Ергорюкзак для новонароджених - зі скількох місяців використовувати?

 1. Що значить «ерго»?
 2. Зручніше слінгу, корисніше «кенгурушки»
 3. Не всі ерго однакові
 4. Вставка - рішення для новонароджених
 5. Оптимальний вік для перенесення
 6. Вибираємо модель ерго
 7. Як правильно носити ерго?
 8. Переваги і недоліки

Ергорюкзак для новонароджений зручніше слінгу, корисніше «кенгуру». Оптимальний вік для перенесення - використовувати можна лише, відштовхуючись від фізичних ...

[Ads-for-wp ads-id = "9184"] [ads-for-wp ads-id = "9157"] [ads-for-wp ads-id = "9158"]

Декрет - зовсім не привід прив'язуватися до будинку, задовольняючись лише прогулянкам по дитячих майданчиках і двориках. І справа не тільки в сучасних колясках, що вражають своєю функціональністю. Стати ще мобільнішими мамам допомагає ерго-рюкзак для новонароджених, в якому завдяки спеціальній вставці можна носити навіть немовлят.

Стати ще мобільнішими мамам допомагає ерго-рюкзак для новонароджених, в якому завдяки спеціальній вставці можна носити навіть немовлят

Що значить «ерго»?

Під ергономічністю мається на увазі здатність перенесення максимально підлаштуватися під анатомічні особливості малиша.Ето можливо завдяки особливому крою рюкзака - широка спинка дозволяє повторити і підтримати дугоподібний хребет немовляти, а регульовані лямки фіксують його ніжки в потрібному положенні.

Зручно і мамам. У ерго рюкзаку вага малюка доводиться не на спину, а розподіляється на стегна за рахунок широкого пояса.

Зручніше слінгу, корисніше «кенгурушки»

Представляючи собою компромісне рішення між слінгом і перенесенням-кенгуру, ергономічний рюкзак значно перевершує їх по достоїнств.

Слінг, хоч він і повторює тіло дитини з міліметровою точністю, досить складно зав'язувати. Щоб правильно загорнути немовля, доведеться чимало потренуватися, та й швидко це зробити не вийде. Так через незручності і складності у використанні розчаровані батьки часто вважають слінг марною покупкою.

Швидко надіти «кенгурушку» і відправитися з немовлям на пішу прогулянку звичайно простіше. Однак «висячий» положення крихти і тиск, що створюється на промежину, роблять цей вид перенесення небезпечним для дитини, що повністю перекриває будь-які переваги аксесуара.
Швидко надіти «кенгурушку» і відправитися з немовлям на пішу прогулянку звичайно простіше

Ергономічний рюкзак так само, як «кенгуру», зручний у використанні, тільки більш безпечний. Між батьком і малюком немає ніяких ортопедичних перегородок. Розташовуючись обличчям до мами, крихітка притискається прямо до її грудей.

Чи не така жорстка, як у «кенгуру», спинка, швидше нагадує еластичний слінг. До того ж, багато моделей оснащені спеціальною вставкою, яка призначена для носіння діток з самого народження.

Не всі ерго однакові

Залежно від того, з якого віку можна використовувати перенесення, її крій буде дещо відрізнятися. Виробники пропонують кілька варіантів:

 • для перших 1,5 місяців;
 • до 4 місячного віку;
 • з 4 місяців до триріччя.

Який вибрати практичніше? Моделі першого виду зустрічаються нечасто. Вони припускають горизонтальне положення новонародженого: він сидить в позі ембріона, ніжки заховані. Використовувати для перенесення новонароджених, навіть ергономічні, в перший місяць небажано, т. К. Малюкам в цей час найкраще спокійно спати на жорсткій поверхні. А влаштуватися так можна лише в колясці або ліжечку.
Який вибрати практичніше

Рюкзачки від народження до 4 місяців відрізняються від інших більш вузькою спинкою, що дозволяє щільніше притиснути крихітне тільце до мами. У деяких моделях передбачаються посередині спеціальні кріплення-фастекси. Вони також потрібні, щоб підтримати слабку спинку немовляти.

Рекомендуємо прочитати матеріал:

Найбільшою популярністю користуються стандартні ерго-перенесення, призначені для маляток від 4 місяців. Якщо вони комплектуються додаткової вставкою, вироби можна використовувати навіть з новонародженими.

Вставка - рішення для новонароджених

Вставка для дітей до 1,5 місяця зазвичай продається окремо від рюкзака. Вона являє собою м'яку люльку, яка покликана прибрати зайвий простір в рюкзаку і надати дитині можливість розташуватися в позі ембріона.
Вставка дійсно зручна, і все ж не варто нею зловживати і носити немовляти підлягає в рюкзаку, т. К. Вона не може повністю повторити форму спини малюка, а значить, правильна посадка не гарантована.
Вставка для дітей до 1,5 місяця зазвичай продається окремо від рюкзака

До того ж ця вставка задоволена об'ємна, і по товщині порівнянна з байковим ковдрою, а це загрожує перегрівом в теплу пору року.

Оптимальний вік для перенесення

Зі скількох місяців б виробник ні рекомендував ерго-рюкзак, вирішувати з якого віку його використовувати можна лише, відштовхуючись від фізичних даних крихти.

Справа в тому, що ерго рюкзаки мають фіксовану спинку і зовсім нерегульовані ремені, тому оптимально «ляже» тканину лише, якщо немовля досяг певних параметрів. Це не менше 8 кг ваги і 68 см зросту. Таких розмірів немовля досягає якраз в заявлені виробниками 4 місяці.

Говорячи про фізичний розвиток, фахівці просять не користуватися ерго-перенесенням, поки дитя не навчилося впевнено тримати голову і підводитися лежачи з опорою на передпліччя. Більш категоричні медики рекомендують взагалі почекати, поки чадо не сяде, а це близько 6 місяців.

Думки неоднозначні, тому з якого віку підійде переноска, залежить лише від особливостей розвитку конкретного немовляти.

Вибираємо модель ерго

Перед тим, як вибрати ергорюкзак, обов'язково приміряйте його разом з дитиною. Виріб повинен щільно сидіти на дорослому, але не тиснути на плечі.

Не варто вибирати перенесення «на виріст». У перший рік діти дійсно дуже швидко ростуть, проте з великим слінг-рюкзаком в «кишені» малюка залишиться вільний простір, який завадить тканини підтримувати спинку.
Не варто вибирати перенесення «на виріст»

Зверніть увагу на ширину пояса і строп. Чим більше вона буде, тим меншим здасться вага слінгожітеля.
Не забудьте уточнити у продавців, яким чином регулюються лямки вироби. Добре, якщо їх можна розташовувати паралельно або навхрест.

Вирішуючи, який ерго-рюкзак придбати, не варто дуже економити на даному аксесуар. Краще купити хороший товар у відомого виробника, який надасть сертифікат якості. Тільки так можна бути впевненим в натуральності та екологічності вироби.

Як правильно носити ерго?

Ерго-рюкзак дуже зручний для перенесення дітей, адже його легко швидко надіти і зняти. Як це зробити?
В першу чергу необхідно пристебнути пояс. Він фіксується під талією спеціальною застібкою-фастексом, яка знаходиться ззаду. Такий спосіб кріплення є найміцнішим і є тільки у якісних виробів.
Тепер беремо дитини, трохи нахиляючи його від себе, щоб він обхопив вас ніжками, і одягаємо лямки рюкзака.

Застібаємо стропи на спині і ретельно перевіряємо, чи правильно сидить чадо:

 • коліна повинні бути вище попи, краю спинки рюкзака не закривають їх;
 • тканину натягнута по спині немовляти, немає складок і «бульбашок»;
 • верх тканинної спинки проходить по плечах крихти, ручки заховані всередину (у великих діток край рюкзака знаходиться під пахвами);
 • ніжки дитини симетрично вивернуті, утворюючи букву «м», між колінами кут 90 градусів;

  Як носити малюка в ерго-рюкзаку: 1) правильно; 2) неправильно.

 • стропи повинні щільно прилягати, але не перетягувати поперек малюка, штучно утворюючи вигин.

стропи повинні щільно прилягати, але не перетягувати поперек малюка, штучно утворюючи вигин

Переваги і недоліки

Ергономічні перенесення хоч і з'явилися порівняно недавно, вже встигли завоювати любов багатьох батьків завдяки своїм перевагам.

По-перше, при правильному виборі розміру і контролі за положенням дитини в «кишені», ергономічний рюкзак дійсно є максимально фізіологічним і безпечним.

Рекомендуємо:

По-друге, їх часто вибирають тата, яким складніше мам розібратися в способах зав'язування слінга.
По-третє, розташування дитини обличчям до мами захищає його від чужих поглядів і не перевантажує тендітну психіку потоком зайвої інформації. У маминих грудей малюк відчуває себе в безпеці, а значить спокійний.

Якщо малюк вже вміє самостійно сидіти, то його можна годувати грудьми прямо в слінг-рюкзаку! Досить трохи послабити лямку, опустивши грудничка до потрібного рівня. А зручний капюшон, який вшитий в виріб, приховає процес годування від очей перехожих.

Тепер про мінуси
Тепер про мінуси. Що б не обіцяли виробники, розмір рюкзака практично неможливо регулювати. Він як формочка, яка або підходить малюкові, чи ні. Причому навіть, якщо ви зараз ідеально «вписали» чадо в переноску, вже через пару місяців вона виявиться мала, і надати дитині потрібне положення буде дуже складно.

А що з приводу носіння рюкзака в період новонародженості? Так, широкий пояс відмінно знімає навантаження зі спини, розподіляючи її на стегна мами. Однак в перший місяць, коли жінка ще не встигла відновитися після пологів, ця тяжкість тільки посилить її стан.

Звичайно, якщо батьки цінують мобільність і не готові відмовлятися від активного способу життя, то ці «мінуси» здадуться їм незначними. Адже в іншому ергономічний рюкзак - зручна і практична альтернатива звичним слінгу і «кенгуру».

Що значить «ерго»?
Що значить «ерго»?
Який вибрати практичніше?
Як правильно носити ерго?
Як це зробити?
А що з приводу носіння рюкзака в період новонародженості?