опори.

Починати слід з 2 хвилин і потихеньку збільшувати час перебування. Максимально воно не може перевищувати 30-40 хвилин в день.

В яких випадках категорично не можна використовувати ходунки?

Існують ситуації, коли використовувати ходунки не тільки не рекомендується, але і заборонено, оскільки цей девайс може завдати шкоди здоров'ю малюка.

 1. Дитина погано сидить самостійно, завалюється набік.
 2. Існуючі проблеми з м'язовим тонусом у малюка.
 3. У ходунках малюк часто рухається на носочках. Налаштуйте підтримуючий пристрій по росту дитини. Бажано, щоб ніжки крихти були трохи зігнуті в колінах. Одягайте на ніжки ортопедичне взуття.
 4. У малюка є порушення опорно-рухової системи.
 5. У місцях зіткнення з ходунками у крихти є попрілості.
 6. Є підозри на рахіт , Або ж малюкові поставили такий діагноз.
 7. Малюкові менше 6 місяців. Деякі недобросовісні виробники пишуть в інструкції, що використовувати ходунки можна з 4 місяців. Це небезпечно для здоров'я малюка.

З якого віку можна садити в ходунки хлопчика і дівчинку?

мами хлопчиків побоюються садити дитя в ходунки, остерігаючись негативного впливу на сечостатеву систему. Використання підтримує пристрої обмежений час жодним чином не впливає на розвиток статевих органів майбутнього чоловіка.

У маленьких дівчаток частіше зустрічається таке захворювання, як дисплазія тазостегнових суглобів. Це означає, що турботливі батьки повинні проконсультуватися з лікарем-ортопедом, перш ніж ставити дівчинку в ходунки. Використання підтримуючої конструкції в проблемних випадках може сильно погіршити ситуацію.

Які ходунки вибрати

Підводячи підсумок, слід сказати, що саджати дітей в ходунки можна з 7-8 місяців, як хлопчиків, так і дівчаток. Але при їх покупці слід звертати увагу на їх види та їх особливості.

Існує кілька видів ходунків.

класичні ходунки

Класичні ходунки представляють собою підтримуючий пристрій з широкою основою на коліщатках. Дитина фіксується в ходунках за допомогою сидіння-трусиків. Класичні ходунки мають круглий або квадратну підставу.

Переважно вибирати квадратну основу, оскільки перший варіант ненадійний, і велика ймовірність, що дитина перевернеться при розгоні підтримує пристрої. Переважно вибирати квадратну основу, оскільки перший варіант ненадійний, і велика ймовірність, що дитина перевернеться при розгоні підтримує пристрої

Звертайте увагу на вагу ходунків - чим важче підставу, тим надійніше конструкція. Обходьте стороною дешеві моделі, виконані з легкого пластика.

Оптимально, якщо ходунки мають 6-8 коліс. На них повинні бути фіксатори. Так у батьків буде можливість зупинити рух дитини в ходунках. Якісні моделі комплектуються силіконовими накладками на колесах, що запобігає псуванню підлоги і меблів. Кращими вважаються каучукові колеса, вони не дряпають підлогу і не створюють шуму під час руху.

Підтримують трусики в ходунках повинні бути виготовлені з непромокаючої матеріалу. Перевірте, наскільки їх легко знімати і кріпити назад. Це дасть можливість без проблем стежити за гігієною вироби.

Ходунки-трансформер

Принципово конструкція може і не сильно відрізняється від класичних ходунків, і бути кардинально інший. Виріб може трансформуватися в гойдалку або стрибуни.

Найсучасніший трансформер-ходунки 3 в 1. Вони включають в себе безпосередньо класичні ходунки, які з часом можна перетворити в каталку, а пізніше в транспортний засіб для крихти. Таку конструкцію можна використовувати від 7 до 36 місяців. Найсучасніший трансформер-ходунки 3 в 1

Ходунки на колесах

Конструкція таких ходунків принципово відрізняється від попереднього варіанту. Вони призначені для дітей, які роблять спроби пересуватися самостійно, тобто оптимальний вік для їх використання 9-12 місяців. Виріб являє собою іграшку-каталку, на яку малюк може спертися, роблячи перші невпевнені кроки. Дитина тримається за ручку і штовхає ходунки перед собою. Конструкція таких ходунків принципово відрізняється від попереднього варіанту

Каталка ніяк не обмежує свободу пересування крихти і не заважає фізіологічного розвитку ходьби. На передній панелі каталки можуть бути розташовані розвиваючі елементи: сортер, піаніно, рахунки, ксилофон, іграшковий телефон та інші іграшок.

Використовувати ходунки чи ні - особиста справа батьків. Але пам'ятайте, що найкраща підтримка для малюка, який вчиться ходити - мамина рука з одного боку, а татова з іншого.

Для перегляду наступних, поширених запитань перейдіть до СПИСКУ

Чи потрібні ходунки взагалі?
З якого віку дитини саджають в ходунки?
В яких випадках категорично не можна використовувати ходунки?
З якого віку можна садити в ходунки хлопчика і дівчинку?
Чи потрібні ходунки взагалі?
З якого віку дитини саджають в ходунки?
В яких випадках категорично не можна використовувати ходунки?
З якого віку можна садити в ходунки хлопчика і дівчинку?