Як вибрати слінг для новонародженого?

Перші тижні після народження дитини завжди зігріті якимось особливим теплом, ніжністю до крихітному суті, лежить у вас на руках Перші тижні після народження дитини завжди зігріті якимось особливим теплом, ніжністю до крихітному суті, лежить у вас на руках ..

Але ...
Іноді мамі хочеться їсти :)). Сходити в гості або в магазин. І врешті-решт скільки можна намотувати кола навколо будинку ?! :))

Як кажуть багато мам, "слінг дає мамі крила!" І це так - ви стаєте більш мобільні, можете ходити в магазин, гості, готувати обід і займатися іншими справами.

Маленькій дитині життєво необхідний близький фізичний контакт з мамою, відчуття її тепла і запаху, тому коли він знаходиться у мами на руках, він відчуває себе більш спокійно, розслаблено, проявляє більше інтересу до навколишнього світу. На руках у мами дитина отримує те базове відчуття безпеки, тепла і довіри, які так важливі для формування здорової психіки дитини. Однак якщо мамі необхідні вільні руки (наприклад, приготувати обід), то їх потрібно якось звільнити, наприклад, за допомогою пристосування для носіння дитини.

Пам'ятайте, що дитина - це не зменшена копія дорослої людини. Тому для того, щоб грамотно вибрати пристосування для носіння новонародженого, потрібно знати особливості його фізіології, характерні саме для дитячого віку і першого року життя.

Давайте зупинимося на цьому докладніше.

хребет

Як ми вже говорили, дитина - це не зменшена копія дорослої людини, ні з точки зору його скелета, ні з точки зору його функціонування. Окостеніння і повне формування хребта закінчується до до 25 років. До кінця другого місяця внутрішньоутробного життя скелет малюка складається тільки з хрящів. У міру зростання він буде тверднути і перетворюватися в кістку. До кінця вагітності деякі частини скелета окостеневают (наприклад, стегнова кістка), а з народження починається друга хвиля окостеніння - на кінцях довгих кісток (голівках кісток).

Наш хребет не є ідеально прямим. Якщо ми подивимося на дорослу людину збоку, ми побачимо чотири невеликих вигину, завдяки яким хребет нагадує латинську букву S. Завдяки цим вигинів ми володіємо гнучкістю, можемо тримати рівновагу і амортизувати навантаження під час ходьби, бігу та стрибків.

Однак ці вигини хребта не є вродженими. Вони формуються поступово в міру фізичного розвитку дитини як наслідок адаптації до сили тяжіння.

Хребет новонародженого дитини зігнутий і нагадує легку дугу або букву «С». У нього ще немає вигинів і недостатньо сил тримати голову. При носінні малюка на руках цю функцію за нього виконує мама: вона підтримує його спину і голову. Якщо ж ми хочемо носити малюка в будь-якому пристосуванні, воно повинно дозволяти фіксувати голову дитини на одному рівні з тілом або ж дозволяти мамі підтримувати її однією рукою. Приблизно з 6 тижнів малюк починає піднімати голову з положення лежачи і до 2,5-3 місяців може впевнено утримувати її вже і в вертикальних положеннях.

Новонароджений сам не розпрямляється, розпрямити його можливо тільки насильно, наприклад, якщо сповити «солдатиком». Якщо дитину покласти на спину, він рефлекторно підтягне кулаки до грудей, і спить він з широко розведеними ніжками в «позі жаби». Поза ембріона є найбільш природною позою для немовлят, вона заспокоює і сприяє адаптації до нового для малюка світу.

Вертикальне і горизонтальне положення малюка "живіт до живота" в положенні ембріона дуже комфортно для немовляти. У цій позі діти краще перетравлюють їжу, терморегуляція більш ефективна, тому що зона шлунка закрита. На спині у нас підшкірний жировий шар товщі, а теплорегуляційні клітини сильніші.

На спині у нас підшкірний жировий шар товщі, а теплорегуляційні клітини сильніші

Коли дитину беруть на руки, його ніжки залишаються інстинктивно зігнутими і розведеними. Разом з хватальним рефлексом ця поза допомагає дитині вчепитися за свою матір. Таким чином, ми забезпечуємо йому природну позу, яку його тіло інстинктивно приймає, щоб забезпечити комфорт, тепло і безпеку.

Таким чином, ми забезпечуємо йому природну позу, яку його тіло інстинктивно приймає, щоб забезпечити комфорт, тепло і безпеку

При виборі пристосування для носіння дитини важливо вибрати те, що буде дозволяти зберегти положення хребта в його природно округленими вигляді, при цьому добре підтримуючи і притискаючи немовляти до матері, зберігаючи позу "ембріона" або "жаби".

НЕ МОЖНА:

Всілякі кенгурушки і псевдослінгі на "дошках" не є фізіологічними пристосуваннями для носіння дітей, так як не дозволяють підтримувати спинку малюка в її природному злегка зігнутому стані ні в вертикальному, ні в горизонтальному положенні.

Всілякі кенгурушки і псевдослінгі на дошках не є фізіологічними пристосуваннями для носіння дітей, так як не дозволяють підтримувати спинку малюка в її природному злегка зігнутому стані ні в вертикальному, ні в горизонтальному положенні

Зверніть увагу на те, що дугоподібне положення хребта дитини не означає дугообразного положення дитини цілком! Голова малюка повинна продовжувати лінію хребта, що не притискаючись при цьому підборіддям до грудної клітки. Такий стан утруднює дихання малюка. Цьому часто сприяє конструкція псевдослінгов: вони не мають можливості адекватно регулювати натяг тканини і мають вигляд сумки. Шнурівка, що додається до такої сумці, тільки погіршує справу - вона ще більше притискає підборіддя малюка до грудної клітки і перекриває приплив свіжого повітря.

Шнурівка, що додається до такої сумці, тільки погіршує справу - вона ще більше притискає підборіддя малюка до грудної клітки і перекриває приплив свіжого повітря

МОЖНА:

До фізіологічним пристосуванням можна віднести ткані слінги: на кільцях, слінги-шарфи, травень-слінги та фізіологічні рюкзачкі.Однако не всі вони однакові хороші для новонароджених.

До найбільш оптимальним пристосуванням для носіння немовляти і новонародженого можна віднести слінг-шарф і слінг з кільцями. І слінг з кільцями і слінг-шарф дозволяють носити малюка як в горизонтальному положенні, так і вертикальному, забезпечуючи при цьому рівномірну підтримку всьому тілу малюка. Рівномірний натяг тканини і можливість буквально ювелірної регулювання тканини дозволяє утримати хребет дитини в його природному положенні.

Найбільш оптимальними тканинами для слінгів вважаються тканини подвійного діагонального і жаккардового плетіння. Їх же часто називають шарфовие, т.к переважно з них шиють слінги-шарфи. Такі тканини не продають в звичайних магазинах, їх виробляють спеціально для носіння дітей. Вони повністю натуральні: найчастіше це 100% бавовна, іноді з добавками у вигляді льону, шовку, бамбука, вовни і кашеміру на прохолодну погоду та ін. Як і звичайні тканини, шарфовие полотна не тягнуться ні уздовж, ні поперек: це дає стійку підтримку положення дитини. Зате вони злегка тягнуться по діагоналі: це забезпечує комфортне розподіл навантаження, особливу "обнімательность" - тканину злегка підтягується саме там, де потрібно, ніжно і дбайливо облягаючи тіло мами і немовляти.

Слінги з кільцями бувають як з шарфовие тканин, так і зі звичайних: бязь і льон. Останні менш пластичні, ніж шарфовие, і вимагають великих зусиль при регулюванні. У слінгу з кільцями можна носити і вертикально, і горизонтально. В обох випадках слінг дозволяє зберегти природну дугу хребта малюка і підтримати голівку. Положення дитини після невеликого тренування можна легко змінити прямо на ходу.

Годувати малюка ви можете як горизонтально, так і вертикально, однак поки малюк не тримає голову, в положенні лежачи це робити простіше. Увага! Щоб дитина зберігав правильне захоплення грудей, його шию під час годування необхідно підтримувати на вигині ліктя - це актуально для будь-якого типу перенесення!

Особливістю слінгу з кільцями є несиметричне розподіл навантаження на несе (одне плече і спина), тому плечі необхідно регулярно чергувати. Це важливо не тільки для мами, але і для рівномірного розвитку м'язового корсету дитини.

Слінг-шарф, мабуть, найбільш універсальний і оптимальний слінг для носіння як новонародженого, так і дорослу дитину. Він дозволяє носити малюка в горизонтальних і вертикальних положеннях з перших днів життя. Малюк перебуває в слінгу в такому ж становищі, як і у мами на руках. Для носіння новонароджених кращим є використання тканин діагонального плетіння: в силу особливостей свого плетіння, саме ці тканини забезпечують краще облягання, найбільш рівномірне тяжіння, можливість точкової регулювання, підтримку всіх відділів хребта немовляти, його голови та шиї.

Ніжки навіть новонародженого малюка не ховають всередині намотування, так як в такому випадку він може рефлекторно спиратися на них, а це поки що шкідливо для його суглобів. Той період, поки вроджений тонус змушує малюка підтискати ніжки - слід забезпечити йому позу в слінгу максимально близьку до внутрішньоутробної. Щоб при цьому можна було зручно розташувати і його ніжки, використовуються одношарові намотування ( "кенгуру", "хрест над кишенею" з нерасправленном полотнами) і нетовсті пластичні шарфи. У міру проходження вродженого тонусу, зазвичай це відбувається в 1-1,5 місяця, можна розширювати набір використовуваних намоток, і починати використовувати більш щільні і широкі шарфи, так як вони краще щадять спину матері при швидко зростаючому маляті. Годувати малюка ви також можете і горизонтально, і вертикально.

Іноді для носіння новонароджених використовуються трикотажні шарфи: вони мають право на існування, але все ж, на наш погляд, тканий шарф дає більш адекватну підтримку спинці малюка і значно більш комфортний розподіл навантаження на маму. Після досягнення дитиною ваги в 6-7кг трикотажні шарфи носити не рекомендується: вони відтягуються під вагою малюка, створюючи надмірне напруження на мамину спину і не забезпечують належної підтримки дитячому хребту.

Май-слінг.

Якщо вибір батьків зупиняється на травень-слінгу, то для носіння новонароджених і несідящіх самостійно дітей краще придбати шарфомай (травень-слінг з шарфовие тканини) або май-слінг з натуральної м'якої тканини - вони більш пластичні, а отже краще підлаштовуються під фізіологічні особливості дитини, це особливо важливо при вертикальному носінні.

Май-слінг добре мати на додаток до будь-якого слінгу, наприклад слінгу з кільцями. У ньому дуже зручно носити вертикально малюка з ніжками назовні. Завдяки м'якій пластичної тканини шарфомай дозволяє регулювати висоту і ширину спинки саме під вашу дитину, розводячи ніжки на комфортну відстань.

Однак не всі травень-слінги дозволяють забезпечити рівномірну підтримку спинці і шиї малюка. Зверніть увагу на праве фото: верх хребта дитини абсолютно не притягнутий через жорстку непластичною тканини слінгу. Не можна носити новонародженого і немовляти в май-слінгу, якщо той не має можливості для рівномірної підтримки тіла дитини. Всілякі джгути і вузли на спині малюка також дуже небажані, в зв'язку з тим, що створюють точкове тиск на хребет. Лямки май-слінгу повинні бути розправлені, перехрещені на спині дитини і виведені тому, на спину мами, де їх можна зав'язати.

Горизонтальне положення в май-слінгу не дуже зручне через особливості його конструкції: є небезпека трохи перекосити малюка уздовж лінії хребта. Надлишок тканини, що залишається при укладанні немовляти в лежаче положення в май-слінгу, створює до цього передумови. Його можна зменшити за допомогою перекручення лямок (див.фото), проте перекрут не повинен створювати точкове тиск на спинку малюка. Якщо ви впевнені, що правильно укладаєте в "колиску" в май-слінгу дитини, ви можете його використовувати.

Фізіологічний рюкзак.

Фізіологічний рюкзак зараз багато виробників рекомендують для носіння новонароджених або дітей з 2х місячного віку. Наскільки виправдані ці рекомендації і чи варто їм слідувати?

Найчастіше рюкзак не передбачає горизонтального положення, настільки актуального для немовляти. А рюкзаки зі вставкою-матрасиком (наприклад, Ерго) хоч і дають можливість укласти малюка правильно, виглядають дуже громіздко. Через наявність об'ємної вкладки-матрацик і мамі, і дитині може бути дуже жарко, так як по своїй товщині вона аналогічна Байкового ковдрі.

Вертикальне носіння немовлят в рюкзаках не рекомендується. Яким би не був рюкзак, він не має настільки ж широких можливостей для регулювання (а отже забезпечення рівномірної підтримки дитини), як тканий слінг. Рюкзак має тільки одну можливість для регулювання - стропи, вшиті в середину спинки. При цьому максимально щільне тяжіння строп гарантує вам тільки одне: середина спини малюка буде притиснута щільно. А от нижній і верхній відділ хребта при цьому можуть не мати потрібної підтримки, як воно часто і трапляється навіть в рюкзаках, "позиціонуються" з народження.

Для тоді, щоб скоротити зайвий обсяг рюкзака, і притягнути малюка щільно по всій поверхні спини, багато виробників рекомендують підкладати пелюшку: мовляв, це зменшить обсяг. Це дійсно дозволяє прибрати зайвий обсяг і більш щільно притягти малюка, але !! Адже нам важливо не просто приплющив дитини до мами, а розташувати його правильно, зберігши природний вигин хребта. Часто зайва затяжка строп в прагненні досягти щільного тяжіння дає ефект "гусениці" - поперековий відділ хребта дитини прогинається як у вміє самостійно сидіти дитини. Зрозуміло, до настання моменту самостійного сидіння "штучно" формувати поперековий прогин утяжкой строп ні в якому разі не можна. Детальніше див. Тут.

Зарубіжні школи слінгоношенія не рекомендують використання рюкзачков до моменту самостійного сидіння дітей і вставки для новонароджених в рюкзачки не вважають фізіологічними!

Ще одна важлива особливість новонароджених - незрілий кульшовий суглоб.

Тазостегновий суглоб (ТБС) - один з найбільших суглобів у людини Тазостегновий суглоб (ТБС) - один з найбільших суглобів у людини. Він утворений вертлюжної западиною тазової кістки і голівкою стегнової кістки. По краю вертлюжної западини є хрящеобразная тканину, яка збільшує площу суглоба. З усіх боків суглоб прикривають м'язи.

Cуставная западина ТБ суглоба дитини уплощена, вона розташована більш вертикально, в порівнянні з «дорослим суглобом», а зв'язки суглоба надмірно еластичні. При порушенні розвитку суглоба (дисплазія) надлишково еластичні зв'язки і суглобова капсула не здатні утримувати головку стегнової кістки в суглобової западини, вона зміщується вгору і назовні. При певних рухах головка стегна може вийти за межі вертлюжної западини. Такий стан суглоба називається «підвивих». При важкій формі дисплазії тазостегнового суглоба голівка стегнової кістки повністю виходить за межі вертлюжної западини, такий стан називається «вивих стегна».

При важкій формі дисплазії тазостегнового суглоба голівка стегнової кістки повністю виходить за межі вертлюжної западини, такий стан називається «вивих стегна»

Дуже важливий кут, під яким голівка стегнової кістки вставляється в вертлюжної западини. Якщо провести лінію через краю вертлюжної западини (АВ) і лінію через середину головки і шийки стегна (CF), то лінія СF повинна проходити через середину (точка О) лінії АВ. Кут, утворений цими лініями, повинен наближатися до прямого (90градусів): це забезпечує рівномірне навантаження на головку і вертлюжної западини і нормальний розвиток цих структур.

Кут, утворений цими лініями, повинен наближатися до прямого (90градусів): це забезпечує рівномірне навантаження на головку і вертлюжної западини і нормальний розвиток цих структур

Як зазначає новосибірський професор Яків Леонтійович Цивьян, одним з перших в Росії займався проблемою захворювань тазостегнових суглобів, "при відведенні стегон головка стегна центрируется в вертлюжної западині. Завдяки ранній і постійної центрації головки стегна в недорозвинену вертлюжної западини, остання під впливом такої центрации починає правильно розвиватися , і в кінцевому підсумку усувається колишнє недорозвинення западини. Отже, умови для виникнення вивиху зникають. і до моменту, коли дитина стає на свої ніжки, вивих виникнути не може - умови для його виникнення ліквідовувалися ".

Відзначено прямий зв'язок підвищеної захворюваності і традиції тугого сповивання випрямлених ніжок немовляти. У народів, що носять дітей в переноска з випрямленими ногами (індіанці Сев.Амерікі і Канади), відзначається підвищена кількість випадків дисплазії ТБС. А ось в тих країнах, де новонародженим не сповивають, не обмежують свободу їх руху, носять дітей вертикально з розведеними ніжками, захворюваність значно нижче. Наприклад, в Японії в рамках національного проекту в 1975 році була змінена національна традиція тугого сповивання випрямлених ніжок немовлят. Результат: зниження вродженого вивиху стегна з 1.1 - 3.5 до 0,2% (Yamamuro T, Ishida K. Recent advances in the prevention, early diagnosis, and treatment of congenital dislocation of the hip in Japan. J. Clinical orthopaedics and related research одна тисяча дев'ятсот вісімдесят чотири Apr; (184): 34-40).

Для лікування дисплазії застосовуються різні ортопедичні засоби, що дозволяють утримувати ніжки малюка в розведеному стані. Всі вони розраховані на те, щоб утримати в положенні розведення ніжки дитини. У дітей перших 2-3 місяців при підозрі на дисплазію ТБС застосовують лікувально-профілактичні заходи - розведення ніжок за допомогою м'яких прокладок (широке сповивання, подушка Фрейка і ін.), Гімнастику із застосуванням отводящ-кругових рухів в суглобі, масаж сідничних м'язів.

Носіння в слінгу з розведеними ніжками дозволяє розташувати ТБ суглоби дитини в фізіологічному положенні, при цьому дитина займає положення, коли коленочкі знаходяться вище попи. Це положення (поза ембріона) може використовуватися і на період, коли діє вроджений тонус тіла малюка.

З моменту зникнення тонусу дитини краще носити з ніжками назовні, щоб уникнути небажаного тиску на стопи і ноги.

Пам'ятайте, що суглоби у немовлят хрящові і дуже гнучкі. Якщо регулярне і тривале за часом положення ніжок дитини не передбачає правильного входження стегнової кістки, то хрящ може погано розвиватися.

Що це означає? Це означає, що якщо ви часто і регулярно будете носити малюка наприклад в "кенгуру", де ноги малюка просто висять і ні про яке фізіологічному розведенні ніг взагалі не йдеться, то ви створюєте передумови для виникнення проблем з формування ТБ суглоба у дитини. Дитина в кенгуру висить на промежині, ноги бовтаються, на нижні відділи незрілого хребта доводиться дуже велике навантаження. Часте носіння в кенгуру може привести до уплощению міжхребцевих просторів і до проблем з хребтом в майбутньому.

При тривалому і / або регулярному носінні дитини необхідно забезпечити йому фізіологічне розташування ніжок, щоб голівка стегнової кістки вставлялася в вертлюжної западини під фізіологічно обумовленим кутом.

При носінні малюка в слінгу в підтримці дитини завжди бере участь стегно. Основна точка навантаження припадає на підколінну область малюка, тим самим знімаючи її з тазової області. ТБ суглоб знаходиться в фізіологічному положенні.

ТБ суглоб знаходиться в фізіологічному положенні

Однак і тут важливо не перестаратися. Слінг або рюкзак повинен дозволяти розводити дитині на комфортну відстань, не допускаючи зайвого розведення ніг. У позі «жабка» ніжки дитини не повинні обіймати талію мами - є певний рекомендований кут відведення коліна. У новонароджених він складає 60-70 градусів.

У новонароджених він складає 60-70 градусів

Коли тонус проходить, кут розведення стегон поступово збільшується до 90 градусів. Для того, щоб дотримати цю вимогу, слінг або рюкзак повинні відповідати фізичним параметрам розвитку конкретно вашої дитини.

Ось так носити не можна:

Спинка рюкзака розпирає ніжки, в результаті ми отримуємо переразведеніе ніжок і невірний кут вставляння стегнової кістки. Ніжки дитини мало не розпластані в "шпагат" - тобто на 180 градусів. При правильній посадці край спинки повинен доводиться на підколінну область, а тканину на попі і стегнах щільно їх облягати так, щоб не було ніяких надлишків тканини і складок. Якщо ж спинка занадто широка, попа малюка не зможе просісти на потрібну глибину в кишеньку, і ми не отримаємо класичної посадки в слінгу - М-позиції. Той же ефект зустрічається при вертикальному носінні в май-слінгу з цупкої тканини: якщо малюк ще маленький, а тканина не відрізняється м'якістю і пластичністю, вона буде погано призбирували і може надмірно розпирати ніжки малюкові.

З слінги все простіше :). Слінг з кільцями, слінг-шарф і травень-слінг (з м'якою пластичної тканини) дозволяє регулювати ширину спинки саме під вашу дитину. Якщо ж ви хочете носити дитину в рюкзаку, важливо, щоб довжина його ніг дозволяла закрити всю ширину спинки рюкзака, попа мала певний обсяг і вага і дозволяла повністю заповнити простір усередині рюкзака -а для цього потрібно підрости.

Слінг з кільцями і слінг-шарф дозволяє регулювати розведення стегон на комфортне для дитини відстань, що відповідає його віку, при цьому основний принцип правильного розташування - "коліна вище попи" - також дотримується.

Пам'ятайте: слінг підлаштовується під дитину, рюкзак підлаштовує дитини під себе. Якщо слінг це пластилін, з якого ви можете виліпити що завгодно, то рюкзак - це жорстка формочка, куди дитина або вписується, або ні.

Підіб'ємо деякі підсумки.
Висновки.

З точки зору відповідності віковим особливостям дитини, найкращим слінгом для новонародженого і немовляти буде слінг-шарф або слінг з кільцями.

Вони дають прекрасну підтримку всьому тілу дитини і в вертикальному і в горизонтальному положенні. Слінг-шарф буде більш універсальний і зручний - він комфортно розподіляє навантаження на несе, дає можливість рівномірної регулювання і в будь-якому віці дитини забезпечить фізіологічне положення. Для більш старших діток він дасть більше свободи для руху рук - багато малюків люблять сидіти в слінгу з ручками назовні, хапати маму за волосся, ніс, ну а найкраще бусики, які мама розсудливо наділу на шию :). Якщо малюк засне, ви зможете заховати ручки малюка в слінг. Слінг з кільцями також володіє цими перевагами, але програє щодо комфорту мами: навантаження розподіляється несиметрично, плечі потрібно регулярно чергувати, відповідно носити кілька важче, ніж в шарфі.

Менш бажаним, але можливим варіантом для носіння може бути май-слінг (з пластичної тканини). Обов'язково упевніться, що обраний вами травень-слінг може забезпечити рівномірну підтримку всьому хребту і шиї малюка, а також легко регулюється по ширині.

Фізіологічні (= ергономічні) рюкзак (в т.ч. що позиціонуються як "рюкзаки з народження") не рекомендуються для носіння новонароджених і немовлят (мінімум до 4-5 міс). У зв'язку з відсутністю широких можливостей регулювання, обумовлених його конструкцією, він не може забезпечити необхідну підтримку дитини відповідно до його віковими особливостями.

На що ще варто звернути увагу при виборі пристосування для носіння дитини? Відповідайте собі на питання, в яких ситуаціях ви плануєте носити дитину, як довго, як багато, як часто?

Якщо слінг вам потрібен для короткочасного носіння (по дому, в магазин, до машини), ви легко обійдетеся слінгом з кільцями. Він мобільний, швидко знімається і надівається, в ньому легко змінити становище з вертикального на горизонтальне, можна непомітно відкласти сплячого малюка. І пам'ятайте, що несиметричне розподіл навантаження на мамину спину не сприяє тривалому носіння.

Якщо у вас дуже ручний малюк, ви любите довго гуляти, вам подобається бути мобільною, їздити на інший кінець міста в гості :))), а також якщо у вас є деякі проблеми зі спиною (сколіоз, наприклад) вам краще вибрати слінг-шарф . Його трохи довше намотувати, але він з лишком окупить зайву хвилину ваших витрат наступним комфортом. Це найідеальніший слінг з точки зору розподілу навантаження: дуже комфортно лягає на плечі і спину, а також дозволяє вивести частину навантаження на талію і стегна, нерідко даючи при цьому супутній похудательной ефект :).

Май-слінг досить простий у використанні, швидко одягається і комфортний в носінні, але як ви пам'ятаєте, не будь-який май-слінг підійде для новонародженого. Май-слінг теж симетрично розподіляє навантаження: на два плеча і спину.

Рюкзак - один з найбільш мобільних варіантів, симетрично розподіляє навантаження, але малюк обов'язково повинен до нього дорости. Детальніше про рюкзачках тут.

Що ж, тепер у вас є знання, спираючись на які ви зможете вибрати те, що підійде саме вам! :) Адже мама, що носить свого малюка на руках - це те, що відповідає вродженим очікуванням малюка. Вона випромінює турботу і спокій, тепло, надійність і непохитність цього світу - то, що так необхідно маленькій людині!

При написанні статті були вікорістані следующие текстові та фото джерела:

Рекомендації школи ClauWi, Німеччина
Дослідження Др. Шелбергера , Німеччина
Шапошников Ю. Г. (ред.) Травматологія та ортопедія. Керівництво для лікарів. Т3, 1997..
http://wrap-carries.livejournal.com/
"Porter mon bébé" , Автори Cécile Cortet і Céline Guerrand-Frénais
Babywearing Safely and Securely
Elizabeth Antunovic " Cлінгі, коляски і стрес .
Що краще: горизонтальне або вертикальне положення в період новонародженості? "
Яків Леонтійович Цивьян, книга «Спеціальність - хірург».
Висловлюємо велику вдячність за фотографії Ірі Авів, Ізраїль ,
а також сайту http://www.ellevill.org/

Автор - Корнілова Алла, слінгоконсультант

І врешті-решт скільки можна намотувати кола навколо будинку ?
Наскільки виправдані ці рекомендації і чи варто їм слідувати?
Що це означає?
На що ще варто звернути увагу при виборі пристосування для носіння дитини?
Відповідайте собі на питання, в яких ситуаціях ви плануєте носити дитину, як довго, як багато, як часто?
Що краще: горизонтальне або вертикальне положення в період новонародженості?