Свинарство як бізнес: рентабельність, бізнес-план свиноферми

 1. Загальні питання
 2. Необхідні документи
 3. Приміщення та обладнання
 4. вибір породи
 5. Годування і розведення
 6. Фінансове обгрунтування бізнес-плану

Багато людей, які мають будинок і ділянку в сільській місцевості, рано чи пізно починають замислюватися про те, щоб отримувати якийсь стабільний дохід з наявної площі землі і будівель, почати власний бізнес. Як правило, першим на думку спадає свинарство. Як бізнес цей напрямок має великі перспективи для розвитку. Якісна свинина завжди затребувана на ринку і має досить високий ціновий рівень. Другою причиною зростаючої популярності свинарства є достатня простота технологічного процесу - потрібно тільки виростити тварину і продати отриману продукцію. Спробуємо розібратися у всіх тонкощах, щоб передбачити можливі труднощі при організації прибуткового бізнесу на розведенні свиней.

Загальні питання

Якщо ви твердо налаштувалися розглядати свинарство як бізнес, варто спочатку усвідомити наступний момент, вам доведеться кардинально перебудувати свій розпорядок, постійно приділяти увагу своєму господарству, регулярно мати справу з фінансовими і фізичними вкладеннями в вибране заняття.

На етапі планування відкриття свиноферми постарайтеся реально оцінити свої можливості по реалізації виробленої свинини. Якщо ви плануєте побудувати відносно невеликий бізнес на розведенні і вирощуванні свиней, а всю продукцію зможете реалізувати самостійно по знайомим і сільськогосподарським ярмаркам, то досить мати власне ЛПГ. Але в разі досить об'ємного виробництва свинини, більше можливостей для продажу м'яса і сала надасть статус індивідуального підприємця. При цьому доведеться регулярно виплачувати податки і оперувати великою кількістю дозволів, проте, можна буде спокійно нарощувати свиноферму до бажаного поголів'я.

Перш за все, детально продумайте бізнес-план, згідно якого буде утворюватися і розвиватися ваше свинарське підприємство. Цілком можливо почати з кількох свиноматок і поступово наростити бажане поголів'я.

Передбачте використання власних племінних виробників, спочатку зупинивши свій вибір на певній породі. З двох можливих напрямків розвитку, організація свинарства повинна головний упор робити на виробництво і збут м'яса. Селекційне напрямок у вирощуванні свиней підтримуйте тільки для власних потреб по відтворенню поголів'я, т. К. Продаж молодняка населенню не завжди окупає вкладених витрат.

Багато людей, які мають будинок і ділянку в сільській місцевості, рано чи пізно починають замислюватися про те, щоб отримувати якийсь стабільний дохід з наявної площі землі і будівель, почати власний бізнес

Крім продажу основної продукції свинарства (сала і м'яса), знайдіть можливості реалізації побічних продуктів (шкур, крові та іншого). Гарною підмогою в господарстві для більш широкого розвитку свиноферми може стати коптильня - копченості також користуються великим попитом на ринку, а строк зберігання у них довше, ніж у свіжій продукції.

Та все це слід звести в єдиний бізнес-план по розведенню свиней і їх вирощування, а також додати туди:

 • можливі ринки закупівлі кормів;
 • витрати на організацію і підтримку життєвого циклу свиноферми;
 • визначення і зведення до мінімуму всіх ризиків в свинарстві;
 • можливість залучення фахівців ветеринарів і зоотехніків.

Необхідні документи

Бізнес по вирощуванню свиней - серйозний і відповідальний крок, який має на увазі наявність на руках у підприємця повного пакета документів, що регламентують і дозволяють діяльність. Головне питання при цьому: як відкрити свиноферму - ставить в тупик більшість людей. Однак не все так страшно, як часто здається.

Для отримання документів визначитеся з вибором конкретного району, в якому буде протікати ваша діяльність і розвиватися свиноферма, т. К. Саме в тому регіоні доведеться спілкуватися з чиновниками. Спочатку узгодьте з адміністрацією обраного району можливість організації свинарства на їх території і конкретне місце розташування майбутньої свиноферми. Уже на цьому етапі бажано мати бізнес-план, щоб показати серйозність своїх намірів, а також власну компетенцію в обраному проекті.

Не секрет, що найчастіше чиновники позитивно розглядають питання про утворення нових трудових місць, які, звичайно ж, з'являться після початку нового бізнесу і будівництва свинарського підприємства. В цьому випадку, адміністрація надає підприємцю всі можливі варіанти відкриття свиноферми і оформлення земельної ділянки. Можливий також варіант, коли для вас виділять помічника в оформленні всіх паперів: від документів, які реєструють підприємство і вашу діяльність, до допомоги в отриманні можливих державних інвестицій на розвиток свиноферми.

Приміщення та обладнання

Отримавши всі необхідні дозволи для ведення бізнесу, слід максимум своєї уваги приділити приміщенню, його будівництва або підготовці для заселення свинями. Вам можуть виділити старе приміщення, яке слід реконструювати і обладнати під потреби власної свиноферми. Дещо дорожче обійдеться будівництво свинарника з нуля , Але в цьому випадку ви зможете звести необхідні комунікації відповідно до бізнес-плану.

Організація свиноферми на 100 і більше голів на увазі найм людей, які будуть доглядати за тваринами. Тому при складанні схеми приміщення свинарського комплексу закладіть в план виділення офісних, побутових, виробничих і підсобних кабінетів, лабораторії та іншого. Для стада в 300 голів оптимальна площа всіх приміщень складає близько 5000 м².

Приміщення свиноферми має відповідати вимогам санітарії, бути чистим, світлим, особливу увагу потрібно приділити знищенню протягів.

Також особливу увагу приділіть установці устаткування і оснащення свиноферми. Витрати на придбання новітнього обладнання окупляться дуже швидко, т. К. Воно дозволить створити оптимальні умови для вирощування кожної свині і звести витрати по веденню бізнесу до мінімуму.

Більшість Російських свиноферм оснащено обладнанням, яке вже відпрацювало свій термін і є морально застарілим. Найчастіше його вік перевищує 20 років, багато знаходиться в неробочому стані. А це призводить до прямих збитків: підвищеної захворюваності свиней, витрачання кормів даремно, і до решти.

При сучасному підході до організації вирощування поросят і свиней як бізнес, мається на увазі майже повна автоматизація процесу життєзабезпечення свиноферми. До цього слід прагнути.

вибір породи

Сьогодні в світі існує більше сотні порід свиней різного напрямку продуктивності. Тому перш ніж займатися закупівлею поголів'я для майбутнього стада, ретельно продумайте і визначитеся у виборі породи, яка стане переважаючою або єдиною основою свинарства вашого ЛПГ або ВП.

Фахівці, які вже пройшли шлях починання і розвитку бізнесу власної свиноферми, рекомендують для старту придбати до 350-400 голів свиней і поросят. З них приблизно 2 кнура і 15 свиноматок. Інша кількість поросят купите для відгодівлі та подальшого продажу, щоб бізнес з самого початку приносив дохід. Бізнес-план свиноферми повинен передбачати цю можливість, проте, якщо фінансів не вистачає для одноразової покупки великої кількості особин, можна почати і з міні підприємства, розвиваючись за рахунок власних виробників.

Ще до придбання племінних особин доцільно відвідати кілька господарств, що займаються свинарством, придивитися до пропонованого молодняку, вивчити родоводи в декількох поколіннях, з'ясувати всі особливості тієї чи іншої особини:

 • По-перше, в результаті цього вивчення ви зможете уникнути близькоспорідненого спаровування тварин;
 • По-друге, продуктивні якості передаються у спадок, і хороший приплід ви отримаєте тільки від високопродуктивних і здорових свиней;
 • По-третє, купуючи свиней на плем'я, ви робите інвестиції в свій бізнес на кілька років вперед, і як окупляться ваші вкладення залежить від того, яких тварин ви виберете.

Останнім часом російські фермери часто зупиняють свій вибір для ведення бізнесу на розведенні та відгодівлі в'єтнамських свиней , Закладають високопродуктивні породи в основу бізнес-плану. Дійсно, у цих тварин є необхідні якості для потрапляння в вдалий і вигідний бізнес-план свиноферми:

 • багатоплідність свиноматок,
 • висока рентабельність вирощування свиней цієї породи,
 • беконне напрямок продуктивності,
 • популярність у любителів, що сприяє гарному збуту м'ясної продукції і молодняку ​​і високої прибутковості бізнесу,
 • стійкість до хвороб.

Розведення в'єтнамських вислобрюхих травоїдних свиней як бізнес може принести гарний прибуток за умови створення для цих тварин необхідних умов (теплого свинарника і просторого вигулу).

Свині пород велика біла і сибірська північна також популярні у свинарів завдяки своїм численним перевагам і хорошою пристосованості до місцевих кліматичних умов.

Годування і розведення

Щоб економіка вашого свинарства не доставила вам розчарувань, підприємство швидко стало вигідним і приносить дохід, вже на етапі розробки бізнес-плану свиноферми ретельно продумайте можливості здешевлення годування свиней .

Тільки добре збалансовані корми і кормосуміші, якісні і складені в правильному співвідношенні для кожної конкретної вікової групи тварин, приведуть до стабільних високих доходів і процвітання вашого бізнесу.

Такого ж принципу дотримуйтеся в процесі розведення і відтворення стада. Діяльність в цьому напрямку потрібно проводити на високому рівні, постійно, планомірно і цілеспрямовано. Для роботи зі свиноматками і новонародженими поросятами підберіть відповідальний і знайомий з усіма нюансами персонал. Також доцільно залучити для роботи зоотехніка.

Саме фахівці, що мають необхідний досвід і знання в галузі свинарства, допоможуть уникнути помилок при виборі часу проведення случек свиней, догляду за свиноматками в період вагітності, надання допомоги тваринам при допомозі породіллі. А це зменшить смертність молодняка - значить, збільшить рентабельність бізнесу.

Фінансове обгрунтування бізнес-плану

Для того щоб розрахувати рентабельність свинарства, приймемо що поголів'я становитиме - 350-400 особин. Для цієї кількості доведеться заготовити на рік близько 30-35 т зерна і 250-300 кг різних добавок, буде потрібно штат з 4-5 чоловік. Для здешевлення кормів можна використовувати власні посівні ділянки для вирощування зернових культур, коренеплодів, картоплі та інших добавок. Отримання і реєстрацію таких ділянок спочатку передбачте в бізнес-плані розвитку свиноферми.

Складаючи докладний бізнес-план свиноферми і розраховуючи фінансові витрати, необхідні для старту підприємства, приймемо, що від 15 свиноматок цього стада можна отримати в середньому 150 поросят за один опорос. Опитування проводять двічі на рік, що дає приблизно 300 відгодівельних поросят в рік. Вирощуючи їх до живої ваги в 100 кг, ми витратимо на відгодівлю до одного року в залежності від створених умов і породи. В цьому випадку чистий вихід продукції становить 50-60 кг. Помножимо цю цифру на кількість вирощених поросят і на ринкову вартість 1 кг свинини, отримаємо дохід нашого бізнесу. В середньому він становить близько 3150000 рублів в рік.

З отриманої суми відніміть видаткову частину (вартість кормів, комунальних послуг, зарплату робітників, транспортні витрати та інше) - отримаємо суму, яка означає чистий прибуток підприємства. Приблизно вона становить близько 1 млн рублів на рік. При такого прибутку бізнес окупить себе протягом 2,5-3 років, а далі почне приносити досить істотний дохід.

Звичайно ж кожен свинар, який вирішив побудувати свій бізнес з відгодівлі та розведення парнокопитних, повинен самостійно здійснити зазначені вище розрахунки, враховуючи особливості і розцінки того регіону, в якому буде засновувати свиноферму. Отримавши конкретні цифри, набагато легше відповісти на злободенне питання: вигідно і чи слід займатися свинарством.