Британська короткошерста, британські кошенята, коти британці

Голова у британській породи кішок округла з широким чолом, на якій розташувалися маленькі, широко розставлені, із закругленими кінчиками вуха Голова у британській породи кішок округла з широким чолом, на якій розташувалися маленькі, широко розставлені, із закругленими кінчиками вуха.
Короткий і прямий, але в той же час широкий ніс відмінно виглядає на закругленою мордочці. У котів британців сильно розвинені щоки. Тулуб потужний кремезне і мускулисте. Очі досить великі, круглі, широко поставлені і дуже виразні. Причому колір очей повинен бути однаковим з забарвленням тварини. Шия коротка, товста, а груди об'ємна, розвинена, розташована на масивних плечах. Пряма спина об'єднує короткі і потужні прямі ноги. На ногах великі і міцні лапи прекрасно формують образ хижака. Товстий хвіст не довгий і як у всіх кішок, поступово тоншає до кінця. Короткий і густий шерсть у британських кішок поєднується з хорошим рельєфним густим підшерстям. Підшерсток трохи піднімається від поверхні тулуба, надаючи плюшевий вигляд кішці. Забарвлення буває як одноколірної без малюнка (біла, чорна, сіра і ін.) І двокольорового (черепахова з білими плямами, чорна з сріблястою мордою і боками і ін.). Шерсть у породистих британців повинна бути рівномірно забарвлена від кінчиків до кореня. Винятки становлять лише масті сріблястою і Смоук.

Походження британської короткошерстої
Сьогодні існує дві версії появи британських короткошерстих кішок на островах Великобританії.
За пепрвому доданню, британська кішка з'явилася в Англії близько 2000 років тому завдяки римським завойовникам. На новому для себе місці ці кішки жили як "домашні", поки заводчики не зайняв розведенням споконвічно англійської породи. Так і з'явився в XIX столітті перший справжній короткошерстий британець.
Друга версія датується тисячі п'ятсот п'ятьдесят-вісім роком. Старі записи свідчать, що британська короткошерста порода виведена у Франції ченцями монастиря Гран-Шартре. Вони продавали тільки кастрованих тварин, тим самим зберігаю породу кішок тільки в своєму монастирі.
Тільки в 18 столітті К. Лінней став називати британців ка особливий вид. Сселекціонная робота з англійської серйозністю і наполегливістю почалася в кінці 19 століття в Англії. Тоді англійці поставили за мету отримати породу кішок з певним типом, забарвленням і породними особливостями. Наукова назва Felis catus kartusinoum в 1930 році присвоїв французький ветеринар.
Перш за все, своєю появою британська короткошерста, як порода, зобов'язана Гаррисону Вейєри, засновнику руху любителів кішок. Підтримував починання м-ра Вейера короткошерстими британськими кішками і містер Юнг, ставши першим суддею на першій виставці.
На першій Лондонській виставці кішок були показані перші представники цієї породи. Однак перша світова війна призупинила більш розвинутою цієї породи. І до кінця війни хороших представників британської породи було мало. Міс К. Вілсон спільно з її заводчиками вдалося відродити цю породу, використовуючи домашніх кішок з необхідними характеристиками. При цьому для відтворення типу британської короткошерстої кішки деякі заводчики стали використовувати для розведення персів. Потомство від цих в'язок не реєструвалося як британські короткошерсті, і формально чисельність породи тривала зменшуватися.
Наступний провал спіткав заводчиків при спробі поліпшити генетику. До розведення бралися інші породи, як Російська блакитна і Шартрез. З одного боку у потомства поліпшилося здоров'я, але з'явилися відхилення від стандарту породи. Довелося знову повернутися до нащадків британців з персами.
У 1950 р британська короткошерста кішка визнана Американськими асоціаціями. Уже в 1967 р місіс Леві привезла Нью-Йорк двох блакитних британців. Надалі ці кішки активно виставлялися на виставках по всій Америці. Серед перших британців був представлений розплідник BeMy, який працюють і зараз.
У 1980 р, через 100 років після першої виставки, CFA затвердив для британської короткошерстої статус чемпіонства. Пізніше з британської короткошерстої породи виділили окрему гілку чарівних тварин шотландська висловуха кішка .
Характеристика британської короткошерстої породи

Британські короткошерсті кошенята - це красиві «плюшеві» тварини. Внаслідок свого незалежного котячого характеру і легкого догляду за шерстю, ці тварини добре підходять людям, які проводять багато часу поза домом. Тому британських кішок часто називають "кішка для бізнесмена". Навіть трапляється, що кішки вважають присутність людини для себе обтяжливим. Ці тварини спокійні, ласкаві, охайні, що володіють хорошим здоров'ям. Британська короткошерста кішка своїм забарвленням заспокоює будь-яку нервову систему при одному тільки погляді на їх шерсть. А сріблясті британці незвичайно ласкаві і балакучість муркочуть у відповідь на ласку.
На сьогоднішній день существет 62 різновидів забарвлення кішок. Розглянемо основні з них:
1. Британська короткошерста блакитна.
Шерсть сіро-блакитного кольору, без сріблястою вуалі, з рівним забарвленням до коренів; очі густо-мідні.
2. Британська короткошерста кремова.
Рівний блідо-кремовий колір хутра, на практиці важко домогтися рівного кольору і, як правило, всі тварини мають легкий слід таббі (малюнка) або плямисті відкинуті; очі густо-мідного кольору.
3. Британська короткошерста шоколадна.
Хутро суцільного рівного шоколадно-коричневого кольору; очі мідного кольору.
4. Британська короткошерста біла.
Забарвлення шерсті кішок чисто-білий, колір очей може бути трьох варіацій: помаранчевий, блакитний і різний; у кошенят допускається наявність темних ділянок на голові, у дорослих будь-які відмітини повинні зникнути.
5. Британська короткошерста чорна.
Блискучий чорний хутро, суцільний аж до коренів волосся, без домішки рудого, таббі відмітин, білих волосків або плям; очі густо-мідного кольору.
6. Британська короткошерста лиловая.
Рівна рожево-сизо-сіра шубка; очі мідного кольору.
7. Британська короткошерста червона.
Рівний яскраво-рудий колір хутра, ті ж проблеми, що і у кремового окраса; очі мідного кольору.
8. Британська короткошерста черепахова.
Забарвлення існує тільки на кішечках: лілово-кремовий черепахова, блакитно-кремовий черепахова, черепахова - бажані добре змішані кольору без суцільних плям будь-якого забарвлення; колір очей повинен відповідати основному кольору хутра.
9. Британська короткошерста колорпойнт.
Більш сучасна колірна різновид кішок, виведена досвідченими заводчиками генетичними методами; бувають всі кольори, властиві сіамським кішкам: червоний-пойнт, кремовий-пойнт, шоколадний-пойнт, ліловий-пойнт, блакитний-пойнт, блакитно-кремовий черепаховий-пойнт, лілово-кремовий черепаховий-пойнт, шоколадно-черепаховий-пойнт; колір очей обов'язково блакитний.

Догляд за британської короткошерстої
Британські кошенята повністю відповідають стандартам породи. Британці ласкаві і спокійні, легкі в догляді, виховані і доброзичливі, легко уживаються з іншими тваринами, до того ж дуже добре ладнають з дітьми. Якщо Ви хочете придбати британського кошеня в нашому розпліднику, то зайдіть на сторінку «Кошенята на продаж». У британцем шерсть не потребує частого розчісування. Ці кішки невибагливі і швидко приживаються на будь-якому новому місці. Британські короткошерсті - символ благопалучія, спокою і домашнього затишку. Вони дуже ніжні і люблячі істоти, з тихим делікатним голосом і не вимагають до себе постійної уваги. У порівнянні з іншими породами кішок вони не справляють враження активних мандрівників. Тому вони абсолютно не страждатимуть, залишаючись в закритому приміщенні на теплом і м'якому кріслі. Коли ваша сім'я чітко вирішить отримати чотириногого друга, то придивіться і до інших різновидів британської короткошерстої, особливо забавні висловухі кошенята .