Як підготуватися до співбесіди в Google

 1. чого очікувати
 2. Чого не слід очікувати

У серпні 2015 р один з моїх друзів подавав заявку на роботу в якості product manager в компанії Google.

Після першого етапу відбору він отримав від HR-фахівця електронного листа, в якому було сказано, чого можна очікувати від наступного етапу. Коли мій друг показав мені цей лист, я не міг повірити своїм очам! Здавалося, що рекрутер намагається допомогти здобувачеві, ніж працює на компанію.

HR розповів, яких питань можна очікувати і як до них підготуватися, він також написав сайти і блоги, з якими варто ознайомитися. Далі я пропоную пророкувати цей лист.

Далі я пропоную пророкувати цей лист

Огляд посади product manager

Менеджер по продукту (PM) нашої компанії доводить до пуття нові продукти, які допомагають нашим користувачам. І в той же час є доцільними для компанії з комерційної точки зору. Він виступає в якості головного керуючого нашого продукту, а також забезпечує належний рівень конкуренції між працюючими командами, щоб виробити концепт, створити і зробити наступне відмінний додаток компанії Google. PM вважає свою роботу захоплюючою і вимагає зусиль, він постійно зосереджений на розробці нових ідей і стратегій.

У нас є розробки в самих різних областях. Таких, як споживчі потреби, мобільні додатки, розвиток інфрастурктури і тд. Якщо коротко, то наша головна мета - найняти фахівця широкого профілю, у якого буде досвід в певній сфері, але який при цьому буде здатний в разі необхідності перейти в іншу сферу в рамках нашої компанії.

Ми вважаємо, що подібна політика допомагає нашим менеджерам по продукту працювати з різними командами розробників. Отже, в двох словах, ми шукаємо фахівця широкого профілю, який здатний працювати з різними продуктами.

Ваше співбесіду проводитиме PM, який працює над самими різними нашими продуктами. Пізніше наше керівництво ознайомиться з вашими інтересами, освітою і кваліфікаціями, щоб визначити, над якими проектами вам краще працювати.

Пізніше наше керівництво ознайомиться з вашими інтересами, освітою і кваліфікаціями, щоб визначити, над якими проектами вам краще працювати

чого очікувати

Інтерв'ю на посаду менеджера по продукту компанії Google складається з п'яти компонентів:

Дизайн продукції. PM компанії Google ставить понад усе інтереси користувачів. PM компанії всіма силами намагаються забезпечити найкращий користувальницький досвід. Повинна бути присутнім емпатія до клієнта і пристрасть до розроблюваної продукції, аж до уваги до найдрібніших деталей. PM може накидати ескіз, щоб донести свою ідею до дизайнера. Приклади питань:

 • Яким чином ви б поліпшили Google Maps?
 • Як зменшити розмір сховища Gmail?
 • Яким чином ви б поліпшили пошук місця?
 • Який ваш улюблений продукт компанії Google? Що вам подобається і що не подобається в даному продукті?
 • Якби вам довелося б впровадити функцію, поліпшує роботу продукції, то що це була б за функція?
 • Уявіть, що ви є частиною команди Google Search по боротьбі зі спамом. Яким чином поліпшити виявлення дубльованих сайтів?

Аналітична частина. PM компанії Google вільно володіє цифрами. Він визначає правильну систему показників. Він здатний приймати рішення на підставі проведеного тестування. Він не проти «забруднити руки», якщо цього вимагає справа. Іноді він пише SQL-запити, іноді запускає сценарії для отримання даних з реєстраційних журналів. Він висловлює свою точку зору, засновану на чіткому аналізі. Кілька прикладів аналітичних питань:

 • Скільки запитів в секунду отримує Gmail?
 • Скільки айфонів продається в рік в США?
 • Уявіть, що ви працюєте менеджером по продукції «розумних» окулярів Google Glass 'Enterprise Edition'. Які показники ви будете відслідковувати? Як дізнатися, чи успішно пройшов випуск і продаж продукції?

Культурна складова. Менеджер по продукту в нашій компанії мріє придумати щось настільки ж масштабне, як запуск ракети на Місяць. Він прагне діяти і робити все правильно. Якби PM компанії Google і працював де-небудь ще, то він швидше за все управляв би власною компанією. Зразкові питання:

 • Чому саме робота в компанії Google?
 • Чому саме посаду PM?

Технічна складова. PM нашої компанії керує командою, що займається розробкою продукту. Для того, щоб управління йшло ефективно, PM повинен вміло впливати на інженерів і викликати їхню довіру. Під час заключного етапу співбесіди керівник оцінить вашу технічну компетентність. Будьте готові відповісти на питання, пов'язані з процесом написання коду. Зразкове завдання:

 • Напишіть алгоритм, який би виявляв зустрічаються конфлікти.

Стратегія. PM нашої компанії - це бізнес-лідер, тому він повинен розбиратися в бізнес-задачах. Для менеджера по продукту зовсім не обов'язково мати досвід у веденні бізнесу. Однак очікується, що ви швидко навчитеся приймати ділові рішення. Можливі питання:

 • Якби ви були генеральним директором Google, турбувалися б ви з приводу Microsoft?
 • Чи варто компанії Google почати продавати театральні квитки, а також квитки на спортивні заходи та концерти?

Також будьте готові до подібних питань, пов'язаних з поведінковими реакціями: Чи був у вас досвід, коли вам доводилося впливати на команду програмістів, щоб ті ввели певну функцію в розроблюваний продукт? Розкажіть про нього. Останнім часом подібні питання дуже популярні під час співбесід в нашу компанію.

Чого не слід очікувати

Логічні головоломки рідко використовуються під час співбесід на посаду менеджера по продукту. Відділ кадрів компанії Google бачить мінімальну зв'язок між продуктивністю роботи кандидата і здатністю вирішувати логічні головоломки. приклади:

 • Я кидаю два кубика. Яка ймовірність, що другий кубик покаже більше число, ніж перший?
 • Помножте 27 x 27 в розумі.

Хоча, питання по поводугіпотетіческіх ситуацій можуть встречаться.Гіпотетіческіе питання - це передбачувані ситуації, які пов'язані з роботою (а головоломки з нею не пов'язані).

як підготуватися

Ось що я б порекомендував в якості підготовки до співбесіди:

Перегляньте технічні блоги, наприклад, Stratechery .

Дизайн продукції. Попрактикуйтесь в обговоренні дизайну в умовах прикладної середовища. Почніть з подробиць і можливих варіантів використання. Віддайте перевагу варіантам використання і інноваційним рішенням, виведеним в результаті «мозкового штурму». Багато кандидатів помилково пропонують варіанти, які використовуються компаніями-конкурентами. На співбесіді в компанії Google в першу чергу оцінюють вашу креативність. Крім того, основний упор робиться на масштабні проекти. Здивуйте їх своїми унікальними ідеями!

Технічна складова. Питання, пов'язані з процесом написання коду, малоймовірні під час телефонного інтерв'ю. Але вам варто до них підготуватися, якщо вас запросили на особисту співбесіду. Технічний представник, який проводить інтерв'ю, навряд чи буде чекати від вас ідеального знання, але ви повинні мати достатнє технічне знанням для того, щоб брати участь в тематичних дискусіях і допомагати команді досягти компромісу з якихось технічних питань. Я б порекомендував вивчити основи комп'ютерної науки. Один з моїх улюблених ресурсів: How to Ace the Software Engineering Interview . Також будьте готові описати ключові технології, включаючи пошукові системи, машинне навчання і MapReduce.

Аналітична частина. Підготуйтеся до цифровим питань . Наприклад, скільки запитів в секунду отримує Gmail? Зустрітися кількісними показниками під час запуску продукту і тестуванням A / B, включаючи здатність до пояснення та інтерпретації результатів.

Стратегія. Використовуйте прикладну середу для структурування обговорюваних стратегій. Якщо ви не знайомі зі стратегією або структурами, Porter's Five Forces буде хорошою стартовою точкою.

Культурна складова. Спробуйте зрозуміти, що таке бути частиною команди Google. Для цього обов'язково прочитайте Корпоративну філософію компанії Google . перегляньте Принципи дизайну Android . Додаткова література: Керівництво по візуальним активів Google і стаття Стівена Леві за 2007 г (вона все ще актуальна) Google APM program . Ще однією опціональною, але більш глибокої книгою є "In the Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives." Стівена Леві.

джерело

Яким чином ви б поліпшили пошук місця?
Що вам подобається і що не подобається в даному продукті?
Якби вам довелося б впровадити функцію, поліпшує роботу продукції, то що це була б за функція?
Скільки айфонів продається в рік в США?
Які показники ви будете відслідковувати?
Як дізнатися, чи успішно пройшов випуск і продаж продукції?
Чому саме посаду PM?
Яка ймовірність, що другий кубик покаже більше число, ніж перший?