Кенгуру для новонароджених: зі скількох місяців можна використовувати

 1. Плюси і мінуси використання кенгуру
 2. З якого віку використовують кенгуру
 3. Як вибрати кенгуру
 4. Кращі кенгуру для дитини
 5. Як носити кенгуру
 6. Слінг або кенгуру

Кенгуру - спеціальне пристосування у вигляді сумки-переноски для носіння маленької дитини, яке кріпиться на поясі і плечах дорослої людини. Немовля при цьому поміщають всередину в лежачому, напівлежачому або сидячому положенні і закріплюють усередині сумки за допомогою спеціальних ременів. Таким чином руки дорослого при цьому залишаються вільними.

Таким чином руки дорослого при цьому залишаються вільними

Мама або тато можуть займатися своїми справами, тоді як малюк завжди буде поруч і під наглядом. Кенгуру дозволяє зручно пересуватися з дитиною, ходити в поліклініку, по магазинам і навіть подорожувати. У цій статті ми дізнаємося, як вибрати кенгуру для дитини. Розглянемо, як правильно і зі скількох місяців можна використовувати це пристосування.

Плюси і мінуси використання кенгуру

Головна перевага такого пристосування полягає в тому, що мама або тато можуть займатися своїми справами, коли малюк буде знаходитися поруч і під наглядом. Крім того, під час прогулянок або виходу на вулицю не доведеться спускати і піднімати важку коляску по сходах. Крім того, дитина постійно відчуває близькість батьків, що позитивно впливає на психічний і емоційний розвиток крихти.

У кенгуру дитина добре і швидко засинає, відчуває себе комфортно і захищено. Але таке пристосування має і свої мінуси. Перш за все, це велике навантаження на спину мами. Кенгуру буде безпечно для новонародженого, якщо вибрати відповідну модель і використовувати виріб правильно.

Важливо знати, що існують деякі вікові обмеження при використанні такої перенесення. Так, класичні моделі не можна брати для дітей молодше 5-6 місяців. Давайте докладніше розглянемо, зі скількох місяців можна носити дитину в кенгуру.

З якого віку використовують кенгуру

Стандартну перенесення-кенгуру, в якій можна перебувати тільки в сидячому положенні, не можна використовувати для дітей до чотирьох-семи місяців. Поки немовля не почне сідати і сидіти самостійно, малюка не можна розміщувати в вертикальному положенні. У цьому віці хребет і спинні м'язи крихти ще не готові до таких навантажень і не можуть утримувати вагу дитини.

Новонародженому і дитині від 0 до 6 місяців вибирають моделі, які можуть підтримувати горизонтальне розташування. Як тільки малюк навчиться сидіти самостійно і тримати голову, переходять на моделі з сидячим або вертикальним становищем.

Класична перенесення-кенгуру розрахована для дитини старше півроку з масою тіла 10-12 кг. Таку модель використовують для малюка, який вже впевнено тримає голову і самостійно сидить. При цьому вага немовлят повинен бути не менше 7,5 кг. З якого віку немовляти можна сідати, і коли він починає сидіти самостійно, читайте тут .

Крім того, існують спеціальні моделі для дітей практично з перших днів життя. Вони представляють перенесення з жорстким вкладишем і підголовником для горизонтального носіння крихти. Такий рюкзак дозволяє щільно притискати немовляти до тіла мами, і він абсолютно безпечний для незміцнілого хребта. У цій перенесенні може перебувати новонароджений і малюк до чотирьох-шести місяців.

У цій перенесенні може перебувати новонароджений і малюк до чотирьох-шести місяців

Ви можете придбати і багатофункціональну модель, яка перебудовується з лежачого режиму в вертикальний. Таку сумку можна фіксувати на боці і класти дитину лежачи або напівлежачи, що дозволяє зручно годувати дитину грудьми. При цьому переміщати рюкзак і переводити з одного режиму в інший можна, не виймаючи малюка з перенесення.

Як вибрати кенгуру

 • Кенгуру для новонароджених вибирайте з ортопедичною спинкою і підтримкою для голови. Модель повинна обов'язково включати режим, при якому малюка можна укласти і зафіксувати в горизонтальному положенні;
 • Вибирайте моделі з жорсткою спинкою, високим підголовником і широким сидінням. Вони найбільш зручні і можуть забезпечити комфортне місце для сну;
 • Найбільш зручні кенгуру-трансформери, які можуть фіксуватися і в горизонтальному, і у вертикальному положенні;
 • Сидячі моделі вибирайте для дитини, який вже вміє впевнено сидіти і тримати голову;
 • Вибирайте якісний і міцний, натуральний і гіпоалергенний матеріал, який дозволить дихати шкірі малюка і не створить парниковий ефект, що може привести до висипань на шкірі і викликати сильні попрілості у грудничка . Не вибирайте поролонові і синтетичні тканини !;
 • Матеріал в області фіксації ніг повинен бути м'яким і комфортним, не повинен натирати шкіру;
 • Вироби повинні мати якісні і міцні, акуратно прострочені і невипірающіе шви, які не заважатимуть дитині;
 • Вибирайте міцні ремені з надійною фіксацією і кріпленням. Перевірте ширину лямок, комфортність швів і замків. Найбільш зручними у використанні стануть моделі з ременем, який фіксується на поясі, а не тільки на плечах дорослого. Це знизить навантаження на спину і хребет;
 • Вибирайте кенгуру, яке легко і швидко можна знімати або одягати;
 • "Приміряйте" кенгуру на дитину. Всередині має бути достатній простір, щоб малюкові було вільно і комфортно. Перенесення не повинна сковувати рухи і здавлювати тіло крихти;
 • При виборі звертайте увагу, на який вік і вага немовляти розрахована перенесення. Виріб повинен мати можливість регулювати розміри;
 • Найбільш зручні, комфортні і функціональні перенесення з додатковими кишеньками, захисним капюшоном і нагруднічком;
 • Вибирайте моделі, які пройшли тестування та отримали сертифікат якості. Прочитайте відгуки батьків і подивіться рейтинг кращих виробників.

Прочитайте відгуки батьків і подивіться рейтинг кращих виробників

Кращі кенгуру для дитини

Марка Для кого Переваги Середня ціна Cybex First.Go Діти з народження до трьох років (3,5-18 кг) Можна носити в чотирьох положеннях, регулювання рюкзака по росту дитини, наявність знімного вкладиша для новонародженого, натуральні і міцні матеріали 6000 рублів Cybex 2 .GO для дітей старше трьох місяців Удосконалена модель з регульованими ременями і розмірами, наявність капюшона, безпечні і міцні матеріали 6000 рублів Manduca Baby Carrier Діти з перших днів життя до трьох років (3-20 кг) Три положення шкарпетки, спеціальний вкладиш для новонародженого, 100% натуральні і прия ні на дотик тканини, стійкість до зношування і гіпоалергенність, легка вага і компактні розміри 8000 рублів Chicco Go Baby Дозволено для дітей з народження до 1,5-2 років, але не рекомендується новонародженим і малюкам до 6 місяців (до 9 кг) Класична модель з двома положеннями шкарпетки, доступна ціна, міцність матеріалу і фурнітури, правильні і міцні рядки, жорстка спинка і нагрудничек в комплекті 1500 рублів Baby Bjorn Original Для дітей з народження до 1,5-2 років (3,5-12 кг) Висока якість , безпеку і гіпоалергенність, виконаний з 100% бавовни, регулювання положення з топ, наявність додаткових подушок і вкладки 6000рублей Baby Bjorn Active Для активних батьків, дітей старше 1 тижня до 1,5-2 років (3,5-12 кг) Дозволяють довго гуляти і подорожувати з дитиною , Наявність додаткових ременів для фіксації голови новонародженого, безпеку і високу якість моделі 8000 рублів GLOBEX Коала Для дітей старше 3 місяців (3-10 кг) Анатомічна і практична модель, регульовані ремінці та розміри, жорстка спинка, доступність і низька ціна 800 рублів

Як носити кенгуру

Після того, як ви вибрали і купили відповідну модель, важливо розібратися, як правильно носити дитину в кенгуру. Вони легкі у використанні і фіксуються на плечах і поясі дорослого. Класичні моделі дозволяють носити малюка обличчям і спиною до мами або тата і ззаду дорослої людини.

Коли одягаєте кенгуру, обов'язково перевіряйте цілісність кріплення і надійність фіксації. Руки і ноги немовлят при цьому повинні залишатися вільними. Новонародженого рекомендується садити обличчям до мами, так як в такому положенні малюк почуває себе комфортніше і може спати. Дитину обов'язково фіксують буквою "М", а не "П" !.

Перше застосування кенгуру не повинно тривати понад десяти хвилин. Поступово збільшуйте час, але не використовується пристосування довше двох годин. Причому бажано робити перерву кожні півгодини і виймати дитину з сумки. Слідкуйте, щоб лямки і ремені не натирали шкіру немовляти.

Одягайте кенгуру так, щоб не закривати огляд, особливо якщо носите малюка вертикально. Щоб забезпечити безпеку, не використовуйте пристосування під час готування, поруч з гарячою плитою і відкритим вогнем, при прийомі їжі або перемістіть перенесення із немовлям за спину.

Щоб забезпечити безпеку, не використовуйте пристосування під час готування, поруч з гарячою плитою і відкритим вогнем, при прийомі їжі або перемістіть перенесення із немовлям за спину

Слінг або кенгуру

Чи не кожен лікар схвалює використання кенгуру для самих маленьких, і рекомендують це пристосування для діток старше чотирьох-п'яти місяців, навіть якщо модель призначена для новонародженого. Відповідною заміною кенгуру для малюків до півроку стане слінг. Це безпечні та комфортні у використанні пристосування, пристрій яких максимально наближена до фізіологічного стану на руках мами.

При цьому слінг теж звільняє руки. Він виконується з м'яких і комфортних тканин, надійно фіксує дитину і не сковує рухи дитини. Слінг забезпечує комфортне і правильне розташування ніжок, тому більш підходить для малюка в перші тижні життя. Однак деякі моделі можна використовувати для дітей старше трьох місяців.

Що краще вибрати, слінг або кенгуру, залежить від віку та особливостей розвитку немовляти, переваг батьків. Як правильно вибрати і використовувати слінг для новонародженого, читайте за посиланням https://vskormi.ru/buys/slingi-dlya-novorojdennih/ .

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу