В'язка шотландських висловухих кішок і котів: правила та поради

Кішка з 1,3-1,5 років готова до того, щоб в'язка сталася і настала вагітність: кішка вже може мати кошенят і бути повноцінною матір'ю. В першу течку в'язати не можна, потрібно дочекатися другої-третьої.

Перша в'язка - процес непередбачуваний. По-перше, кішка ще не знає радості спілкування з протилежною статтю і тому може занадто опиратися пестощів і увазі, особливо якщо в будинку, де вона живе, немає інших хвостатих, тобто досвід спілкування з собі подібними у неї відсутній як такий. Часто кішки при вигляді самця поводяться агресивно, як на відео.

По-друге, статевий акт для такої кішечки в новинку. А це означає, що вести себе вона може неправильно. На жаль, природа з першого разу підказує не завжди. Найчастіша проблема - кішка лягає на бік, в результаті чого кіт не може зробити статевий акт.

У будь-якому випадку господарі нареченої повинні попередити господарів нареченого, що у них це в перший раз, тому що відповідальність за проведення статевого акту лежить на друге. Читайте докладніше про першому разі в статті « Коли можна в'язати кішок ».

Також варто врахувати, що тварин без оцінки експерта небажано допускати в розведення: шотландці - складна порода. Та й взагалі без реєстрації розплідника і закінчення фелинологических курсів розведенням кошенят краще не займатися.

В'язка шотландської вислоухой і Прямоухий кішки повинна відбуватися приблизно на 3-й день тічки: саме в цей час дама з максимальною часткою ймовірності може завагітніти. Якщо привести її до кота занадто рано або занадто пізно, запліднення може не статися.

Схрещування шотландських кішок здійснюється на території самця, тому що там він відчуває себе головним, тому цілком може зосередитися на спокушанні хвостатої гості. Кішку потрібно віддавати зі звичним для неї кормом і лотком, тому що від нього виходить її запах.

В'язка кота з кішкою шотландської в перший день зазвичай не виходить, тому що тварини знайомляться, принюхуються, формують симпатію і адаптуються один до одного. Парування зазвичай відбувається на другу-третю добу, тому наречену залишають у нареченого мінімум дня на три, а далі дивляться по ситуації.

Перед тим, як зводити шотландських кішок, власники кота повинні підготувати для парочки окреме приміщення або хоча б обгороджену територію, звідки гостя не втече. У той же час має бути місце, де вона може сховатися від нав'язливих залицянь і відчути себе в безпеці. Адже надмірний стрес може привести не тільки до того, що кішка не підпустить до себе залицяльника, але і до виникнення у неї стійкої відрази до сексу на все життя.

Як ми вже сказали, відповідальність за процес лежить на господарях кота, тому що все повинно відбуватися на їх території. Від вас як від власника кішки - корм і лоток, а також правильний вибір дня. На який день в'язати шотландську кішку? Як ми вже писали, відправляти кішку до кота краще на другий-третій день з початку тічки з розрахунком на те, що вона в перший день його до себе не підпустить. Тоді спаровування відбудеться на третій-четвертий день, коли зачаття найімовірніше.

Попередньо потрібно обстригти кішці кігті, тому що  вона буде намагатися заїхати коту по морді Попередньо потрібно обстригти кішці кігті, тому що вона буде намагатися заїхати коту по морді. Ось такі у тварин "високі" відносини.

Парування відбувається приблизно так. Кот сідає неподалік від кішки на відстані метра. Періодично він намагається підійти ближче, але вона відлякує його шипінням і риком, а може пустити в хід і кігтики. На це самець реагує забавно: він вдає, ніби дрімає і йому взагалі плювати на гостю. А кішка, бачачи таку неувагу, починає кататися по підлозі і заклично нявкати. Але як тільки кіт знову виявляє до неї інтерес, вона знову стає агресивною. Так повторюється кілька разів. Потім кішка або припиняє опір, або послаблює увагу, чим користується кіт: він хапає її за холку зубами і сідає зверху. Кішка може передумати спаровуватися і знову почати шипіти і битися. Якщо ж вона згодна, то піднімає попу і завалює хвіст на бік, щоб коту відкрився прямий доступ до її геніталій. Якщо ж кішка не згодна, вона опускає хвіст і тим самим прикриває доступ до святая святих.

Безпосередньо статевий акт, тобто активні дії, триває недовго (всього 5-10 секунд), після чого у самця відбувається виверження, а кішка видає крик (іноді вона цього не робить). В результаті кіт відскакує вбік і починає вилизуватися, а кішка перевертається на спину і на радощах катається. Після спарювання вона стає задоволеною і затишною.

Через час це відбувається ще й ще раз, поки одному з партнерів не набридне. Зазвичай кіт втрачає інтерес до кішці через дві-три доби. В цілому за цей час може статися 10-15 статевих актів.

Чим більш пристрасний кіт попався, тобто чим краще він доглядає і збуджує кішку, тим імовірніше настання вагітності, тому що овуляція у кішки настає під час статевого акту і пов'язаних з її якістю, в тому числі, від поведінки нареченого.

Не всі зустрічі проходять однаково вдало. Іноді кішечка не може завагітніти з першого разу - тоді доводиться приводити її до того ж коту ще і ще. В цьому немає нічого дивного, особливо після першої злучки.

Можуть виникнути і проблеми зі спілкуванням. Найчастіша - кішка не підпускає нареченого. В такому випадку господарі повинні додатково порушити її погладжуванням в області зовнішніх статевих органів, спини і живота. Іноді потрібно і медичне втручання: в піхву вводять зонд, після чого відбувається спарювання. Також роблять ін'єкції препаратів, що викликають овуляцію. Але це вже крайні заходи, йти на які варто, тільки зваживши всі за і проти. Найчастіше просто потрібно наполегливе, але делікатне поведінку кота або ж зміна нареченого.

Може статися і протилежна ситуація: кіт сам не підходить до кішки. Можливо, вона йому просто не припала до душі, а, може бути, справа в забарвленні. Якщо в ранній молодості котика образила якась панянка, після цього він може не підходити до самкам такого ж забарвлення. Тоді, яка б ласкава не була його нова наречена, аналогічний забарвлення може порушити сексуальний настрій. Вихід з цієї ситуації тільки один: підбирати інших партнерів.

Ще одна поширена проблема, про яку ми згадали вище, - кішка під час парування завалюється на бік. Зазвичай така поза робить неможливим статевий акт, але деякі коти вміють запліднювати самок і на боці. Якщо ж це не виходить, людина, яка контролює процес, повинен притримати кішку так, щоб вона прийняла правильну позу.

В'язка з яким котом повинна бути, запитаєте ви? Всі міркування про те, з якою породою в'язати шотландську вислоухую і прямоухую кішку, в корені невірні. Адже дозволена в'язка тільки з котом шотландської породи (висловухих і Прямоухий). Міжпороднесхрещування може привести до непередбачуваних наслідків із зовнішнім виглядом і зі здоров'ям. плюс потомство буде метисами : Таких кошенят ви не зможете продати, а будете змушені дарувати. Тому відповіддю на питання, чи можна схрещувати висловухих і прямоухих кішок з безпородними женихами і навпаки, буде однозначне «ні».

Крім цього, існують правила всередині породи. На питання про те, з ким можна зводити (схрещувати) шотландську вислоухую кішку, правильну відповідь такий: з шотландським Прямоухий котом. А на питання, з яким котом в'язати (зводити) шотландську прямоухую кішку, відповімо так: з шотландським висловухих котом. Вловили закономірність? В'язка прямоухих шотландок дозволена тільки з капловухими котами і навпаки. Тільки так ви отримаєте здорове потомство.

Справа в тому, що ген вислоухости - це ген, від якого не тільки "падають" вуха, а й видозмінюються інші хрящі в тілі, тому схрещувати двох висловухих (фолдов) ні в якому разі не можна: їх гени потрібно розмішати з Прямоухий, які дозволять потомству не мати патологій опорно-рухового апарату. Детальніше про гені вислоухости і про правила підбору пари читайте тут . Таким чином, скоттиш-страйтов ми в'яжемо або зі скоттиш-фолд, або з хайленд-фолд, а скоттиш-фолдов - зі скоттиш-страйт і хайленд-страйт.

Отже, резюмуємо відповідь на питання, з ким можна в'язати шотландську кішку. Кот повинен бути хорошим представником своєї породи з родоводом. Вислоухую кішку в'яжемо з Прямоухий котом, прямоухую кішку - з висловухих котом. Схрещування прямоухих з Прямоухий теж дозволено, але від таких маніпуляцій народжуються тільки прямоухие котята.

Кот повинен бути досвідченим, особливо якщо кішка ще не досвідчені. І він повинен бути більшим, щоб мати можливість здійснити статевий акт, вхопивши зубами за загривок і одночасно дотягнувшись до задньої частини. Якщо він менше, господареві доведеться тримати кішку за загривок.

Кот і кішка не повинні нічим хворіти, в тому числі, блохами і статевими інфекціями. Ви можете попросити у власників довідку про те, що інфекції відсутні.

Якщо для вас важливо, якого кольору будуть кошенята, ви повинні підібрати пару по окрасу .

Кішка і кіт повинні бути щеплені від всіх інфекцій не менш, ніж за три тижні до в'язки. За два тижні до вакцинації слід провести дегельмінтизацію. Якщо вакцинація перед зустріччю не проводиться, тому що була проведена раніше, дегельмінтизацію роблять за 2 тижні до в'язки.

Де шукати хорошого кота? Серед знайомих. За оголошенням в інтернеті. У розпліднику в вашому місті. Через клуб.

Перед в'язкої необхідно підписати договір, де обумовлені всі умови, в тому числі дата, на який ви віддаєте кішку, гарантію вагітності (якщо вона не наступила з першого разу, господарі нареченого повинні бути готові ще до 2-3 безкоштовним в'язанням). Також в договорі прописується ціна, яку ви платите за злучку, або оплата кошеням.

Якщо ви шукаєте пару по оголошенню, ви повинні знати, що бувають випадки шахрайства, коли в оголошенні про котика вказана одна інформація, ніби у кота є титули і сертифікати, а потім з'ясовується, що це неправда і він взагалі не має допуску до розведення. Буває, що і фото в оголошеннях фальшиві. Детальніше на цю тему можна дізнатися з відео. Рада, як уникнути шахрайства, тільки один: перевіряйте всі документи, не вірте нікому на слово.

Статтю перевірила і схвалила фелінолог (фахівець з кішкам), власниця розплідника Mifiland Марія Ковалевська Статтю перевірила і схвалила фелінолог (фахівець з кішкам), власниця розплідника Mifiland Марія Ковалевська. Розплідник спеціалізується на виведенні якісних представників шотландської породи (скоттиш-фолд, скоттиш-страйт) мармурових забарвлень. Крім того, Марія активно займається освітою людей про шотландської породи у соціальних мережах: її сторінки зібрали тисячі передплатників. Перейти на сторінку розплідника

На який день в'язати шотландську кішку?
В'язка з яким котом повинна бути, запитаєте ви?
Вловили закономірність?
Де шукати хорошого кота?