Самотність: самотні вовки і вовчиці: не виходить знайти чоловіка

 1. Глава 21. «Самотні вовки» і «вовчиці»
 2. Тепер трохи про «самотніх вовків» і «Вовчиця»
 3. Вам зустрівся «самотній вовк», якщо:

У видавництві «Пітер»  вийшла чудова книга «Тренінг жіночої сили: Королева, Дівчинка, Коханка, Господиня» У видавництві «Пітер» вийшла чудова книга «Тренінг жіночої сили: Королева, Дівчинка, Коханка, Господиня». Написала її Анжела Харитонова, не тільки практикуючий психолог, а й господиня успішного шлюбного агентства!

Книга ця є в моїй домашній бібліотеці. У ній є багато того, чого я раніше не знала. Наприклад, як визначити свою ціну на шлюбному ринку. Але сьогодні ми поговоримо не про це, а про самотність і його підводні камені. Чому ж не вдається знайти чоловіка?

Глава 21. «Самотні вовки» і «вовчиці»

Важко однозначно визначити, що таке самотність . У вас можуть бути батьки, друзі, діти, коханець, але ви самотні. А може, при такому ж стані речей, ви наповнені любов'ю і не відчуваєте себе одиноким . У вас може бути чоловік (дружина), але ви «самотні удвох».

самотність - це стан душі. Але зараз ми поговоримо про те вигляді самотності, коли людина довгий час не може знайти собі партнера по шлюбу. Уточнимо, довгий час - це приблизно більше 5 років після розлучення (якщо людина дійсно шукає). Або до 30 років у жінок і до 35 років у чоловіків, які не вступали в шлюб ні разу.

Причин дві.

Перша причина - невідповідність очікувань і домагань до партнера. Завищена самооцінка.

Справа в тому, що самооцінка у нас формується з раннього дитинства до підліткового віку. У цей момент ми відповідаємо собі на питання: чи гідний я любові, чи хороший я, привабливий чи я для протилежної статі, компетентний я, чи вмію я дружити, здатний я, цінний я як особистість. У юнацькому віці і ранньої зрілості ще додаються відповіді на питання: чи здатний я заробити, утримувати сім'ю, зробити жінку щасливою, який я чоловік. А потім самооцінка більше не змінюється, і це сумно. Людина може бути старим, товстим, бідним, з безглуздим характером, але мати свою юнацьку самооцінку і, відповідно, бажати молоду, красиву, поступливий, без дітей і з хорошим доходом (щоб проблем не було). Бажати наполегливо, що не знижуючи планку своїх домагань ні на йоту.

Може бути такий варіант - в юності самооцінка формується негативна: і не добрий я, і не є привабливим, і талант не блищу, і заробити не можу. Але на допомогу встають психологічні захисту - гиперкомпенсация, заперечення, раціоналізація, переадресував агресія.

Наприклад: «Ну нехай я важу 130 кг, запальний і незлагідна, зате у мене авто класне і квартира є» (раціоналізація).

«Я зумів дисертацію захистити, і хто тепер подивиться на мої недоліки» (гиперкомпенсация).

«Та взагалі класний я хлопець, мені фігура не дотримуватися, що я, дівчинка чи що, так на характер і відсутність грошей мені плювати, якщо полюбить, то не за гроші» (заперечення + раціоналізація).

«Так просто все стерви! Чи не розглянуть такого класного мужика! »(Заперечення + переадресував агресія).

Психологічні захисту виконують свою роль - рятують нашу ніжну психіку від болю. Але, на жаль, стають кривим дзеркалом, в якому людина не здатна побачити себе реального, і перешкоджають вдосконалення. Ось так занижена самооцінка переходить в завищену. Людина як би «розколюється» на дві частини, він і нікчемний і великий одночасно. Людина вважає себе бездоганним і чекає бездоганну партнерку.

Таким людям надзвичайно важко знайти свою половинку. Якщо і знаходять, то такі відносини швидко розпадаються, як тільки друга половина розуміє що до чого. Вихід один: робота з психологом. Обережно зняти захисту і при необхідності поставити захисту іншого рівня, може тільки професіонал. Наприклад, сублімацію, коли людина реалізується у творчості і росте особистісно. Тоді у нього вистачає духу подивитися на свої недоліки і їх виправити.

Треба сказати, що людям із заниженою самооцінкою знайти пару легше, ніж тим, у кого занижена «сховалася» за завищеною.

Люди, які усвідомлюють, що вони не «ідеал», можуть щиро компенсувати це турботою, поступливістю, допомогою.

Друга причина (іноді прекрасно сусідить з першої) - небажання вкладати сили і енергію в відносини, бажання «брати», але не «віддавати».

Цей фактор «росте» з віком. Часто це відбувається тому, що людина помилявся, і не раз, накопичив масу образ, морально виснажився. І знову будувати йому не хочеться. І в «світле майбутнє вже не віриться».

Звучить це приблизно так: «Одному молодість всю віддала, допомагала, людини з нього зробила, а він до подруги пішов. Інший прийшов до мене на все готовеньке - не оцінили, став пити і грати. Третій - взагалі «альфонс». Все досить! З мене більше ніхто нічого не візьме! Нехай мене люблять, доглядають, забезпечують, допомагають! ».

Образа цієї жінки зрозуміла. Але не можна жити минулим. Так, помилялася, так, любила, отримувала «уроки». Але неможливо побудувати хороші відносини самоусунувшись: «ви все робіть, а я поспостерігавши з п'єдесталу». Спочатку віддавала все тому, хто тільки брав і нічого не давав натомість, а зараз не хоче вкладатися в повноцінні відносини. Як то кажуть, обпікшись на молоці, на воду дме.

Завантаження ...

Нагадаю - здорові відносини - це рівноцінний енергообмін. Чоловіки теж часто страждають такий «душевної лінню», або «душевної жадібністю». «Ну що ні жінка - всі проблеми у неї! Все їй щось треба від мене! Хочу для себе пожити ». А відносини - це не тільки «ти» і «я», це те, що «між нами». Може, діти, може, то тепло, яке даруємо один одному, може, та допомога, яка з'єднує нас.

Всім людям хочеться, щоб їх любили. «Але де взяти цю любов, коли навколо одні ...?» - часто запитують мене. На це я відповідаю притчею.

Йшов один подорожній з міста в місто, підходить до варту міста.

А страж був мудрецем. «Здрастуй, страж! Я - мандрівник, прийшов до вас з міста N. Скажи, а що за люди в вашому місті? Добрі чи злі? Розумні чи ні? Щедрі або жадібні? »« Хм ... - відповідає страж, - а які люди були в місті N? »« Ой, і не питай! Злі, жадібні, підлі, дурні і потворні! Сподіваюся, у вас в місті зустріти інших! »« Не сподівайся! - відповідає мудрець. - У нас ти інших не знайдеш! »

Про що говорить ця притча? Людина завжди бачить те, що звик бачити, такі закони нашої психіки.

Якщо ви відмітили у себе одну або дві причини самотності, вам доведеться серйозно працювати над собою. Частина цієї роботи ви зможете виконати, прочитавши наступні розділи і виконавши тести і практичні завдання.

Тим, хто вирушає в пошук з чистою душею, раджу задуматися, перш ніж заводити стосунки з «адептом самотності», якщо він сам не готовий мінятися.

Тепер трохи про «самотніх вовків» і «Вовчиця»

Давайте домовимося, що цим терміном ми будемо називати людей, свідомо не бажають заводити сім'ю, тих, хто «надто дорожить» своєю свободою. Ті люди, про яких я розповідала на початку цієї глави, шукають, страждають, хочуть створити сім'ю. А ці зізнаються, що самотність - їх свідомий вибір.

Давайте розберемося, чи дійсно не всім людям потрібен шлюб.

Тим, хто протягом свого «тернистого шляху» засвоїв, що «шлюбом добру справу не назвуть», можливо ... Але близькість, прийняття, розуміння, любов, стабільність і продовження роду, нарешті, потрібно всім! Не важливо, чи буде стояти штамп в паспорті.

Значить, «самотні вовки» - просто обпікшись колись «щенята», які, ставши сильними, звели в абсолют принцип: «Мені одному добре!» І звичайно, не варто їх за це засуджувати і ні в якому разі не намагайтеся перевиховати « самотнього вовка ». Навряд чи вам це вдасться. «Вовчицю» - ще може бути, і то малоймовірно. Самотність і свобода - дійсно їх свідомий вибір, що б за цим не стояло.

Ще хотілося б застерегти жінок, які бажають створити сім'ю, але турбуються, чи не попався їм «самотній вовк». Адже заради зручних відносин вони можуть промовчати про свої принципи.

А як дізнатися на першому побаченні, чого хоче людина, - у другій частині книги.

Вам зустрівся «самотній вовк», якщо:

 • він не будує планів на майбутнє (навіть найближчим, припустимо, свята, вихідні);
 • намагається якомога швидше «затягнути вас в ліжко», не чекає, коли ви самі будете готові;
 • він не знайомить вас з родичами;
 • якщо і знайомить з друзями, то з небажанням;
 • не прагне вам допомагати, не повинен посилатися на вас відповідальність;
 • часто не дуже добре відгукується про жінок, вважає їх дурніші чоловіків;
 • мало цікавиться вашими справами;
 • не прагне витрачати на вас гроші;
 • розмови про сім'ю, весіллі, сімейних парах і т. п. його дратують;
 • зустрічі ваші відбуваються рідко: раз-два в тиждень;
 • може зателефонувати пізно ввечері з метою приїхати (швидше за все, зірвалося інше секс-побачення);
 • запрошує не туди, куди хочеться вам, а «тягає» з собою на футбол, риболовлю, більярд (навіть якщо ви не граєте самі);
 • не соромиться розповідати про «колишніх», скаржитися на них;
 • частенько не бере слухавку або «недоступний».

Якщо на п'ять і більше питань ви відповіли «так», варто дуже сильно задуматися, швидше за все, у вас немає майбутнього з цією людиною Якщо на п'ять і більше питань ви відповіли «так», варто дуже сильно задуматися, швидше за все, у вас немає майбутнього з цією людиною.

Якщо на 8-15 - це або досвідчений «вовчик», або ви для нього всього лише секс-подруга, безкоштовний психотерапевт, жінка «про запас», одна з багатьох інших.

Якщо відповідей «так» немає, або один-два максимум, у вас є всі шанси стати його дружиною, якщо ви самі цього хочете!

Аналогічно поводиться жінка, якщо вона «вовчиця».

-
Уривок книги « Тренінг жіночої сили: Королева, Дівчинка, Коханка, Господиня »Харитоновой А. С. був офіційно надано видавництвом« Пітер »сайту www.sympaty.net - Красива і Успішна

Всі права на книгу належать видавництву «Пітер»

Книгу можна придбати на сайті видавництва.

Чому ж не вдається знайти чоловіка?
Скажи, а що за люди в вашому місті?
Добрі чи злі?
Розумні чи ні?
Щедрі або жадібні?
Відповідає страж, - а які люди були в місті N?