Огляд Xiaomi Mi Band 3

 1. Макс Любін Не так давно Xiaomi представила черговий потенційний хіт - фітнес-браслет Mi Band 3. Сьогодні...
 2. Характеристики
 3. Упаковка і комплектація
 4. Дизайн і матеріали
 5. Браслет в роботі
 6. управління
 7. повідомлення
 8. Пара рядків про захист
 9. Час автономної роботи
 10. Враження й висновки

Макс Любін

Не так давно Xiaomi представила черговий потенційний хіт - фітнес-браслет Mi Band 3. Сьогодні я спробую відповісти на питання, вийшов чи хіт, і якщо так, то що в ньому хітового.

Почалося все десь півроку тому, коли я вибирав собі браслет на заміну Mi Band 2, так як після досвіду використання Samsung Gear Fit 2 зрозумів, що мені життєво необхідна можливість читати повідомлення, що приходять прямо з браслета, не дістаючи телефон. Тоді мій вибір припав на браслет від Huawei - Honor Band 3. Ще на етапі вибору багато хто радив не поспішати, потерпіти і дочекатися виходу Mi Band 3, в якому обіцяли всі необхідні мені функції і навіть більше. Однак бажання отримати новий гаджет тут і зараз пересилило, і Mi Band 3 я не дочекався. І ось тепер у мене з'явилася можливість і бажання зрозуміти, прорахувався я з покупкою чи ні.

Але перш ніж ми це з'ясуємо, традиційні нудні рядки про характеристики, упаковку, комплектацію і т.д. (До слова, вона точно така ж, як і у Mi Band 2).

зміст

 1. Характеристики
 2. Упаковка і комплектація
 3. Дизайн і матеріали
 4. Браслет в роботі
 5. управління
 6. повідомлення
 7. Пара рядків про захист
 8. Час автономної роботи
 9. Враження й висновки

Характеристики

розміри:

 • Розміри капсули: 46.9 x 17.9 x 12 мм
 • Довжина ремінця: 247 мм
 • Регульована довжина ремінця: 155 - 216 мм

параметри:

 • Батарея: 110 mAh (Li-pol)
 • Час роботи в режимі очікування: до 20 днів
 • Маса разом з ремінцем: 20 г
 • Матеріал капсули: пластик
 • Матеріал ремінця: термопластичний еластомер (thermoplastic elastomer)
 • Кліпса: алюмінієвий сплав
 • Стандарт водонепроникності: 5 Атм (орієнтовно відповідає стандарту IP68)

дисплей:

 • Розмір: 0.78 inches, сенсорний
 • Дозвіл: 128 x 80

Упаковка і комплектація

Скажу коротко, упаковка - це традиційна біла коробочка, всередині якої під прозорою кришкою спочиває капсула браслета, затиснута в м'який трафарет.

Крім капсули, всередині є зарядник, який не вийде використовувати для зарядки браслетів попередніх поколінь, так само як і навпаки, а також довжелезна змійка-інструкція, в якій витонченими ієрогліфами і картинками нам спробують пояснити, як робити потрібно і як робити не варто. Ось, власне, і все.

Ось, власне, і все

Дістаємо браслет і починаємо прискіпливо і прискіпливо його вивчати.

Дизайн і матеріали

По-перше, відразу збентежив ремінець - з-за тонких боковин область кріплення капсули виглядає дуже хисткою і ненадійною. Це вже потім, посмикав і потягнувши, після декількох установок і витягів капсули розумієш, що все там в порядку. Схоже, що всередині матеріалу ремінця запресований якийсь шару не. Загалом, ремінець не рветься.

Зовсім випадково вдома виявився браслет попереднього покоління (не випадково). Потрібно порівняти їх між собою.

Найперше, що кидається в очі, - в третьому поколінні капсула стала відчутно більше і округлі, зберігши при цьому принцип розташування основних елементів, а посадкова область ремінця тонше і менше.

Особисто мені більше до душі розмір Mi band 2, однак, треба розуміти, що для розміщення більш ємною батареї і більшого дисплея потрібно місце. Так-то воно так, але як же в Huawei вирішили це питання? Якось вирішили, примудрившись втиснути схожу начинку в маленький корпус (він відчутно тонше і вже).

Так, далі по тексту порівняння з Huawei зустрінеться ще не один раз, будьте до цього морально готові.

А ось так все три браслета виглядають поруч.

А ось так все три браслета виглядають поруч

Але повернемося до лудший браслету. Якщо придивитися, то виявиться, що деякі елементи використані від MiBand 2, наприклад, датчик пульсу, а також контакти для зарядки.

А ось кліпса застібки браслета отримала іншу, більш округлу форму і на практиці тримається надійніше.

А ось кліпса застібки браслета отримала іншу, більш округлу форму і на практиці тримається надійніше

На руці за рахунок випуклої форми браслет виглядає трохи більш футуристично і створює правильне враження технологічного гаджета. Однак такий дизайн сподобається не всім. Один з тих, кому він не подобається, - я. На мій погляд, браслет вийшов занадто опуклий. Але це смаківщина. Можливо, в плані дизайну для вас це буде саме тим, що ви так давно шукали. Ще одним неочевидним мінусом така форма стане для тих, хто любить клеїти на браслет захисні плівки, - для такого опуклого скла (пластика) знайти плівку буде проблемою.

Їсть ще один момент, який я зобов'язаний сказати - форма ремінця. Судячи з усього ремінець робився під азіатське тонке зап'ястя. Не можу сказати, що у мене дуже широке зап'ясті, але навіть мені такий ремінець виявився вузькуватий у верхній частині. там де він відходить від капсули. Через це на руці він стовбурчиться, підводиться і постійно норовить з'їхати набік. Доводиться або туго його затягувати, що не дуже комфортно, або постійно поправляти.

Ось він в порівнянні з Honor Band 3. Думаю тут більш зрозуміло про що йде мова.

Браслет в роботі

Йдемо далі і нарешті таки включаємо браслет. Мені на тест дісталася китайська версія, і при вилученні з коробки на екрані світилися життєстверджуючі написи на китайській мові.

«Ось це проблема», - подумав я. «Ніяка це не проблема», - відповіло додаток Mi Fit версії 3.4.4. і після підключення браслета стало старанно оновлювати прошивку браслета, а потім качати на нього шрифти та інше, вже на іншій мові, такому рідному і звичному «великий и могучий». Головне не забути при налаштуванні вибрати розташування «Росія». І ось, через якихось три хвилини від зубодробильних ієрогліфів не залишилося і сліду.

Висновок - можна сміливо купувати китайські версії. Головне - встановити Mi Fit версії не нижче 3.4.4.

Всередині програми майже все по-старому. З відмінностей від браслета другого покоління: при підключенні третього в додатку з'явився пункт про повідомлення, яке можна налаштувати як будильник, і тоді, крім вібрації, в заданий час воно виведе на екран текст, який ви заздалегідь в нього вбили.

З відмінностей від браслета другого покоління: при підключенні третього в додатку з'явився пункт про повідомлення, яке можна налаштувати як будильник, і тоді, крім вібрації, в заданий час воно виведе на екран текст, який ви заздалегідь в нього вбили

З неприємних моментів - кількість символів обмежена (на скріншоті набрано максимально можливу кількість символів), тому вбити якусь мотивуючу цитату з чергового паблік вийде, а значить, ви ризикуєте не перейнятися важливістю повідомлення і залишитися сидіти на дивані, а значить, доведеться тренувати силу волі заздалегідь. Жахливий прорахунок програмістів ...

Жахливий прорахунок програмістів

Ще один новий пункт - погода. Тут можна налаштувати місто, для якого буде відображатися поточний і прогнозований стан справ в небесній канцелярії. До речі, погода на екрані браслета виглядає напрочуд зручно і інформативно.

Ще один пункт - вибір зап'ястя. Насправді, незрозуміло, навіщо він тут. Візуально нічого не змінюється. Напевно, це потрібно для правильної оцінки активності.

Інший пункт, який змусив мене поламати голову, - пошук мелодії. Кілька разів, потикав в цей пункт, не відразу зрозумів, що ж це таке. Намагався зрозуміти, яку саме мелодію ми шукаємо і засіємо. Виявилося, що це просто кривуватий переклад і тут мається на увазі мелодія пошуку пристрою!

Так, і такий пункт тут є - за допомогою браслета можна шукати свій телефон, якщо не пам'ятаєте, куди його поклали. При виборі відповідного пункту на браслеті телефон почне видавати пронизливі звуки, за якими його можна швидко запеленгувати. Радує, що після запуску цього режиму відключити його можна також на браслеті, а не тільки на шуканому телефоні. Це виявиться корисним, коли загубився телефон виявиться десь поруч і потрібно буде терміново вимкнути цей пронизливий звук, а вставати з дивана буде лінь.

Традиційно можна вибрати пункти, які будуть відображатися на екрані браслета, а також впорядкувати їх. Решта не відрізняється від браслетів попереднього покоління.

Решта не відрізняється від браслетів попереднього покоління

Ну а тепер переходимо до самого спірного, на мій погляд, пункту - управління.

управління

Тут воно реалізовано через натискання і свайпи. Короткі натискання на кнопку в нижній частині повертають вас назад, а тривалі натискання активують додатковий функціонал обраного пункту.

Щоб активувати дисплей, необхідно одноразово тапнуть по кнопці, а щоб почати переміщатися по меню, необхідно свайпнуть по екрану вгору або вниз - меню закольцовано. Такий варіант виявляється не зовсім звичний, і перший час я намагався свайпать по кнопці, а не по дисплею.

Є ще один неочевидний момент в управлінні, який створює певні труднощі при взаємодії з браслетом, - свайпнуть вгору, на наступний пункт в меню, можна тільки з першого пункту поточного розділу. Тобто, наприклад, ви вибрали розділ «Погода» і перегорнув вправо до погоди за завтра і, подивившись погоду, вирішили перейти до іншого розділу вище або нижче. Зробити це вийде тільки після того, як ви повернетеся на перший пункт «Погода сьогодні». Свайпнуть вгору з інших пунктів з погодою не вийде. Це відноситься і до решти розділів.

Перший час на звикання до цього витрачається дуже багато часу і нервових клітин. Сподіваюся, Xiaomi виправлять це в майбутніх оновленнях прошивки і переміщатися на рівень вище стане можливо з будь-якого пункту бічного меню.

повідомлення

Не секрет, що більшість покупців фітнес-браслетів використовують їх не для фітнесу, а для повідомлень про події на телефоні. І в зв'язку з цим однією з найважливіших характеристик стає сила вібрації. З цим були проблеми у другого покоління браслета - сила вібрації виявилася слабкішою, ніж в першому поколінні. Судячи з усього, в Xiaomi читають тематичні форуми та відгуки своїх покупців і прислухаються до їхніх побажань. У третьому поколінні вібровизов такої сили, що з незвички лякаєшся його, як в старі добрі часи після отримання свого першого повідомлення на свій перший фітнес-браслет. Серйозно, вібровизов дуже сильний і чутливий, і це однозначний плюс. Він відчувається, навіть якщо ремінець браслета ледве затягнутий. І, на відміну від другого покоління, вібрація не дрібний і високочастотна, а ґрунтовна така, груба. Класно.

Але і тут необхідно звикати до особливостей реалізації вібрації, а саме до того, що неважливо, яке повідомлення приходить, будь то дзвінок або повідомлення, браслет вібрує мінімум двічі, і лише на третю вібрацію розумієш, що тобі саме дзвонять, а не пишуть. На мій погляд, правильніше було залишити одну вібрацію на повідомлення про повідомлення, так як через сили вібрації пропустити навіть один сигнал навряд чи вийде. :). В цьому випадку інформативність була б вище. Але це вже особисті причіпки, так як можна звикнути і до нинішньої реалізації.

По частині інформативності повідомлень все, з одного боку, непогано. З іншого боку, є нюанси, до яких теж доведеться звикати. Наприклад, до появи повідомлення на екрані.

При надходженні повідомлення на екрані відображається додаток, з якого було надіслано повідомлення, потім - ім'я або номер надіслав повідомлення, потім в дужках - кількість отриманих повідомлень, і лише потім - текст самого повідомлення.

При надходженні повідомлення на екрані відображається додаток, з якого було надіслано повідомлення, потім - ім'я або номер надіслав повідомлення, потім в дужках - кількість отриманих повідомлень, і лише потім - текст самого повідомлення

Про правила перенесення слів браслет не знає і тому може перенести і половину слова, і одну букву. Через це читати повідомлення стає не дуже зручно - з незвички текст змішується в кашу, і лише через кілька днів починаєш на автоматі відсівати службову інформацію і виокремлювати поглядом суть. Якщо прийшло більше одного повідомлення, то розташовуватися вони будуть в хронологічному порядку, починаючи від останнього, що також створює плутанину. А якщо під час прочитання поточного повідомлення вам прийде ще одне, то браслет не дасть дочитати поточний і перекине вас до щойно надійшов, на його думку, набагато більш важливого - воно ж новіше!

Для того, щоб очистити список отриманих повідомлень, необхідно зайти в пункт «Повідомлення» і затиснути кнопку на браслеті. В цьому випадку відбудеться очищення всіх повідомлень, як прочитаних, так і непрочитаних. Таким же чином запускається вимірювання пульсу або секундомір. Це зручно, тому що не запустиш випадково.

Це зручно, тому що не запустиш випадково

Є ще один момент - можливо, таким чином компанія Xiaomi піклується про нашу пам'ять, але навіть прочитання на телефоні повідомлення та інформацію залишаються непрочитаними / не видалена на браслеті. Особисто для мене це виявляється незручно, так як навіть після того, як давно прочитав повідомлення на телефоні, потім відволікаєшся на нього ж на браслеті. Прикрий прорахунок, який, сподіваюся, найближчим часом виправлять і після прочитання на смартфоні повідомлення будуть зникати і з браслета.

Пара рядків про захист

Браслет приймав ванни і душ, а також втопився у воді на глибині в 1 метр і прекрасно пережив ці екзекуції без будь-яких втрат. З огляду на простоту конструкції, можна припустити, що з часом ніяких проблем з водонепроникністю не виникне, а значить, браслети будуть прекрасно почувати себе в басейнах, морях і океанах, супроводжуючи своїх власників в їх водні розваги і скрупульозно записуючи те, чим цей самий власник там займався (в додатку є режим тренування - плавання). А завдяки традиційному для Mi Band розташуванню контактів зарядки на торці, вони не будуть окислюватися від зіткнення з пітною шкірою (подивимося, як довго протримається сам браслет).

Час автономної роботи

Перед тим, як взяти пристрій на тест, наслухався страхів про те, що «все пропало, акумулятор втопку», і т.д., і т.п., тому готував себе до найгіршого і вважав, що доведеться запасатися ще одним зарядником, який потрібно буде тягати в сумці «про всяк випадок». Скажу відразу - страхи виявилися перебільшеними: якщо не зловживати моніторингом сну і пульсу, браслет працює все ті ж 18-20 днів від одного заряду, що я вважаю чудовим результатом, враховуючи збільшився функціонал і розмір дисплея. Так, якщо включити всі можливі моніторинги і на щоденній основі використовувати браслет для відстеження тренувань, батареї вистачить днів на сім.

Але і це, з огляду на сценарій використання і інтенсивність навантаження, виявляється вельми гідним результатом, до якого майже ніхто з конкурентів в цьому ціновому сегменті дотягнутися не в змозі (крім Honor Band 3, який в такому режимі працює ті ж 6-7 днів). У моєму випадку, з огляду на сценарій використання, час автономної роботи виявляється більш ніж достатнім, і за цим параметром у браслета повний порядок.

Враження й висновки

Третє покоління знаменитих «Мібандов» від Xiaomi продовжує розвивати вдалу концепцію, закладену на початку переможної ходи цього продукту по планеті, - зручно, функціонально, недорого. Браслет отримав бажану для багатьох власників попередніх поколінь функцію читання повідомлень, а разом з нею і ряд фішок, які опинилися приємним доповненням до вже існуючого переліку можливостей. Виріс розмір, змінився дизайн, продукт отримав нове обличчя, але як і раніше залишився упізнаваним, і переплутати його з браслетами інших виробників навряд чи вийде. Тепер це опукла капсула, недружня до любителям захисних плівок, але вона володіє більш акуратним і більш надійним браслетом і дає своєму власникові нові можливості.

Що стосується мене, то я залишаюся зі своїм нинішнім браслетом від Huawei, тому що в порівнянні з ним браслет від Xiaomi не дав якихось істотних поліпшень і функцій. Так, на відміну від Honor Band 3 на браслеті xiaomi повідомлення можна прочитати цілком, а не тільки частина, і вібрація відчутно сильніше, але нюанси в управлінні і особливості прочитання повідомлень - дуже спірний момент. Хоча, насправді, це дрібниці, і для людини, яка почала користуватися браслетом з нуля, вони не гратимуть такої ролі, як для мене, звиклого досліджувати все вздовж і впоперек, шукаючи ту саму золоту середину. Крім того, є відчуття, що ці недоліки виправлять в найближчих оновленнях.

В офіційній російській роздробі браслет можна знайти за ціною близько 3 500 руб. Звичайно, можна за традицією замовити в Китаї, і це вийде дешевше, однак тут кожен вибирає для себе сам, що йому важливіше, 20 днів чекати і сподіватися або трохи дорожче, але вже сьогодні зробити покупку в Росії і радіти новому гаджету.

Автор висловлює подяку компанії « x-store »Ульяновськ, за наданий на огляд Xiaomi Mi Band 3.

До змісту >>>

Так-то воно так, але як же в Huawei вирішили це питання?