Навушники з шумозаглушенням Bose QuietComfort 25 - огляд

Навушники з шумозаглушенням Bose QuietComfort 25 - огляд

Навушники з шумозаглушенням - штука корисна, особливо для всяких подорожей Навушники з шумозаглушенням - штука корисна, особливо для всяких подорожей. Хто літає літаками - той знає, наскільки сильно там може дратувати шум двигунів, який не вдається реально заглушити навіть при використанні повнорозмірних навушників, цілком облягаючих вуха.

Я таким чином промучився в польотах кілька років, а потім в якийсь момент дізнався про існування технології активного шумозаглушення. (Власне, цю технологію почали застосовувати років за десять до мого народження, так що, судячи з усього, я не дуже-то поспішав з отриманням знань.)

Принцип роботи активного шумозаглушення можна викласти дуже просто. Мікрофон, вбудований в навушник, вловлює навколишній звук, і цей звук динаміком навушника відтворюється з тієї ж амплітудою, але в протифазі. Ці дві звукові хвилі змішуються в нову хвилю і пригнічують один одного.

Схема роботи системи активного шумозаглушення
Схема роботи системи активного шумозаглушення

Я, коли перший раз включив шумозаглушення, летячи в літаку, подумав, що це просто якесь диво: сторонні шуми дійсно майже зникають. При цьому втомлюєшся під час польоту відразу на порядок менше. Крім того, коли в літаку не використовуєш шумозаглушення, то часто рівня гучності відтворення музики або фільму виявляється недостатньо: його "забиває" шум двигунів. А з шумодава таких проблем немає - все чутно відмінно.

Перші навушники з шумодава, які я собі вибрав, були Audio-techniсa ATH-ANC1 . Я їх брав спеціально для літака: вони компактні, складні, з активним шумодава, та й виробник - більш ніж відомий в світі аудіо.

Навушники були непогані, але, по-перше, накладної формат - не найкращий варіант для літака, де все-таки потрібні повнорозмірні чашки, а по-друге, амбушюри у них досить швидко пошарпався і прийшли в непридатність, хоча використав я ці навушники нечасто.

Потім я собі придбав хвалені Parrot Zik , Які мені рекомендували знайомі ІТ-журналісти. Я цей варіант купував з двома цілями: використовувати на прогулянці (вони ще й бездротові) і в поїздках.

Однак з прогулянками не склалося: тут якраз повнорозмірний формат зіграв погану службу, тому що я в цих навушниках чітко чув звук своїх кроків і це заважало і дратувало. А для літака вони виявилися занадто громіздкими. Плюс мені не сподобалася сенсорна схема управління, яка спрацьовувала не надто чітко.

Для прогулянок я став використовувати гарнітуру Jabra Sport Pulse (І до сих пір нею дуже задоволений), але тут постало питання: які б навушники прикупити для поїздок (провідні та з шумозаглушенням), ну і щоб можна було слухати вдома?

Взагалі, навушники - штука така, індивідуальна. Тут бажано прийти в салон і послухати різні варіанти, щоб підібрати під себе. Але у мене такої можливості не було. Однак так як в Європі повернення товарів, куплених через Інтернет, працює абсолютно залізно і ви можете повернути що завгодно тільки тому, що вам це просто не підійшло, я не став забивати собі голову, підібрав за описами кілька варіантів і замовив перший з них, щоб якщо не сподобається - повернути і замовити наступний.

Втім, мені пощастило. Першими в моєму списку стояли навушники Bose QuietComfort 25 , І вони мені настільки сподобалися, що ніякі інші моделі я і замовляти не став.

А ось що мені в них сподобалося - давайте розповім.

Технічні характеристики:
Тип

- закриті, повнорозмірні, динамічні
Система шумозаглушення - активна, харчується від 1 елемента ААА
Габарити - 152 х 191 х 230 мм
Пульт дистанційного керування з мікрофоном - є
Вага - 195 г
Ціна - 16 990-19 990 рублів (Москва), $ 299 (США)

До речі, ці навушники випускаються в двох варіантах: для пристроїв Apple і для пристроїв під Android - там різні кабелі з пультом дистанційного керування.

Також в базовій поставці навушники можуть бути чорного або білого кольору (білі, як кажуть, дуже швидко брудняться), а якщо замовляти ці навушники на американському сайті , То там за додаткові $ 100 можна вибрати свій колір (і в деяких випадках пластик - матовий або глянцевий) для кожного з десяти елементів навушників.

Ось, наприклад, дивіться, як круто я задізайніл наушнічкі (правда, замовляти такі не став).

Ось, наприклад, дивіться, як круто я задізайніл наушнічкі (правда, замовляти такі не став)

На європейському Amazon мені базовий варіант обійшовся в € 233, хоча зараз вони там коштують € 299.

Комплект поставки і зовнішній вигляд

Якісна упаковка, на якій гордо написано "Samsung Galaxy". Цим розробники як би натякають для домогосподарок, що дана версія - під Android. Тому що, ясна річ, немає Android крім Samsung Galaxy ...

Тому що, ясна річ, немає Android крім Samsung Galaxy

Всередині - зручний чохол для перевезення навушників (з шумозаглушенням - значить, дорожні, тому чохол) і книжечка-інструкція.

Всередині - зручний чохол для перевезення навушників (з шумозаглушенням - значить, дорожні, тому чохол) і книжечка-інструкція

Усередині чохла - складені навушники, кабель з пультом дистанційного керування і мікрофоном, літаковий адаптер і батарейка (її треба вставити в праву чашку навушників, а на її місце поставити запасну).

Усередині чохла - складені навушники, кабель з пультом дистанційного керування і мікрофоном, літаковий адаптер і батарейка (її треба вставити в праву чашку навушників, а на її місце поставити запасну)

Навушники з кабелем. Пульт управління на кабелі - дуже компактний: з його допомогою можна ставити трек на паузу, регулювати гучність. Також в пульт управління вбудований мікрофон, за допомогою якого навушники можна використовувати як гарнітуру для телефонних розмов.

Також в пульт управління вбудований мікрофон, за допомогою якого навушники можна використовувати як гарнітуру для телефонних розмов

На чашках зроблені накладки з алюмінію.

На чашках зроблені накладки з алюмінію

Матеріали, якість збірки, дизайн дійсно вражають, все дуже якісне.

Матеріали, якість збірки, дизайн дійсно вражають, все дуже якісне

Ці навушники просто приємно взяти в руки. І вони досить легкі: я коли їх побачив при розпакуванні, то подумав, що вони будуть важче.

І вони досить легкі: я коли їх побачив при розпакуванні, то подумав, що вони будуть важче

Чашки розгортаються в сторони - це зроблено для того, щоб навушники можна було компактно укласти в чохол.

Чашки розгортаються в сторони - це зроблено для того, щоб навушники можна було компактно укласти в чохол

Букви R і L, що нагадують, для якого вуха дана чашка, написані на внутрішній тканинної поверхні.

Кабель вставляється у відповідний вихід (там використовується джек 2,5 ").

Батарейка вставляється в спеціальний відсік з заглушкою, розташований у правій чашці.

Здається, що амбушюри зроблені зі шкіри, але це не шкіра - це штучний матеріал під назвою "білкова шкіра", який має гарну стійкість до зовнішніх впливів і легко чиститься.

Амбушюри знімні, на засувках: їх можна замінити, якщо істреплются.

Оголовье зверху має тканинне покриття, а знизу - м'який, приємний на дотик матеріал, що чимось нагадує замшу.

Робота пристрою

Коли перший раз одягаєш навушники на голову, то відразу відзначаєш той факт, що вони сидять дуже добре і в них перебувати дуже комфортно. Для повнорозмірних навушників це цінна якість, тому що Повнорозмірна нерідко бувають важкуваті і довго в них не просидиш - втомлюєшся.

А з цими навушниками практично не втомлюєшся. Я з ними був у чотирьох польотах, використовував по кілька годин - все просто відмінно.

Якість звуку при використанні в режимі без шумодава - більш ніж середнє, я очікував, що буде краще. Звук глухий, не вистачає чистоти і обсягу. Баси пристойно опрацьовані, проте верхні частоти - відверто погані. Так що якісну музику в такому режимі слухати не рекомендується. А ось для тих чи інших подкастів і фільмів цілком зійде. Ну і також зауважу, що якщо погратися на смартфоні з еквалайзером, то цей звук в певній мірі все-таки можна поліпшити. Але в загальному і цілому правда така: в пасивному режимі звук помітно гірше, ніж я очікував.

Однак звук просто перетворюється при включенні шумодава. Але воно й не дивно: разом з шумодава також включається система Active EQ - це активний еквалайзер, підлаштовуються звук під музику, яка звучить в навушниках. І ось з цією системою, безвідносно до придушення шумів, навушники звучать абсолютно по-іншому. Глухота зникає, з'являються обсяг і прозорість, звідки беруться дуже непогані високі частоти, при цьому низькі не пропадають, а навпаки - стають більш "оксамитовими". І ось тут вже можна слухати якісну музику: в такому варіанті це все звучить принаймні дуже непогано.

До речі, попередня версія цих навушників в пасивному режимі навіть і не працювала зовсім. Тут же вчинили більш гуманно: якщо батарейка раптом сяде, то зовсім без звуку ви не залишитеся.

Однак рекомендую в чохлі завжди возити запасну батарейку - там якраз для неї зроблено спеціальне гніздо.

Виробник обіцяє, що від однієї батареї в активному режимі навушники пропрацюють 35 годин. Так, схоже на те: у мене на тесті вони пропрацювали близько 40 годин, але при цьому десь 8 годин шумодав був включений і через навушники нічого не відтворювалося.

Ну і з приводу роботи шумодава. Використовувати його в літаку / поїзді - одне задоволення: навколишній шум дуже сильно приглушається і у тебе виникає враження, ніби світ навколо раптом поставили на кнопку Mute. Однак говорити, що у даних навушників шумодав - о-го-го який шумодав, а у інших - не о-го-го який шумодав, я б не став. Так, компанія Bose дуже давно займається подібними розробками і була однією з піонерів цього напряму, але я повинен сказати, що, якщо чесно, по відчуттях я не побачив особливої ​​різниці з роботою шумодава Audio-techniсa ATH-ANC1 або Parrot Zik. Та й шумодав "затичок" Huawei Ultimo Power ANC Earphone теж працював цілком ефективно.

Якби я міг порівняти всі ці гаджети в одних і тих же умовах, то, можливо, помітив би різницю, але от з точки зору відчуттів - вони працюють приблизно однаково.

Також у всіх шумодава, які у мене були, виявлялася одна і та ж особливість: вони добре справляються з низькочастотними і середньочастотними шумами (той же звук авіаційних двигунів або шум поїзда), однак якщо поруч з вами безперервно базікає дама з верескливим голосом, скрипучим як спокій тільки сниться, то вітер цього голосу буде холодити колишню рану навіть при наявності шумодава - він тітку, звичайно, злегка приглушить, але дуже і дуже несильно. Це, наскільки я міг судити, властивість всіх шумодава. Верескливі тітчин голосу протифазою не вбиває, вони сильніше цього!

висновки

Мені ці навушники дуже сподобалися. Рівень виконання, зручність використання, компактність, наявність зручного і невеликого чохла для перевезення, провід з пультом дистанційного керування, хороший шумодав, хороший звук в активному режимі і 35 годин роботи від однієї батареї - так, вразило. Я ці навушники завжди беру з собою в поїздки, проте і вдома їх постійно використовую в пасивному режимі - при перегляді серіалів з планшета. Просто дуже подобається, як добре вони сидять на голові і при цьому взагалі ніяк не втомлюють.

З приводу можливих конкурентів я нічого сказати не можу, так як інші моделі поки не тестував, проте в обговореннях даних навушників зустрів коментар про те, що ці Bose QuietComfort 25 дуже схожі на Audio-Technica ATH-ANC70 , Тільки ті стоять на третину дешевше ($ 200 замість $ 300), але при цьому не гірше, а може, і краще.

Я до виробника Audio-Technica дуже добре ставлюся (свого часу в салоні за якістю звуку вибрав собі модель Audio-Technica ATH-ES7 , Хоча, зізнаюся, на вуха вони злегка тиснули і довго в них слухати щось було не дуже комфортно), тому подумав, що чому б і не порівняти ці дві моделі? Знайшов на Amazon хороша пропозиція, замовив - так що скоро і порівняємо. У Росії Audio-Technica ATH-ANC70 варто 10-13 тисяч - різниця з Bose QuietComfort 25 значна, майже в два рази. Ну, ось і подивимося.