Щоденник Barbarap: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

У людей, мало знайомих з Ісламом і, зокрема, його поглядом на роль, обов'язки, образ мусульманки, виникає ряд стандартних помилок з приводу сучасних жінок, що дотримуються
хіджаб
У людей, мало знайомих з Ісламом і, зокрема, його поглядом на роль, обов'язки, образ мусульманки, виникає ряд стандартних помилок з приводу сучасних жінок, що дотримуються   хіджаб   У людей, мало знайомих з Ісламом і, зокрема, його поглядом на роль, обов'язки, образ мусульманки, виникає ряд стандартних помилок з приводу сучасних жінок, що дотримуються вимоги Шаріату до жіночому одязі


У людей, мало знайомих з Ісламом і, зокрема, його поглядом на роль, обов'язки, образ мусульманки, виникає ряд стандартних помилок з приводу сучасних жінок, що дотримуються вимоги Шаріату до жіночому одязі. Сторонньому спостерігачеві, людині недосвідченому часто складно зрозуміти, що рухає цими молодими, привабливими дівчатами, коли вони, згідно фразеології обивателя, «напинають ці неймовірні простирадла і балахони в сорокаградусну спеку».


Це загроза сучасному міщанського світу, де стандартизований побут, одяг, стереотипи споживання, а глянцеві журнали розписують від і до, як інкорпорований в буржуазне суспільство філістер повинен виглядати, які він повинен носити чоботи, годинник, окуляри, в яких ресторанах обідати, на яких автомобілях їздити, якими ручками писати, як проводити вихідні та відпустку, як вести себе з протилежною статтю.


Така настирлива, підспудно давить пропаганда в режимі нон-стоп позбавляє людину як справжнього духовного ядра, так і чисто зовнішньої індивідуальності, перетворюючи його в механізм по одержимому споживання нав'язуваних товарів. Найбільша брехня цієї кампанії - в тому, що при цьому обивателя постійно переконують, ніби проходження модним шаблонами лише підкреслить неповторність його особистості.


Тому перший міф, який виникає в пропаленому постмодерністка стереотипами свідомості - що молода дівчина, яка надягла хіджаб (особливо якщо він їй до лиця) просто-напросто епатує оточуючих, намагаючись таким чином привернути увагу до власної персони. Таким чином, мусульманка ставиться в один ряд з поїдені пірсингом панянками з фарбованими зеленими волоссям, захопленими, з химерними гребенями панками, часом що лягає в метро на підлогу прямо в проході, або естетство богемними дамочками, які не проти оголити груди перед сонмом телекамер.


Обивателю, рассуждающему в подібному ключі, невтямки, які випробування чекають молоду дівчину, що зважилася надіти мусульманську хустку, буквально на кожному кроці, день у день. Головна проблема для неї - перш за все ставлення сім'ї до нової манері дочки одягатися. Косі погляди, їдке ернічанье, театральні зітхання: «Боже, ну знову вирядилася!», «На стареньку (черницю, шахідку) схожа», «перед сусідами соромно, як пристойним людям в очі-то дивитися ?!» і улюблене «тобі не йде »- при тому, що хіджаб облагороджує практично кожну дівчину, важливо лише правильно його підібрати.


Але батьки є батьки: вони використовують стандартні психологічні прийоми, щоб натиснути на жіноче самолюбство дочки, властиве будь-якій дівчині прагнення подобатися. Тут, до речі, виключно важлива підтримка з боку братів і сестер в Ісламі, а також смак самої дівчини, її вміння створити собі такий відповідний Шаріату стиль, в якому вона відчувала б себе органічно.


У кращому випадку справа обмежується насмішками, що переходять в кпини, а також млявим виразом невдоволення з приводу «цих немислимих хусток». У більш важких випадках матері і батьки влаштовують дочкам істерики, кидають їм пафосні заяви на кшталт «Що ти з нами зробила! Як ти нам в душу наплювала! ».


Нерідко ж дівчині в категоричній формі просто забороняють носити хіджаб, строго і жорстоко караючи її в разі непослуху, викидаючи і спалюючи хустки. Відомий випадок, коли одна мати буквально інспектувала сумочки дочки, щоб вона, бува, не пронесла в ній головний шарф, який можна надіти за рогом. Інша одержима хіджабофобіей мати. вилучала у 21-річної доньки зарплату і на її ж гроші купувала їй відкриті кофтинки, короткі спідниці, витрачаючи все чесно зароблені дівчиною кошти з тим, щоб у неї не залишилося грошей на те, щоб купити собі відповідну Шаріатом одяг.


По всій видимості, батьки, провідні себе подібним чином, не розуміють всієї принизливості і вульгарності такого брутального тиску на вже дорослих дітей. Адже в переважній більшості випадків дівчата, що зіштовхуються з такою екзальтованим і дурним по суті протидією з боку матерів, вже давно вийшли з шкільного і навіть студентського віку. Тому спроби представити носіння хіджабу як підліткового властивості епатаж - це виключно оману.


Як би безглуздо це не виглядало, але багато дорослих панянки змушені, одягнувшись, навшпиньки пробиратися повз напіввідкритій кухонних дверей, вислизати на сходову клітку, судорожно стиснувши рукою прихований в сумочці заповітний хустку, бігти по сходах, озираючись, чи немає випадкових перехожих, наспіх надягати хіджаб, дивлячись в каламутне вікно під'їзду або скло припаркованої за рогом машини, по-діверсантскі пробиратися обхідними стежками і обхідними маршрутами, щоб не попастися на очі батькам, що виглядає з вікна, або ж якимось зн Аком.


Правда, трагікомізм ситуації в тому, що подібні епізоди доречні в середньому шкільному віці, а не тоді, коли людина вже має право робити самостійний духовний вибір і розраховувати на повагу і розуміння з боку оточуючих його близьких людей.


До слова, носіння хіджабу таємно від батьків - вимушена практика не тільки для російських мусульманок. До неї деколи доводиться вдаватися і арабським сестрам. Так, одна Бейрутська п'ятнадцятирічна школярка виносила в сумці навіть не хустку, а цілу Абей. Батьки в категоричній формі забороняли їй носити навіть хіджаб, але, повернувши за ріг, дівчина непохитно одягалися в своє чорне вбрання - на щастя, їй вдавалося більш-менш приховувати від близьких форму одягу, оскільки жінки в Абай здалеку схожі.


Але час від часу юна мусульманка стикалася на вулиці зі знайомими батьків обличчям до обличчя - і тоді вдома на неї чекали нескінченні побої і лайку. Незважаючи на жорстокі покарання з боку батьків, абайю вона все одно продовжувала носити - будь-що-будь.


Так невже дівчата терпляче переносять всі ці глузування, осуду, та й просто повсякденний дискомфорт у спілкуванні з власною сім'єю виключно заради того, щоб отримати насолоду від епатажу оточуючих в метро і на вулицях? Питання залишається риторичним.


Ще один розхожий і настільки ж не відповідає дійсності стереотип - що мусульманок примушують носити хіджаб, і що насправді вони відчувають себе в ньому вкрай незатишно. Цей пропагандистський міф активно використовували влади Франції, намагаючись обґрунтувати заборону на хіджаб у школах як «захист прав дівчаток, яких батьки змушують покривати голову».


Як вже говорилося, більшість сімей в немусульманських країнах (за винятком тих, де батьки дотримуються Шаріат) відносяться до хустки негативно - в усякому разі, таке твердження справедливе для російських реалій. У той же час самі мусульманки, як правило, люблять хіджаб і не можуть уявити собі, як можна вийти на вулицю без ісламського покривала.


Помилково також уявлення про те, що для того, щоб полюбити відповідну Шаріату одяг, необхідно народитися мусульманкою. ЗМІ рясніють спекуляціями на тему того, що «вільна жінка, народжена в цивілізованій країні», ніколи не змириться з такою «тяжкої і безрадісною часткою». Це аж ніяк не так.


Новообратівшіеся мусульманки часто дотримуються хіджаб ще суворіше, ніж дівчата, виховані в ісламських сім'ях. Жінка, яка надягла хіджаб, виявляє багато навіть чисто практичних плюсів - від можливості швидкої, без витрат особливих зусиль зміни способу до створення бажаної дистанції між нею і надмірно невитриманими шанувальниками, чиє розв'язна і некоректну поведінку їй, м'яко кажучи, не зовсім до душі.


Влітку мусульманка часто ловить на собі співчутливі погляди перехожих, які не можуть собі уявити, як можна ходити покритої в настільки спекотну погоду і при цьому відчувати себе комфортно. А пихаті ісламофобние експерти лякають глядача тим, що нещасні мусульманки, змушені надягати закриті сукні в літню спеку, нібито завдають непоправної шкоди власному здоров'ю.


Подібна пропаганда розрахована на безграмотних людей. Жіночий організм дуже адаптивен, і мусульманка, що має навіть відносно недовгий досвід носіння хіджабу, дуже швидко настільки звикає до нього, що при правильному підборі тканин, адекватному погодних умов, жінка часом забуває про те, що у неї на голові хустку.


У всякому разі, відчувається навмисна тенденційність в просторікуваннях про небезпеку хіджабу для здоров'я - в той час як ніхто не піднімає виття з приводу носіння тоненьких колготок і коротких спідниць, ходіння з голим пупком і непокритою головою в двадцятиградусний мороз, хоча в даному випадку шкода для організму очевидний. Проте, це практично загальновизнаний дрес-код, не тільки не викликає особливих нарікань, але і негласно пропагований в модних журналах, на телебаченні, в кліпах.


Однак подібний одяг завдає непоправної шкоди в першу чергу репродуктивному здоров'ю жінки. До речі, шкода голих пупков в холодну зимову пору зрозумілий, але мало хто знає, наскільки небезпечно традиційне оголення тіла під жаркими сонячними променями. А, між тим, воно може призвести до виникнення ендокринних патологій, доброякісних кіст і пухлин молочних залоз і жіночих статевих органів.


Недарма хірурги-гінекологи з гіркою усмішкою жартував: «Цього літа наші майбутні пацієнтки ніжаться на сонечку в бікіні, а через рік до нас на операційний стіл потраплять».


Тому ісламський хіджаб, як не парадоксально, є оптимальною одягом навіть для спекотного літа. До того ж у вільних дихаючих туніках з льону насправді куди як менш спекотно, ніж в обтягуючих синтетичних кофтинах.


Нарешті, ще один настирливо трансльований міф - що мусульмани змушують своїх жінок носити приховують спокусливі обриси тіла одягу з міркувань пуританського святенництва. Однак останнім справжнього Ісламу якраз ніколи не було властиво.


Секс за умови дозволеності чоловіки і жінки один для одного розглядається в Ісламі як одна з форм поклоніння Всевишньому. Призначення хіджабу - НЕ нівелювати сексуальність, а охороняти здорову чуттєвість, робити таємним, загадковим те, що повинно хвилювати, приводити в трепет, а не перетворюватися на споглядати всюди і день у день банальність.


Сучасне суспільство настільки пересичене до нудоти достатком доступного жіночого оголеного тіла, що останнім позбулося власної еротичної привабливості, пристрасть і чуттєвість - профановані, зведені до позбавленого смаку рекламного плаката із зображенням на ньому жадібного виду самкою з намальованими вишневими губами. Прекрасні вигини жіночого тіла перестали бути таємницею, а тому в суспільстві пустили гнильні міазми всілякі збочення - від елементарних сексуальних патологій до гомосексуалізму, садомазохізму, зоофілії та інших експонатів кунсткамери каліцтв.


Саме тому - за неодноразовими спостереженнями мусульманок - навіть багатьох чоловіків, далеких від Ісламу, приваблюють жінки в хіджабах. Їм подобається така форма одягу. Чисто чоловіче почуття спонукає знаходити в ній особливий естетизм, витончений вид жіночності.


Світ штучних, глянцевих красунь з неприродними намальованими особами, удаваною, вульгарною сексуальністю, за якої немає краси, любові і пристрасті, а є тільки тваринна хіть - цей світ не може не стати обридшім, відштовхуючим власної проривається крізь блиск гламурних таблоїдів і іскристих помад фальші.


І чоловіки поступаються мусульманкам місце в метро, ​​галантно посміхаються їм, дбайливо відкривають двері, навіть говорять боязкі, тактовні компліменти, усвідомлюючи, що перед ними - жінка з почуттям власної гідності. Хіджаб має привабливою, неймовірною в словах привабливістю, на жаль, поки для багатьох незрозумілою і незбагненною.


Фатіма Анастасія Єжова


Нарешті, слід пролити світло на найяскравіший, з точки зору Заходу, символ гноблення і дискримінації жінок - хіджаб, чи головне покривало. Чи справді в іудео-християнської традиції відсутнє таке явище, як покривання голови жінками?


"Не годиться дочкам Ізраїлю виходити з непокритою головою".


"Хочу також, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова - Христос, а жінці голова - чоловік, а Христу глава - Бог. Кожен чоловік, що молиться чи пророкує з покритою головою, соромить свою голову, і кожна жінка, що молиться чи пророкує з головою , соромить свою голову, бо це те саме, як якщо б вона виголена, бо, якщо жінка не покривається, хай стрижеться вона; коли ж жінці сором стригтися чи голитися, нехай покривається. Отже, чоловік покривати голови не повинен, тому що він є образ і слава Бога, а жінка чоловікові слава. Бо чоловік не походить від ж ни, але жінка від чоловіка, не створений бо чоловік ради жінки, але жінка ради чоловіка. Тому і дружина повинна мати на голові знака влади над нею для ангелів "(1 Коринтян 3-10).


"Скажи [, Мухаммад,] віруючим чоловікам, щоб опускали вони очі долу й оберігали свою цнотливість: Скажи віруючим жінкам, щоб відводили вони погляди в бік [від того, що недозволено їм] і оберігали цнотливість своє. Нехай не виставляють напоказ прикрас своїх, за винятком тих, що зазвичай залишаються неприкритими (т. е. особи, долонь і стоп); нехай закривають покривалами [головними] виріз на грудях: "(Коран 24: 30-31).


"Про Пророк! Скажи жінок своїх, до своїх дочок і жінкам чоловіків віруючих, щоб краще укутують вони в шати свої. Так легше буде відрізнити їх [від служниць і рабинь], і тоді не піддадуться вони приниженням будь-яким" (Коран 33:59 ).


Сенс хіджабу в Ісламі полягає винятково в захисті жінки від зазіхань на її честь. Однак сьогодні, за дивною іронією долі, головну хустку або покривало, вважається символом святості, якщо його носять католицькі черниці в знак влади чоловіка як образу і слави Всевишнього, і те ж саме покривало розцінюється як прояв дискримінації і гноблення, якщо його, лише з метою захисту, носять мусульманські жінки.


Не секрет, що в число ненависних сатані категорій людей входить жінка, що носить хіджаб. Існує хадис Пророка (мир йому і благословення), який говорить: «Кращими з людей є ті, побачивши яких оточуючі згадують про Всевишнього Аллаха». Швидше за все, між ненавистю сатани до хіджабу і цим хадисом Пророка (мир йому і благословення) існує певний зв'язок, бо хто, як не жінка, що накрила своє тіло за законом Творця, нагадує тим, хто бачить її, про Всевишнього! Це подвиг кожен день. читати далі >>


Що стосується страшненьких дівчат, яких навіть брати в Ісламі, не втримавшись, між собою часом називають крокодильчиками, то вміло підібраний хіджаб здатний облагородити з непоказну зовнішність, надати їй чистоту і дещицю жіночності. Звичайно, в даному випадку чималу роль відіграє скромність дівчини в поєднанні з її чарівністю. Але така дівчинка з категорії "безнадійних" переходить в розряд тих, хто цілком може розраховувати на щасливе заміжжя.


Але така дівчинка з категорії безнадійних переходить в розряд тих, хто цілком може розраховувати на щасливе заміжжя

хіджаб

», «На стареньку (черницю, шахідку) схожа», «перед сусідами соромно, як пристойним людям в очі-то дивитися ?
Чи справді в іудео-християнської традиції відсутнє таке явище, як покривання голови жінками?