"Єдина Росія" запропонувала Держдумі нового спікера

"Єдина Росія" на засіданні вищого і генерального рад партії висунула кандидатуру В'ячеслава Володіна на пост спікера Держдуми. Єдина Росія на засіданні вищого і генерального рад партії висунула кандидатуру В'ячеслава Володіна на пост спікера Держдуми

В'ячеслав Володін

Голова "Єдиної Росії", прем'єр-міністр Дмитро Медведєв упевнений, що депутати погодяться з висунутої на пост спікера кандидатурою В'ячеслава Володіна.

"Я впевнений, що не тільки наша партія, наша фракція погодиться з його кандидатурою", - сказав премьер.Медведев нагадав, що фракція "Єдиної Росії" як найзначніша в Думі, має право знову висунути кандидата на пост голови палати.

Він додав, що напередодні президент Володимир Путін запропонував підтримати В'ячеслава Володіна. Медведєв підкреслив, що всі однопартійці його добре знають, тому повинні підтримати.

"В'ячеслав Вікторович дуже багато зробив для розвитку політичної системи останнім часом, працюючи в адміністрації (президента), для успішного проведення виборів", - сказав голова партії.

Президент Росії Володимир Путін в ході зустрічі з лідерами парламентських партій в п'ятницю запропонував кандидатуру першого заступника кремлівської адміністрації В'ячеслава Володіна на посаду голови нижньої палати російського парламенту.

Глава держави зазначив, що багатий досвід парламентської діяльності допоможе В'ячеславу Володіну вибудувати роботу в якості спікера Держдуми, якщо депутати оберуть його на цей пост.

"В'ячеслав Вікторович знає, що таке парламентська робота, сам був депутатом довгий час і, будучи в адміністрації президента, підтримував прямий контакт з депутатським корпусом, з лідерами фракцій, з партіями, це входило в коло його професійних обов'язків. Сподіваюся, все ось це допоможе йому вибудовувати йому роботу і всередині нижньої палати парламенту, якщо, звичайно, депутати ухвалять відповідне рішення ", - сказав Володимир Путін.

Коментуючи подію, політолог Ігор Мінтусов відзначав, що це "несподівано і цікаво".

"Я спеціально наголошую слово" несподівано ", тому що я знаю, що проходила інформація в ЗМІ, що раз хтось очолив регіональний список, то це може бути щось означає. Але в даному сенсі я не надавав цьому великого значення, тому що то, що Володін очолив список, це логічне рішення, так як він все-таки діючий політик, а не чиновник, я маю на увазі по суті. і закликати всіх лідерів партії "Єдина Росія" очолювати регіональні списки і показувати хороші результати і самому цей список не очолювати - це, напевно, було б не дуже правильно ", - цитує експерта портал" політаналітики ".

"Якби він не очолив список, це в певному сенсі поставило б самого Володіна в таку дивну позицію ... не в позицію польового чинного, що називається гравця на поле. Тому, хоча про призначення говорилося, воно могло як бути, так і не бути ", - сказав Мінтусов.

"Друге - чому це дуже цікаво? Тому що, займаючись як мінімум останні п'ять років, а насправді більше, скажімо так, непублічної політикою, а я вважаю, що посада Володіна була, якщо хочете, публічна, але не електоральна, така чиновницька посаду ", - зазначив політолог.

"При цьому в 90-х роках Володін був дуже ефективним публічним політиком у себе в регіоні, в Саратовській області. Він був дуже цікавий, дуже ефективний саме як публічний політик, який зустрічався регулярно з виборцями, виступав перед ними. Тому я оцінюю його потенціал публічного політика як досить високий. і в цьому сенсі слова, при всій моїй повазі до адекватних і цікавим спікерам, які були до нього, у Володіна є потенціал стати не просто спікером Держдуми, у якого головна задача рухати цей корабель в определ енном напрямку в інтересах держави. Він на цій посаді проявить всі свої публічні якості ", - сказав Ігор Мінтусов.

"Я думаю, рішення було прийнято тоді, коли запропонували очолити Володину одну з регіональних груп на виборах. Після цього вже з'явилося дуже багато повідомлень в пресі. Все дуже здивувалися, навіщо Володину ставати спікером. Адже він, перш за все політик, політик діючий, я б навіть сказав, політтехнолог. Але потім стало ясно, що він може поєднувати роботу і політтехнолога, і керувати Державною думою ", - сказав політолог Ігор Бунін.

"Попередній керівник ГД (С. Наришкін - прим.) Фактично працював несистемно, реактивно. Я думаю, що новий спікер забезпечить більш системний підхід, тому що Володіна відрізняє саме системний підхід", - вважає експерт.

Друге - чому це дуже цікаво?