Фактори, що впливають на курс британського фунта на Форекс (GBP / USD).

Фактори, що впливають на курс британського фунта на Форекс (GBP / USD) .
британський фунт до долара США (GBP / USD) є однією з найбільш популярних і торгованих валют на ринку Форекс. Незважаючи на те, що Британія не займає в сучасному світі будь-якої величезної економічної ролі, як це було в колоніальні часи, за обсягом торгівлі та обсягу резервних вкладень фунт зазвичай коштує на 3 місці після долара США та Євро.
Причини такого впливу наступні:
- британський фунт (Також званий фунтом стерлінгів) є однією з найстаріших валют, які зараз знаходяться в обігу.
- Лондон залишається другим за величиною найбільшим фінансовим центром світу, в якому встановлюються деякі світові ціни. Зокрема, наприклад, велика частина світу працює за контрактами на золото, ціна на які встановлюється саме на Лондонському фіксингу, і особливо це стосується контрактів на фізичне постачання. Грошовий ж і кредитний ринки, особливо європейський орієнтуються на ставку Libor, яка теж встановлюється в Лондоні.
- найчастіше британський фондовий ринок є єдиною хорошою альтернативою американському фондовому ринку для залучення акціонерного капіталу, тому що має більш ліберальне законодавство і більш низькі витрати на розміщення цінних паперів на біржі.
- на європейському континенті немає відносно незалежних економік, тому що вони або мають надто великий торговий оборот всередині Європи (як Швеція чи Швейцарія) або взагалі входять в єдину валютну зону. Британія ж залишилася в цьому плані щодо незалежної: ще в 1990 році Великобританія увійшла в Європейський механізм валютних курсів, який був передвісником Євро, але вийшла з нього вже через 2 роки після найсильнішого обвалу британського фунта, на якому якраз і заробив капітал Джород Соротс. З тих пір розмови про входження Великобританії в Єврозону виникають все рідше і рідше. незалежність фунта і його низька факторная зв'язок з євро привели до того що багато трейдерів стали користуватися ним для диверсифікації своїх стратегій.
- фунт-долар є досить волатильною валютною парою, що дозволяє ловити досить великі руху.
Внутрішні чинники, що впливають на фунт.
Практично всі валюти залежать від одних і тих же внутрішніх факторів, до яких відносяться різні показники поточної стадії економічного циклу, показники економічної політики і показники, що характеризують цілі цієї економічної політики.
ставка відсотка
Перш за все трейдеру необхідно враховувати залежність курсу від процентної ставки, яка визначається Комітетом з грошової політики (Monetary Policy Committee, MPC) Банку Англії. Рішення по зміні процентної ставки Комітет приймає щомісяця (1-й або 2-й четвер кожного місяця), при цьому якщо ставка не змінюється, то банк не дає ніяких коментарів з цього приводу. Якщо банк змінює основну ставку відсотка, то комітет робить спеціальну заяву, яке цікаве тим, що дає інформацію про можливі подальші дії Банку Англії.
Як і у випадку з іншими ставками основну роль тут відіграє не поточне значення ставки, а майбутню зміну процентного диференціала між ставкою банку Англії і ставками інших країн, в основному Єврозони і США.
Наприклад, якщо прогнозується зростання ставки банку Англії і це зростання буде швидше, ніж зростання ставки в США (тобто різниця між ставками буде збільшуватися) то це викличе зростання курсу фунта до долара США. Якщо ж різниця між ставками буде скорочуватися, то це призведе до падіння курсу Фунта. Точно така ж залежність є по парі Євро / фунт. Тут валюти будуть реагувати на перспективи зміни процентної різниці між ставками ЄЦБ і Банку Англії.

Валютний курс дуже сильно реагує на різницю між процентними ставками, тому що відсоток за інших рівних умов - це основний фактор привабливості валюти для портфельних інвесторів. Саме ставка центробанку в кінці кінців визначає прибутковість міжбанківських депозитів, облігацій та інших інструментів з фіксованою прибутковістю. Тому найменші зміни різниці в процентних ставках призводять до порушення поточної рівноваги розподілу ресурсів і масового перетоку коштів з одних валют в інші.
Інфляція.
Два основні показники інфляції це індекс споживчих цін і індекс цін виробників. Перший фактор важливіше, тому що саме на нього орієнтується Комітет із грошовій політиці, коли приймає рішення про зміну ставки. індекс споживчих цін публікується Національною службою статистики. Як і більшість інших центральних банків розвинених країн, банк Англії займає таргетуванням інфляції. Метою центробанку є інфляція близька до рівня в 2%. Інформація про оцінки центробанком поточної економічної ситуації можна знайти в щоквартальному звіті банку Англії по інфляції. Вплив показників інфляції на курс валюти відбувається в основному через ставку центробанку. Тут теж важлива не сама інфляційна цифра, а зміна перспектив дій центрального банку у відповідь на цю цифру.
Наприклад, якщо інфляція була досить низькою (менше одного відсотка), то несподіваний вихід інфляції на рівні 2% буде означати, що центробанк буде піднімати ставку відсотка, щоб стримати її подальше зростання, а це означатиме зростання фунта.
Навпаки, інфляція нижче, ніж очікувалося раніше, викликає або більш швидке зниження ставки, або збереження її на найнижчому рівні більш тривалий час. І те й інше призведе до зниження курсу фунта до решти валют.
ВВП та інші показники економічної активності.
До найбільш важливими показниками зазвичай відносять щоквартальний ВВП (У Великобританії вважають попередній, переглянутий і остаточний ВВП) , роздрібні продажі і індекс менеджерів з постачання у виробництві і сфері послуг.
Британська економіка займає в світі 6 місце за обсягом ВВП і останнім часом зростає відносно стабільними темпами.
Показники економічної активності впливають на котирування національної валюти як безпосередньо, так і через очікування зміни ставки. Прямий вплив полягає в тому, що чим сильніше економіка, чим швидше розвивається виробництво і сфера послуг і чим більше внутрішній попит - тим більше портфельних інвестицій заходить в країну, тим більше попит на валюту для цих портфельних інвестицій і тим вище курс валюти.
Вплив через ставку відсотка приблизно таке ж, але більш сильне і швидке. Чим швидше розвивається економіка, тим швидше буде підніматися ставка для недопущення перегріву економіки, відповідно тим швидше зростатиме курс фунта.
ВВП хоч і є головним показником поточної стадії економічного циклу, але запізнювання роблять його малоефективним. В цьому випадку краще всього спиратися на показники, які або відповідають циклу, або випереджають його на кілька місяців - це роздрібні продажі (Які публікуються щомісяця) і різні опитувальні індекси впевненості споживачів, таки як, наприклад, індекс споживчої довіри від Gfk або від компанії Nationwide. Ці індикатори показують те, як поточну або майбутню економічну ситуацію оцінюють споживачі, тобто ті, хто створює попит, що являє основним двигуном економіки.
Зайнятість і безробіття.
Зміна числа безробітних - показник, який публікується щомісяця і на який Комітет з монетарної політики звертає особливу увагу оскільки, з одного боку, безробіття - це фактор, який заважає зміцненню внутрішнього попиту, а з іншого - це ще й незадоволені виборці.
Тому зростання безробіття означає і погіршення економічної сили країни і можливість зниження ставок центробанком, тому це негативний фактор для фунта.
Платіжний і торговий баланс.
Трейдери, які торгують парою GBP / USD повинні звертати увагу на платіжний і торговий баланс Великобританії (торговий баланс виходить раз на місяць, платіжний - раз в квартал), тому що основним її торговим партнером є США. Дефіцит і профіцит торгового балансу як раз і показують обсяги експорту та імпорту і обсяги припливу і відпливу національної та іноземної валюти.
Якщо профіцит торгового балансу, виявляється більше, ніж очікувалося раніше, це як правило веде до зростання Фунта, якщо менше, то навпаки.
Обсяг держборгу.
Це досить специфічний фактор і не для всіх країн він має значну роль. Нагадаємо, що для Британії якість бюджетної дисципліни та обсяг держборгу до ВВП Зараз має вже загрозливе значення. Якщо до 2008 року ці цифри не виходили за 50%, то на 2015 рік держборг становить вже більш ніж 90% ВВП, і тенденція, схоже, не збирається розгортатися в усякому разі до тих пір, поки Великобританія не вийде з поточної рецесії.
держборг до ВВП в%.

ВВП


З одного боку, зростаючий держборг є наслідком сильного стимулювання економки, а воно йде в тому числі і за допомогою зниження ставки, що погано для фунта.
З іншого боку, високий держборг є скоріше наслідком, і означає що уряд готовий до використання будь-яких заходів для виведення економіки з кризи.
Але найголовніше вплив - це ризики вкладень в країну, пов'язані з держборгом. Чим більше держборг - тим більше ці ризики, і тим більше при інших рівних умовах буде потрібно різниці процентного диференціала, щоб заманити інвесторів в свою країну і свою валюту.
Зовнішні чинники:

Ціни на сировинні товари.
фунт не є сировинною валютою як австралійський долар або канадський долар, однак все ж існує невелика позитивна кореляція з цінами на енергоресурси, особливо з нафтою і газом. Можливо вся справа в тому, що в парі GBP / USD долар має негативну кореляцію з цими товарами, тому для фунта вона є позитивною, а можливо в тому, що Великобританія - це найбільший виробник і продавець природного газу в Євросоюзі, тому її економіка в якійсь мірі залежить від ціна на енергетичні товари.
США
Великобританія знаходиться в складі Євросоюзу, але при цьому в саму зону обігу євро не входить. Це дає можливість країні проводити абсолютно незалежні податково-бюджетну і кредитно-грошову політику. У цьому сенсі фунт відв'язано від Євро. При цьому, незважаючи на територіальну близькість до Європи, основним торговим партнером Великобританії є США, положення і стан якої і впливає на курс Фунта, особливо в парі EUR / GBP.
Резервні потоки.
Так вже історично склалося, що фунт є популярною резервною валютою і в цьому сенсі займає 3 місце в світі. Це відбувається і тому, що Лондон займає 2 місце в світі як фінансовий центр і тому, що Великобританія історично має досить високу ставу відсотка при низькому рівні ризику. Тому зміна потоків і накопичення або розпродаж резервів, особливо у країн азіатського регіону в значній мірі впливають і на Фунт.
Специфічні чинники.
До специфічних чинників відносять так звані потоки фінансів зі злиттів і поглинань (M & А-активність).