Бізнес-план вантажоперевезень - інструкція по реалізації проекту

 1. резюме
 2. Загальна характеристика проекту (опис компанії і послуг, що надаються)
 3. Ким затребувані вантажоперевезення на «ГАЗелі» та фурах?
 4. Де шукати замовлення на вантажоперевезення?
 5. аналіз ринку
 6. маркетинговий план
 7. Виробничий план
 8. організаційний план
 9. висновок

Який бізнес сьогодні можна вважати найбільш популярним серед простих обивателів? Чим можна зайнятися, не організовуючи ІП, ТОВ, і т.д.? Каїка послуги та продажу найбільш затребувані у населення? Навіть навскидку подібних проектів можна назвати десятки, а то і сотні. Для того, щоб детально розповісти про кожну бізнес-ідеї будуть потрібні місяці роботи. Ми вирішили почати з найбільш «близьких» простому обивателю проектів, заснованих на мінімальних вкладеннях для їх реалізації, і сьогодні представляємо вашій увазі - бізнес-план вантажоперевезень.

Ми вирішили почати з найбільш «близьких» простому обивателю проектів, заснованих на мінімальних вкладеннях для їх реалізації, і сьогодні представляємо вашій увазі - бізнес-план вантажоперевезень


Почати свій бізнес сьогодні може практично будь-хто. Неважливо, чи є у вас кошти, «корисні» знайомства, площа для організації бізнесу, і інше - головне, щоб з'явилося бажання. Саме постановка мети і достатня мотивація, на наш погляд, є основними рушійними силами, які поступово дозволяють прийти до успіху - особистого і фінансового. Тому, пам'ятайте - все залежить від вас самих!

резюме

Справжній проект є організації транспортної компанії з терміном окупності в 4-8 місяців року.

Цілі проекту:

 1. створення високоприбуткового підприємства
 2. організація отримання стабільного прибутку
 3. задоволення споживчого ринку попиту на послуги перевезень вантажів різного об'єму і ваги.

Джерело фінансування проекту: власні кошти, або банківський кредит

Форма ведення підприємницької діяльності: ІП

Повна вартість реалізації проекту: 200 000 - 1 000 000 рублів

Термін окупності: 4-8 місяців

Закладена в розрахунки процентна ставка: 25%

Загальна сума виплат за відсотками складе: 15-35 тисяч - 100-175 тисяч рублів

Дохід інвестора складе: 15-35 тисяч - 100-175 тисяч рублів

Виплати кредитних коштів та відсотків по кредиту почнуться з першого місяця реалізації проекту. до змісту ↑

Загальна характеристика проекту (опис компанії і послуг, що надаються)

Транспортна компанія призначена для перевезення різних вантажів у зазначений Замовником місце. Великі перевізні компанії володіють солідним парком різного транспорту, починаючи від автомобільного, і, закінчуючи річковим і залізничним. Спеціалізація подібних великих організацій може бути, як в повідомленнях всередині країни, так і міжнародних перевезеннях.

Висока затребуваність на послуги подібного типу викликає в даній сфері величезну конкуренцію, і тому ціна «вхідного квитка« в цей бізнес непомірно висока. Сьогодні великі компанії надають такі основні послуги з перевезень і супутнім їм питань:

 • вантажоперевезення усередині країни і міжнародні автомобільні перевезення;
 • перевезення залізницею;
 • перевезення авіатранспортом;
 • комбіновані перевезення, звані інтермодальні і мультимодальні - з залученням двох або більше видів різного транспорту;
 • термінальна обробка вантажів на складах;
 • допомога при розмитненні вантажів і проведення митних консультацій;
 • страхування грузів
 • логістичні послуги, консультування, і аудит.

Це далеко не повний перелік всіх послуг, що надаються великими транспортними компаніями.

Звичайно, подібні «гіганти» не шукати зразок бізнес-плану вантажоперевезень в інтернеті, тому представлений типовий бізнес-план орієнтований на простого обивателя - індивідуального підприємця, який працює на звичайній «ГАЗелі», або максимум, що має одну або кілька фур.

Як показує статистика запитів у пошукових системах бізнес-план вантажоперевезення на газелі сьогодні має велику затребуваність серед інтернет-користувачів. Наявність невеликого вантажного автомобіля автоматично вкладає в голову його власника думка, як можна заробити за допомогою свого авто. Деякі бізнес-ідеї заробітку за допомогою особистого автомобіля можна дізнатися в цьому джерелі .

Отже, що може запропонувати власник «ГАЗелі» своїм клієнтам? По-перше, це вантажоперевезення від 1 кілограма до 3,5 тонн (обмеження вантажопідйомності автомобіля). Нижня межа вантажу найчастіше позначається виключно в маркетингових цілях, але буває і так, що Замовники дійсно просять доставити важливу посилку невеликою вагою в зазначений термін в вказане місце.

«ГАЗель» має також обмеження по висоті (1,5 або 2 метри) і довжині (2,5, 3, або 4 метри) кузова. Існують також і інші габарити цих машин, але, як правило, в приватних вантажоперевезеннях використовують саме ці.

Власники фур, на зразок вантажівок Volvo, MAN, КАМАЗ, і інших через великих розмірів своїх авто і їх більшої вантажопідйомності, отримують замовлення на більш «серйозні перевезення», які, відповідно, коштують у кілька разів дорожче.

Останнім часом багато власників вантажних автомобілів часто працюють за договором з великими компаніями вантажоперевезень, або, набуваючи їх франшизу. Серед подібних великих транспортних організацій, франішзи яких найбільш популярні, можна відзначити:

 • «Грузовозофф»;
 • «Автотрейдінг»;
 • "Ділові лінії";
 • «ПЕК».

Вигоди від роботи за такою схемою можна дізнатися за цим засланні . до змісту ↑

Ким затребувані вантажоперевезення на «ГАЗелі» та фурах?

Якщо основний контингент клієнтів великих транспортних компаній - це юридичні особи - компанії, фірми, корпорації, то в нашому випадку орієнтуватися необхідно на простих обивателів, яким найчастіше потрібні наступні види вантажоперевезень:

 • перевезення меблів в зв'язку з переїздом в інший будинок, район, місто (до речі, це найбільш затребувана послуга);
 • перевезення домашньої худоби фермерам;
 • доставка великогабаритних покупок з магазинів;
 • перевезення будівельних матеріалів;
 • офісні переїзди невеликих компаній.

перевезення меблів в зв'язку з переїздом в інший будинок, район, місто (до речі, це найбільш затребувана послуга);  перевезення домашньої худоби фермерам;  доставка великогабаритних покупок з магазинів;  перевезення будівельних матеріалів;  офісні переїзди невеликих компаній

Саме такі види вантажоперевезень «нецікаві» великим компаніям, з огляду на їх «дріб'язковості», і невигідні клієнтам, які не готові платити високу ціну за просту на їх погляд послугу.

Можливі варіанти супутніх перевезенням послуг з навантаження / розвантаження вантажу, підняття його на поверх, занесення в будинок / квартиру. Цікава також можливість організації на базі «Газелі» автокрамниці. Детальніше про це читайте тут . Орієнтуючись на найбільш затребувані послуги в своєму населеному пункті потрібно оснащувати раму автомобіля або кузовом з тентом, або ставити на неї фургон, контейнер, просто нарощувати борти, або щось ще.

Господарі фур нерідко укладають договори з логістичними компаніями на перевезення їх вантажів, великими сільськогосподарськими підприємствами (кому з нас не зустрічалися на дорогах фури, повні кавунів, картоплі, капусти, і інших овочів-фруктів?). Багато власників фур наймають водіїв для перевезень на їх транспорті, і автоматично підвищують свій статус до власника транспортної компанії.

Звичайно, оптимальним варіантом для вантажоперевізників буде пересування по одному і тому ж маршруту, і таке зустрічається досить часто. Як власники автомобілів, так і компанії, що користуються їх послугами, вважають за краще мати справу з перевіреними людьми, зарекомендували себе з позитивного боку.

В цьому випадку можна навіть працювати за передоплатою, якщо не краща інша форма розрахунків. до змісту ↑

Де шукати замовлення на вантажоперевезення?

Ще кілька років тому на найжвавіших ділянках трас, в скупченнях великих оптових баз і складів існували спеціальні майданчики для стоянок фур і невеликих вантажівок, які проводили там час в очікуванні замовлення на перевезення. Сьогодні з розвитком інтернету, доступністю мобільного і радіозв'язку необхідності в подібних стоянках відпала.

Досить зробити один дзвінок і позначити потрібні параметри автомобіля для перевезення і бажану вартість, і через короткий час вам підшукають підходящий автомобіль. Диспетчера, які беруть дзвінки, необов'язково можуть працювати в одній компанії з водіями, а просто мати усний договір. Часто диспетчер не має власного транспорту для перевезень, і лише приймає / передає замовлення. до змісту ↑

аналіз ринку

Для того, щоб не помилитися з видом вантажоперевезень і мати перевагу перед конкурентами, а конкуренція в цьому бізнес вельми жорстка, та й далекобійники - народ дуже непростий, необхідно проаналізувати місцеву структуру перевезень. Інструментами для дослідження можуть служити засоби масової інформації та інтернет. Як правило, в центральній частині Росії на частку приватних перевізників доводиться від 5 до 10% всіх замовлень. Це, звичайно, не так багато, але так як всім перевізникам замовлень вистачає, то можна зробити висновок, що обсяг замовлень досить високий. до змісту ↑

маркетинговий план

Грамотно складений бізнес-план вантажоперевезень повинен містити обов'язкове вивчення динаміки обсягу даних послуг за останні кілька років, критерії, що сприяють збільшенню попиту на вантажоперевезення, і інші аналітичні дослідження. Але, напевно, власнику «ГАЗелі», для якого головне - отримати побільше дорогих замовлень, подібна інформація зовсім ні до чого.

Тому ми вирішили обмежитися дійсно корисними відомостями по залученню клієнтів. Як інструменти пошуку замовників можуть служити:

 • оголошення в місцевих газетах, журналах, на телебаченні;
 • публікація оголошень на міських інтернет-порталах і спеціалізованих форумах;
 • наклейка рекламних оголошень на автомобіль;
 • поширення візиток і невеликих рекламних буклетів;
 • створення власного інтернет-сайту, групи в соціальних мережах.

На відміну від деяких інших видів бізнесу, де найбільше пожвавлення наступає в весняно-літній період, для вантажоперевізників «аврал» найчастіше буває восени. Саме в цей час багато хто поспішає завершити те, що не встигли закінчити вчасно.

Основне правило, яке потрібно взяти за основу свого бізнесу - це якісне надання послуг. Клієнт повинен бути повністю впевнений, що його вантаж буде доставлений в зазначений термін в цілості й схоронності. Досягти такого можуть, на жаль, деякі великі транспортні компанії. Тому у «приватників» в цьому плані є невелика перевага.

Виникає логічне запитання: навіщо потрібен бізнес-план на вантажоперевезення, якщо все виглядає так просто? Саме так, що тільки «виглядає». І бізнес-план призначений для того, щоб не «перебиватися» випадковими замовленнями, як велика частина індивідуальних перевізників, а вибудувати бізнес з чіткою структурою і з перспективою подальшого розвитку. Все це цілком реально при належній старанності. до змісту ↑

Виробничий план

Що знадобиться початківцю перевізнику? Перш за все це транспортний засіб. Якщо мова йде про «ГАЗелі», то сьогоднішні розцінки такі, що новий автомобіль обійдеться в суму близько мільйона рублів. 2-3 річний - в 500-600 тисяч. Втім, багато на звертають уваги на подібні проблеми, і набувають в цілях вантажоперевезень авто віком 8-9 років.

Після відповідного ремонту, проведеного умілими руками, а більшість автовласників маю необхідні навички, «відроджена» «ГАЗель» здатна об'їхати нашу батьківщину ще пару десятків разів, що називається, без заглядання під капот.

Питання з гаражем також вирішується досить просто, а багато автовласників взагалі вважають за краще залишати свої машини поруч з будинком. Для фур, звичайно, місце буде тільки на автостоянці.

Знадобиться також і деякий електронне обладнання:

 • по-перше, це рація, останнім часом завоювала велику популярність у далекобійників, які на певній частоті повідомляють один одному про події на дорозі, і т.д .;
 • другий необхідний предмет - це навігатор, що дозволяє прокласти оптимальний маршрут до кінцевої точки;
 • радар-детектор - завжди вчасно попередить вас про що знаходиться попереду екіпажі ДПС, або встановленої відеокамері;
 • відеореєстратор - дозволить вам довести вашу невинність в ДТП або інших неприємних ситуаціях на дорозі.
до змісту ↑

організаційний план

Найбільш поширена форма ведення підприємницької діяльності для приватних вантажоперевізників - ІП. Про те, як зареєструвати статус індивідуального підприємця читайте за цим посиланням - http://business-poisk.com/kak-otkryt-ip-samostoyatelno-poshagovaya-instrukciya-po-registracii-ip.html . Корисною виявиться також інформація про те, які податки платить ІП , і як вибрати режим налогобложения .

Для полегшення своєї роботи можна скласти типові договори з клієнтами на перевезення вантажів, де прописати всі можливі нюанси - простій з вини замовника або яка приймає вантаж боку, можливість передоплати, і т.д. до змісту ↑

висновок

Даний бізнес-план по організації вантажоперевезень не претендує на статус докладного керівництва по відкриттю транспортної компанії, але яку почерпнув з нього інформації цілком вистачить, щоб реалізувати проект зі створення невеликої приватної фірми, яка надає транспортні послуги.

Багато нового про організацію вантажоперевезень можна дізнатися також з цього відео:

Де шукати замовлення на вантажоперевезення?
Каїка послуги та продажу найбільш затребувані у населення?
Отже, що може запропонувати власник «ГАЗелі» своїм клієнтам?
Кому з нас не зустрічалися на дорогах фури, повні кавунів, картоплі, капусти, і інших овочів-фруктів?