Пробую монітор температури і вологості від Xiaomi

Від температури і вологості в будинку залежить не тільки стан меблів, книг, електроніки і побутової техніки, а й наше самопочуття, якість сну, працездатність і навіть настрій. Для підтримки правильного рівня температури і вологості придумані різні пристрої. Однак, далеко не всі користуються ними правильно. Справа в тому, що температура і вологість - взаємопов'язані характеристики і для створення комфортного середовища проживання недостатньо просто включити кондиціонер або зволожувач повітря. Необхідно контролювати рівень вологості щодо температури. У цьому огляді я розповім про невеликий пристрій, який допоможе зробити це. Мова піде про моніторі температури і вологості Xiaomi .

На відміну від звичайного термометра, який показує поточні значення температури і вологості, монітор показує поточні значення, збирає дані і показує дані за період, попереджає про різкі зміни температури і вологості, а також в залежності від значення температури і вологості управляє зовнішніми пристроями. Очевидно, що такий пристрій коштує дорожче звичайного термометра, але не набагато. Наприклад, даний монітор температури і вологості Xiaomi обійшовся в 1370 рублів ( купував тут ).

Зовні монітор дуже схожий на звичайний термометр. Він виконаний в невеликому (6,08 х 6,08 х 2,25 см) корпусі у формі диска з великим РК-екраном, на якому відображаються поточні значення температури і вологості, а також статус Bluetooth підключення і заряд батареї. Відсік для батарейки розташований в тильній частині корпусу. Тут же є кнопка сполучення із зовнішнім пристроєм.

Невеликі розміри пристрою дозволяють використовувати його так само, як і звичайний термометр. Ви можете покласти його на стіл, повісити на стіну або на скло. Для цього в комплект входить спеціальне магнітне кріплення. Для його установки не потрібно свердлити отвір. Більш того, вам навіть не обов'язково мати у своєму розпорядженні його строго по стрілці. Досить скористатися шматочком двостороннього скотчу, який, до речі, вже наклеєний на кріплення, а будь-які неточності в строго вертикальному положенні, нівелює продумана конструкція магнітного замка.

В автономному режимі, монітор Xiaomi виконує функцію звичайного термометра з можливістю вимірювання відносної вологості повітря. Для використання всіх його можливостей необхідно додати його в мобільний додаток MiHome, яке управляє всіма розумними пристроями від Xiaomi. Для тих, хто вперше стикається з цим додатком, розповім як швидко налаштувати пристрій і які проблеми можуть виникнути під час налаштування.

При першому запуску програми MiHome, вам буде запропоновано вибрати регіон, де ви знаходитесь. Незважаючи на те що в додатку є регіон Росія, вибирати потрібно материковий Китай. В іншому випадку підключити монітор температури і вологості, втім, як і багато інших пристроїв Xiaomi, у вас не вийде. Ви просто не знайдете потрібних пристроїв, в списку підтримуваних для даного регіону.

Ви просто не знайдете потрібних пристроїв, в списку підтримуваних для даного регіону

Далі, необхідно зареєструватися в додатку або, якщо ви є користувачем смартфона Xiaomi, увійти під своїм Mi аккаунтом.

Далі, необхідно зареєструватися в додатку або, якщо ви є користувачем смартфона Xiaomi, увійти під своїм Mi аккаунтом

Тепер можна натиснути кнопку плюс для додавання нового пристрою. Якщо все зроблено правильно, то новий пристрій відразу з'явиться в списку. Залишається тільки виконати найпростішу процедуру додавання монітора в систему.

Залишається тільки виконати найпростішу процедуру додавання монітора в систему

Що робити, якщо новий пристрій не виявлено? Причин може бути дві. Для обраного регіону немає потрібного пристрою. Перевірити це можна скориставшись функцією ручного додавання.

Перевірити це можна скориставшись функцією ручного додавання

Якщо пристрій відсутній у списку ー вибирайте правильно регіон. Якщо ж пристрій присутній у списку, але ви не можете додати його ні автоматично, ні руками, то варто перевірити, а чи немає вже такого пристрою серед доданих. Може бути ви дивитеся його не в тій кімнаті (для зручності, додаток MiHome дозволяє визначити для кожного пристрою певну кімнату). В цьому випадку потрібно відкрити закладку з назвою кімнату, куди ви визначили цей пристрій або додати його в список часто використовуваних.

В цьому випадку потрібно відкрити закладку з назвою кімнату, куди ви визначили цей пристрій або додати його в список часто використовуваних

Тепер подивимося, як працює монітор температури і вологості. Перш за все, хочу відзначити високу точність вимірювання (до однієї десятої) і низьку інертність, що особливо добре помітно при вимірюванні вологості.

Перш за все, хочу відзначити високу точність вимірювання (до однієї десятої) і низьку інертність, що особливо добре помітно при вимірюванні вологості

У додатку відображаються не тільки поточні значення, а й історія за день, тиждень або місяць, а також рекомендації, які дозволяють швидко зрозуміти, які застосувати заходи для створення комфортних умов.

У додатку відображаються не тільки поточні значення, а й історія за день, тиждень або місяць, а також рекомендації, які дозволяють швидко зрозуміти, які застосувати заходи для створення комфортних умов

Крім цього, в разі різкого перепаду температури або вологості, додаток MiHome відображає повідомлення, завдяки чому ви зможете швидко зробити будь-які дії. Це може бути корисно в різних ситуаціях.

Це може бути корисно в різних ситуаціях

У процесі використання монітора температури і вологості, я звернув увагу на одну цікаву особливість. Справа в тому, що даний пристрій підключається до смартфону по Bluetooth. Це означає, що ми можемо бачити значення температури і вологості, перебуваючи від монітора на відстані до 10 метрів. Однак, я звернув увагу на те, що на екрані мого смартфона інформація оновлюється, навіть якщо я перебуваю далеко від дому. Як таке можливо? Насправді все гранично просто. В системі розумний будинок від Xiaomi є таке поняття, як BLE шлюз. В його ролі може виступати будь-який пристрій, обладнане Wi-Fi і Bluetooth. Це пристрій буде підключається до монітора по Bluetooth, отримувати від нього всі необхідні дані, і відправляти їх в хмару для відображення на екрані мого смартфона. У моєму випадку є два пристрої, які можуть виступати в ролі BLE шлюзу. Я обрав нічник Xiaomi ( огляд можна прочитати тут ). Нескажу, чому саме його. З таким же успіхом в якості BLE шлюзу можна було використовувати люстру Xiaomi ( мій огляд тут )

З таким же успіхом в якості BLE шлюзу можна було використовувати   люстру Xiaomi   (   мій огляд тут   )

Зауважу, що BLE шлюз може використовуватися не тільки для віддаленого моніторингу температури і вологості, але і для виконання сценаріїв.

Сценарії ー унікальний інструмент MiHome, що дозволяє, на основі тих чи інших даних визначити роботу і взаємодію різних пристроїв. Наприклад, якщо температура або вологість опустяться нижче або піднімуться вище певного значення, то буде виконати певні дії. Це можуть бути повідомлення, запуск інших сценаріїв або просто виконання дії з іншими пристроями у вашому домі. Наприклад, якщо вологість опуститися нижче певного рівня, включити розумну розетку, до якої підключений будь-зволожувач повітря. Або, скориставшись універсальним ІК пультом від Xiaomi , Ви зможете написати сценарій для управління кондиціонером або зволожувачем.

Тут може виникнути питання, навіщо потрібен цей монітор, якщо необхідні датчики є в кондиціонерах і увлажнителях? Вся справа в ефективності. Датчик в зволожувачі повітря, реєструє вологість в безпосередній близькості від пристрою. Крім цього, використовувані в більшості зволожувачів датчики мають низькою точністю і занадто довго реагують на зміни умов. Що ж стосується кондиціонерів, то і тут можливість використання сценаріїв для монітора температури і вологості виявляється куди більш гнучким і ефективним інструментом, ніж вбудований термостат. Зокрема, мій кондиціонер не вміє автоматично включати режим осушення повітря. Його доводиться включати вручну, правда, я цим ніколи не займався. Яка нормальна людина буде стежити за рівнем вологості і включати потрібний режим. З монітором температури і вологості я можу автоматизувати цей процес, додавши відповідний сценарій, але спочатку потрібно купити універсальний ІК пульт від Xiaomi.

Останній момент, який дозволив мені не замислюючись купити розумний термометр / гігрометр Xiaomi , Стосується часу роботи від батареї. Пристрій живиться від однієї батарейки типу AAA.

Пристрій живиться від однієї батарейки типу AAA

За словами виробника її повинно вистачити на рік. Чесно кажучи, повірити було складно, проте, після перших трьох місяців використання, індикатор показує повний заряд батареї навіть при активному використанні Bluetooth. Неймовірно, але факт!

Що робити, якщо новий пристрій не виявлено?
Як таке можливо?
Тут може виникнути питання, навіщо потрібен цей монітор, якщо необхідні датчики є в кондиціонерах і увлажнителях?