Дитячі магазини - вічний бізнес!

  1. Як заробити мільйон на продажу дитячих іграшок.
  2. Ідеї для дитячого магазину:
  3. Товари та ціни.
  4. Міфи і легенди
  5. Як організувати такий вічний бізнес?
  6. Як заощадити на відкритті такого бізнесу і відразу отримати все необхідне в своє розпорядження?
  7. Ще цікаві статті:

20.12.2018

У бізнесу існує дві сфери, які забезпечують постійні доходи: дитячі товари та похоронні послуги. Ні на першому, ні на другому особливо не зекономиш. Сьогодні поговоримо про бізнес на дитячих речах і товари ...

Діти - це квіти життя, які необхідно постійно фінансово поливати: нові черевики починають тиснути мало не через тиждень, штани стрімко перетворюються в шорти, а однією пірамідкою дитя не буде тішитися до повноліття. Всі батьки (матері особливо) незалежно від доходів та соціального становища ласі на дитячі обновки, смакоту, книжки та іграшки. Святим батьківським почуттям цинічно користуються продавці дитячих товарів, адже задоволенні дитячих потреб служить відмінною основою для того, щоб створити свій бізнес з нуля в Україні , Та й в будь-якій країні.

У країні з'являється все більше магазинів, павільйонів та павільйончиків, що затягають в свої мережі люблячих батьків. Витрати на дитину починаються задовго до його появи на світ. Треба купити ліжечко і коляску, а то і всю обстановку дитячої кімнати. І ще по дрібниці: конверт на виписку, ковдри і пелюшки, соски, пляшечки, підгузники, повзунки, дитячу косметику, перші іграшки. Не завадять також радіоняня, підігрівач пляшечок і стерилізатор. На все необхідне піде не менше $ 1,5 тис, верхнього цінового межі не існує.

З кожним місяцем витрати тільки зростають. На радість виробників і продавців, окремі категорії дитячих товарів практично не схильні до коливань попиту. Наприклад, від замінників грудного молока споживачів не змусять відмовитися жодні кризи та інфляції.

Як заробити мільйон на продажу дитячих іграшок.

Власниця двох реальних магазинів дитячих товарів і одного віртуального - Вікторія Ульянова вважає, що товари для дітей - золота жила: Я зацікавилася інтернет-торгівлею, поки сиділа вдома з третьою дитиною. Магазинів, що торгують в мережі дитячими товарами, досить багато, але мені не вдалося знайти жодного, де було б все, що мені потрібно. Такий магазин я вирішила відкрити сама. Асортимент складений таким чином, що найповніша гамма товарів представлена для самих маленьких - від народження до півроку. "Я на власному досвіді знаю, - каже Вікторія, - що матуся малюка до півроку не має ніякої можливості відлучитися кудись за банкою пюре або пачкою підгузників".

Крім дитячого харчування і підгузників "Лисеня" торгує пляшечками, сосками і дитячим посудом, засобами гігієни та дитячої косметикою, постільними речами, іграшками, стільчиками, манежами, ходунками, колясками, автокрісла і дитячими меблями. Є також спеціальна косметика для мам і CD з музикою для дітей.

Але широтою пропозиції сьогодні вже нікого не вразити. Вікторія Ульянова: Треба дбайливо ставитися до покупця. Я сама особисто кілька разів доставляла нічні замовлення. Якщо раптово скінчилася дитяча суміш і батьки б'ють на сполох, ми не говоримо, що робочий день кур'єрів вже закінчився. Щоб відкрити "нереальний" магазин дитячих товарів, грошей потрібно трохи менше, ніж для аналогічного магазину в офлайні. Мінімальні витрати для початку мережевої торгівлі товарами для самих маленьких складуть приблизно $ 40 тис. Не дивлячись на те що торгувати ви збираєтеся в мережі, вам знадобляться офіс і склад.

На оренду невеликого офісу і складу в районі однієї зі станцій метро Вікторія витрачала на місяць близько $ 1 тис. Якщо ви орендуєте "голий" склад, то його необхідно обставити стелажами - від $ 1,5 тис. У офісі повинні бути присутнім хоча б два співробітника - менеджер по прийому замовлень і бухгалтер, який працює також з поточною документацією. Кожному з них доведеться платити не менше $ 300 на місяць. Кур'єр з особистим автотранспортом також не піде на зарплату нижче $ 500. Зрозуміло, що одним кур'єром не обійтися - разом ще $ 1 тис. На місяць. Створення якісного сайту буде коштувати $ 1500, ще $ 100 в місяць піде на адміністрування.

В офіс необхідно купити хоча б два комп'ютери (по $ 700) і, зрозуміло, провести інтернет (виділена лінія - $ 100 в місяць). Знадобляться також мінімум пристойною меблів в офіс (сюди приїжджатимуть постачальники), бензин для кур'єрів (близько $ 200 в місяць на кожного), а також витрати на рекламу (близько $ 500 в місяць).

Нарешті на обладнаний склад можна завозити товар. Для початку купувати багато не має сенсу: в цьому випадку вкладення довго не окупляться. Крім того, визначити відразу, що піде добре, а що не дуже, навряд чи вдасться. Тому ми візьмемо тільки найнеобхідніше: дитяче харчування, косметику і засоби догляду, підгузники, іграшки, штук шість колясок і десяток ліжечок. На все перераховане доведеться витратити близько $ 20 тис.

На більшу частину цих товарів торгова націнка буде середньої. Наприклад, націнка на дитячі товари, зокрема на підгузники і дитяче харчування становить 40%. Якщо зробити більше, товар буде неконкурентоспроможним. Зате на одяг та іграшки, наприклад, можна накинути від 100%. Інша справа, що не так вигідно торгувати тільки іграшками або однієї одягом. Ціни в мережі не відрізняються від цін в звичайних магазинах. Зате приплив покупців в інтернеті раз в п'ять вище.

Торгівля такими товарами, як підгузники, дитяче харчування, соски, пляшечки та інші необхідні речі для новонароджених, практично не має сезонних провалів. Навпаки, з виїздом на дачу батьки починають активніше користуватися інтернетом і закуповувати перераховане дрібнооптовими партіями. Вікторія Ульянова: Підгузки і дитяче харчування - необхідний мінімум. Якщо ви відмовитеся від них, втратите дві третини потенційних покупців. Витрати почнуть окупатися вже через півроку. Місячна прибутковість такої торгівлі становить, за підрахунками Вікторії, близько 40%.

Ідеї для дитячого магазину:

З тим, що товари для новонароджених - один з найвигідніших сегментів ринку дитячих товарів, згоден Вадим, власник п'ятнадцяти точок (дві з них по 250 кв. М) на трьох найбільших дитячих ринках Москви. Місяць тому Вадим отримав диплом Соціально-економічного університету, тягу до утворення він вітає і у своїх продавців: "Головне в цьому бізнесі - хороший продавець, який може поговорити з покупцем, переконати його зробити покупку".

Оборот на одній невеликій точці становить близько $ 4 тис. Влітку він падає в 2-2,5 рази. Багато дрібні торговці не витримують і з'їжджають. На ринках звільняються павільйони, які тут же займають новачки. Для того щоб почати скромний бізнес на одному з дитячих ринків, витрати потрібні теж досить скромні.

За словами Вадима, місячна оренда одного квадратного метра точки в середньому обійдеться як мінімум в $ 70. Щоб розташувати на своєму квадратному метрі достатню для торгівлі кількість товару, треба витратити $ 5-6 тис. На вивіску і мінімальну рекламу йде ще $ 150-200. Продавець отримує в середньому $ 400.

Втім, найняти продавця може далеко не кожен початківець ринковик. Наташа працює на "Совенко" з початку року. До цього працювала продавцем, набиралася досвіду. Потім підвернувся шанс: з'явився знайомий менеджер на оптовій фірмі іграшок. Наташа вирішила зайнятися іграшками: орендувала крихітну точку і закупила товару на $ 5 тис. Іграшки вибрала тому, що вони добре розходяться в будь-який сезон. На іграшках можна заробити до 70% чистими.

У Наталчині павільйоні продаються в основному "Китай" і трошки українських іграшок для дітей від народження до 14 років. Товар Наташа закуповує у оптових фірм. Успіхами особливо не хвалиться. Я застала її за читанням газети, а за ті 15-20 хвилин, що ми з нею розмовляли, зайшов один покупець (не рахуючи мене), довго цікавився брязкальцями, але так нічого і не купив. "Нічого страшного", - філософськи зауважила Наташа. Влітку торгівля падає, і за місяць Наташа заробляє не більш $ 1 тис. Зате взимку можна заробити $ 3 тис. І більше. До зими Наташа збирається відкривати ще одну точку.

Торгувати речами набагато складніше, ніж іграшками, вважає Надя. Вона торгує дитячою білизною, колготками, купальниками і головними уборами. Треба не тільки закупити товар, але і оформити павільйон - це ще $ 500-600. Серед товарів китайських немає взагалі: основний асортимент складають польські і турецькі трусики і маєчки і українські шкарпетки-колготки. "Сезону не сталося, - каже Надя.- Мало того що літо, так ще й погода погана, купальники та інші сезонні товари нікому не потрібні. При такій торгівлі добре б вийти в нулі". За оренду своєї точки Надя платить $ 1400 на місяць, чистими їй вдається заробити $ 300-400. Вона не витрачається на продавців, сама зводить баланс та їздить до податкової служби. Товар Надя закуповує у оптовиків. Для початку торгівлі треба мати не менше п'яти знайомих фірм плюс загальнодоступний каталог.

Товари та ціни.

Товар Надя закуповує на власний смак, а щоб не відстати від модних тенденцій, відвідує всі тематичні виставки. Ніяких маркетингових досліджень риночники не проводять, тому час від часу відбуваються несподіванки: "Ось взяла шапки до купи - дивитися страшно, але оптовик знайомий дуже просив, а потім ці шапки розлетілися: який покупець не зайде, відразу за цю шапку хапається".

Середній прибуток ринкових торговців становить 10-20% від обороту. Чим точка більше, тим жвавіше йде торгівля. До Вадиму в його магазин площею 120 кв. м. подивитися на симпатичні дитячі ліжечка покупці заходять часто, незважаючи на літо, дощ і будній день: "Покупець повинен бачити товар. Якщо я показую одну ліжечко в магазині, а решта двадцять - в каталозі, це нікому не цікаво". В місяць Вадим продає 20-30 ліжок.

Націнка на великогабаритні товари у базарників мінімальна. "Купувати дитяче ліжко в найближчому магазині не має сенсу, там ви не знайдете ні таких цін, ні такого асортименту, - говорить Вадім.- Ось вам приклад: в закупівлі ця ліжко коштувала 7700 грн, у мене вона продається за 8000 грн, а в магазині біля будинку вона коштує 11 000 грн. ".

"Що стосується великогабаритних товарів, колясок і ліжок, ринки відверто демпінгують, і в цьому ми не можемо з ними змагатися", - підтверджує Вікторія Ульянова.

Міфи і легенди

На мелочовку (на кшталт пляшечок і постільної білизни) націнка становить 20-25%, стверджує Вадим. Недоброзичливець ринків, власниця двох магазинів дитячого одягу Наталя Борисівна наводить інші цифри: націнка на товари для новонароджених і дитячий одяг на ринках становить до 100%, просто ринкові торговці користуються стійким думкою, що на ринку все дешевше.

Насправді це не завжди так. Про те, що націнка на товар у базарників не нижче, ніж у магазинів, говорять і представники великої дитячої торгівлі. Керівник відділу інвестицій та капіталу групи компаній "Дитячий світ" Дмитро Бєлогорцев вважає, що це природно: Зрозуміло, що велика роздрібна мережа бере відразу таку партію товару, що умови для неї будуть набагато більш вигідними, ніж для дрібного торговця. Крім того, дрібні торговці не мають можливості працювати безпосередньо з виробниками і беруть товар у перекупників.

Є й інші проблеми, які неминуче зустрічаються на шляху дрібної роздробу. Наприклад, демпінговий рівень цін на коляски і ліжечка робить цей товар недоступним для початківця риночника. На думку Вадима, щоб успішно торгувати ліжками, треба мати кілька хороших точок і можливість закуповувати товар безпосередньо у виробників. Якщо початківець продавець не хоче продавати низькосортні китайські вироби, а віддає перевагу якісним європейські, його теж, швидше за все, чекає розчарування.

Вадим має досвід роботи з великими західними компаніями: "Право на продаж своїх товарів дилери великих західних компаній, таких як Avent, Peg Perego, Chicco, дають тільки в тому випадку, якщо у вас є відповідне місце продажів: велике світле приміщення, гарне торгове обладнання , можливість показати товар і розмістити фірмову рекламу. Час від часу представники фірми будуть приїжджати і дивитися, як йде торгівля ".

Маленький, але гордий Орендар маленького магазинчика не зобов'язаний демпінгувати на догоду сусідам по ринку. Правда, маленький магазин позбавлений постійного гарантованого потоку відвідувачів. Складність полягає в тому, що відрізнити "прохідне" місце від "непрохідного" на перший погляд досить складно. Наталя Борисівна, наприклад, незадоволена своїм магазином дитячого одягу на Соколі. Начебто місце жваве: магазин знаходиться недалеко від метро, повз кожен ранок і вечір проходять тисячі потенційних покупців. Але Наталя Борисівна вважає, що не це головне: "Коли поруч з нами був дитячий магазин` Смена`, який знала мало не вся країна, то покупці від них йшли до нас, порівнювали ціни і купували.

Як організувати такий вічний бізнес?

На організацію торгівлі в невеликому магазині грошей буде потрібно трохи більше, ніж для початку ринкового бізнесу. Щоб залучити в новий магазин покупців, вважає Наталя Борисівна, треба найняти грамотних продавців (3-5% від товарообігу) і правильно оформити торговий зал. На оренду торгового залу площею близько 50 кв. м і складу, стелажі та кронштейни (мінімум $ 3-4 тис.), зарплати двом продавцям і зарплату бухгалтеру ($ 700) в перший місяць знадобиться не менше $ 10 тис.

Якщо товар вдасться взяти на реалізацію, тобто з відстрочкою платежу, то цією сумою стартові витрати можна і обмежити, якщо немає, то доведеться витратити ще близько $ 15 тис. На товар. Закупівля товару - окрема складна тема. Найбільш просунуті торговці користуються послугами рекламних агентств. Наприклад, маркетингові дослідження регулярно замовляє Вікторія Ульянова. Однак для більшості дрібних торговців звернення до науки - недоступна розкіш. "Я багато років працюю в торгівлі і розумію, чого сьогодні хоче покупець, - говорить Наталія Борісовна.- Навіть найбідніші батьки не згодні купувати дешеву синтетику, яких розпродажів ні влаштовуй. Але і просто насмикати якісних речей недостатньо. Важлива колекційність. Найчастіше дитині купують не одну кофтинку або брючки, а відразу цілий наряд. Беруть спідницю і відразу запитують: `Що у вас є наверх?` ".

Як заощадити на відкритті такого бізнесу і відразу отримати все необхідне в своє розпорядження?

Ще 10 років тому будь-який бажаючий відкрити магазин дитячого одягу повинен був все робити самостійно: шукати постачальників, з'ясовувати який товар ходовий, експериментувати з ціновою політикою, вчитися правильної викладки товару і ще багато чого, що вимагає вкладень, часу і не малих зусиль. З буйним ростом франчайзингового ринку в Україні з'явилися і пропозиції відкрити подібний бізнес при супроводі вітчизняних виробників дитячого одягу. У цьому випадку ризики підприємця (франчайзі) стають менше, витрат на підготовку до відкриття теж менше. Відкрити магазин тепер можна протягом кількох тижнів, франчайзер проконсультує як краще вибрати місце розташування і приміщення, як уникнути поширених помилок і т.д. і т.п.Ще цікаві статті:

Що впливає на вартість бізнесу?

Шаблоносривающая інфографіка: попит і цінова категорія бізнесу.

Чому бізнес потрібно продавати швидко

Як заощадити на відкритті такого бізнесу і відразу отримати все необхідне в своє розпорядження?
Як організувати такий вічний бізнес?
Беруть спідницю і відразу запитують: `Що у вас є наверх?
Як заощадити на відкритті такого бізнесу і відразу отримати все необхідне в своє розпорядження?