Квитки з охорони праці для керівників та фахівців з відповідями

 1. Охорона праці для керівників та фахівців - питання і відповіді
 2. Для чого необхідне тестування з охорони праці керівників і фахівців
 3. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
 4. Охорона праці для керівників та спеціалістів
 5. Якими нормативними документами регулюється ця процедура
 6. Де і яким чином проводиться іспит з охорони праці для керівників та спеціалістів
 7. Тести з охорони праці з відповідями для керівників і фахівців

Для визначення компетенції керівників і фахівців з охорони праці передбачена атестація і перевірка знань. Щоб допомогти вам підготуватися до цієї процедури, ми розмістили в статті квитки з охорони праці для керівників та фахівців з відповідями.

Читайте в нашій статті:

Охорона праці для керівників та фахівців - питання і відповіді

Іспит з охорони праці для керівників та спеціалістів - захід, що вимагає ретельної підготовки. Навіть самому компетентному співробітнику не обійтися при цьому без студіювання довідників і профільної літератури. Хороший спосіб перевірити свої знання - самотестування. Для цього завдання ідеально підійдуть квитки з охорони праці для керівників та фахівців з відповідями, а також онлайн-тестування (про нього ми теж розповімо).

Тут ви знайдете повний список екзаменаційних білетів з відповідями (правильні виділені курсивом).

Для чого необхідне тестування з охорони праці керівників і фахівців

Навряд чи у когось викликає питання необхідність навчання з ОП на підприємстві. Чим більше підкованими будуть працівники в цій сфері, тим менше ймовірність ПП, травматизму , І тим вище буде ефективність роботи в цілому. Освітній процес є обов'язковою складовою системи ВІД в будь-якій організації .

З перших осіб, начальників підрозділів і фахівців особливий попит. Від їх компетенції та якості прийнятих рішень залежать безпека і долі людей, тому вимоги до знань і навичок у сфері ВІД для цих категорій вище, ніж для пересічних працівників.

Крім чисто практичних міркувань слід враховувати, що результати якісного і своєчасного навчання з охорони праці для керівників та фахівців - це те, що державні органи перевіряють в першу чергу. Тим, хто належить до цих категорій, слід відповідально підійти до питань власної освіти та атестації.

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

Закон визначає досить широке коло осіб, які повинні проходити спеціальне навчання з ОП. Давайте уточнимо, про кого саме йде мова:

 • перші особи організації;
 • безпосередній керівник;
 • заступники керівника з повноваженнями в області охорони праці;
 • технічний директор і його заступники;
 • головний інженер і його заступники;
 • фахівці з ОП ;
 • відповідальні за якість охорони праці на ввірених їм ділянках;
 • працівники, які проводять інструктажі;
 • члени комісії, що здійснює перевірку знань;
 • працівники освітніх установ, які викладають дисципліни «Охорона праці», «Безпека життєдіяльності», «Безпека технологічних процесів і виробництв».

У цю категорію потрапляють і відповідальні співробітники органів влади РФ і органів місцевого самоврядування, так чи інакше причетні до забезпечення безпеки на робочих місцях . Згідно із законом проходити спеціальне навчання з охорони праці для керівників та спеціалістів слід як мінімум один раз в 3 роки.

Також не варто забувати про керівних співробітників, в чиї обов'язки не входить організація робіт з ОП. Вимоги до них не такі суворі, але від навчання і тестування їх в будь-якому випадку ніхто не звільняє.

Охорона праці для керівників та спеціалістів

Направте працівників вашої організації на навчання і перевірку знань у Вищу школу охорони праці, після закінчення курсу вони отримають посвідчення про підвищення кваліфікації. Викладання в школі ведуть кращі експерти та практики галузі. В вчена рада входять канд. екон. наук, заступник директора Освітнього центру ФГБУ ВНДІ праці Мінпраці Олексій Анохін і канд. техн. наук, начальник відділу інжинірингу систем управління охороною праці і професійних ризиків ФГБУ ВНДІ праці Мінпраці Андрій Любимов.

Якими нормативними документами регулюється ця процедура

Щоб скласти собі повне уявлення про те, як регулюється порядок навчання та тестування з охорони праці керівників і фахівців, доведеться мати справу з цілим переліком документів. У цьому розділі ми зібрали постанови, накази та листи, в яких відображені основні поняття, пов'язані з навчанням і атестацією, вимоги до навчальних центрів та особливості фінансового забезпечення атестації.

Зверніть увагу, що в багато документи вносилися зміни, і керуватися потрібно найпізнішими їх версіями.

 • Постанова Мінпраці Росії, Міносвіти Росії від 13.01.2003 № 1/29
  «Про затвердження Порядку навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій»
  ;
 • Наказ Мінпраці Росії, Міністерства освіти та науки Росії від 30.11.2016 № 697н / 1490
  «Про внесення зміни до Порядку навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій, затверджений постановою Міністерства праці та соціального розвитку Російської Федерації і Міністерства освіти Російської Федерації від 13 січня 2003 року № 1/29»
  ;
 • Лист Мінпраці Росії від 11.10.2016 № 15-2 / ООГ-3609
  «Про навчання та перевірку знань вимог охорони праці відповідно до Порядку навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій, затвердженим постановою Мінпраці Росії і Міносвіти Росії від 13 січня 2003 року № 1/29»
  ;
 • Лист Мінпраці Росії від 11.10.2016 № 15-2 / ООГ-3609
  «Про навчання та перевірку знань вимог охорони праці відповідно до Порядку навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій, затвердженим постановою Мінпраці Росії і Міносвіти Росії від 13 січня 2003 року № 1/29»
  ;
 • Лист Мінпраці Росії від 21.10.2016 № 15-2 / ООГ-3728
  «Про позачергову перевірку знань вимог охорони праці»
  ;
 • Лист Мінпраці Росії від 27.05.2004 № 477-7
  «Про направлення зразкових навчальних планів навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій»
  ;
 • Наказ, ГОСТ Росстандарта від 09.06.2016 №№ 600-ст, ГОСТ 12.0.004-2015
  «Про введення в дію міждержавного стандарту« Система стандартів безпеки праці. Організація навчання безпеки праці »
  ;
 • Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 01.04.2010 № 205н
  «Про затвердження переліку послуг у галузі охорони праці, для надання яких необхідна акредитація, і Правил акредитації організацій, що надають послуги в галузі охорони праці»
  ;
 • Наказ Мінпраці Росії від 10.12.2012 № 580н
  «Про затвердження Правил фінансового забезпечення запобіжних заходів зі скорочення виробничого травматизму і професійних захворювань працівників і санаторно-курортного лікування працівників, зайнятих на роботах з шкідливими і (або) небезпечними виробничими факторами»
  .

Де і яким чином проводиться іспит з охорони праці для керівників та спеціалістів

Як правило, вибір способу отримання знань і атестації з ОП залишається за керівником організації, проте в разі спеціального навчання діють жорсткі правила. Всі відповідальні особи, яких ми перерахували вище, повинні проходити тестування з охорони праці для керівників та фахівців тільки в акредитованому навчальному центрі - причому в тому ж, в якому вони навчалися.

Якщо ж в обов'язки начальника або спеціаліста не входить забезпечення безпечних умов праці на підприємстві, то навчання і тестування може проводитися всередині організації. Для цього наказом її керівника засновується комісія , Яка і організовує цей процес.

Перевірка знань в навчальному центрі може проводитися по-різному. Зазвичай іспит приймає комісія, до якої входять викладачі та представники органів виконавчої влади РФ. При цьому тести з охорони праці для керівників можуть проводитися і в онлайн-режимі.

 • Готові рішення згідно з чинним законодавством
 • Більше 3 000 заповнених шаблонів
 • Можливість задати питання в експертну підтримку

Тести з охорони праці з відповідями для керівників і фахівців

Ми вже згадували, що онлайн-тестування з охорони праці керівників і фахівців - це хороший засіб для перевірки власних знань. Це більш зручний і сучасний спосіб самоконтролю, ніж просто вивчити квитки з охорони праці для керівників та фахівців з відповідями.