24rodopi.com


"Я не бачу сенсу перебування в Родопах, але і в Болгарії". Ця репліка буде почута не тільки людьми похилого віку в регіоні, але і молодими людьми, які тільки що закінчили навчання. Цього року пройшли випускні бали, а також суєта навколо них. Тепер наші зростаючі діти посилюються за кордоном або в університетах у великих містах. Це так кожен рік, нічого нового під сонцем, як кажуть. Багато з них вже були прийняті до університетів Нідерландів, Німеччини, Англії та інших європейських країн.

- У Німеччині я отримаю дуже хороший старт у своїй кар'єрі. Рівень життя дуже високий, і чи буду я повертатися додому, сказати не можу. Я обов'язково прийду до своєї сім'ї, але після закінчення не можу сказати, - говорить одна молода дівчина з Родопів. Приймається до вищого навчального закладу Німеччини. Він вивчатиме "Комп'ютерні науки та програмне забезпечення".

Запитуючи, що треба вдосконалювати на її батьківщині, щоб тримати молодих людей і повертатися сюди, вона думає і вказує - регіон не є привабливим для молодих людей.

Бажання - жити за європейським стандартом

«У якому віці ви живете, світ глобальний, ми хочемо розвиватися і жити в розвинених європейських містах і, головне, добре вигравати, а не як мати. Вона закінчила з 26-річним досвідом роботи в одному і тому ж місці і отримала всього 700 левів і не була чистою. Ми не хочемо страждати і боротися, щоб з'єднати обидва кінці, жити в кредит і створювати мучеників. Вибір - це наш за кордоном, це може бути важко, але варто, - безумовно молодий хлопчик зі Смоляна

Більшість молодих людей не знають, що робити, щоб залишитися в Родопах. Як поліпшити своє життя, щоб вони не залишили рідного місця. Вони живуть з інерцією років, накопичених батьками. Вони виросли, думаючи, що для процвітання вони повинні залишити Смолян, Керджалі, Джебел, Баните ... Інформаційні технології дали їм можливість познайомитися зі світом, поспілкуватися і усвідомити, що саме тут для їхніх душ. Вони бачать, що той, хто приходить до влади, бідний, а багатий стає багатшим. Вони бачать, що незалежно від того, наскільки ви працюєте, ви не можете отримати більше, і чим страшніше "страждати, тому що ви можете вийти з роботи, радійте з невеликими грошима, які ви отримуєте, тому що якщо ви не працюєте, їх теж не буде". Вони чули і чули наших дітей, коли вони виростають.

«У нашій країні ви живете кредитним життям. Нічого не буде, це буде гірше », - вважає ще одна молода людина з Керджалі.

Так, наші діти не знають, що робити, щоб зробити регіон більш привабливим і не залишити його. Ми не повинні навіть гніватися на них. У них немає ідей, але старші з часів дружини.

Указ № 43 проти "ІТ-Віллідж"

Колишній мер Смоляна тих років категоричний, що Указ № 43 Ради Міністрів був унікальним для свого часу і визнаний стратегією навіть на Заході. «Преференції для людей, що живуть в гірських районах, підвищення заробітної плати, дешевше житла, створення інфраструктури в селах і містах. Ви пам'ятаєте так звані кредити на медовий місяць? Якщо ви візьмете 10 тис., А ви створите двох дітей протягом трьох років, ваша держава прощає їх. Про що більше говорити! Але тепер місцева і центральна влада працює над частиною, чотири роки і так багато. Вони дивляться на це, а не на перспективу », - болісно вказав колишній мер.

Це правда, все робиться в шматку і тільки на словах. Бізнес скаржиться на відсутність кадри. У той же час той же бізнес дає близько 700-800 левів зарплат.

Перспективна ідея молодого програміста для "ІТ-села" також давно висіла. У пустельних селах для розміщення фахівців з програмування, розробників програмного забезпечення та людей з професіями, які можна дистанційно практикувати. Ця ідея була однією з найбільш обговорюваних у конкурсі "Купуй село, створити краще місце для проживання в Болгарії", який був частиною кампанії в соціальних мережах "Купуй більше болгарських товарів". Робота програміста дозволяє працювати з будь-якої точки світу. Потрібні лише доступ до Інтернету та стабільне енергопостачання. У ІТ-селі програмісти можуть поєднувати свою професію з бджільництва та садівництва. Молоді люди повинні купувати будинки в селі, кожен працюючи з дому або з імпровізованої офісної будівлі. Плюси ідеї полягають у тому, що, коли вирішується велика група ІТ-спеціалістів, робочі місця створюються природно для людей з іншими професіями через потребу в дитячому садку, початковій школі, лікареві, приватній охороні, кафе, ресторанах та інших.

Проте реалізація ідеї ІТ-села зайшла в глухий кут, і села дедалі більше знижуються.

Молоді люди оселилися років назад в селі Родопи Гудевиця, щоб зайнятися сільським господарством. У пустельному селі майже тридцять молодих людей, включаючи італійців і іспанців, були передані майже постійно. Вони вирощували цінні трави, чай Мурсал, чорну смородину, овочі і тваринництво ...

Одиниці ентузіастів намагаються щось зробити, щоб повернути життя сіл і міста. На думку молодих людей, громіздка бюрократична машина в адміністраціях пояснює, як її не можна зробити, а не те, що потрібно зробити, щоб її отримати.

Можливості для людей, що залишилися, не так вже й багато. Часу діяти нема, тому що Родопи стануть резервом красивих пейзажів і пустельних будинків.

24rodopi.com

На фотографіях:

-Гладевілас молодь

Сільська реальність


Ви пам'ятаєте так звані кредити на медовий місяць?