Мессідор Франсуа Буше, Квадратні брати Амброгіані, Марсель

Алегорія літа і збору врожаю, Messidora, являє собою скульптуру 1994 року в білому мармурі 5 тонн, висічену в Каррарі в Тоскані і встановлену на площі братів Амброгіані (П'єр, Паскаль і Туссен, художників Марселя) на проходах Turcat Méry в Марселі. Це робота Франсуа Буше, прийняття Марселя, вважається одним з великих скульпторів двадцятого століття.

François Bouché, né le 17 juillet 1924 à Sermiers (Marne) et mort le 18 avril 2005 à Marseille était un sculpteur et dessinateur français François Bouché, né le 17 juillet 1924 à Sermiers (Marne) et mort le 18 avril 2005 à Marseille était un sculpteur et dessinateur français. Résistant, membre du commando communiste Vaillant-Couturier, il réalise une de ses premières œuvres pour le premier mémorial des martyrs de la Résistance au Mont-Valérien à Suresnes (Hauts-de-Seine). François Bouché fréquente de nombreux «майстра Головними з них є Марсель Гімонд, Анрі Лоренс, Костянтин Бранкусі, Жермен Річье і Осип Задкін.

Завдяки відкриттю торгівлі Christier (статуетки зі слонової кістки) протягом його одинадцяти років у сусіднього майстра, Франсуа Буше заявляє, що він буде скульптором. У 14 роки Франсуа брав участь у відновленні Реймського собору, який був пошкоджений вибухами першої світової війни. Саме тоді скульптура дійсно відкривається йому.

У жовтні 1940 Франсуа залишає свою сім'ю в Школі витончених мистецтв Парижа, яку він часто відвідує до 1946. Він отримав майора в 1942. Непарні заняття дозволяють йому вижити до кінця навчання, не порушуючи його пристрасті.

Непарні заняття дозволяють йому вижити до кінця навчання, не порушуючи його пристрасті

Франсуа Буше в 1985 від Мішеля Гігу

Професор технічної освіти в Парижі від 1947 до 1951, потім професор Школа образотворчих мистецтв з Марселя. У цей день він зробив ознайомлювальну поїздку в Марокко і 1953, що відповідає за дослідження в Греції по кикладской ідолам. Його еволюція залежить від використовуваних методів.

Він починається в 1956, новому дослідженні металу як засоби вираження, про що свідчать: Дуель, Лукреція, Суд Соломона. Він використовує срібло і нержавіючу сталь для Христа з церкви Святого Георгія в Марселі в 1961. Він повертається до маленьких бронзам і терракоте в 1963.

Для Франсуа Буше малюнок завжди був привілейованим засобом вираження: ніяких скульптур без підготовчих малюнків. Відтепер його виставки іноді присвячені виключно малювання. Ми знаходимо його роботи, скульптури, малюнки, а також картини у багатьох колекціонерів, особливо в Італії, країні, в якій він підтримував привілейовані відносини (багато з його бронзових робіт буде занурений в ливарний завод Вентурі в Болоньї, де він регулярно зустрічався з його другом скульптором Беррокаль).

У своєму прийнятому місті, Марселі та його околицях, ми можемо побачити деякі з робіт Франсуа Буше:

У своєму прийнятому місті, Марселі та його околицях, ми можемо побачити деякі з робіт Франсуа Буше:

бюст Антоніна Арто

 • скульптури 2 Мішеля де Нострадамуса в Салон-де-Провансі, монументальні скульптури, перша зроблена в 1963 в зварних мідних пластинах (одна тонна, високі 4-метри). Після дорожньо-транспортної пригоди він відновлений містом і спорудив Place de l'Ancienne Halle перед Музеєм Крау і недалеко від будинку Мішеля де Нострадамуса. Другий, зроблений в 1973 і замінює різьблену скульптуру, - це проспект Жоржа Гінемер (монументальна скульптура з литого алюмінію висотою 10 метрів).
 • Середземномор'ї (1977, 6 тонни пісковика, запечені в Уззе) для автономного порту Марсель і який вітає мандрівників, що прибувають з усіх портів Середземномор'я.
 • Sound of the Sea, 1979, для міста Кассис і військового меморіалу;
 • Велике розп'яття, монументальна скульптура з нержавіючої сталі і срібла і баптистерій в церкві Св. Георгія Марсельського;
 • монументальна скульптура для держави в 1973, Данина Леонардо да Вінчі (полірована сталь) в Коледжі Ремпартов в Марселі;
 • Omphalos, бронзова скульптура, музейна колекція Художня галерея Генеральної Ради в Екс-ан-Провансі.
 • le бюст Антоніна Арто , Bd зоологічного саду, біля входу в сад Longchamp палац , в метро п'ять авеню Longchamp.
 • Мати і дитина, фонтан бронзової скульптури в Фонді Камарго в кассис.
 • Мовчання, Циганський Святих, Мессідор, Голий з піднятими руками, Допомога, п'ять бронзових скульптур з колекції З повагою, музей де Провансу .
 • Його кінцева робота, бюст композитора Анрі Томазі, вирізаний на прохання його родини.
 • Древо Любові, бронзова скульптура, подарована родиною Буше в місто Салон-де-Прованс (виставлена ​​в Ратуші). Франсуа Буше був кремований в Марселі на 20 April 2005.

Le З повагою, музей де Провансу à Marseille lui rend un hommage pour le dixième anniversaire de sa disparition avec une exposition de septembre 2015 à mars 2016: «Франсуа Буше, криві і простору».

En juillet et août 2017, c'est la ville de Salon de Provence qui expose à l'Espace Culture Robert de Lamanon sculptures et dessins ( «Маршрути скульптора«). Les visiteurs vont redécouvrir François Bouché, l'auteur des deux sculptures monumentales de Nostradamus réalisées pour la ville il ya une cinquantaine d'années.

ДЖЕРЕЛА Wikiépdia
ФОТО Michel Guiguen & Google Street View & Mappy & Dominique Milherou Tourism-Marseille.com

ЛИСТ ДЛЯ НАСТУПНИХ