Як дізнатися і вибрати розмір дитячого взуття за віком? Таблиця розмірів і розмірна сітка дитячого взуття в США, Росії, Китаї, Аліекспресс в сантиметрах за віком

 1. Як вибрати розмір дитячого взуття?
 2. Дитячий розмір взуття в сантиметрах за віком, таблиця
 3. Російські розміри дитячого взуття: таблиця
 4. Китайські розміри дитячого взуття, таблиця для Аліекспресс
 5. Англійські розміри дитячого взуття, таблиця
 6. Розміри дитячого взуття в США: таблиця
 7. Який найменший розмір дитячого взуття існує?
 8. Який найбільший розмір дитячого взуття існує?

Як підібрати дитячу взуття за розміром? Як вибрати взуття в іноземній інтернет-магазині або Аліекспресс ? Розмірні сітки іноземної взуття.

Вибір взуття для дитини - це ціла пригода. У батьків завжди безліч запитань. Коли потрібно купувати взуття або пінетки для малюка, який ще не ходить?

Як підібрати правильний розмір сандалики для крихти, який вже впевнено тупотить, але ще не може пояснити вам, тисне йому взуття або бовтається на ніжці?

Як вгадати з взуттям для старших дітей, коли батькам важливо якість, а дітям - красива картинка з улюбленими героями мультиків? Але найбільше проблем виникає з розміром. Як не заплутатися в різних розмірних сітках?

Як вибрати розмір дитячого взуття?

Виробники вважають, що вибрати пару черевичок для малюка можна, якщо ви точно знаєте, який розмір взуття йому підходить. Але мами досвідченим шляхом з'ясували: у різних фірм один і той же розмір може «маломерять» або «большемеріть».

Традиційний спосіб, який пропонують нам виробники, це орієнтація на розмірну сітку. Мами ж нам пропонують інший спосіб вимірювання - так звана «довжина по устілці».

Мами ж нам пропонують інший спосіб вимірювання - так звана «довжина по устілці»

Щоб скористатися ним, для початку вам потрібно виміряти ніжку малюка.
При цьому врахуйте кілька особливостей:

 • вимірюйте після обіду, адже навіть у малюків ступня може зліг набрякати і збільшуватися в розмірі.
 • вимірюйте не тільки в довжину, але і в ширину; іноді у дітей ніжка може не вирости, але стати ширше.
 • вимірюйте босоніж, але пам'ятайте, що завжди потрібно пам'ятати «припуск» для шкарпетки або колготок.

Отже, сама техніка вимірювання така. Потрібно уперти ніжку малюка в чистий аркуш і обвести її контур якомога точніше. При цьому малюк повинен бути саме в стоячому положенні, навіть якщо він не ходить.

Адже під тиском ваги тіла ступня трохи розплющується. Тепер прикладіть лінійку і виміряйте довжину від п'яти до самого виступаючого пальчика (у деяких дітей це може бути не великий, а вказівний палець).

Тепер прикладіть лінійку і виміряйте довжину від п'яти до самого виступаючого пальчика (у деяких дітей це може бути не великий, а вказівний палець)

 • Орієнтуючись на отриманий результат, ви можете підібрати відповідний розмір взуття в розмірній сітці. Але є важливий нюанс: та сама «довжина по устілці». У гарного взуття устілка обов'язково повинна бути знімна.
 • Зупинившись на конкретній моделі, витягніть устілку і виміряйте її лінійкою. Довжина її повинна відповідати довжині стопи малюка, плюс 10-15 мм.
 • Цей зазор залишається не "на виріст». Це стандартна рекомендація ортопедів для правильного формування стопи.

Пальчики повинні вільно рухатися всередині черевичка. Тому, як тільки зазор стає менше 5 мм, взуття потрібно терміново міняти.

Дитячий розмір взуття в сантиметрах за віком, таблиця

 • У малюків перших трьох років життя ніжка росте на диво швидко. Універсальних рекомендацій не існує, адже кожна дитина індивідуальна. Помічено, наприклад, що за зиму ступня може анітрохи не підрости, в той час як за теплу пору року малюк змінить троє черевичок.
 • Тому демісезонне взуття вигідно купувати восени. Досить імовірно, що в цих же самих чобітках крихітка походить ще на початку весни.

Зразкові підрахунки педіатрів такі.

За перші два роки життя ступня росте на 1 - 1,5 розміру кожні три місяці. Протягом третього року ніжка збільшується на 2 розміри кожні 4 місяці. Потім, протягом деякого часу, дитина буде міняти взуття на наступний розмір кожні 8 місяців.

Російські розміри дитячого взуття: таблиця

Нижче на малюнку дана таблиця відповідності російських розмірів взутті зростом і вагою дитини.

Але не варто забувати, що є й так звані скачки зростання. Іноді батькам здається, що їх малюк «завмер» і перестав рости. Але через деякий час він за тиждень або дві змінить весь гардероб і всю взуття, тому що все це виявиться йому замало. Тому таблиця взуття за віком досить умовна.

Китайські розміри дитячого взуття, таблиця для Аліекспресс

Багато хто користується китайським сайтом Аліекспресс для того, щоб одягнути і взути малюка. Проте, будьте готові до непередбачуваності і сюрпризів.

По-перше, взуття, замовлена ​​по інтернету, може йти досить довго. По-друге, ваш малюк може раптом швидко вирости. По-третє, китайці ніколи не відрізнялися точністю до міліметра при пошитті одягу і взуття.

Більшість мам кажуть, що китайський розмір взуття розрахований на вузьку ніжку. Стандартна таблиця китайської взуттєвої сітки для дітей виглядає так, як показано на зображенні нижче.

Стандартна таблиця китайської взуттєвої сітки для дітей виглядає так, як показано на зображенні нижче

Хороший продавець зазвичай розміщує її у себе на сторінці, і ви можете звіритися ще раз, перш ніж замовляти.

Досвідчені мами радять додатково довідатися про розмір у продавця особисто.

Вишліть йому свої заміри, а заодно запитайте, який саме розмір він мав на увазі: зовнішній розмір взуття або внутрішній розмір ніжки? Це листування може послужити вам аргументом при відкритті спору, якщо взуття вашому малюкові не підійде.

Англійські розміри дитячого взуття, таблиця

 • Знаменитий дитячий лікар Євген Комаровський - противник вибору дитячого взуття по інтернету. Він упевнений, що тільки примірка допоможе підібрати правильний розмір.
 • Відповідно до його рекомендацій, малюк повинен потопати і походити в черевичках кілька хвилин. Відповідне взуття повинна бути зручна відразу. Ніяких «притреться» або «розноситься». Навіть якщо малюк поки ще не говорить, ми зможемо визначити, відповідний розмір, чи ні.
 • «Якщо дитині у взутті дискомфортно, це вже будь-яка мати помітить, - упевнений доктор Комаровський. - Він то починає кульгати, то не хоче бігти, то щадить ногу. Але найчастіший ознака - те, що він без яких би то не було підстав починає взуття знімати.
 • В силу властивих йому особливостей характеру він може вибрати не той розмір, адже сусідка по парті сказала, що їй дуже подобаються саме ці сандалики ».

В Англії дитяче взуття ділиться неї на дві групи:

- children - діти; при цьому взуттєвої розмір буде супроводжуватися буквою C
- junior - підлітки; до розміру додається буква J

Проте, найпопулярніші виробники обмежуються просто цифровими позначеннями. До речі, не всі вони дотримуються розмірної сітки, універсальної для Великобританії. У деяких є свої власні розміри. Про це можна дізнатися на офіційному сайті бренду.

Розміри дитячого взуття в США: таблиця

У США теж своя розмірна сітка, відмінна і від азіатської, і від європейської. Щоб не помилитися з розміром взуття дитині, варто відмовитися від «ризикованих» моделей:

- туфельки з завужені носом
- чобітки (якщо у вашого малюка велика висота підйому)
- зимове взуття (неможливо оцінити, наскільки «приляже» хутро, звільнивши місце для пальчиків)

Набагато легше підібрати спортивне взуття: кросівки, кеди. Можна вибрати тапочки, декоративні пінетки.

Нижче на зображенні наведена таблиця відповідності російських і американських розмірів взутті.
Нижче на зображенні наведена таблиця відповідності російських і американських розмірів взутті

Який найменший розмір дитячого взуття існує?

Перша дитяча взуття - це пінетки. Їх розмір зазвичай починається з 9,5 см, що відповідає 16 розміру. Призначення пінеток - чисто декоративне. Вони не розраховані на те, що дитина буде ходити в них.

 • Педіатри не радять взувати дитину перш, ніж він зробить свої перші кроки. Причому, будинки, по теплому і чистому підлозі теж краще бігати без тапочок.
 • Адже найкраща профілактика плоскостопості - це ходьба босоніж. Перша взуття потрібно малюкові тоді, коли він хоче зробити свої перші кроки на вулиці.
 • Як правило, розмірна сітка взуття з щільною підошвою і ортопедичною устілкою, починається з 19 розміру. Довжина стопи повинна бути 11,5 см. Як правило, до цього розміру малюк доростає до року.

Який найбільший розмір дитячого взуття існує?

Зазвичай дитячі фірми виробляють взуття до 36 розміру. Він відповідає довжині стопи в 23 см. Це означає, що найменші і екстравагантні мами можуть ходити в тих же магазинах, що і їхні діти.
Зазвичай дитячі фірми виробляють взуття до 36 розміру

 • До речі, ортопеди не радять доношувати взуття за старшими братами і сестрами. Коли дитяча ніжка потрапляє в черевичок, то за перші кілька днів носіння устілка приймає її індивідуальну форму. Так взуття стає більш Ортопедичність. Якщо черевичок вже розношу іншою дитиною, то він не зможе «підлаштуватися» під нового господаря.
 • Крім того, доношування взуття неправильно з гігієнічної точки зору. На шкірі ноги кожної людини завжди присутні бактерії і мікроби. У одного господаря вони можуть не викликати ніяких проблем, а в іншого раптом порушать баланс і викличуть неприємний запах.
 • Отже, вибір дитячого взуття - справа тонка. Її краще завжди приміряти «вживу». Якщо ви користуєтеся послугами іноземних інтернет-магазинів, будьте готові до того, що можете не вгадати з розміром.

Відео: Дитяче взуття та плоскостопість - Школа доктора Комаровського

Як вибрати розмір дитячого взуття?
Який найбільший розмір дитячого взуття існує?
Як підібрати дитячу взуття за розміром?
Коли потрібно купувати взуття або пінетки для малюка, який ще не ходить?
Як підібрати правильний розмір сандалики для крихти, який вже впевнено тупотить, але ще не може пояснити вам, тисне йому взуття або бовтається на ніжці?
Як вгадати з взуттям для старших дітей, коли батькам важливо якість, а дітям - красива картинка з улюбленими героями мультиків?
Як не заплутатися в різних розмірних сітках?
Як вибрати розмір дитячого взуття?
Вишліть йому свої заміри, а заодно запитайте, який саме розмір він мав на увазі: зовнішній розмір взуття або внутрішній розмір ніжки?
Який найменший розмір дитячого взуття існує?