Кілька слів про рюкзачках, слінгу і носінні дітей - як носити дитину, перенесення, слінги, рюкзаки, ергономічні рюкзаки, люльки, люльки-переноски

Кілька слів про рюкзачках, слінгу, колисках та носінні дітей
(або послідовна характеристика пристосувань для носіння дітей).

Згадайте, в якому становищі перебувають діти в більшості рюкзаків - вони бовтаються на батьках, звісивши ніжки в абсолютно неприродній позі. Іноді це положення порівнюють з парашутом, але, повірте, для парашутистів сидіння, влаштовано зручніше. А у малюків - це висіння. У дорослому житті навіть не зустріти аналогій, хіба тільки спробуйте посидіти на самому краю високого барного стільця, звісивши ноги, без опори - ноги швидко затечуть, а ви при цьому уявіть, що ще і підвішені.

На жаль, більшість тих рюкзачков, що продаються в наших магазинах, зроблені без розуміння, і шкоди можуть принести більше, ніж користі, особливо якщо користуватися ними з самого народження.

Давайте згадаємо, як потрібно носити дітей вертикально в віці з 0 до 5 місяців. Правильно - підтримувати спинку, не тримати «під попу», в разі необхідності - притримувати голову (до 2-3 місяців). Жорстка, «ортопедична» спинка кенгурушек абсолютно не підходить в даному випадку - вона не дозволяє притягнути дитину до матері, щоб зменшити навантаження на незміцнілий хребет, дитина доводиться самостійно тримати спинку вертикально, поки слабенькими м'язами спини - діти до 4-5 місяців просто бовтаються в таких кенгурушкою. Дитина тримається на промежини, що може викликати таке малоприємне захворювання як спондилолістез (зміщення верхнього хребця з нижчестоящого). Якщо дорожчі кенгурушки (від 300 грн.) Можуть похвалитися тим, що притягують дитини до матері (хоча через жорстку спинки зробити це проблематично), то «висіння» на промежини є у всіх кенгурушкою без винятку. Крім того, ноги підросла дитини вдаряються об ноги несе і заважають ходити.

Особливо хочеться відзначити таке «перевагу» кенгурушек, як можливість носіння дитини особою від матері . В цьому випадку є небезпека перезбудження дитини від надлишку інформації. Маленькі діти дуже полохливі і сором'язливі. Якщо в положенні «обличчям до мами» дитина може просто «сховатися» - або коли втомиться спостерігати, або коли засоромився або злякається, то такої можливості в положенні «обличчям від мами» немає. Крім того, хребет дитини знаходиться в неприродно вигнутому положенні.

Що стосується зручності для матері, то слід зазначити, що носити в кенгуру зручно маленьких і легких дітей. Мало хто може носити в кенгуру дитини вагою більше 8-9 кг через особливості конструкції рюкзака - тонких плечових і поясних лямок, які при великому навантаженні врізаються в плечі і спину.

Якщо коротко перерахувати недоліки рюкзачков, то вийде така картина:
Дитина знаходиться в нерухомій позі, з неприроднім нахилом тіла, у нього затікають ніжки, він відчуває навантаження на промежину і при цьому висить, затиснутий між дорослим і спинкою кенгурушки.

Чи є якась альтернатива? Або матусям доведеться використовувати коляски? Але ж коляска здорово обмежує мобільність мами - важко заїжджати по сходах в магазини, неможливо проїжджати крізь вузькі проходи супермаркету, важко тягнути коляску на n-цатий поверх в разі поломки ліфта.

Слінг і слінгоподобние рюкзаки - ось гідна альтернатива кенгурушкою. Sling - "перев'язь" англійською мовою, в наших краях це назва всіх перенесень, безпечних для фізичного і психічного здоров'я дитини.

Найвідоміший слінг на Україні - це слінг з кільцями (ССК) Найвідоміший слінг на Україні - це слінг з кільцями (ССК). По суті - це шматок тканини довжиною близько 2-х метрів, який закріплюється і регулюється за допомогою кілець. Бувають слінги з кільцями з подушкою під плече і без неї, з паралоновою бортиками і без них, з кишенею на хвості. Шиють ССК з самих різних матеріалів - бавовни, бязі, джинса, сатину, шовку ... Як то кажуть - на будь-який смак, колір і одяг.

Для кого підійде ССК? Найкраще звичайно ССК підійде для самих маленьких слінгожітелей - буквально з перших днів життя можна потроїти малюка в затишну «колиску», яка дозволить не тільки протягом декількох хвилин заколисати малюка, але і непомітно погодувати в будь-який час, що безумовно, важливо для таких крихіток . Вертикальні положення (в тому числі і на стегні) можна запропонувати малюкові з того часу як він впевнено буде тримати голівку. Єдине, що необхідно пам'ятати користувачам ССК - це те, що ніжки повинні бути правильно розведені - в формі жаби, що є відмінною профілактикою дисплазії і сприяє правильному розподілу навантаження на спину і ноги дитини.

Як довго можна користуватися ССК? До тих пір, поки комфортно вашій дитині і вам. Згодом, коли вага дитини збільшується (приблизно до 9-10 кг) навантаження на одне плече стає дуже сильною, і тривале носіння вже не комфортно. Але не поспішайте продавати або дарувати свій слінг! Він ще стане в нагоді в ті дні, коли дитина буде вчитися ходити - в ССК зручно пронести дитини 10-15 хвилин, що б він відпочив, а потім швидко «випустити на свободу» порезвится.

А як же бути мама богатирів, чиї дітки вже в перші місяці набрали 8-9-10 кг, але люблять мамині ручки?

Тут на допомогу прийде слінг-шарф Тут на допомогу прийде слінг-шарф. Конструкція у нього найпростіша - це шматок тканини шириною 50-60 см, довжиною від 2,5 до 5 метрів (довжину шарфа підбирають в залежності від розміру мами / тата і способів носіння дитини).

Слінг-шарф річ універсальна для будь-якого віку і ваги дитини. У шарфі можна носити і новонароджених діток і діток до 2-3 років (в разі необхідності). Для новонароджених діток підійде найкраще трикотажний шарф, а для більш дорослих і важких - шарф жаккардового плетіння. Способів намотування і носіння - дуже багато, для будь-якого віку і вміння.

Завдяки тому, що в намотках полотнища шарфа проходять по спині і попереку, то навантаження рівномірно розподіляється по всій спині, тому носити легко і дуже важких дітей (до 14 кг) тривалий час (кілька годин).

Якщо ж дитина вже намагається сидіти (4-5 місяців), а на вулиці - літо, спробуйте травень-слінг або мей-тай (як його називають в Азії), класичний азіатський слінг. Замотуватися зручно і швидко - носити можна і спереду і на боці, і за спиною. Для діток до 5 місяців виберіть класичний травень - з довгими лямками (для додаткового перехрещення лямок за спинкою дитини), якщо дитині більше 6 місяців - сміливо беріть лайт-травень, з короткими лямками.

Травня прекрасно розподіляє навантаження на всю спину і поперек, дуже простий і зручний у використанні. І виглядає сучасно в мегаполісі, а також більше подобаються татам і дідусям.

Але як же бути з такою чудовою ідеєю, як рюкзаки?

Не все так погано з рюкзачками, є чудові, продумані моделі, в яких малюки сидять, а не висять і навантаження припадає на стегна, а не на промежину Не все так погано з рюкзачками, є чудові, продумані моделі, в яких малюки сидять, а не висять і навантаження припадає на стегна, а не на промежину. Це так звані слінгоподобние або ергономічні рюкзаки . Діти сидять фізіологічні, широко розвівши ніжки. Такі рюкзачки зручні для дорослих, так як вага дитини, розподіляється рівномірно, і завдяки широкому поясу лягає на стегна, розвантажуючи плечі і спину. Ну і звичайно, легко і зручно носити в слінгорюкзаке дитинчат за спиною. Зручна система строп і фастексами під силу навіть починає Слінгомами. Ну і звичайно, дуже сподобається татові за строгість ліній і відсутністю довгих лямок!

Якщо у дитини проблема з суставчіков то слінг c кільцями, слінг-шарф (вертикальні позиції), мей-тай і слінг-рюкзак є відмінним засобом для профілактики дисплазії! Вчені давно помітили, що діти в Азії і Африці, де слінги користуються донині, діти практично не страждають дисплазією. Якщо ви плануєте носити дитину цілий день в шарфі, можна поговорити з лікарем про повну заміну стремян слінгом.

Для зовсім маленьких діток і коротких прогулянок підходять легкі люльки . У таку перенесення можна укласти малюка, закутавши його в плед або хустку. Для батьків вони зручні, тому що мають малу вагу і розподіляють навантаження на обидва плеча.

Отже, ми рекомендуємо використовувати для носіння дітей слінги, ергономічні рюкзаки та легкі люльки-переноски - це достатній арсенал пристосувань, який дозволяє батькам катати на собі малюків із задоволенням.

Кузнєцова Анжела, слінгомама

В розділ "Рюкзачки"

Чи є якась альтернатива?
Або матусям доведеться використовувати коляски?
Для кого підійде ССК?
Як довго можна користуватися ССК?
А як же бути мама богатирів, чиї дітки вже в перші місяці набрали 8-9-10 кг, але люблять мамині ручки?
Але як же бути з такою чудовою ідеєю, як рюкзаки?