Огляд фітнес-браслета Xiaomi Mi Band

  1. Комплект поставки
  2. Зовнішній вигляд і зручність використання
  3. Програмне забезпечення
  4. функціональність
  5. підсумки

Практично всі великі компанії представили або анонсували в 2014 році свої фітнес-браслети або розумні годинник

Практично всі великі компанії представили або анонсували в 2014 році свої фітнес-браслети або розумні годинник. Китайський виробник Xiaomi теж постарався випустити пристрій в цьому дусі, але зробив це в своєму фірмовому стилі. Таким чином на світ з'явилося пристрій Xiaomi Mi Band - найдоступніший брендовий фітнес-браслетів на українському ринку. Давайте подивимося, що він може запропонувати за свою ціну.

від 279 грн

Пропозицій: 18

Комплект поставки

До зовнішнього вигляду коробки і комплекту в цілому, компанія Xiaomi завжди підходила з особливою увагою. Коробка з браслетом виконана у фірмовому стилі, але тут, на відміну від інших коробок дещо не продумали механізм відкриття. Адже сам куб має практично рівні розміри граней. Тому для відкриття кришки варто або підколупнути її, або взятися за діагоналі за верхні кути.

Усередині коробки знаходиться браслет, USB кабель для зарядки і паперова документація.

Варто відзначити, що на даний момент поставляється браслет тільки з гумовим ремінцем.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Як і слід було очікувати, на початку поставок був великий ажіотаж, в результаті чого купити ласий браслет за 79 китайських юанів ($ 13) змогли далеко не всі бажаючі жителі Піднебесної. Жителям інших країн нічого не залишалося, як чекати більш-менш реальних цін, або купувати за тією ціною, яка є. Навіть якщо врахувати, що браслет коштує близько $ 20, то він все одно в рази дешевше основних конкурентів.

Сам браслет складається з двох частин: гумового ремінця і сердечника, який власне і є «мізками» пристрою. Під час анонсу було показано багато змінних ремінців, але поки офіційно продаються тільки гумові.

Якщо говорити більш точно, то ремінець виконаний з термопластичного силіконового вулканизата (TPSiV). Він приємний на дотик, але виглядає зовсім не помітно і навіть нудно. По центру ремінця знаходиться отвір, в якому розташувалася серцевина браслета.

Варто відзначити, що не важливо, яким боком ви вставите її в отвір ремінця, в будь-якому випадку воно симетричне. Кріплення браслета на руці здійснюється, попередньо просмикуючи його в петлю, а потім фіксується на звичну застібку. Даний вид кріплення дуже надійний, адже навіть якщо з тієї чи іншої причини застібка розкриється, то за допомогою петельки браслет залишиться на руці, а не впаде.

Серцевина браслета виконана у вигляді циліндричної деталі з полікарбонату і магнієвого сплаву. Вся нижня частина пофарбована в чорний колір. Верхня частина срібляста, крізь її видніється 3 світлодіода оповіщення.

За час використання браслета звикнути до наявності його на руці дуже легко завдяки невеликій вазі 13,5 грам. Важливо пам'ятати, що носити браслет можна як на правій, так і на лівій руці. Довжина ремінця регулюється в межах 157-205 мм.

Довжина ремінця регулюється в межах 157-205 мм

До самої конструкції браслета немає ніяких зауважень, а ось про зовнішній вигляд варто згадати. Ремінець браслета досить легко затирається, що трохи псує зовнішній вигляд. Вагомою перевагою є те, що браслет захищений по класу IP67 - це значить, що він повністю захищений від пилу і може витримати короткочасні занурення на глибину до 1 метра.

Програмне забезпечення

Для повноцінної роботи браслета необхідно мати смартфон, що працює на Android починаючи з версії 4.3 і вище, або iOS. Крім цього смартфон повинен мати Bluetooth версії 4.0. Ці дві умови є обов'язковими. Також варто згадати, що без підключення до смартфону браслет абсолютно даремний.

Якщо у вас смартфон на базі iOS, то для установки програми вам досить в пошуку App Store знайти і встановити додаток . На момент написання огляду додаток був доступний тільки на китайській мові.

Якщо ж у вас смартфон на базі Android, то необхідно, або скористатися всім відомим на форумі сайту 4pda і там знайти спільноту Xiaomi Mi Band, або офіційним спільнотою Xiaomi в Росії і Україні - miui.su, або, будучи користувачем смартфона Xiaomi, зайти у фірмовий магазин додатків і встановити його звідти. У магазині додатків Google Play додатки є тільки на китайському і англійському мові . У підсумку, в перших двох випадках ви можете проставити русифіковану версію програми. Потрібно врахувати, що в додатках, представлених в Google Play і App Store, відсутня можливість відображення інформації щодо повідомлень. В огляді основні можливості браслета будуть розглянуті на основі програми з активними повідомленнями, взятого від суспільства Xiaomi Mi Band форуму.

функціональність

Після установки програми надіти браслет на руку і слідувати інструкції по першому запуску.

Після цього ми потрапляємо на основний екран, який складається з декількох частин. Так як основними можливостями браслета є крокомір і розумний будильник, то не дивно, що екран поділяється на дві частини. Перехід між ними організований за допомогою жесту вправо-вліво. У нижній частині знаходиться більш детальна інформація, про кількість пройдених кроків і спалених калоріях.

Меню додатка складається з налаштувань, будильника, мого профілю, фітнес-центру, інформації та поділиться. Почнемо з налаштувань.

В даному пункті відображається рівень заряду браслета і кількість днів з дня останньої зарядки. Також тут знаходиться пункт «знайти мій браслет», який дозволяє знайти пристрій, активувавши на ньому вібрацію і світлову індикацію. Колір індикаторів можна вибрати з чотирьох запропонованих - синій, помаранчевий, зелений і червоний. Також можна вибрати на якому зап'ясті носити браслет - праве або ліве. Цікавою функцією є розблокування екрану за допомогою браслета. Для початку користувачеві необхідно задати графічний ключ і лише, потім функція стає повністю активною. Працює вона досить коректно, але якщо браслет знаходиться далеко, то активувати смартфон можна за допомогою графічного ключа. Ще однією відмінною можливістю є інформування Вас про вхідний дзвінок. Для цього є спеціальна настройка, в якій можна вибрати інтервал, після якого браслет почне вібрувати і блимати колірними індикаторами.

Налаштування повідомлень - це пункт, доступний далеко не у всіх версіях програми. Але в нашому випадку він є, тому розглянемо його докладніше. Ця установка дозволяє активувати і налаштувати повідомлення для будь-якого встановленого додатка. Відразу варто відзначити, що настройки дуже великі. Тут можна вибрати, як саме повідомлення будуть вас інформувати: за допомогою вібрації або індикаторів. Кількість вібрацій і спалахів може бути налаштоване на свій розсуд. Це також відноситься і до тривалості. Ще можна вибрати інтервал часу, в якому будуть відображатися повідомлення. Не варто забувати, що колір LED індикаторів теж можна налаштувати. В результаті виходить, що для кожної програми можна задати свої неповторні настройки.

Не варто забувати, що для роботи повідомлень необхідний Android 4.4 і вище. Також не варто забувати і про активацію повідомлень в налаштуваннях. Для власників смартфона на Android 4.4 необхідно слідувати шляху - Налаштування -> Безпека -> Доступ до повідомлень, а для власників смартфонів працюють на Android 5.0 - Налаштування -> Звуки і повідомлення -> Доступ до повідомлень.

Ще один цікавий пункт меню - це будильник. Всього їх є три. Додати більше не вийде. Налаштування будильника досить прості і складаються з перемикача "Розумний будильник", повтору і часу спрацьовування. Тут варто уточнити, що розумний будильник будить тільки за допомогою вібрації самого браслета. При цьому смартфон не видає жодного звуку. Якщо трохи поглибиться в суть розумного будильника і його принципу роботи, то в двох словах він полягає в тому, щоб розбудити вас, коли ви знаходитесь в фазі легкого сну. Саме тоді людина найлегше прокинеться і не буде відчувати дискомфорту. Тому варто з розумінням поставитися до того, що якщо навіть ви завели будильник на 7-30, він може вас розбудити на 30 хвилин раніше, ніж треба саме тому, що ви перебуваєте в фазі легкого сну. Інформування про будильник змушує вібрувати браслет три рази, якщо з першого разу ви не прокинулися, то через 5 хвилин вібрація повторюється і так до тих пір, поки ви не встанете з ліжка і не почнете ходити.

У розділі «фітнес-центр» знаходяться різні види спорту, в яких ви зможете застосувати браслет. Наприклад, зараз доступні стрибки зі скакалкою, прес, біговій асистент, а також голосування за нові види спорту.

Точність показань шагомера багато в чому залежить від того на якій руці він висить. Наприклад, якщо носити його на правій руці, то іноді навіть нарізування хліба на кухні вважається кроками. З іншого боку всі ці неточності не сильно істотні і на практиці будуть практично не помітні.

підсумки

В результаті ми отримуємо недорогий, але цілком функціональний браслет, який простежить за пройденою відстанню, допоможе проаналізувати ваш сон і ненав'язливо розбудить вас в самий відповідний момент. Не зайвими будуть функції повідомлень про вхідний дзвінок і повідомленнях соціальних мереж. В цілому, браслет коштує своїх грошей. Що стосується автономності, то заявлений час роботи Xiaomi Mi Band становить до 30 днів, але якщо налаштувати вібрацію для всіх соціальних мереж, то показник зменшиться. У нашому випадку автономність пристрою склала до 40 днів. Добре справи йдуть і з роботою зі смартфоном, браслет не буде сильно розряджати його. По крайней мере, це не помітно в реальному використанні. В результаті Xiaomi Mi Band можна назвати кращим бюджетним фітнес-браслетом на ринку.

Нам сподобалося:

+ Вартість

+ Функціональність

+ Сповіщення

+ Наявність додатки для Android і iOS

+ Автономність

Нам не сподобалося:

- Відсутність локалізації