Секрет «Принцеси Ольги». Текст статті зі спростуванням за рішенням Басманного суду

  1. спростування Рішенням Басманного районного суду від 10 жовтня 2016 року визнано невідповідними дійсності...
  2. "Закрита вечірка"
  3. зовнішні подібності
  4. перетину маршрутів
  5. Скільки це коштує

спростування

Рішенням Басманного районного суду від 10 жовтня 2016 року визнано невідповідними дійсності і порочать честь і гідність Ігоря Івановича Сечина, а тому підлягають спростуванню відомості, виражені в прихованих твердженнях про те, що керівник «Роснефти» Ігор Сєчін пов'язаний з однією з найрозкішніших яхт у світі - з яхтою «Принцеса Ольга»; яхта «St. Princess Olga »є майном Ігоря Сечіна і / або його дружини; Ігор Сечин приховує інформацію про своє закордонне майно; витрати Ігоря Сечіна істотно перевищують його офіційні доходи і офіційні доходи членів його сім'ї.

19.12.2016

Секрет «Принцеси Ольги»

Як керівник «Роснефти» Ігор Сєчін пов'язаний з однією з найрозкішніших яхт у світі?

До сьогоднішнього дня ім'я власника шикарною мегаяхти St. Princess Olga трималося в строгому секреті. Однак «Нова газета» виявила в соціальних мережах фотографії з яхти, опубліковані дружиною одного з найвпливовіших людей Росії - Ігоря Сечіна. Деталі на цих фото в чому нагадують деталі St. Princess Olga. Більш того: місця на фото збігаються з маршрутом яхти.

У 2013 році суднобудівна компанія Oceanco з Нідерландів спустила на воду розкішну і елегантну яхту розміром майже з футбольне поле (85,6 метра). Корпус судна виконаний зі сталі, а надпалубні конструкції - з алюмінію. Зовнішній вигляд яхти розробляв російський дизайнер Ігор Лобанов, а над інтер'єрами працював елітний дизайнер з Італії Альберто Пінто. На кормі яхти влаштований басейн, який при необхідності перетворюється в вертолітний майданчик, на верхній палубі - джакузі, оточене м'якими білими диванами для відпочинку; всередині судна є кімната для SPA і ліфт. Після спуску на воду яхта отримала кодову назву Y708. Але після того, як її передали власнику, назву змінили на St. Princess Olga ( «Свята принцеса Ольга»). Сьогодні St. Princess Olga займає 72-е місце в рейтингу 100 найбільших яхт у світі. Але експерти в світі розкішних яхт вважають, що її головна перевага - не розмір, а унікальність.

"Закрита вечірка"

Ігор Сечин розлучився зі своєю першою дружиною кілька років тому. У червні 2016 року Life.ru опублікував відео з одного із закритих вечірок Петербурзького міжнародного економічного форуму. Гостей в музеї-заповіднику «Павловськ» приймав Ігор Сечин. Керівника державної компанії «Роснефть» супроводжувала гарна дівчина зі світлим волоссям. «Нова газета» знайшла профілі цієї дівчини в соціальних мережах Facebook і Instagram. Нею виявилася Ольга Рожкова, яка, за словами джерел, близьких до компанії «Роснефть», раніше працювала в апараті уряду, коли Ігор Сечин був віце-прем'єром. Нам також вдалося отримати документальне підтвердження того, що Ольга Рожкова в 2011 році змінила прізвище на Сєчіна, однак, щоб не порушити закон «Про персональні дані», документ ми опублікувати не можемо.

(Див. З 15 секунди. Відео: Life.ru)

Ольга Сечіна працює в державному Газпромбанку. Джерело «Нової газети» в банку говорить, що її річна зарплата може складати приблизно 35 млн рублів. Судячи з фотографій в соціальних мережах, Сечіна більшу частину часу проводить за кордоном. В її акаунті в Instagram багато фотографій з приватних джетів, але ще більше - з яхти біля берегів фешенебельних курортів Сардинії і Корсики.

Порівнявши фотографії з соціальних мереж Сєнчіною з фотографіями яхти St. Princess Olga, а також її маршрутами, ми можемо припустити, що дружина керівника «Роснефти» відпочивала саме на цьому судні.

зовнішні подібності

27 серпня 2014 року Ольга Сечіна опублікувала в Instagram фотографію з яхти, де вона відпочивала з подругою біля круглого джакузі, оточеного білими диванами (Фото 1). 5 липня 2015 року Сечіна опублікувала фото (Фото 2), на якому вона сидить на палубі біля басейну. 1 серпня того ж року вона розмістила фотографію з тієї ж палуби, у того ж басейну (Фото 3).

1 серпня того ж року вона розмістила фотографію з тієї ж палуби, у того ж басейну (Фото 3)

фото 1 фото 1   фото 2   фото 3 фото 2 фото 3

Деталі на цих фотографіях - джакузі, дивани навколо нього, басейн, лежаки, столики - дивним чином нагадують екстер'єр яхти St. Princess Olga (Фото 4, Фото 5). На інших фотографіях з соціальних мереж Сєнчіною видно, що яхта, на якій вона проводить час, ходить під прапором Кайманових островів (Фото 6). St. Princess Olga також належить компанії з Кайманових островів Serlio Shipping Ltd.

Фото 4. «Принцеса Ольга» / yachtforums.com Фото 4 Фото 5. Shot by @croyachting фото 6

Однак зовнішні подібності - не єдині свідчення, які вказують на те, що Ольга Сечіна користується саме яхтою St. Princess Olga. «Нова газета» проаналізувала геотеги з фотографій Сєнчіною, а також маршрути яхти, і з'ясувалося, що в багатьох випадках вони збігаються.

перетину маршрутів

13 липня 2016 року Ольга Сечіна опублікувала фотографію з моторного човна з Геотеги «Ібіца, Іспанія» (Фото 7). За три дні до цього в Facebook компанії Superior Design було опубліковано фото яхти St. Princess Olga з порту Адріано, що на Балеарських островах, поряд з Ибицей (Фото 8). 14 липня 2016 року, на наступний день після публікації Сєнчіною фотографії з Ібіци, користувач Instagram @carolfeith, який катався в районі тих же Балеарських островів на моторному човні, виклав відео яхти St. Princess Olga (Фото 9).

Princess Olga (Фото 9)

Фото 7. Ольга Сечіна Фото 7 Фото 8. Яхта в порту Адріано фото 9

19 липня 2015 року дружина керівника «Роснефти» опублікувала фотографію з Венеції (Фото 10). За даними порталу vesseltracker.com, що відслідковує руху суден, рівно в цей же день, 19 липня 2015 року, в порту Венеції перебувала і яхта St. Princess Olga (Фото 11). (Портали, подібні vesseltracker.com, використовують у своїй аналітиці дані АІС - автоматичної ідентифікаційної системи, встановленої на судах.)

фото 10 фото 10   фото 11 фото 11

4 травня 2015 року Ольга Сечіна виклала в Instagram фотографію з острова Капрі (Фото 12). І знову в цей же день, 4 травня, система АІС показувала, що яхта St. Princess Olga перебувала біля того ж острова Капрі (Фото 13).

фото 12 фото 12   фото 13 фото 13

14 червня 2014 року Сечіна опублікувала фотографію мальовничого скелястого берега (Фото 14). Її передплатник в Instagram запитав по-італійськи: «Ти де?» «Корсика», - відповіла Сечіна. І знову рівно в цей же день, за даними системи АІС, яхта St. Princess Olga перебувала біля Корсики (Фото 15).

фото 14 фото 14   фото 15 фото 15

Всього нам вдалося знайти шість безумовних збігів за часом публікації і Геотеги фотографій з соціальних мереж подружжя Ігоря Сечіна з маршрутом яхти. І ці збіги відбувалися не в один рік, а безперервно протягом останніх трьох років. Більш того, ми враховували тільки ті випадки, коли збігалося все - і час, і місце. Але були приклади, коли збігалися геотегов з фотографії і місцезнаходження човна, а час відрізнялося на кілька днів або тиждень. Це може бути пов'язано з тим, що Ольга Сечіна публікувала фотографії в соціальних мережах не відразу, а пізніше.

Скільки це коштує

«Нова газета» опитала кількох експертів в світі розкішних яхт, і всі вони сказали, що точну ціну St. Princess Olga не знає ніхто, крім виробника і замовника. Ціни на мегаяхти залежать від деталей інтер'єру і багатьох інших факторів. Але всі зійшлися на думці, що St. Princess Olga коштує не менше 100 млн доларів. На сайтах компаній, які займаються продажем і орендою розкішних яхт, є пропозиції на подібні суду того ж класу, того ж року випуску і схожих характеристик. Ціна на такі яхти варіюється в районі 150-180 млн доларів.

У минулому році агентство BBC з посиланням на рішення ради директорів «Роснефти» повідомляло, що зарплата Ігоря Сечіна з бонусами може становити приблизно 12 млн доларів на рік. Якщо ці оцінки вірні, то керівник «Роснефти» навряд чи міг собі дозволити купити таку яхту.

Теоретично Ігор Сечин міг орендувати яхту для своєї дружини. Але навіть при його офіційно високому заробітку оренда St. Princess Olga сильно вдарила б по сімейному бюджету. Пропозиції по тижневої оренди яхт, подібних St. Princess Olga, починаються від 1 млн доларів. А, судячи з фотографій, Ольга Сечіна за останні три роки провела на яхті зовсім немало часу.

У прес-службі «Роснефти» на питання «Нової газети» по суті не відповіли. «Компанія не вважає для себе можливим відповідати на питання, що стосуються особистого життя і майна співробітників, за рамками вимог, що пред'являються законодавством, і не може дозволити собі створення неприйнятних прецедентів. Разом з тим незаконний збір і використання вами неперевіреною і недостовірної інформації може спричинити за собою передбачену законом відповідальність. Шкодуємо про те, що зміст ваших запитів за останній місяць потрапляє в контекст очевидною замовної кампанії, розв'язаної проти «Роснефти» і її керівника », - йдеться в заяві компанії.

Її передплатник в Instagram запитав по-італійськи: «Ти де?