Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою

  1. Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою
  2. Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою
  3. Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою

Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою

Стаття написана Ганною Почуканец

Нічого не віщувало біди, але так склалися обставини, що я опинилася без роботи в самий мертвий сезон на ринку праці - в сезон відпусток. Це був кінець липня 2014. Країна поступово входила в глибоку кризу, рівень безробіття швидко повз наверх. Люди (біженці), готові працювати за менші гроші, все прибували і прибували до великих міст, причина цього війна на Україні.

Трохи про себе ... Я - молода жінка з активною життєвою позицією, мені 34 роки, я оптиміст по життю, шукати роботу мені ніколи не складало особливих труднощів. Я працюю в сфері фінансів ось уже 12 років, відчуваю себе досить впевнено, мої три останніх місця роботи - це західні компанії, де необхідно знати англійську мову.

Цього разу я планувала вирішити питання з виходом на нове місце протягом максимум 3-4 тижнів. Я в передчутті чекала цікавих інтерв'ю, де можна багато чому повчитися. Але не так сталося, як гадалося ... Я трохи відстала від життя. Зараз, пройшовши купу інтерв'ю, вдалих, невдалих, стресових і мирних, я можу взяти на себе відповідальність і давати по цій темі поради, розповісти про особисто моїх помилках і мої успіхи. Сподіваюся, що така інформація комусь допоможе.

Отже, з чого я почала. Насамперед, я приступила до редагування свого CV. Здавалося б, що такого складного? Додай свій останній досвід і викладай на всякі сайти. Але це тільки на перший погляд. Я перекроювала своє CV багато-багато разів. Тут важливо вказати коротко, але вірно, найважливішу і потрібну інформацію про свій досвід і про себе. Це свого роду рекламний трюк - початок продажу себе. Важливо згадати все все все свої досягнення, трохи прикрасити, можливо написати речі, які ти знаєш в теорії, а на практиці ніколи не робив, і даний факт неможливо перевірити. Я назвала своє резюме «financial controller / financial manager.

Найпопулярніші сайти з пошуку роботи в Москві - це headhunter.ru, superjob.ru, linkedin.com. Я закинула своє резюме на ці сайти і з почуттям виконаного обов'язку розслабилася і почала чекати дзвінків, адже я такий класний фахівець, нарозхват я повинна бути. Час минав, пройшов цілий місяць, я постійно оновлювала своє СV, але нічого нового не відбувалося. Ніхто мені не подзвонив і не запропонував роботу. І так пройшов перший місяць.

Другий етап моїх пошуків я назвала «млява активність». Довелося самій «шерстити» інтернет і безпосередньо розсилати свої СV, бажано самому роботодавцю. Цим я і зайнялася. Ефекту було теж нуль. Моя подруга - менеджер з підбору персоналу порадила мені мати під рукою штук 3-5 резюме, «заточених» конкретно під певну вакансію, далі цілеспрямовано їх відправляти і отримувати зворотний зв'язок.

І ось нарешті перше запрошення! Ура !!! Компанія російська, але необхідне знання іноземної мови, тому що фінансова звітність повинна зводитися за європейськими стандартами. Компанія була цікава, інформації на сайті було мало, особливо насторожило, що я не змогла знайти нічого цікавого про власників бізнесу і менеджменту. У призначений день я приїхала на зустріч, мене зустріла приємного вигляду дівчина, розповіла, що компанія управляється двома власниками, один завжди в офісі, інший відповідає тільки по телефону і ніхто його ніколи в очі не бачив ... Перше питання, яке мені поставили «what is your attitude toward emotionally unstable people »? Я трохи зніяковіла, запитала «And what do you mean?» Дівчина мені в свою чергу розповіла, що зі слів очевидців один з керівників лається матом, в когось кинув колись стільцем, коротше «ку-ку». Звичайно до таких типажам я ставлюся негативно ... З'ясувалося, що цього кадру не було в офісі, хоча мені зустріч він же і підтвердив. А інший управлінець по телефону задав мені цікаве питання і дав годину на роздуми, щоб завдання вирішити. Я її вирішила за допомогою колег і друзів. Через тиждень мені сказали, що моя кандидатура не підійшла. Це було єдине інтерв'ю за серпень місяць, потім я полетіла у відпустку і повернулася в Москву тільки в середині вересня ...

Тут починається вже третій етап моїх ходінь по муках ... Прилетіла я назад зі свіжою головою, вирішила зареєструватися в усіх великих міжнародних агентствах з підбору персоналу таких як Antal, Michael Page, Hays, Manpower. Я розіслала свої CV та розпочалися співбесіди англійською мовою. Це був інший рівень.

Перше інтерв'ю англійською мовою було в компанії Michael Page, мене проводити співбесіду одразу три людини, свого роду таке стресове інтерв'ю. Плавно перейшли на англійську мову, мене попросили розповісти про себе, про сферу в якій я працюю і чому мені це цікаво. А потім так ні з того, ні з сього: «please, tell us about your failure at your last job. Was it too serious ...? »До таких питань я, чесно кажучи, була не готова. Я була готова тільки розхвалювати себе, яка я розумниця і все можу. Тут я розгубилася, забарилася. Це було відразу помітно. Мені сказали: «Ok. Tell us about your life out of work, describe your strenghts and weaknesses ... ». Про невдачі і помилки, про слабкі сторони не так просто розповідати, потрібно думати наперед, які висновки зроблять з твоїх слів. Що про тебе подумають, як про кандидата. Адже можуть подумати, що you are "unreliable, irresponsible, not serious". Про невдачі я особисто сказала, що "I strongly regret that I had bought a flat in a very" dangerous district of Mosow ".

Співбесіда в агентстві дала свої плоди, мені запропонували розглянути вакансію фінансового контролера в російському представництві Nikon, де CEO є японець, активно цікавиться бізнесом, все контролює і відкритий для спілкування. Єдине, вакансія була «декретні», це означає - тимчасова. На скільки тимчасова - залежить від людини, який іде у декрет. Я поставилася насторожено, але на зустріч погодилася. Компанія представляла для мене інтерес, та й з розумними людьми завжди приємно поспілкуватися. Зараз вже після зустрічі, через кілька місяців, я з упевненістю можу сказати, що декретні позиції нічим не гірше за інших. Ти чітко розумієш, що працюєш тимчасово, крім того, що ти набираєшся кожен день нового досвіду і заробляєш гроші, у тебе немає обмежень в пошуку нової роботи. Ніхто косо не буде дивитись.

Перед тим, як приступити до описів моїх інтерв'ю англійською мовою, хочу загострити увагу на основному важливому питанні, який Вам зададуть практично з будь-якої компанії: «Why do you want to work for OUR company?» Тут потрібно не розгубитися і показати свій інтерес, дати іншій стороні зрозуміти, що бізнес компанії Вам знаком, цікавий і ви дуже-дуже хочете там працювати! Другий популярний питання - це "How do you see yourself professionally in 5-7 years? Тут теж важливо не «продешевити» і відповісти амбітно.

Отже співбесіду англійською, причому не одне, а цілих два. Друга зустріч намалювалася несподівано (результат відправки мого резюме в РЖД безпосередньо). Вечір напередодні я присвятила вивченню компанії Nikon і її бізнесу, прочитала про історію розвитку бізнесу в Росії. Пошукала інформацію про фінансового директора і HR менеджері, з якими призначена зустріч. День був божевільний ... Я завбачливо наділу ділової верх, спідницю і підбори взяла з собою, щоб переодягнутися в бізнес центрі. Вранці в московському метро в годину пік на підборах не набігає. Встигла приїхати заздалегідь, переодяглася в туалеті і бігом на зустріч. HR менеджер мені не сподобалася з першого погляду, вираз обличчя був дивне, а ось фінансовий директор був просто душка: поговорили про роботу і обов'язки, про бізнес. Мене попросили перейти на англійську мову і розповісти "What were your responsibilities at your previous job? What do you know about our company? What about your biggest achievement? Have you ever had any failures? »

Цього разу я була вже більш підкована і зльоту все відбарабанював. Питання задавали абсолютно різного характеру: What is your attitude towards overtime? How long does it take you to get here? What sphere in finance is of most interest to you? How do you see yourself professionally in ten years? Do you like working in a team? Співбесіду англійською залишило хороші відчуття. Потрібно було чекати зворотний зв'язок ...

Тепер зустріч в РЖД. У мене після Nikon залишався запас часу - три години. Я приїхала і села недалеко від офісу в кафе, почала переглядати інформацію і готуватися до інтерв'ю, заздалегідь це зробити часу не виявилося - відповідально підійшла до питання. На інтерв'ю англійською мовою я прийшла хвилина в хвилину ... І, як виявилося, даремно. РЖД це величезна корпорація, в якій багато чого залишилося від СРСР і комуністичного ладу. У них величезний будинок на Садовому Кільці, така держава в державі ... Всередині є і магазин продуктів, і магазин іграшок, і навіть магазин ювелірних прикрас, на першому поверсі будівлі знаходиться величезний гардероб. Зі мною в ліфт залетів чоловік пристойного вигляду в костюмі і з якоюсь возом на коліщатках, на якій були коробки. На моє запитання «що це?» Він відповів, «ну як же! Про все потрібно думати заздалегідь. Це алкоголь до нового року! »І широко посміхнувся. До Нового року ще кілька місяців, а народ вже в передчутті. Прямо точно «совок». Ніхто працювати не хоче, а веселитися люблять все.

Тепер сама зустріч. Я приїхала до важливого начальнику, він був попереджений про співбесіду англійською мовою, але явно не поспішав. Спочатку я просто хвилин 20 стояла в тамбурі перед його кабінетом, повз мене снували туди-сюди похмурі люди з папірцями в руках, потім мене перепроводити в величезну переговорну, де я ще посиділа-почекала хвилин 15 ... Увійшов маленького зросту чоловік, привітався, і тут я зрозуміла, що він забув, на яку позицію я саме прийшла на співбесіду. Мені, звичайно, це дуже «сподобалося». Прояснила я йому питання, що прийшла на позицію фінансового аналітика.

Чоловік різко змінив тему і задав питання про розмір компенсації, на який я претендую, вислухав і сказав, що таку компенсацію складно буде узгодити ... Це було дивно. Коли компанія вивішує відкриту вакансію, часто вказується діапазон, в якому можливий торг за більш вигідні умови. У них на сайті була сума середня, і з досвіду я розуміла, що можливий торг. Також важливо відзначити, що на першій співбесіді обговорення матеріальної сторони справи є поганим тоном і не вітається. Ми встигли поговорити про мій досвід. З'ясувалося, що знання англійської не потрібні. У РЖД їм ніхто не користується. Далі він мені дав тест, який зайняв години півтори, я його благополучно вирішила на своєму айфоне. І просто як пробка побігла в метро, ​​потім на сервіс за авто і т.д. У РЖД мені не сподобалося, вся надія була тільки на Nikon.

Я була дуже позитивно налаштована після цих двох інтерв'ю англійською. Почала дивитися ширше, не сиділа склавши руки. І ось знову дзвінок, дзвонила HR менеджер з Antal Russia з пропозицією про співбесіду. У неї була відкрита вакансія на позицію «фінансовий контролер в американській компанії Euronet Worldwide.com», сам офіс, де працював безпосередній керівник, розташовувався в Лондоні. Так що мені треба було підготуватися до діалогу з англійцями ... Не так то вже й просто спілкуватися з носієм мови, та ще й не вживу ... Напередодні розмови я трохи переживала, підготувала невелику самопрезентацію, коротку історію про своє професійне зростання, про свої плани на майбутнє. Ми запланували інтерв'ю по скайпу на п'ятій вечора. Я вбралася: біла сорочка, піджак, прямо як диктор, а внизу домашні треники. Села перед камерою. Перше співбесіду англійською було з майбутнім шефом, він був росіянином, але жив в Англії ось уже 15 років. Почали інтерв'ю російською, а потім плавно перейшли на англійська по скайпу . Питання були ємні, відповідати можна було довго: «Tell me about your previous job. Tell me about your background in start-up projects ... What is more comfortable for you-to work alone or to work as a member of team? How many people have you managed? What was the most difficult? Did you have misunderstandings in a team? Have you ever dismissed somebody? Was it difficult for you (to dismiss)? »

За підсумками співбесіди я отримала позитивний зворотний зв'язок, тепер потрібно було пройти співбесіду з технічним фахівцем, і це для мене було вже не так серйозно. Єдине, він був справжнім англійцем. HR менеджер з Антала вказала мене з датою наступного співбесіди англійською мовою, призначили час. Я не готувалася, тому що мало би бути легко і я все вже проходила. А виявилося навпаки. Зв'язок по скайпу була погана, я не чула половину слів. А половину слів я просто не розуміла, настільки швидко він говорив. Вийшло, що я відповідала не в потраплю, інтуїтивно, та й ще, як в результаті з'ясувалося, я була помилково проінформована менеджером з підбору персоналу. Питання були аналогічні: «Why are you interested in our company, our business? What attracted for you in our area? Why did you leave your previous company? Did you have problems in your previous job? What kind? »У підсумку за результатами цієї співбесіди англійською по скайпу мені« винесли вирок », що вміння є складнощі зі сприйняттям англійської мови на слух, моїх мовних знань недостатньо для тісної співпраці. Я особливо не розбудовувалася, тому що пропозиції почали литися рікою.

Ось начебто криза, і багато компаній стали відчувати фінансові труднощі, але люди їм все-одно були потрібні. Кожен день я їздила на співбесіди, у мене вже від зубів відлітав будь-яку відповідь на питання. Орієнтир був зроблений чітко на західні компанії. Чого у мене тільки не було: і усміхнені боси з дурними запитаннями про дитинство і особисте життя, і поїздки в промзони в віддалені офіси, які можна порівняти тільки з місцями для відбування покарання, і дивні західні компанії, що просто вражають своєю відкритістю (де кожен працівник знає у всіх подробицях особисте життя іншого співробітника) ... Всього не перелічити.

Якщо підвести підсумок всієї цієї історії, то все зі мною те, що сталося я розглядаю як безцінний досвід: я познайомилася з цікавими людьми, зробила висновки і сформулювала свої правила при проходження співбесіди англійською мовою. Ось деякі з них:

1. Перше враження - найвірніше (мається на увазі перше враження про керівництво, про офіс, про персонал),
2. Потрібно в будь-якій ситуації знати собі ціну і не продешевити (я теж вибираю компанію, якій буду приносити користь),
3. Йти на співбесіду англійською є сенс тільки добре підготовлений: знати все про компанії, розуміти бізнес,
4. Дуже важливо завжди висловлювати щиру зацікавленість в роботі,
5. Не можна довіряти повністю HR менеджеру, тому що йому тебе потрібно продати в щоб те не стало, потрібно перевіряти ще раз «входить» інформацію від фахівця і мати свою голову на плечах,
6. Якщо брешеш - потрібно пам'ятати, про що брешеш, щоб при повторному питанні не потрапити в халепу,
7. Потрібно бути по можливості максимально природною. Намагатися відповідати чітко і однозначно ...
Ну а найголовніше - потрібно завжди бути відкритим для нового, потрібно вчитися кожен день.

Справа закінчилася тим, що я сама зробила вибір і отримала пропозицію від російського роботодавця. На зустріч потрапила випадково, тому що було по дорозі. Приїхала я без всякого інтересу в джинсах і светрі на зустріч з моїм нинішнім директором, а поїхала зі 100-й упевненістю, що вийду саме сюди. Зараз я працюю в групі компаній, наша діяльність розвивається в трьох напрямках - ринок електронних сигарет, логістика та відповідальне зберігання. Я вдячна своєму нинішньому керівництву за можливість кожен день вчитися чомусь новому та ще й отримувати за це гроші. Знання мови мені кожен день потрібно, тому що ми працюємо з Китаєм і європейськими постачальниками. І якщо вам в житті знадобиться англійська - звертайтеся в команії Enline (англійська по скайпу)! Я точно знаю - мій англійська мене не підведе!


Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою

Стаття написана Ганною Почуканец

Нічого не віщувало біди, але так склалися обставини, що я опинилася без роботи в самий мертвий сезон на ринку праці - в сезон відпусток. Це був кінець липня 2014. Країна поступово входила в глибоку кризу, рівень безробіття швидко повз наверх. Люди (біженці), готові працювати за менші гроші, все прибували і прибували до великих міст, причина цього війна на Україні.

Трохи про себе ... Я - молода жінка з активною життєвою позицією, мені 34 роки, я оптиміст по життю, шукати роботу мені ніколи не складало особливих труднощів. Я працюю в сфері фінансів ось уже 12 років, відчуваю себе досить впевнено, мої три останніх місця роботи - це західні компанії, де необхідно знати англійську мову.

Цього разу я планувала вирішити питання з виходом на нове місце протягом максимум 3-4 тижнів. Я в передчутті чекала цікавих інтерв'ю, де можна багато чому повчитися. Але не так сталося, як гадалося ... Я трохи відстала від життя. Зараз, пройшовши купу інтерв'ю, вдалих, невдалих, стресових і мирних, я можу взяти на себе відповідальність і давати по цій темі поради, розповісти про особисто моїх помилках і мої успіхи. Сподіваюся, що така інформація комусь допоможе.

Отже, з чого я почала. Насамперед, я приступила до редагування свого CV. Здавалося б, що такого складного? Додай свій останній досвід і викладай на всякі сайти. Але це тільки на перший погляд. Я перекроювала своє CV багато-багато разів. Тут важливо вказати коротко, але вірно, найважливішу і потрібну інформацію про свій досвід і про себе. Це свого роду рекламний трюк - початок продажу себе. Важливо згадати все все все свої досягнення, трохи прикрасити, можливо написати речі, які ти знаєш в теорії, а на практиці ніколи не робив, і даний факт неможливо перевірити. Я назвала своє резюме «financial controller / financial manager.

Найпопулярніші сайти з пошуку роботи в Москві - це headhunter.ru, superjob.ru, linkedin.com. Я закинула своє резюме на ці сайти і з почуттям виконаного обов'язку розслабилася і почала чекати дзвінків, адже я такий класний фахівець, нарозхват я повинна бути. Час минав, пройшов цілий місяць, я постійно оновлювала своє СV, але нічого нового не відбувалося. Ніхто мені не подзвонив і не запропонував роботу. І так пройшов перший місяць.

Другий етап моїх пошуків я назвала «млява активність». Довелося самій «шерстити» інтернет і безпосередньо розсилати свої СV, бажано самому роботодавцю. Цим я і зайнялася. Ефекту було теж нуль. Моя подруга - менеджер з підбору персоналу порадила мені мати під рукою штук 3-5 резюме, «заточених» конкретно під певну вакансію, далі цілеспрямовано їх відправляти і отримувати зворотний зв'язок.

І ось нарешті перше запрошення! Ура !!! Компанія російська, але необхідне знання іноземної мови, тому що фінансова звітність повинна зводитися за європейськими стандартами. Компанія була цікава, інформації на сайті було мало, особливо насторожило, що я не змогла знайти нічого цікавого про власників бізнесу і менеджменту. У призначений день я приїхала на зустріч, мене зустріла приємного вигляду дівчина, розповіла, що компанія управляється двома власниками, один завжди в офісі, інший відповідає тільки по телефону і ніхто його ніколи в очі не бачив ... Перше питання, яке мені поставили «what is your attitude toward emotionally unstable people »? Я трохи зніяковіла, запитала «And what do you mean?» Дівчина мені в свою чергу розповіла, що зі слів очевидців один з керівників лається матом, в когось кинув колись стільцем, коротше «ку-ку». Звичайно до таких типажам я ставлюся негативно ... З'ясувалося, що цього кадру не було в офісі, хоча мені зустріч він же і підтвердив. А інший управлінець по телефону задав мені цікаве питання і дав годину на роздуми, щоб завдання вирішити. Я її вирішила за допомогою колег і друзів. Через тиждень мені сказали, що моя кандидатура не підійшла. Це було єдине інтерв'ю за серпень місяць, потім я полетіла у відпустку і повернулася в Москву тільки в середині вересня ...

Тут починається вже третій етап моїх ходінь по муках ... Прилетіла я назад зі свіжою головою, вирішила зареєструватися в усіх великих міжнародних агентствах з підбору персоналу таких як Antal, Michael Page, Hays, Manpower. Я розіслала свої CV та розпочалися співбесіди англійською мовою. Це був інший рівень.

Перше інтерв'ю англійською мовою було в компанії Michael Page, мене проводити співбесіду одразу три людини, свого роду таке стресове інтерв'ю. Плавно перейшли на англійську мову, мене попросили розповісти про себе, про сферу в якій я працюю і чому мені це цікаво. А потім так ні з того, ні з сього: «please, tell us about your failure at your last job. Was it too serious ...? »До таких питань я, чесно кажучи, була не готова. Я була готова тільки розхвалювати себе, яка я розумниця і все можу. Тут я розгубилася, забарилася. Це було відразу помітно. Мені сказали: «Ok. Tell us about your life out of work, describe your strenghts and weaknesses ... ». Про невдачі і помилки, про слабкі сторони не так просто розповідати, потрібно думати наперед, які висновки зроблять з твоїх слів. Що про тебе подумають, як про кандидата. Адже можуть подумати, що you are "unreliable, irresponsible, not serious". Про невдачі я особисто сказала, що "I strongly regret that I had bought a flat in a very" dangerous district of Mosow ".

Співбесіда в агентстві дала свої плоди, мені запропонували розглянути вакансію фінансового контролера в російському представництві Nikon, де CEO є японець, активно цікавиться бізнесом, все контролює і відкритий для спілкування. Єдине, вакансія була «декретні», це означає - тимчасова. На скільки тимчасова - залежить від людини, який іде у декрет. Я поставилася насторожено, але на зустріч погодилася. Компанія представляла для мене інтерес, та й з розумними людьми завжди приємно поспілкуватися. Зараз вже після зустрічі, через кілька місяців, я з упевненістю можу сказати, що декретні позиції нічим не гірше за інших. Ти чітко розумієш, що працюєш тимчасово, крім того, що ти набираєшся кожен день нового досвіду і заробляєш гроші, у тебе немає обмежень в пошуку нової роботи. Ніхто косо не буде дивитись.

Перед тим, як приступити до описів моїх інтерв'ю англійською мовою, хочу загострити увагу на основному важливому питанні, який Вам зададуть практично з будь-якої компанії: «Why do you want to work for OUR company?» Тут потрібно не розгубитися і показати свій інтерес, дати іншій стороні зрозуміти, що бізнес компанії Вам знаком, цікавий і ви дуже-дуже хочете там працювати! Другий популярний питання - це "How do you see yourself professionally in 5-7 years? Тут теж важливо не «продешевити» і відповісти амбітно.

Отже співбесіду англійською, причому не одне, а цілих два. Друга зустріч намалювалася несподівано (результат відправки мого резюме в РЖД безпосередньо). Вечір напередодні я присвятила вивченню компанії Nikon і її бізнесу, прочитала про історію розвитку бізнесу в Росії. Пошукала інформацію про фінансового директора і HR менеджері, з якими призначена зустріч. День був божевільний ... Я завбачливо наділу ділової верх, спідницю і підбори взяла з собою, щоб переодягнутися в бізнес центрі. Вранці в московському метро в годину пік на підборах не набігає. Встигла приїхати заздалегідь, переодяглася в туалеті і бігом на зустріч. HR менеджер мені не сподобалася з першого погляду, вираз обличчя був дивне, а ось фінансовий директор був просто душка: поговорили про роботу і обов'язки, про бізнес. Мене попросили перейти на англійську мову і розповісти "What were your responsibilities at your previous job? What do you know about our company? What about your biggest achievement? Have you ever had any failures? »

Цього разу я була вже більш підкована і зльоту все відбарабанював. Питання задавали абсолютно різного характеру: What is your attitude towards overtime? How long does it take you to get here? What sphere in finance is of most interest to you? How do you see yourself professionally in ten years? Do you like working in a team? Співбесіду англійською залишило хороші відчуття. Потрібно було чекати зворотний зв'язок ...

Тепер зустріч в РЖД. У мене після Nikon залишався запас часу - три години. Я приїхала і села недалеко від офісу в кафе, почала переглядати інформацію і готуватися до інтерв'ю, заздалегідь це зробити часу не виявилося - відповідально підійшла до питання. На інтерв'ю англійською мовою я прийшла хвилина в хвилину ... І, як виявилося, даремно. РЖД це величезна корпорація, в якій багато чого залишилося від СРСР і комуністичного ладу. У них величезний будинок на Садовому Кільці, така держава в державі ... Всередині є і магазин продуктів, і магазин іграшок, і навіть магазин ювелірних прикрас, на першому поверсі будівлі знаходиться величезний гардероб. Зі мною в ліфт залетів чоловік пристойного вигляду в костюмі і з якоюсь возом на коліщатках, на якій були коробки. На моє запитання «що це?» Він відповів, «ну як же! Про все потрібно думати заздалегідь. Це алкоголь до нового року! »І широко посміхнувся. До Нового року ще кілька місяців, а народ вже в передчутті. Прямо точно «совок». Ніхто працювати не хоче, а веселитися люблять все.

Тепер сама зустріч. Я приїхала до важливого начальнику, він був попереджений про співбесіду англійською мовою, але явно не поспішав. Спочатку я просто хвилин 20 стояла в тамбурі перед його кабінетом, повз мене снували туди-сюди похмурі люди з папірцями в руках, потім мене перепроводити в величезну переговорну, де я ще посиділа-почекала хвилин 15 ... Увійшов маленького зросту чоловік, привітався, і тут я зрозуміла, що він забув, на яку позицію я саме прийшла на співбесіду. Мені, звичайно, це дуже «сподобалося». Прояснила я йому питання, що прийшла на позицію фінансового аналітика.

Чоловік різко змінив тему і задав питання про розмір компенсації, на який я претендую, вислухав і сказав, що таку компенсацію складно буде узгодити ... Це було дивно. Коли компанія вивішує відкриту вакансію, часто вказується діапазон, в якому можливий торг за більш вигідні умови. У них на сайті була сума середня, і з досвіду я розуміла, що можливий торг. Також важливо відзначити, що на першій співбесіді обговорення матеріальної сторони справи є поганим тоном і не вітається. Ми встигли поговорити про мій досвід. З'ясувалося, що знання англійської не потрібні. У РЖД їм ніхто не користується. Далі він мені дав тест, який зайняв години півтори, я його благополучно вирішила на своєму айфоне. І просто як пробка побігла в метро, ​​потім на сервіс за авто і т.д. У РЖД мені не сподобалося, вся надія була тільки на Nikon.

Я була дуже позитивно налаштована після цих двох інтерв'ю англійською. Почала дивитися ширше, не сиділа склавши руки. І ось знову дзвінок, дзвонила HR менеджер з Antal Russia з пропозицією про співбесіду. У неї була відкрита вакансія на позицію «фінансовий контролер в американській компанії Euronet Worldwide.com», сам офіс, де працював безпосередній керівник, розташовувався в Лондоні. Так що мені треба було підготуватися до діалогу з англійцями ... Не так то вже й просто спілкуватися з носієм мови, та ще й не вживу ... Напередодні розмови я трохи переживала, підготувала невелику самопрезентацію, коротку історію про своє професійне зростання, про свої плани на майбутнє. Ми запланували інтерв'ю по скайпу на п'ятій вечора. Я вбралася: біла сорочка, піджак, прямо як диктор, а внизу домашні треники. Села перед камерою. Перше співбесіду англійською було з майбутнім шефом, він був росіянином, але жив в Англії ось уже 15 років. Почали інтерв'ю російською, а потім плавно перейшли на англійська по скайпу . Питання були ємні, відповідати можна було довго: «Tell me about your previous job. Tell me about your background in start-up projects ... What is more comfortable for you-to work alone or to work as a member of team? How many people have you managed? What was the most difficult? Did you have misunderstandings in a team? Have you ever dismissed somebody? Was it difficult for you (to dismiss)? »

За підсумками співбесіди я отримала позитивний зворотний зв'язок, тепер потрібно було пройти співбесіду з технічним фахівцем, і це для мене було вже не так серйозно. Єдине, він був справжнім англійцем. HR менеджер з Антала вказала мене з датою наступного співбесіди англійською мовою, призначили час. Я не готувалася, тому що мало би бути легко і я все вже проходила. А виявилося навпаки. Зв'язок по скайпу була погана, я не чула половину слів. А половину слів я просто не розуміла, настільки швидко він говорив. Вийшло, що я відповідала не в потраплю, інтуїтивно, та й ще, як в результаті з'ясувалося, я була помилково проінформована менеджером з підбору персоналу. Питання були аналогічні: «Why are you interested in our company, our business? What attracted for you in our area? Why did you leave your previous company? Did you have problems in your previous job? What kind? »У підсумку за результатами цієї співбесіди англійською по скайпу мені« винесли вирок », що вміння є складнощі зі сприйняттям англійської мови на слух, моїх мовних знань недостатньо для тісної співпраці. Я особливо не розбудовувалася, тому що пропозиції почали литися рікою.

Ось начебто криза, і багато компаній стали відчувати фінансові труднощі, але люди їм все-одно були потрібні. Кожен день я їздила на співбесіди, у мене вже від зубів відлітав будь-яку відповідь на питання. Орієнтир був зроблений чітко на західні компанії. Чого у мене тільки не було: і усміхнені боси з дурними запитаннями про дитинство і особисте життя, і поїздки в промзони в віддалені офіси, які можна порівняти тільки з місцями для відбування покарання, і дивні західні компанії, що просто вражають своєю відкритістю (де кожен працівник знає у всіх подробицях особисте життя іншого співробітника) ... Всього не перелічити.

Якщо підвести підсумок всієї цієї історії, то все зі мною те, що сталося я розглядаю як безцінний досвід: я познайомилася з цікавими людьми, зробила висновки і сформулювала свої правила при проходження співбесіди англійською мовою. Ось деякі з них:

1. Перше враження - найвірніше (мається на увазі перше враження про керівництво, про офіс, про персонал),
2. Потрібно в будь-якій ситуації знати собі ціну і не продешевити (я теж вибираю компанію, якій буду приносити користь),
3. Йти на співбесіду англійською є сенс тільки добре підготовлений: знати все про компанії, розуміти бізнес,
4. Дуже важливо завжди висловлювати щиру зацікавленість в роботі,
5. Не можна довіряти повністю HR менеджеру, тому що йому тебе потрібно продати в щоб те не стало, потрібно перевіряти ще раз «входить» інформацію від фахівця і мати свою голову на плечах,
6. Якщо брешеш - потрібно пам'ятати, про що брешеш, щоб при повторному питанні не потрапити в халепу,
7. Потрібно бути по можливості максимально природною. Намагатися відповідати чітко і однозначно ...
Ну а найголовніше - потрібно завжди бути відкритим для нового, потрібно вчитися кожен день.

Справа закінчилася тим, що я сама зробила вибір і отримала пропозицію від російського роботодавця. На зустріч потрапила випадково, тому що було по дорозі. Приїхала я без всякого інтересу в джинсах і светрі на зустріч з моїм нинішнім директором, а поїхала зі 100-й упевненістю, що вийду саме сюди. Зараз я працюю в групі компаній, наша діяльність розвивається в трьох напрямках - ринок електронних сигарет, логістика та відповідальне зберігання. Я вдячна своєму нинішньому керівництву за можливість кожен день вчитися чомусь новому та ще й отримувати за це гроші. Знання мови мені кожен день потрібно, тому що ми працюємо з Китаєм і європейськими постачальниками. І якщо вам в житті знадобиться англійська - звертайтеся в команії Enline (англійська по скайпу)! Я точно знаю - мій англійська мене не підведе!


Співбесіду англійською. Підготовка до інтерв'ю англійською мовою

Стаття написана Ганною Почуканец

Нічого не віщувало біди, але так склалися обставини, що я опинилася без роботи в самий мертвий сезон на ринку праці - в сезон відпусток. Це був кінець липня 2014. Країна поступово входила в глибоку кризу, рівень безробіття швидко повз наверх. Люди (біженці), готові працювати за менші гроші, все прибували і прибували до великих міст, причина цього війна на Україні.

Трохи про себе ... Я - молода жінка з активною життєвою позицією, мені 34 роки, я оптиміст по життю, шукати роботу мені ніколи не складало особливих труднощів. Я працюю в сфері фінансів ось уже 12 років, відчуваю себе досить впевнено, мої три останніх місця роботи - це західні компанії, де необхідно знати англійську мову.

Цього разу я планувала вирішити питання з виходом на нове місце протягом максимум 3-4 тижнів. Я в передчутті чекала цікавих інтерв'ю, де можна багато чому повчитися. Але не так сталося, як гадалося ... Я трохи відстала від життя. Зараз, пройшовши купу інтерв'ю, вдалих, невдалих, стресових і мирних, я можу взяти на себе відповідальність і давати по цій темі поради, розповісти про особисто моїх помилках і мої успіхи. Сподіваюся, що така інформація комусь допоможе.

Отже, з чого я почала. Насамперед, я приступила до редагування свого CV. Здавалося б, що такого складного? Додай свій останній досвід і викладай на всякі сайти. Але це тільки на перший погляд. Я перекроювала своє CV багато-багато разів. Тут важливо вказати коротко, але вірно, найважливішу і потрібну інформацію про свій досвід і про себе. Це свого роду рекламний трюк - початок продажу себе. Важливо згадати все все все свої досягнення, трохи прикрасити, можливо написати речі, які ти знаєш в теорії, а на практиці ніколи не робив, і даний факт неможливо перевірити. Я назвала своє резюме «financial controller / financial manager.

Найпопулярніші сайти з пошуку роботи в Москві - це headhunter.ru, superjob.ru, linkedin.com. Я закинула своє резюме на ці сайти і з почуттям виконаного обов'язку розслабилася і почала чекати дзвінків, адже я такий класний фахівець, нарозхват я повинна бути. Час минав, пройшов цілий місяць, я постійно оновлювала своє СV, але нічого нового не відбувалося. Ніхто мені не подзвонив і не запропонував роботу. І так пройшов перший місяць.

Другий етап моїх пошуків я назвала «млява активність». Довелося самій «шерстити» інтернет і безпосередньо розсилати свої СV, бажано самому роботодавцю. Цим я і зайнялася. Ефекту було теж нуль. Моя подруга - менеджер з підбору персоналу порадила мені мати під рукою штук 3-5 резюме, «заточених» конкретно під певну вакансію, далі цілеспрямовано їх відправляти і отримувати зворотний зв'язок.

І ось нарешті перше запрошення! Ура !!! Компанія російська, але необхідне знання іноземної мови, тому що фінансова звітність повинна зводитися за європейськими стандартами. Компанія була цікава, інформації на сайті було мало, особливо насторожило, що я не змогла знайти нічого цікавого про власників бізнесу і менеджменту. У призначений день я приїхала на зустріч, мене зустріла приємного вигляду дівчина, розповіла, що компанія управляється двома власниками, один завжди в офісі, інший відповідає тільки по телефону і ніхто його ніколи в очі не бачив ... Перше питання, яке мені поставили «what is your attitude toward emotionally unstable people »? Я трохи зніяковіла, запитала «And what do you mean?» Дівчина мені в свою чергу розповіла, що зі слів очевидців один з керівників лається матом, в когось кинув колись стільцем, коротше «ку-ку». Звичайно до таких типажам я ставлюся негативно ... З'ясувалося, що цього кадру не було в офісі, хоча мені зустріч він же і підтвердив. А інший управлінець по телефону задав мені цікаве питання і дав годину на роздуми, щоб завдання вирішити. Я її вирішила за допомогою колег і друзів. Через тиждень мені сказали, що моя кандидатура не підійшла. Це було єдине інтерв'ю за серпень місяць, потім я полетіла у відпустку і повернулася в Москву тільки в середині вересня ...

Тут починається вже третій етап моїх ходінь по муках ... Прилетіла я назад зі свіжою головою, вирішила зареєструватися в усіх великих міжнародних агентствах з підбору персоналу таких як Antal, Michael Page, Hays, Manpower. Я розіслала свої CV та розпочалися співбесіди англійською мовою. Це був інший рівень.

Перше інтерв'ю англійською мовою було в компанії Michael Page, мене проводити співбесіду одразу три людини, свого роду таке стресове інтерв'ю. Плавно перейшли на англійську мову, мене попросили розповісти про себе, про сферу в якій я працюю і чому мені це цікаво. А потім так ні з того, ні з сього: «please, tell us about your failure at your last job. Was it too serious ...? »До таких питань я, чесно кажучи, була не готова. Я була готова тільки розхвалювати себе, яка я розумниця і все можу. Тут я розгубилася, забарилася. Це було відразу помітно. Мені сказали: «Ok. Tell us about your life out of work, describe your strenghts and weaknesses ... ». Про невдачі і помилки, про слабкі сторони не так просто розповідати, потрібно думати наперед, які висновки зроблять з твоїх слів. Що про тебе подумають, як про кандидата. Адже можуть подумати, що you are "unreliable, irresponsible, not serious". Про невдачі я особисто сказала, що "I strongly regret that I had bought a flat in a very" dangerous district of Mosow ".

Співбесіда в агентстві дала свої плоди, мені запропонували розглянути вакансію фінансового контролера в російському представництві Nikon, де CEO є японець, активно цікавиться бізнесом, все контролює і відкритий для спілкування. Єдине, вакансія була «декретні», це означає - тимчасова. На скільки тимчасова - залежить від людини, який іде у декрет. Я поставилася насторожено, але на зустріч погодилася. Компанія представляла для мене інтерес, та й з розумними людьми завжди приємно поспілкуватися. Зараз вже після зустрічі, через кілька місяців, я з упевненістю можу сказати, що декретні позиції нічим не гірше за інших. Ти чітко розумієш, що працюєш тимчасово, крім того, що ти набираєшся кожен день нового досвіду і заробляєш гроші, у тебе немає обмежень в пошуку нової роботи. Ніхто косо не буде дивитись.

Перед тим, як приступити до описів моїх інтерв'ю англійською мовою, хочу загострити увагу на основному важливому питанні, який Вам зададуть практично з будь-якої компанії: «Why do you want to work for OUR company?» Тут потрібно не розгубитися і показати свій інтерес, дати іншій стороні зрозуміти, що бізнес компанії Вам знаком, цікавий і ви дуже-дуже хочете там працювати! Другий популярний питання - це "How do you see yourself professionally in 5-7 years? Тут теж важливо не «продешевити» і відповісти амбітно.

Отже співбесіду англійською, причому не одне, а цілих два. Друга зустріч намалювалася несподівано (результат відправки мого резюме в РЖД безпосередньо). Вечір напередодні я присвятила вивченню компанії Nikon і її бізнесу, прочитала про історію розвитку бізнесу в Росії. Пошукала інформацію про фінансового директора і HR менеджері, з якими призначена зустріч. День був божевільний ... Я завбачливо наділу ділової верх, спідницю і підбори взяла з собою, щоб переодягнутися в бізнес центрі. Вранці в московському метро в годину пік на підборах не набігає. Встигла приїхати заздалегідь, переодяглася в туалеті і бігом на зустріч. HR менеджер мені не сподобалася з першого погляду, вираз обличчя був дивне, а ось фінансовий директор був просто душка: поговорили про роботу і обов'язки, про бізнес. Мене попросили перейти на англійську мову і розповісти "What were your responsibilities at your previous job? What do you know about our company? What about your biggest achievement? Have you ever had any failures? »

Цього разу я була вже більш підкована і зльоту все відбарабанював. Питання задавали абсолютно різного характеру: What is your attitude towards overtime? How long does it take you to get here? What sphere in finance is of most interest to you? How do you see yourself professionally in ten years? Do you like working in a team? Співбесіду англійською залишило хороші відчуття. Потрібно було чекати зворотний зв'язок ...

Тепер зустріч в РЖД. У мене після Nikon залишався запас часу - три години. Я приїхала і села недалеко від офісу в кафе, почала переглядати інформацію і готуватися до інтерв'ю, заздалегідь це зробити часу не виявилося - відповідально підійшла до питання. На інтерв'ю англійською мовою я прийшла хвилина в хвилину ... І, як виявилося, даремно. РЖД це величезна корпорація, в якій багато чого залишилося від СРСР і комуністичного ладу. У них величезний будинок на Садовому Кільці, така держава в державі ... Всередині є і магазин продуктів, і магазин іграшок, і навіть магазин ювелірних прикрас, на першому поверсі будівлі знаходиться величезний гардероб. Зі мною в ліфт залетів чоловік пристойного вигляду в костюмі і з якоюсь возом на коліщатках, на якій були коробки. На моє запитання «що це?» Він відповів, «ну як же! Про все потрібно думати заздалегідь. Це алкоголь до нового року! »І широко посміхнувся. До Нового року ще кілька місяців, а народ вже в передчутті. Прямо точно «совок». Ніхто працювати не хоче, а веселитися люблять все.

Тепер сама зустріч. Я приїхала до важливого начальнику, він був попереджений про співбесіду англійською мовою, але явно не поспішав. Спочатку я просто хвилин 20 стояла в тамбурі перед його кабінетом, повз мене снували туди-сюди похмурі люди з папірцями в руках, потім мене перепроводити в величезну переговорну, де я ще посиділа-почекала хвилин 15 ... Увійшов маленького зросту чоловік, привітався, і тут я зрозуміла, що він забув, на яку позицію я саме прийшла на співбесіду. Мені, звичайно, це дуже «сподобалося». Прояснила я йому питання, що прийшла на позицію фінансового аналітика.

Чоловік різко змінив тему і задав питання про розмір компенсації, на який я претендую, вислухав і сказав, що таку компенсацію складно буде узгодити ... Це було дивно. Коли компанія вивішує відкриту вакансію, часто вказується діапазон, в якому можливий торг за більш вигідні умови. У них на сайті була сума середня, і з досвіду я розуміла, що можливий торг. Також важливо відзначити, що на першій співбесіді обговорення матеріальної сторони справи є поганим тоном і не вітається. Ми встигли поговорити про мій досвід. З'ясувалося, що знання англійської не потрібні. У РЖД їм ніхто не користується. Далі він мені дав тест, який зайняв години півтори, я його благополучно вирішила на своєму айфоне. І просто як пробка побігла в метро, ​​потім на сервіс за авто і т.д. У РЖД мені не сподобалося, вся надія була тільки на Nikon.

Я була дуже позитивно налаштована після цих двох інтерв'ю англійською. Почала дивитися ширше, не сиділа склавши руки. І ось знову дзвінок, дзвонила HR менеджер з Antal Russia з пропозицією про співбесіду. У неї була відкрита вакансія на позицію «фінансовий контролер в американській компанії Euronet Worldwide.com», сам офіс, де працював безпосередній керівник, розташовувався в Лондоні. Так що мені треба було підготуватися до діалогу з англійцями ... Не так то вже й просто спілкуватися з носієм мови, та ще й не вживу ... Напередодні розмови я трохи переживала, підготувала невелику самопрезентацію, коротку історію про своє професійне зростання, про свої плани на майбутнє. Ми запланували інтерв'ю по скайпу на п'ятій вечора. Я вбралася: біла сорочка, піджак, прямо як диктор, а внизу домашні треники. Села перед камерою. Перше співбесіду англійською було з майбутнім шефом, він був росіянином, але жив в Англії ось уже 15 років. Почали інтерв'ю російською, а потім плавно перейшли на англійська по скайпу . Питання були ємні, відповідати можна було довго: «Tell me about your previous job. Tell me about your background in start-up projects ... What is more comfortable for you-to work alone or to work as a member of team? How many people have you managed? What was the most difficult? Did you have misunderstandings in a team? Have you ever dismissed somebody? Was it difficult for you (to dismiss)? »

За підсумками співбесіди я отримала позитивний зворотний зв'язок, тепер потрібно було пройти співбесіду з технічним фахівцем, і це для мене було вже не так серйозно. Єдине, він був справжнім англійцем. HR менеджер з Антала вказала мене з датою наступного співбесіди англійською мовою, призначили час. Я не готувалася, тому що мало би бути легко і я все вже проходила. А виявилося навпаки. Зв'язок по скайпу була погана, я не чула половину слів. А половину слів я просто не розуміла, настільки швидко він говорив. Вийшло, що я відповідала не в потраплю, інтуїтивно, та й ще, як в результаті з'ясувалося, я була помилково проінформована менеджером з підбору персоналу. Питання були аналогічні: «Why are you interested in our company, our business? What attracted for you in our area? Why did you leave your previous company? Did you have problems in your previous job? What kind? »У підсумку за результатами цієї співбесіди англійською по скайпу мені« винесли вирок », що вміння є складнощі зі сприйняттям англійської мови на слух, моїх мовних знань недостатньо для тісної співпраці. Я особливо не розбудовувалася, тому що пропозиції почали литися рікою.

Ось начебто криза, і багато компаній стали відчувати фінансові труднощі, але люди їм все-одно були потрібні. Кожен день я їздила на співбесіди, у мене вже від зубів відлітав будь-яку відповідь на питання. Орієнтир був зроблений чітко на західні компанії. Чого у мене тільки не було: і усміхнені боси з дурними запитаннями про дитинство і особисте життя, і поїздки в промзони в віддалені офіси, які можна порівняти тільки з місцями для відбування покарання, і дивні західні компанії, що просто вражають своєю відкритістю (де кожен працівник знає у всіх подробицях особисте життя іншого співробітника) ... Всього не перелічити.

Якщо підвести підсумок всієї цієї історії, то все зі мною те, що сталося я розглядаю як безцінний досвід: я познайомилася з цікавими людьми, зробила висновки і сформулювала свої правила при проходження співбесіди англійською мовою. Ось деякі з них:

1. Перше враження - найвірніше (мається на увазі перше враження про керівництво, про офіс, про персонал),
2. Потрібно в будь-якій ситуації знати собі ціну і не продешевити (я теж вибираю компанію, якій буду приносити користь),
3. Йти на співбесіду англійською є сенс тільки добре підготовлений: знати все про компанії, розуміти бізнес,
4. Дуже важливо завжди висловлювати щиру зацікавленість в роботі,
5. Не можна довіряти повністю HR менеджеру, тому що йому тебе потрібно продати в щоб те не стало, потрібно перевіряти ще раз «входить» інформацію від фахівця і мати свою голову на плечах,
6. Якщо брешеш - потрібно пам'ятати, про що брешеш, щоб при повторному питанні не потрапити в халепу,
7. Потрібно бути по можливості максимально природною. Намагатися відповідати чітко і однозначно ...
Ну а найголовніше - потрібно завжди бути відкритим для нового, потрібно вчитися кожен день.

Справа закінчилася тим, що я сама зробила вибір і отримала пропозицію від російського роботодавця. На зустріч потрапила випадково, тому що було по дорозі. Приїхала я без всякого інтересу в джинсах і светрі на зустріч з моїм нинішнім директором, а поїхала зі 100-й упевненістю, що вийду саме сюди. Зараз я працюю в групі компаній, наша діяльність розвивається в трьох напрямках - ринок електронних сигарет, логістика та відповідальне зберігання. Я вдячна своєму нинішньому керівництву за можливість кожен день вчитися чомусь новому та ще й отримувати за це гроші. Знання мови мені кожен день потрібно, тому що ми працюємо з Китаєм і європейськими постачальниками. І якщо вам в житті знадобиться англійська - звертайтеся в команії Enline (англійська по скайпу)! Я точно знаю - мій англійська мене не підведе!


Здавалося б, що такого складного?
Перше питання, яке мені поставили «what is your attitude toward emotionally unstable people »?
Я трохи зніяковіла, запитала «And what do you mean?
Другий популярний питання - це "How do you see yourself professionally in 5-7 years?
Мене попросили перейти на англійську мову і розповісти "What were your responsibilities at your previous job?
What do you know about our company?
What about your biggest achievement?
Have you ever had any failures?
Питання задавали абсолютно різного характеру: What is your attitude towards overtime?