Дитячі навушники можуть бути небезпечні, або Слідкуйте за гучністю

  1. труднощі вибору
  2. Стандарти не допоможуть

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   Сьогодні, коли навушники носять навіть трирічні, на святкових розпродажах пропонується безліч брендів, які стверджують, що їх девайси «безпечні для дитячих вух» або «на 100% безпечні для прослуховування»

Сьогодні, коли навушники носять навіть трирічні, на святкових розпродажах пропонується безліч брендів, які стверджують, що їх девайси «безпечні для дитячих вух» або «на 100% безпечні для прослуховування» Сьогодні, коли навушники носять навіть трирічні, на святкових розпродажах пропонується безліч брендів, які стверджують, що їх девайси «безпечні для дитячих вух» або «на 100% безпечні для прослуховування». Ці пристрої дійсно обмежують гучність; батьки покладаються на їх надійність для дітей, які слухають якусь Ріанну на небезпечних рівнях гучності.

Але нове дослідження-тест, проведений виданням Wirecutter, виявило, що половина з 30 комплектів тестованих дитячих навушників не обмежують гучність до обіцяного ліміту. Найгірші з навушників відтворюють звук настільки голосно, що це може становити реальну небезпеку для слуху дитини вже через кілька хвилин.

«Ці висновки надзвичайно важливі, - сказав Корі Портнафф (Cory Portnuff), педіатр-отоларинголог госпіталю Університету штату Колорадо, який не був залучений в аналіз. - Заявлені виробниками характеристики не відповідають дійсності ».

Результати нового аналізу повинні стати тривожним сигналом для батьків, які передбачають, що системи обмеження гучності ефективні, вважає доктор Блейк Пепсин (Blake Papsin), головний отоларинголог дитячого госпіталю в Торонто.

«Варто враховувати: виробники навушників не зацікавлені у здоров'ї вух вашої дитини, - сказав він. - Вони зацікавлені в продажу продукції, незважаючи на те, що деякі вироби не такі хороші, як хотілося б ».

- Вони зацікавлені в продажу продукції, незважаючи на те, що деякі вироби не такі хороші, як хотілося б »

Половина дітей у віці від 8 до 12 років і майже дві третини підлітків слухають музику щодня, згідно зі звітом 2015 року зі більш ніж 2600 учасників. Безпечне прослуховування - це функція, яка відстежує інтенсивність і тривалість гучного звуку, тобто гучну музику слід слухати набагато менше за часом.

Показники гучності - нелінійні. Грубо кажучи, 80 дБ в два рази голосніше 70 дБ, а 90 дБ - в чотири рази голосніше. За стандартом гучність в 100 дБ відповідає роботі газонокосарки і безпечна для слуху протягом усього 15 хвилин; рівень 108 дБ безпечний менше трьох хвилин.

Межа безпеки на робочому місці для дорослих, встановлений Національним інститутом з безпеки та гігієни праці в 1998 році, становить 85 дБ за умови 8-годинного робочого дня. Але це зовсім не обов'язковий ліміт для навушників, що продаються в США. Дослідження 2011 року показало, що портативні аудіоджерел легко можуть грати на рівні від 97 до 107 дБ.

Команда на The Wirecutter використовувала два типи звуку, щоб перевірити 30 комплектів навушників з плеєром iPod Touch. У першому експерименті вони грали фрагмент хіта Major Lazer «Cold Water» як реальний приклад забійній музики, яку діти слухають цілими днями. А в другому - запускали «рожевий шум», щоб побачити, чи дійсно навушники обмежують рівень на 85 децибелах. Відзначимо, що заради точності вимірювань навушники-вкладиші заміряли на мікрофон, встановлений в моделі вушного каналу.

Граючи на максимальній гучності протягом 21 секунди «Cold Water», половина з 30 навушників перевищила рівень гучності 85 дБ. Найгучніші навушники видавали 114 дБ. На «рожевому шумі» 85 децибел перевищили приблизно третина випробуваних; найгучніша модель досягла 108 дБ.

труднощі вибору

Лорен Драган (Lauren Dragan), редактор The Wirecutter зібрав півдюжини дітей у віці від 3 до 11 років, щоб протестувати на них кожну з моделей, вибрати фаворитів і внести в чорний список ті моделі, які ніколи не будуть використовуватися. Повністю результати можна подивитися тут: The Best Kids Headphones .

Переможцем порівняльного тесту стали Bluetooth-навушники Puro BT2200, вартістю 100 доларів. Навушники прекрасно підійшли як для дітей ясельного віку, так і для підлітків, мали відмінну якість звуку, пропонували деякі функції шумозаглушення і адекватне обмеження гучності в бездротовому режимі. Однак кабель в них повинен бути встановлений точно так, як вказано в інструкції. «Якщо кабель вставлений неправильно - пристрій буде грати дуже голосно», - сказав Брент Баттеворт (Brent Butterworth), аудіо-експерт, який допоміг протестувати всі навушники. Також він зазначив, що в Bluetooth-режимі навушники грають тихіше і відповідають заявленим характеристикам безпеки.

Більшість інших моделей використовували резистори всередині кабелю, щоб зменшити гучність, але іноді це не спрацьовувало. Обидва наступних випробовуваних не були оснащені Bluetooth (проте в дротовому режимі вони не досягли 85 дБ).

Малюкам сподобалася посадка Onanoff Buddyphones Explore (вартість - 29,99 доларів), але, швидше за все, вони швидко переростуть її, а якість звучання не йшла ні в яке порівняння з Puro. Ще однією провідний знахідкою для дітей у віці від 4 до 11 стали JLab JBuddies Studio (29.99 доларів).

Також команда Wirecutter оцінювала здатність навушників до зниження шуму навколишнього середовища. Діти часто використовують навушники в досить гучних місцях, наприклад, на задніх сидіннях автомобілів і в літаках. Додати гучності, щоб заглушити вніс фоновий шум при відсутності шумоподавителя, - реакція цілком природна.

Додати гучності, щоб заглушити вніс фоновий шум при відсутності шумоподавителя, - реакція цілком природна

Тільки чотири з 30 тестованих комплектів навушників блокували значну кількість низьких частот на зразок тих, що можна почути в автомобілі або літаку. Пара навушників - Etymotic ETY Kids 3 ($ 49) і Puro IEM200 ($ 29,99) - впоралися зі своєю роботою по блокуванню зовнішніх звуків краще за інших (пара інших були Direct Sound YourTones вартістю 119,95 доларів і Nabi за 69,99 доларів) .

Доктор Папсін рекомендував купувати навушники, які мають обмеження гучності і здатні добре блокувати зовнішній шум. Проте дослідження стосувалося головним чином обмеження гучності. «До тих пір, поки ви не в літаку або автомобілі, вам зовсім не обов'язково надто піклуватися про звукоізоляцію», - вважає пані Драган.

Стандарти не допоможуть

Навіть з навушниками, які ефективно обмежують максимальний звук, слід бути обережними. «85 децибел - це не якийсь магічний поріг, нижче якого ви в абсолютній безпеці, і вище якого ваші вуха починають кровоточити», - сказав доктор Флайгор (Fligor).

Аудіологи запропонували кілька порад для прослуховування. По-перше, дотримуватися гучності не вище 60%; по-друге, заохочувати дитину робити перерви щогодини, щоб дозволити відпочити волосках внутрішнього вуха (прослуховування музики в режимі нон-стоп в кінцевому підсумку може призвести до їх пошкодження).

Нарешті, доктор Джим Бетті (Jim Battey), директор Національного інституту глухоти та інших комунікативних розладів, запропонував наступне правило: якщо батько задає питання, перебуваючи на відстані витягнутої руки від дитини, слухача музику в навушниках, той повинен його почути. «Якщо вони не чують вас, значить, рівень шуму є небезпечним і потенційно руйнівним», - упевнений доктор Бетті.

Чи страждає сучасне покоління дітей більшою втратою слуху, ніж попереднє, - питання і предмет наукових дискусій. У 2010 р репрезентативне на національному рівні дослідження показало, що в 2005-2006 роках втрата слуху серед підлітків збільшилася до 19,5% з 14,9% відсотків в 1988-1994 рр. Але ці дані включають в себе в тому числі випадки, пов'язані з інфекційними захворюваннями і навіть сірчаними пробками. Більшість же випадків зниження слуху носили незначний характер і торкалися лише одне вухо.

У 2011 році дослідники використовували ті ж дані, але не виявили істотного зростання порушень слуху. Однак звернув на себе увагу факт, що у дівчаток цей фактор став помітніше. «Хлопчики і чоловіки завжди мали гірші слухові показники в силу більш активних занять», - пояснює цю історичну закономірність доктор Флайгор (у 2011 році педіатри припустили, що дівчатка почали наздоганяти за цим показником).

Навіть якби збільшення втрати слуху серед підлітків була незаперечною, не зовсім зрозуміло, кого в цьому звинувачувати. Діти піддаються впливу різних шумів: газонокосарок, рок-концертів, спортивних заходів та поліцейських сирен. «Було б передчасним звинувачувати одні лише музичні програвачі, - вважає д-р Портнафф. - Проте нам відомо, що значна частина населення вибирає високий рівень гучності, і це піддає їх ризику втрати слуху ».

Доктор Папсін, батько п'ятьох дітей, стверджує, що занадто пізно «заганяти кінь назад в сарай». Дорослі дозволяють дітям використовувати навушники, щоб подивитися фільм в польоті або просто розслабитися. «Я не збираюся, як старий, вказувати дітям не робити цього. Кожен батько має право витратити три години польоту на себе, і ваша дитина не оглухне за цей час ».

Підготовлено за матеріалами Stereo.ru .