На що беруть кредити українці: в середньому позичальник повинен шість тисяч гривень

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

3 червня 2017, 7:51 Переглядів: 3 червня 2017, 7:51 Переглядів:   Фото: Анастасія Іскрицька   Українці все менше позичають   гроші   у банків (за три роки рівень закредитованості населення впав майже на 5 п

Фото: Анастасія Іскрицька

Українці все менше позичають гроші у банків (за три роки рівень закредитованості населення впав майже на 5 п.п. - з 13,5% до 8,8%) і все більше - у друзів і родичів, причому намагаються позичати 1-2 тисячі в гривнях, а не в валюті, і по можливості без відсотків. Такі висновки можна зробити з дослідження "GfK Україна "На замовлення Світового банку про споживчі кредити населення, проведеного в грудні 2016 - січні 2017 го і презентованого днями. На їх підставі" Сегодня "склала портрет" середнього "жителя країни, який живе в борг.

ПОРТРЕТ. Як роз'яснили в "GfK Україна", їх цільова аудиторія - люди, які виплачують кредити або позичали не менше двох років тому. Було опитано 2140 осіб у віці 24-65 років у всіх регіонах України. Як видно з інфографіки, середньостатистичний позичальник - це заміжня працююча жінка-городянка у віці 40-65 років. Гроші вона позичає в банку або у знайомих, суми від 250 до 10 тис. В гривнях на термін менше року як споживчий кредит (НЕ іпотека і не автомобіль). Це як мінімум другий кредит за останні два роки. Майже 60% позичальників розраховуються вчасно. При цьому у 70% респондентів немає ні депозитів, ні заначок, у 23% є тільки заначки, і лише 7% мають і те й інше, але все одно їм доводиться іноді брати в борг.

У КОГО І НА ЩО. Зазвичай "середній" позичальник позичає гроші у знайомих або родичів, причому намагається взяти їх без відсотків. Таких людей 52% від загального числа, а позичають вони мало - від 250 до 2500 грн на 2-3 місяці, тому звертатися в банк не бачать сенсу. У банках кредитуються 72% від загальної кількості позичальників на суму 5-10 тис. Грн і вище і на термін рік і більше. В сумі це більше 100% позичальників, але, за словами аналітиків "GfK Україна", це можна пояснити, адже одні й ті ж люди беруть і кредит в банку, і в безвідсотковий борг у знайомих для якнайшвидшого погашення боргу перед банком. Найчастіше позичають на покупку побутової техніки, святкування, лікування і ремонти.

Найчастіше позичають на покупку побутової техніки, святкування, лікування і ремонти

ЕКСПЕРТИ. Фінансисти кажуть, що вартість кредитів нині висока (30% в рік і більше), тому темпи кредитування падають, люди не готові багато переплачувати. "Стан справ із захистом прав кредиторів критичне, банки загрузли в позовах зі злісними неплатниками, які, користуючись дірявим законодавством, не повертають кредити, - сказав нам голова Ради НАБУ Роман Шпек. - У підсумку банки не кредитують, бо не впевнені, що позики повернуть. А бізнес не розвивається, бо не вистачає фінансування, в результаті все це призводить до падіння платоспроможності населення. Тому не варто розраховувати на відновлення довгострокового кредитування - автокредити та іпотеку. Без прийняття закону, який унеможливить використання схем з ухилення від виконання кредитних зобов'язань, ситуація не зміниться ". Економіст Іван Нікітченко уточнив: потрібні закони, регулірущіе взаємини банків і клієнтів, зокрема, закон про колекторських компаніях." Треба ретельно прописати умови по обслуговуванню кредитів і знизити ставки. Лише через кілька років, коли ставки будуть трохи вище інфляції (плюс 2-3%), відбудеться бум кредитування, який був в 2005-2008 роках ", - упевнений Нікітченко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "На що беруть кредити українці: в середньому позичальник повинен шість тисяч гривень". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Коновалова Христина, Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ