Чи потрібні дитині ходунки. Думки лікарів і батьків. Всі за і проти

  1. В якій ситуації варто купити ходунки?
  2. Думки лікарів з приводу ходунків
  3. Ось що думають мами з приводу дитячих ходунків
  4. Підведемо підсумок:

Привіт, мамочка! Привіт, мамочка

Раз ти зараз читаєш цю статтю, значить і в твоїй родині йдуть дебати на тему ходунків. Найімовірніше, що свою думку висловили вже всі члени сім'ї, а рішення так і не прийнято. І ти вирішила пошукати відповідь на просторах інтернету, отримати думку з боку.

Для початку давай розберемося, що представляють собою ходунки.
Ходунки - це сидіння і конструкція на колесах. Посаджений в ходунки, дитина швидко вчиться відштовхуватися ногами від підлоги і незабаром починає носитися по квартирі. Ходунки дають маляті знайти свободу і легкість переміщення в просторі.

ходунки влаштовані таким чином, що основний упор припадає на таз і хребет дитини, ногами він тільки відштовхується. Тому саджай малюка в ходунки тільки тоді, коли він навчився вставати в ліжечку або коли він сидить сам без підтримки. При цьому він повинен вміти сидіти з випрямленою хребтом, з хорошим упором на тазову кістку, не згинатися при сидінні і не завалюватися. Саме ці моменти, а не вік малюка, визначають його готовність пересісти в ходунки. І не забувай, що малюк повинен спиратися на стопу. Тому дуже важливо правильно відрегулювати ходунки по висоті.

Існує думка, що дитина в ходунках швидше навчиться ходити самостійно. Насправді це спірний момент, оскільки м'язи, які задіяні при катанні в ходунках, не ті ж самі, що працюють при ходьбі. Більш того, ходунки часто становлять небезпеку. Не залишай малюка в ходунках без нагляду.

Приділи достатньо часу для вибору моделі ходунків. Стався до нього дуже серйозно. Зверни увагу, щоб дитина здебільшого тіла був «занурений» в ходунки, щоб його ніжки добре упиралися повною ступнею. Стійкі ходунки зменшують ймовірність випадання дитини.

Полегшує, що раз в ходунках є «огорожа» і спинка, посадити туди можна будь-яку дитину - чи не випаде, і добре. Однак тобі слід пам'ятати, що малюк не може поскаржитися на втому хребта, і він вибирає положення, зручне для нього, - нахиляється, карлючився і створює тим самим зайве навантаження на хребет. Зайве навантаження може привести до сколіозу, зсувам хребців, остеохондрозу та інших відхилень.

Перший час стеж строго за часом перебування малюка в ходунках. Важливо, щоб дитина перебувала в ходунках в межах 15-30 хвилин. Пам'ятай, що спинка малюка швидко втомлюється, так як основне навантаження припадає на хребет. Малюк і сам почне подавати сигнал тривоги, схиляючись на бік. Поступово збільшуйте час перебування малюка в ходунках.

Пам'ятай і про те, що в ходунках твоєму карапузові багато що стане доступно, тому прибери з його шляху колючі, ріжучі, дрібні, б'ються і закрий спеціальними насадками електричні розетки.

В якій ситуації варто купити ходунки?

Коли твій малюк вже почав твердо стояти на ніжках і ось-ось піде. У цей період кількість денного сну поступово скорочується. Малюкові вже нудно сидіти по півдня в манежі. Він проявляє бажання вивчати навколишній світ, пересуваючись по квартирі. А тобі важко все це час стежити за ним і розважати. Ось в такій ситуації варто купити ходунки.

Думки лікарів з приводу ходунків

Уявляю на твоє розгляд спільну думку лікарів і приватні відгуки.

Вибираючи ходунки і саджаючи в них малюка, стежте за тим, щоб ніжки упиралися в підлогу не мисочках, а всією стопою, щоб він легко діставав до статі. Зверніть увагу на сидінні: воно не повинно «тиснути» на малюка.
Основна вага тулуба доводиться на ту частину сидіння, яка розташовується між ніг. Отже, велике значення має те, наскільки добре воно зроблено. Адже ідея ходунків не в тому, щоб дитина в них сидів, тому сидіння має служити малюкові лише підпорою при стоянні. Сидіння повинно бути щільним, твердим.

Пам'ятайте також про те, що ходунки можна використовувати тривалий час. Малюк може перебувати в ходунках 15-30 хвилин за раз, але не більше 1 години на день. Мама повинна періодично дивитися - чи не втомився малюк, не завалився там, чи не заснув?

Користуватися ходунками не можна, якщо у дитини рахіт, гіпретонус / гипотонус м'язів, захворювання опорно-рухового апарату.

Світлана Андрєєва, лікар-ортопед: «Я вважаю, що ходунки не роблять ні найменшого впливу на те, коли дитина зробить перший самостійний крок. За моїми спостереженнями, ходунки не прискорюють цей процес, а роблять початок ходіння більш травматичним. Діти, які довго сидять в ходунках, звикають до того, що навколо них є опора і при ходьбі часто починають нахилятися вперед, як би штовхаючи її.

До такого ж ефекту часто призводить тривале користування так званого страхувального «повідця» - дитина рветься вперед і прекрасно знає, що не впаде. Тому, коли мама хоче навчити дитину ходити, вона повинна брати його за руку і ходити разом з ним.

Якщо в ходунках дитина проводить півгодини-годину і ноги впираються повною ступнею, я не бачу нічого поганого. Мамі часто потрібно звільнити руки для того, щоб відпочити, і вона може посадити малюка в ходунки. Мабуть, я б ввела обмеження для дітей з ознаками рахіту і підвищеним / зниженим тонусом. Принаймні ці діти повинні регулярно спостерігатися у лікаря і проходити лікування. Тому їм необхідно консультуватися з лікарем. »

Яків Яковлев, лікар-педіатр: «Я висловлюся відразу і про ходунки, і про стрибуни. Вважаю, що вони необхідні, тільки якщо дитина надто вже активний (не плутати з неспокійним!), І у мамки немає часу з ним займатися. Наприклад, ще ціла зграя дітей на чолі з папкою ходять по будинку.

З іншого боку, я прихильник активних вправ, тобто тих, які дитина виконує максимально сам, без допомоги. Чому? Дуже просто: чим більше у дитини до року рухаються м'язи, більше самостійних рухів і більше він намагається дізнатися через власний досвід, тим краще він розвивається.

Природно, не можна бути аж настільки категоричним. Можна виростити абсолютно здорову дитину і з ходунками / стрибуни, а можна і без. Своїх дітей ми з дружиною взагалі просто пускали на підлогу, і вони все освоювали самостійно ».

Олександр Коваль, дитячий лікар: «В даному випадку точної дати або точного віку немає, тому що все залежить виключно від самої дитини, від фортеці його хребта. Як тільки хребет дитини зміцніє, а така умова є необхідною, так як під час ходьби в ходунках основне навантаження припадає на хребет і таз дитини, його відразу ж можна переміщати в ходунки. А ось як зрозуміти чи готовий хребет дитини до ходункам, зможе кожен батько, адже про фортеці хребта можна судити по тому, чи вміє дитина міцно сидіти з випрямленою хребтом, сідати з положення лежачи. Якщо Ваша дитина вже у всю таке витворяє, то тоді і ходунки для нього будуть як раз в самий раз. »

Вчені прийшли до висновку, що діти, які не користуються ходунками, в середньому починають повзати у віці 31 тижні (у тих, хто ними користувався, ця цифра склала 35 тижнів). Стояти без сторонньої допомоги діти навчилися відповідно у віці 54 і 57 тижнів, а ходити - у віці 58 і 61 тижні.

І все ж, врахуй, що в ході дослідження не брався до уваги досягнутий дітьми прогрес в інтелектуальному, емоційному та соціальному плані: ходунки переводять дитину з горизонтального положення у вертикальне і відкривають йому новий світ.

Виробники ходунків вдосконалюють свій товар, роблячи їх по можливості більш безпечними. До того ж ходунки доставляють дітям величезну радість, а це значить набагато більше, ніж вік, в якому дитина навчиться повзати або ходити.

Ось що думають мами з приводу дитячих ходунків

Світлана:
«Моєму синочок 9 місяців. Він обожнює розсікати в ходунках. Може годинами кататися, до того ж ніжки зміцнюються.
Я ЗА! Ходунки. »

Катерина:
«Мої двоє дітей проходили в ходунках. По-перше, це для дітей цікаво. По-друге, у них ніжки зміцнюються і вони готуються ходити. Коли вони вже могли самі намагатися ходити, вони з ходунками переверталися. Це звичайно погано, але тоді відразу видно, що вони дитині більше не потрібні. Діти на них вчаться правильно ніжки ставити при ходьбі. Правда, ходунки служать короткий час, потім вони стають небезпечні. Діти починають сильно швидко бігати. »

Ольга:
«Мій з 6,5 місяців в ходунках ганяє, коли перший раз його посадила, він був до такої міри щасливий, що тепер може сам дотягнутися, куди йому потрібно, і пересуватися слідом за мамою))), та й мені стало зручніше: я на кухні готую наприклад і він зі мною, а не в ліжечку в кімнаті без нагляду. Так що я особисто нічого поганого в них не бачу .... »

Олена:
«Багато мам використовують різні пристосування, які в якійсь мірі« розв'язують »руки. Ми подивилися на дитину знайомих - сам носиться по квартирі, сам грає і нічого не може зламати. Просто тому, що йому не дотягнутися. Чому б і нам не спробувати? Напевно, ми купили ходунки рано - Артему було всього 5 місяців. Пробігав він до 7,5 місяців. Тільки прокинеться і відразу вимагає ходунки.

Свободи пересування йому вистачало, і повзати він не збирався. Тому ми вирішили відмовитися від власного спокою, прибрали ходунки подалі і почали викладати його на підлогу. Як же він плакав! Я думала, що не витримаю і здамся. Але через кілька днів він поповз, щоб дістати одну зі своїх іграшок. Нас це дуже обрадувало.

Ходунками ми користувалися і пізніше. Він почав робити свої перші кроки, і мені доводилося постійно перебувати поруч з ним. Якось до нас повинні були прийти гості, і я згадала про ходунки. Потім сам від них відмовився, хоча довго грав з музичної панелькой. »

Марія:
"Все добре в міру. Дочка бігала в ходунках по півгодини в день, решту часу повзала з таким же задоволенням. Головне, дивитися, щоб вона ніде не застрягла і нічого не стягнула. І пішла вона в 11 місяців сама.

Зрештою без ходунків можна обійтися, але вони полегшують життя, особливо якщо мама вдома одна і займається господарством.

Якщо ваша дитина знаходиться в ходунках 1-2 години в день, коли ви особливо зайняті, це не страшно, а навіть зручно! А то, що дитина піде через ходунків пізніше, це міф і химера. Ваша дитина піде в тому віці, який визначений його природою, єдине, як це сталося з нашою дочкою, йому буде складніше адаптуватися до ходіння без підпори. »

Оксана:
«У моїх дітей ходунків не було. Я вважаю, що в нашій маленькій квартирі їм і не було де в них ходити. До того ж вони не сподівалися на чиюсь підтримку. Я вважаю, що і без ходунків можна сісти, встати, лягти, проповзти, відпочити, впасти, дістати щось з підлоги, впустити і масу чого ще цікавого зробити.

Якщо убезпечити квартиру і випустити малюка, він знайде собі багато цікавих занять, які не потребують постійної уваги мами. »

Підведемо підсумок:

При використанні ходунків не постійно, а лише зрідка, при необхідності, можна отримати від них істотну користь:

  • ходунки звільняють мамині руки для домашніх справ;
  • ходунки дозволяють дитині побачити нові предмети, які раніше були недоступні для його погляду;
  • ходунки дозволяють дитині стояти, повертатися, озиратися, тобто здійснювати ті рухи, які раніше він не міг робити, це сприяє зміцненню м'язів.

Головне пам'ятай: «Все добре в міру». Ходунки будуть корисні малюкові тільки при їх правильному використанні з боку батьків. Дотримуйся рекомендації, які не зловживай пристосуванням, щоб розвантажити себе.

Здоров'я твоєму малюкові і захоплюючого пізнавання світу!

В якій ситуації варто купити ходунки?
В якій ситуації варто купити ходунки?
Мама повинна періодично дивитися - чи не втомився малюк, не завалився там, чи не заснув?
Чому?
Чому б і нам не спробувати?